Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν έχει αναφορά διαβάσματος η google ,μόνο αναφορά παράδοσης που σημαίνει ότι ο συνδρομητής είναι εντός δικτύου

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Και Ομως Το εχω δει σε Κινητο Samsung Αν Θυμαμαι ??Καλα Ελεγε τι Ωρα Διαβαστηκε?

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να μου πείτε πού είναι η ρύθμιση ?

μόνο αναφορά παράδοσης βλέπω ,για το κινητό μας λέω,παλαιότερα υπήρχε σε άλλα κινητά οκ

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά!

Παλιά με την εφαρμογή της XIAOMI για της κλήσεις οταν με καλούσε μια επαφή, μου εμφάνιζε και το extra πεδίο της εταιρείας που είχα προσθέσει στην επαφή.

 

Ξέρει κανένας πως γίνεται να το κάνουμε αυτό στη εφαρμογή κλήσεων της google?

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,απο τοτε που αγορασα την συσκευη οταν με κανουν βιντεικληση δεν μου ανοιγει η selfie καμερα.με το κανει 5/10.η σελφι δουλευει μια χαρα οταν θελω να βγαλω.με το κανει σε mesenger και viber.τι μπορει να φταει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,πόση μπαταρία καταναλώνει το κινητό σας σε κατάσταση αναμονής την νύχτα ; έχει παρατηρήσει κανείς ;

 

Πολλα παιζουν ρολο. τι εχεις ανοιχτο (bluetooth, συνδεμενο smartwatch, δεδομενα, gps, wifi, συγχρονισμο, AOD) και τι εχεις δωσει δικαιωμα να τρεχει στο παρασκηνιο. τις περισσοτερες φορες εγω το βαζω σε φορτιση το βραδυ σε αργο φορτιστή. Αν θυμαμαι καλα, καπου 10-15% να καταναλωσει ολο το βραδυ, με ολα ανοιχτα.

 

Γενικα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με την μπαταρια ως τωρα. το λιωνω ολη μερα στο παιχνιδι εδω και ενα χρονο και ειναι σχεδον οπως την 1η μερα.

Link to comment
Share on other sites

έχω θέμα με τον 4g+ αλλά δεν φταίει το κινητό που είναι συνεχώς σε χρήση

το βράδυ μπαίνει σε αεροπλάνο με υπόλοιπο κάτω από 10% και φόρτιση

απόλυτα ικανοποιημένος σε αυτό το θέμα

αν ανοίξω gps βέβαια σπάνια ....νεράκι εννοειται,δεν παίζω παιχνίδια

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχω θέμα με τον 4g+ αλλά δεν φταίει το κινητό που είναι συνεχώς σε χρήση

το βράδυ μπαίνει σε αεροπλάνο με υπόλοιπο κάτω από 10% και φόρτιση

απόλυτα ικανοποιημένος σε αυτό το θέμα

αν ανοίξω gps βέβαια σπάνια ....νεράκι εννοειται,δεν παίζω παιχνίδια

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Τι προβλημα εχεις με το 4g+;

 

εγω εχω συγκρινει cu με what's up και το internet με 4G(+) σε cosmote ειναι χαοτικα καλυτερο. Στην vodafone ωρες ωρες νιωθω σαν να lagarei ή να σκαλώνει κατα στιγμές το ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

είμαι σε Q και κλειδώνει στην 2600 στα -113db αντί στην 800 που είναι στα 85db

σε cu κλειδώνει στα 1800 δεν κάνει μέσα στο σπίτι 4g+ ,που είναι στα 95db εχω δει διάφορες χρησιμοποιώντας τις δύο κάρτες στην μπαταρία

είναι θέμα σεταρισματος δικτύου από την κάθε εταιρία

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολλα παιζουν ρολο. τι εχεις ανοιχτο (bluetooth, συνδεμενο smartwatch, δεδομενα, gps, wifi, συγχρονισμο, AOD) και τι εχεις δωσει δικαιωμα να τρεχει στο παρασκηνιο. τις περισσοτερες φορες εγω το βαζω σε φορτιση το βραδυ σε αργο φορτιστή. Αν θυμαμαι καλα, καπου 10-15% να καταναλωσει ολο το βραδυ, με ολα ανοιχτα.

