Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει και η global το τελευταίο security patch, παρόλο που δεν αναφέρεται στο σύντομο changelog
δεν αναφέρεται αλλά ήταν το πρώτο που κοίταξα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Υπάρχει κάποιος τρόπος να παίρνουμε σε τακτική βάση backup ΟΛΗ τη συσκευή μαζί με φωτογραφίες βίντεο επαφές εφαρμογές με τους κωδικούς τους κλπ στο Xiaomi cloud?Ή σε κάποιο άλλο cloud?Το τηλέφωνο πλέον είναι εργαλείο δουλειάς για εμένα και θέλω να είμαι 100% σίγουρος ότι εάν πχ χαθεί /σπάσει / κλαπεί θα μπορώ να επαναφέρω τα πάντα σε άλλη συσκευή ή στην ίδια μετά από format κλπ.Μιλάω όμως για όλη τη συσκευή όπως γίνεται πχ στα Apple.
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το facebook,έρχονται ειδοποιήσεις με ήχο κανονικά αλλά μετά από λίγο ούτε ειδοποιήσεις ούτε ήχο φυσικά,σαν να κουράστηκε ένα πραμα χαχα,είναι απίστευτο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα ήρθε η αναβάθμιση! Ρωτώ ξανά αν ξέρουμε στα 1080p/60fps έχουμε EIS!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα ήρθε η αναβάθμιση! Ρωτώ ξανά αν ξέρουμε στα 1080p/60fps έχουμε EIS!

εχει μία ρύθμιση ΄΄εξάλειψη τρέμουλου΄΄

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εχει μία ρύθμιση ΄΄εξάλειψη τρέμουλου΄΄
είναι γκρίζο στην ρύθμιση αυτη

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είναι γκρίζο στην ρύθμιση αυτη

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Εμένα έχει κανονικά 3 ρυθμίσεις: αυτόματα, 50 hz, 60 hz.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

καμία σχέση θα πας βίντεο θα πατήσεις το 1080p 60fps και ρυθμίσεις image stabilization

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To εξάλειψη τρεμουλου όμως είναι ανοικτό. Και βρίσκεται στις ρυθμίσεις του βίντεο 1080 στα 60. Κατάλαβα μια χαρά.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

To εξάλειψη τρεμουλου όμως είναι ανοικτό. Και βρίσκεται στις ρυθμίσεις του βίντεο 1080 στα 60. Κατάλαβα μια χαρά.
ανοικτό αλλά γκρίζο αυτό λέμε,δεν ανοιγοκλεινει όπως στα 720p και 1080p 30fps,ότι ρύθμιση κάνεις σε αυτά μένει γκρίζα στα 1080p 60fps,δεν ανοιγοκλεινει όπως στις άλλες δύο,για αυτό και ρωτάει ο φίλος

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ο σταθεροποιητής εικόνας σε 60 fps γενικα ειναι "ανοικτός" και γκριζαρισμενος ενω σε 30fps ανοιγο κλείνει!Αυτό σημαίνει οτι ειναι ενεργοποιημένος η όχι?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ο σταθεροποιητής εικόνας σε 60 fps γενικα ειναι "ανοικτός" και γκριζαρισμενος ενω σε 30fps ανοιγο κλείνει!Αυτό σημαίνει οτι ειναι ενεργοποιημένος η όχι?

 

Μετά από δοκιμή που έκανα ο σταθεροποιητής δεν είναι ενεργοποιημένος στα 1080p 60fps μόνο στο 1080p 30fps είναι ενεργοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω απενεργοποιήσει το volte γιατί ήταν πολύ σπαστικό και συχνά πυκνά κοβόταν η κλήση.

Παρατηρώ λοιπόν ότι όταν μιλάω στο τηλέφωνο, άλλες φορές έχω δεδομένα κι άλλες όχι. Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;

Υπάρχουν φορές που κατά τη διάρκεια μιας κλήσης μπορώ να σερφαρω στο ίντερνετ, να τσεκαρω το viber, να χαζεψω στο fb κι άλλες που τα δεδομένα δεν παίζουν καθόλου.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω απενεργοποιήσει το volte γιατί ήταν πολύ σπαστικό και συχνά πυκνά κοβόταν η κλήση.

