Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αναγκαστικό κακό, δυστυχώς

 

[/color]τώρα μπερδευτηκα με αυτο,αφού είναι ήδη disable η μήπως απλά δεν υπάρχει η ρύθμιση και είναι enable

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Στην ουσια οταν εμφανιζεται το "disable", γινεται disable o ελεγχος για το αν ειναι συμβατη η συσκευη. οποτε εσυ θες στην οθονη σου να εμφανισει το disable και τοτε θα κανεις επανεκκινηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχει κάνει κάποιος reverse tethering (via usb)?

Εχω 12.0.3 stable, το τηλ, δεν είναι ρουταρισμένο.

Ας απαντήσει κάποιος που το έχει κάνει, οδηγούς βρήκα αρκετούς, αλλα δεν δούλεψε κανεις ως τώρα

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σας εμφανιζει πλεον το google pay στο playstore; διαβασα ανακοινωση οτι πλεον υποστηριζει και την Ελλαδα (αλλα με συγκεκριμενες καρτες πχ revolut και Ν26) Aλλά δεν μου το εμφανιζει σε μενα.

 

Βεβαια εγώ το χρησιμοποιω με κατεβασμενο apk ήδη εδώ και καιρό αλλά περισσοτερο ρωτάω να δω για ποιον λογο δεν το εμφανιζει σαν συμβατη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα οχι αλλα λογικά σε λίγες μέρες θα φανεί! Πάντως σε επικοινωνία με την alpha για το αν δουλεύουν οι κάρτες της μου είπαν δεν έχουν κάποια ενημέρωση!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

To Mi9T Pro έχει κάτι αντίστοιχο με το Dex των Samsung ? Ρωτάω γιατί όταν ασύρματα μέσω WiFi κάνω screen mirroring το κινητό, δεν δείχνει τόσο καλά στην uhd tv LED, λες και μειώνεται η ανάλυση και έλεγα μήπως μέσω καλωδίου έδειχνε πως πρέπει χωρίς απώλεια της εικόνας. Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Παιδες σας εμφανιζει πλεον το google pay στο playstore; διαβασα ανακοινωση οτι πλεον υποστηριζει και την Ελλαδα (αλλα με συγκεκριμενες καρτες πχ revolut και Ν26) Aλλά δεν μου το εμφανιζει σε μενα.

 

Βεβαια εγώ το χρησιμοποιω με κατεβασμενο apk ήδη εδώ και καιρό αλλά περισσοτερο ρωτάω να δω για ποιον λογο δεν το εμφανιζει σαν συμβατη συσκευη.

όχι ακόμα δεν είναι διαθέσιμο,άλλωστε οι τράπεζες το έχουν απορρίψει λόγω προμήθειας

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Θελω να ρωτήσω αν κάποιος εχει καταφέρει να κάνει "Μετάδοση" σε κάποια σμαρτ τιβι?Ενω εχω ανοίξει οτι χρειάζεται απο το κινητό η τηλεόραση ειναι στο ίδιο δίκτυο με το κινητό και έχω ξεκινήσει το pubg! Ανοίγω την δεξιά μπάρα που εχει συντομεύσεις και πατάω μετάδοση και δεν συνδέεται με τίποτα! Ούτε καν το βρίσκει! Αλλά με το γιουτιουμπ παίζουν όλα ρολόι!Εχω βέβαια μια υπόνοια οτι πρέπει να φταίει το miui γενικά, γιατί με το mi8 και Los δεν είχα θέμα σε τίποτα!Αν εχει κάποιος δοκιμάσει κάτι ας μας πει! Συγγνώμη για το σεντόνι!

 

Edit: Τελικά σε Lg webos δούλεψε ρολόι στην δικιά μου Turbo x ακόμα όχι!

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Στην turbo x μην περιμένεις. Είναι για κλάματα σε τέτοια θέματα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει ενεργοποιήσει κάνεις το volte ?έχω Vodafon ,στο μενού μου βγάζει μόνο wifi calling

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα!Θελω να ρωτήσω αν κάποιος εχει καταφέρει να κάνει "Μετάδοση" σε κάποια σμαρτ τιβι?Ενω εχω ανοίξει οτι χρειάζεται απο το κινητό η τηλεόραση ειναι στο ίδιο δίκτυο με το κινητό και έχω ξεκινήσει το pubg! Ανοίγω την δεξιά μπάρα που εχει συντομεύσεις και πατάω μετάδοση και δεν συνδέεται με τίποτα! Ούτε καν το βρίσκει! Αλλά με το γιουτιουμπ παίζουν όλα ρολόι!Εχω βέβαια μια υπόνοια οτι πρέπει να φταίει το miui γενικά, γιατί με το mi8 και Los δεν είχα θέμα σε τίποτα!Αν εχει κάποιος δοκιμάσει κάτι ας μας πει! Συγγνώμη για το σεντόνι!

 

Edit: Τελικά σε Lg webos δούλεψε ρολόι στην δικιά μου Turbo x ακόμα όχι!

 

Έχει lag αν κάνεις μέσω τις εφαρμογης του κινητού ειδικά για παιχνίδια αλλα με WebCast

Έχω κάνει 4k άπειρες ταινίες

Θέλει καλό ρούτερ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει ενεργοποιήσει κάνεις το volte ?έχω Vodafon ,στο μενού μου βγάζει μόνο wifi calling

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχει lag αν κάνεις μέσω τις εφαρμογης του κινητού ειδικά για παιχνίδια αλλα με WebCast

Έχω κάνει 4k άπειρες ταινίες

Θέλει καλό ρούτερ

 

Ευχαριστώ πολύ! Τελικά δούλεψε με ρούτερ ΟΤΕ και λίγο lag οπότε το αφήνω για λίγο αλλά μου κάνει εντύπωση που Netflix και κοσμοτε app μόλις τα μεταφέρω στην τηλεόραση δεν δείχνουν εικόνα αλλα ηχο συγχρονισμένο! Έχουν λογικά κάποιο κλείδωμα ασφαλείας!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ρύθμισεις για volte?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης ενώ έχω απενεργοποίηση της ειδοποίησης για τη οθόνη κλειδώματος μου ανοίγει η οθόνη..πως το απενεργοποιουμε?

