Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σορυ παίδες γιατί έχω χαζεψει τελείως , ήρθε η καινούρια android tv και εκεί που την έψαχνα είδα κάπου μια ρύθμιση και χρησιμοποίησα την οθόνης της τηλεόρασης αντί του τηλεφώνου,δηλ ότι έκανα στο τηλέφωνο φαινόταν μόνο στην τηλεόραση

τώρα έγινε κάποια αναβάθμιση λογισμικού στην τηλεόραση και δεν θυμάμαι πια πως να το κάνω πάλι,είναι μια Σόνυ xh81

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@akalos με το mi κοινοποίηση δεν γίνεται;

 

Στο θέμα που είχα με τα fb chat heads: τελικά ήταν 100% ******* του Facebook. Με την beta που δοκίμασα, όλα καλά. Δεν μου έχει κολλήσει ποτέ. Έγινε κατά λάθος ενημέρωση από Google store, κόλλησε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς mi κοινοποίηση ?

άντε όλα καλά,σε μένα δυστυχώς τίποτα

ώρες ώρες δουλεύουν τώρα,άλλες φορές καθυστερεί να έρθει δηλ κάνω συναλλαγη τώρα και η ειδοποίηση έρχεται μετά μια ώρα,ίσως και μετά 8 ώρες,παράξενα πράγματα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς mi κοινοποίηση ?

άντε όλα καλά,σε μένα δυστυχώς τίποτα

ώρες ώρες δουλεύουν τώρα,άλλες φορές καθυστερεί να έρθει δηλ κάνω συναλλαγη τώρα και η ειδοποίηση έρχεται μετά μια ώρα,ίσως και μετά 8 ώρες,παράξενα πράγματα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

μηπως εχεις ενεργοποιημενη καμια εξοικονομηση μπαταριας και ετσι κοβονται τα push notifications;

Link to comment
Share on other sites

όχι είναι ανενεργή σε όλα έτσι και αλλιώς

αυτά για μένα είναι χαζομάρες που μόνο προβλήματα προκαλούν γενικά παρά όντως προσφέρουν παραπάνω sot

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το miui θέλει λίγο ψάξιμο παραπάνω ειδικά όσο αναφορά τις ειδοποιήσεις και τις εφαρμογές που θα τρέχουν από πίσω δεν απευθύνεται σε απλούς χρήστες η αλήθεια είναι αυτήν, αλλά αν θέλεις να το κάνεις να δουλέψει πρέπει να αφιερώσεις λίγο χρόνο παραπάνω (ψάξε YouTube και google) στο να δεις πως πρέπει να το ρυθμίσεις ώστε να σου δουλέψει κανονικά. Πρέπει να αφιερώσεις λίγο χρόνο μετά όποιο Xiaomi και να πάρεις στα χέρια σου από το ποίο φτηνό 100€ μέχρι ναυαρχίδα όλα τις ίδιες ρυθμίσεις θέλουν.
Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/amp/s/www.androidcentral.com/how-fix-miui-push-notifications%3famp

That said, my Mi 10 Pro would not deliver notifications even after enabling autostart and disabling battery optimization, and I had to wait for a software update to fix things.

όχι απλά είναι σάπιο αλλά το συνεχίζει κιόλας

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/amp/s/www.androidcentral.com/how-fix-miui-push-notifications%3famp

That said, my Mi 10 Pro would not deliver notifications even after enabling autostart and disabling battery optimization, and I had to wait for a software update to fix things.

όχι απλά είναι σάπιο αλλά το συνεχίζει κιόλας

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Έπρεπε να τις κλειδώσει και στο παρασκήνιο εκτός από όλα τα άλλα που έκανε. :D

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να τις κλειδώσει και στο παρασκήνιο εκτός από όλα τα άλλα που έκανε. :D

 

ωρες ωρες τρωει απιστευτα τρελο σκαλωμα το miui ειδικα με καποιες εφαρμογες.

 

π.χ. η εφαρμογη zepp (και η παλιοτερη την οποια αντικατεστησε) που ειναι για το verge που εχω, εχω βαλει autostart, κλειδωμα στο παρασκηνιο χωρις περιορισμους, γενικώς ΟΛΕΣ τις ρυθμισεις για να τρεχει μόνιμα στο παρασκήνιο και είναι η μόνη εφαρμογη που δεν δουλευει σωστά. ωρες ωρες κλεινει κ πρεπει να την ανοιξω ξανα για να τρεχει στο παρασκηνιο για να δουλευουν ολα στο ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

ωρες ωρες τρωει απιστευτα τρελο σκαλωμα το miui ειδικα με καποιες εφαρμογες.