 

Γενικα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με την μπαταρια ως τωρα. το λιωνω ολη μερα στο παιχνιδι εδω και ενα χρονο και ειναι σχεδον οπως την 1η μερα.

 

Οκ κομπλέ συνήθως είναι τα πάντα ανοιχτά και κάπου τόσο καταναλώνει και εμένα με συνδεμένο ρολόι ..απλά ήθελα να κάνω ένα συγκριτικό μιας και κλείνει 1.5 χρόνο περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εχει ξανά γίνει η ερώτηση αλλα αν ξεκλειδώσουμε bootloader και περάσουμε πχ την xiaomi.eu rom και πάθει κατι το κινητό χαλάσει το μικρόφωνο,η εγγύηση που έχουμε απο την infoquest(μιλαω πάντα για συσκευές απο το επίσημο δίκτυο διανομής και την ιδια την infoquest) θα το επισκευάσει? Και ας ειναι εκτός εγγύησης θα το πάρει στο service της?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Πριν το πας για σέρβις περνάς μαμά ρομ και κλειδώσεις bootloader.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι ξεκλείδωτη και ενεργό εντοπισμός σφαλμάτων usb βάζεις μια fastboot rom και είσαι έτοιμος.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εχει ξανά γίνει η ερώτηση αλλα αν ξεκλειδώσουμε bootloader και περάσουμε πχ την xiaomi.eu rom και πάθει κατι το κινητό χαλάσει το μικρόφωνο,η εγγύηση που έχουμε απο την infoquest(μιλαω πάντα για συσκευές απο το επίσημο δίκτυο διανομής και την ιδια την infoquest) θα το επισκευάσει? Και ας ειναι εκτός εγγύησης θα το πάρει στο service της?
σε ερώτηση μου είχαν πει ναι κανονικά ισχύει η εγγύηση στην πράξη δεν θέλω να μάθω

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι, να ρωτήσω ποια gcam χρησιμοποιείτε και αν έχει μεγάλες διαφορές από stock;
εγώ χρησιμοποιώ του burial με τα config από την σελίδα του γενικά είμαι ικανοποιημένος δεν έχω δει τρελές διάφορες αλλά σε γενικά επίπεδα έχει μια μικρή βελτίωση.
Link to comment
Share on other sites

εγώ χρησιμοποιώ του burial με τα config από την σελίδα του γενικά είμαι ικανοποιημένος δεν έχω δει τρελές διάφορες αλλά σε γενικά επίπεδα έχει μια μικρή βελτίωση.

 

μια από τα ίδια και εγώ σε συνδιασμό με το εκάστοτε xml που είναι Pin στην σελίδα του στο telegram

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

όσο πέφτει το φως μεγαλώνουν οι διαφορές,και όταν πέσει τελείως η στοκ είναι άχρηστη,αυτή είναι η άποψη μου

κρίμα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλή ειναι και του Nikita με το xml του mevcetin! Επίσης ξεκλειδωσα bl και πέρασα xiaomi.eu, μέχρι στιγμής λίγο καλύτερη μπαταρία και launcher! Σφαίρα όπως πάντα!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλή ειναι και του Nikita με το xml του mevcetin! Επίσης ξεκλειδωσα bl και πέρασα xiaomi.eu, μέχρι στιγμής λίγο καλύτερη μπαταρία και launcher! Σφαίρα όπως πάντα!

 

δώσε Link για xml και apk να δοκιμάσουμε

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1497/

 

ngcam

 

https://t.me/MevcetinChannel/322

 

Θέλει telegram!Επίσης εχει βγεί καί του arnova η 8.1!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

δεν μου αρέσουν τα xmls του mev από παλια,πολύ placebo για τα γούστα μου ελπίζω να διορθώθηκε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφέρει κανείς να κάνει απεγκατασταση το xiaomi keyboard emoji και το mi video? EEA rom και 12.0.3 έκδοση
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...