Link to comment
Share on other sites

Με καλώδιο HDMI μπορούμε να συνδέσουμε το Mi9T Pro με την τηλεόραση?

 

Απ οτι κοιταξα και απ ότι διαβασα, οχι. Αν θυμαμαι καλα το κινητό μας εχει usb2 port στην ουσια(και ας ειναι type-c) και ετσι δεν υποστηριζει τετοια πράγματα για διαφορους λογους. βεβαια αν εχεις καλωδιακι type-c 2 hdmi να δοκιμασεις, δεν χανεις τπτ. με type-c male2male που ειχα δοκιμασει εγω σε ενα μονιτορ, δεν ειχα βρει τροπο να βγαλω εικονα.

USB:USB Type-C 2.0, USB On-The-Go

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές όταν δέχομαι μια κλήση, δεν μπορώ να απαντήσω.

Όσο κι αν σύρω το δάχτυλο στην οθόνη, αυτή δεν ανταποκρίνεται.

Ούτε να απαντήσω, ούτε να απορρίψω, ούτε να στείλω μήνυμα. Τίποτα.

Αντιμετωπίζει κανείς κάτι παρόμοιο;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές όταν δέχομαι μια κλήση, δεν μπορώ να απαντήσω.

Όσο κι αν σύρω το δάχτυλο στην οθόνη, αυτή δεν ανταποκρίνεται.

Ούτε να απαντήσω, ούτε να απορρίψω, ούτε να στείλω μήνυμα. Τίποτα.

Αντιμετωπίζει κανείς κάτι παρόμοιο;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro

 

Ποιον παροχο εχεις; Αν εισαι vodafone, απενεργοποιησε το voWIFI κ το voLTE και δες παλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Με Cosmote είμαι.

Απενεργοποιημένο το έχω το volte ούτως η άλλως.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές όταν δέχομαι μια κλήση, δεν μπορώ να απαντήσω.

Όσο κι αν σύρω το δάχτυλο στην οθόνη, αυτή δεν ανταποκρίνεται.

Ούτε να απαντήσω, ούτε να απορρίψω, ούτε να στείλω μήνυμα. Τίποτα.

Αντιμετωπίζει κανείς κάτι παρόμοιο;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro

 

Πατάς το το power button 1 φορά κλείνει η οθόνη πατάς άλλη 1 ανοίγει και μετά σύρεις και δουλεύει τουλάχιστον σε μένα όταν κολλάει.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές όταν δέχομαι μια κλήση, δεν μπορώ να απαντήσω.

Όσο κι αν σύρω το δάχτυλο στην οθόνη, αυτή δεν ανταποκρίνεται.

Ούτε να απαντήσω, ούτε να απορρίψω, ούτε να στείλω μήνυμα. Τίποτα.

Αντιμετωπίζει κανείς κάτι παρόμοιο;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro

 

Εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα αν εννοείς ότι μετά από την κλήση παραμένει σβηστή η οθόνη και δεν σε αφήνει να πατήσεις κανένα πλήκτρο είτε αφής είτε από τα πλαϊνά φυσικά πλήκτρα.

Μου το κάνει σχεδόν σε κάθε κλήση για 2-3 ημέρες μετά όλα οκ για καμιά βδομάδα και μετά πάλι τα ίδια.

Είναι πολύ εκνευριστικό να θέλεις να τερματίσεις μία κλήση και να μην σε αφήνει, μετά από περίπου 15-20 δευτερόλεπτα ανοίγει η οθόνη και μπορείς να κάνεις ότι θέλεις, πολλές φορές λέω σε φίλους να τερματίσουν την κλήση όταν τελειώνουμε γιατί το τηλέφωνο δεν ακούει.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρατήρησα ότι όταν μιλάω στο κινητό δεν σβήνει η οθόνη.Μένει μόνιμα αναμμένη σαν να μην λειτουργεί ο proximity sensor. Μήπως υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/5rRWy3M

θα τρελαθώ ...που είναι να ορίσω εγώ τον ήχο ειδοποίησης?

και όποιος δεν έχει πρόβλημα να μου ποια version του φεις έχει να την περάσω ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Πριν καιρό ειχα κάνει εγκατάσταση την curve και την ξηλωσα γιατί δεν δουλευε καθόλου! Μετα ήρθε το gpay μεσω revolut αλλά ακόμα περιμένω την εφαρμογή! Πέρα απ όλα αυτά δεν μου δουλεύει πλέον το nfc με την alpha wallet.. υπάρχει τρόπος για επαναφορά ρυθμίσεων NFC?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω? Οταν στελνουμε SMS Μπορουμε να Εχουμε ενημερωση Για ποτε το Διαβασε Το Μηνυμα Οπως ειναι στην Google Τι Ωρα το Παρελαβε και τι ωρα το διαβασε ? Εχω την Ελληνικη Rom Της Κοινοτητας.
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει αναφορά διαβάσματος η google ,μόνο αναφορά παράδοσης που σημαίνει ότι ο συνδρομητής είναι εντός δικτύου

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...