 

π.χ. η εφαρμογη zepp (και η παλιοτερη την οποια αντικατεστησε) που ειναι για το verge που εχω, εχω βαλει autostart, κλειδωμα στο παρασκηνιο χωρις περιορισμους, γενικώς ΟΛΕΣ τις ρυθμισεις για να τρεχει μόνιμα στο παρασκήνιο και είναι η μόνη εφαρμογη που δεν δουλευει σωστά. ωρες ωρες κλεινει κ πρεπει να την ανοιξω ξανα για να τρεχει στο παρασκηνιο για να δουλευουν ολα στο ρολόι.

 

Ναι ισχύει δεν είναι από τα καλύτερα "skin" το miui ευτυχώς όμως έχεις επιλογή το ξεκλειδώνεις και βάζεις ότι rom θέλεις ως και oxygenOS από την oneplus από τα καλύτερα skin.

Link to comment
Share on other sites

https://c.mi.com/thread-3571787-1-0.html

καλά μας εχουν στην απ'εξω ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

μπορει να μην εχουμε μπει ακομα σε φαση για τεσταρισμα σε global και να ειμαστε στην φαση που τεσταρεται η k20 pro εκδοση. για μενα, μικρο το κακο μιας και ειναι ακριβως ιδια τα κινητα.

Link to comment
Share on other sites

είμαστε στην open beta αλά δεν είμαστε στη stable testing που έκανα εγγραφή και δεν εγκρίθηκε,αργείιιιι!!!

εννοείται για stable ούτε κουβέντα

κάποιος φουστης προγραμματιστής έχει το απλό και μας την έκανε .... χαχα

 

13a54946f93985c0650947cca8b93cff.jpg

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σε ποια ανάλυση τραβάτε βίντεο με την μαμα κάμερα?Και γενικά χρησιμοποιείται την miui camera?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σε ποια ανάλυση τραβάτε βίντεο με την μαμα κάμερα?Και γενικά χρησιμοποιείται την miui camera?

 

Για βίντεο 4K στα 60 fps (Mi 9T Pro) με την μαμα καμερα και από τις ρυθμίσεις κλείνω τη σταθεροποίηση γιατί βάζω το κινητό πάνω σε gimbal.

 

Για φωτο GCam...

Link to comment
Share on other sites

Για βίντεο 4K στα 60 fps (Mi 9T Pro) με την μαμα καμερα και από τις ρυθμίσεις κλείνω τη σταθεροποίηση γιατί βάζω το κινητό πάνω σε gimbal.

 

Για φωτο GCam...

Από όσο έχω δει και στο δικό μου η σταθεροποίηση δεν λειτουργεί στο 4Κ 60fps την απενεργοποιεί αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά στα 60 fps δεν εχει eis! Μονο με gcam με την Nikita συγκεκριμένα!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους!!

 

Σήμερα μου έκανε κάτι περίεργο....

Με το που έπεσε η μπαταρία στο 20% (έκανε και τον χαρακτιριστικό ήχο για χαμηλή μπαταρία) μετά από ελάχιστο χρόνο (<10 λέπτα) έσβησε & δεν άνοιγε ξανά μέχρι να το συνδέσω στον φορτιστή.

'Οταν το σύνδεσα και έδειξε ότι ήταν στο 23% το αποσύνδεσα, και αμέσως έσβησε ξανά.... Το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

 

 

 

Σήμερα μου έκανε κάτι περίεργο....

 

Με το που έπεσε η μπαταρία στο 20% (έκανε και τον χαρακτιριστικό ήχο για χαμηλή μπαταρία) μετά από ελάχιστο χρόνο (<10 λέπτα) έσβησε & δεν άνοιγε ξανά μέχρι να το συνδέσω στον φορτιστή.

 

'Οταν το σύνδεσα και έδειξε ότι ήταν στο 23% το αποσύνδεσα, και αμέσως έσβησε ξανά.... Το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος ?

Η μπαταρία μάλλον οδεύει για αλλαγή.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μάλλον οδεύει για αλλαγή.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τόσο σύντομα ? Ούτε 14 μήνες δεν το έχω..... :shock:

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο πως έχεις μεταχειριστεί την μπαταρία και τι φορτίσεις έκανες, αν πχ άφηνες την μπαταρία να πέφτει πολύ χαμηλά ή την ώρα που φορτίζει παίζεις την έχεις σκίσει.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο πως έχεις μεταχειριστεί την μπαταρία και τι φορτίσεις έκανες, αν πχ άφηνες την μπαταρία να πέφτει πολύ χαμηλά ή την ώρα που φορτίζει παίζεις την έχεις σκίσει.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν φτάσει στο 10% (περίπου) μέχρι το 100%.... Και δεν το χρησιμοποιώ κατά την διάρκεια της φόρτισης... .

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...