Παρατηρώ λοιπόν ότι όταν μιλάω στο τηλέφωνο, άλλες φορές έχω δεδομένα κι άλλες όχι. Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;

Υπάρχουν φορές που κατά τη διάρκεια μιας κλήσης μπορώ να σερφαρω στο ίντερνετ, να τσεκαρω το viber, να χαζεψω στο fb κι άλλες που τα δεδομένα δεν παίζουν καθόλου.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro

 

Ανάλογα με το σήμα που έχεις εκείνη τη στιγμή μπορεί απο 4g να πέσει σε 3g και τότε μιλάς και σερφάρεις ταυτόχρονα. Κάποιες φορές πέφτει σε 2g και τότε πάπαλα! Αυτόματα γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό το Cell Standby να έχει μακράν τη μεγαλύτερη κατανάλωση στην μπαταρία;;

Ειδικα όταν είμαι εκτός σπιτιού (εκτός WiFi δλδ)...

Στα στατιστικά της μπαταράις είναι πάνω από το Screen ή οτιδήποτε άλλο.

Με το ζόρι βγάζω τη μέρα, χωρίς ιδιαίτερα βαριά χρήση...

Link to comment
Share on other sites

ποιον printer προτείνετε με wifi και usb για το κινητός μας,μόνο για τα βασικα,που να δουλεύει χωρίς πρόβλημα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποιον printer προτείνετε με wifi και usb για το κινητός μας,μόνο για τα βασικα,που να δουλεύει χωρίς πρόβλημα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Έχω το hp 2545 (πολύ οικονομικός, γύρω στα 30 ευρώ νομίζω το είχε προσφορά) το έχω κάνα 5αρι χρόνια. Μια χαρά απροβληματιστα όλα σχεδόν από κινητό με τις εφαρμογές της hp. Δεν ξέρω αν κυκλοφορεί ακόμα βέβαια. Πάντως διαβάζω ότι πιο οικονομικά στη χρήση είναι τα laser (αλλά πιο ακριβά στην αγορά)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα κολπα η κανενα καλωδιο που να μπορουμε να δωσουμε ρευμα απο τη θυρα φορτισης του σε αλλες συσκευες, δηλαδη να εχουμε Reverse Charging? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα κολπα η κανενα καλωδιο που να μπορουμε να δωσουμε ρευμα απο τη θυρα φορτισης του σε αλλες συσκευες, δηλαδη να εχουμε Reverse Charging? Ευχαριστω.

 

Noμιζω reverse charging γινεται μονο μεσω ασυρματης φορτισης (που δεν υποστηριζει ετσι κ αλλιως η συσκευη μας) και μονο αν το υποστηριζει η συσκευη. Μεσω καλωδιου δεν εχω δει ποτε κινητό να φορτίζει αλλη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Noμιζω reverse charging γινεται μονο μεσω ασυρματης φορτισης (που δεν υποστηριζει ετσι κ αλλιως η συσκευη μας) και μονο αν το υποστηριζει η συσκευη. Μεσω καλωδιου δεν εχω δει ποτε κινητό να φορτίζει αλλη συσκευη.

 

Καταλαβα, ευχαριστω πολυ !

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα, ευχαριστω πολυ !

 

Το εψαξα λιγο περισσοτερο κ ισως υπαρχουν συσκευες που υποστηριζουν φορτιση μεσω καλωδιου. δεν βρηκα καποια αναφορα στην συσκευη μας. Το μονο που βρηκα ειναι οτι χρειαζεται η συσκευη να υποστηριζει OTG, να εχει otg cable και πιθανοτατα καποια επιλογη στο software να την ενεργοποιησεις. Προτειναν την χρηση καποιας ΑΟSP rom που ΙΣΩΣ εχει καποια επιλογη μεσα για να ενεργοποιησεις το reverse charging.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...