Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Δεν κατάλαβες, έχω το 500 και το m2.

 

Οι άλλοι ακούνε ακόμα και ψιθύρους δίπλα μου οπότε αν εχεις μουσική, τζιτζίκια, θάλασσα,συνομιλίες είναι τραγικά ενοχλητικό για τους άλλους.

 

Αλλά 300μποφόρ να έχει δεν ακούει τίποτα στο 90% των περιπτώσεων ο άλλος.

 

Το ζητούμενο είναι πως συμπεριφέρονται αυτά με το μονό μικρόφωνο στον αέρα γιατί με συνομιλίες τζιτζίκια κλπ οπως είπαμε παλιότερα είναι και σε αυτά" ενοχλητικό.

 

Με άλλα λόγια αν αξίζει η διπλή τριπλή τιμή για να έχεις έστω wimd cancellation η αν αυτό το κάνει καλά ακόμα και το m70 μέσω λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ πάντως με το m70 δεν έχω ακούσει ποτέ κανένα παράπονο. Τώρα αν τους ενοχλεί ο θόρυβος και δεν μου το λένε, δεν ξέρω :D
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε τη γνώμη μου, ειδικά για το Explorer 500 δεν αξίζει σ' αυτά τα λεφτά, όταν σ' αυτή την τιμή υπάρχει το Jabra Stealth.

Γενικά δε μπορείς να περιμένεις σοβαρή αποθορυβοποίηση στην τιμή που παίζουν τα υπόλοιπα (20-30€). Ακόμα και στα 50-55€ που κοστίζουν τα ακουστικά με δύο μικρόφωνα, στο αμάξι με ανοιχτά παράθυρα, πάπαλα.

Μόνο με 3-4 μικρόφωνα και έξτρα φίλτρο και λογισμικό για τον άνεμο κάνεις δουλειά.

Τουτέστιν, Voyager Edge ή Voyager 5200.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όποιος ψάχνει για premium in ear wireless ακουστικά προτείνω να δει τα focal spark wireless στα 99 ευρώ

4a481f409294bb544a29d618742bfe07.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ψάχνει για premium in ear wireless ακουστικά προτείνω να δει τα focal spark wireless στα 99 ευρώ

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Αρκετά τσιμπημένη η τιμή τους. Δεν ξέρω το συγκεκριμένο κατασκευαστή. Είναι ποιοτικά;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά τσιμπημένη η τιμή τους. Δεν ξέρω το συγκεκριμένο κατασκευαστή. Είναι ποιοτικά;
Πολύ premium εταιρεία. Στα ηχεία σπιτιού και αυτοκινήτου είναι κορυφή
Link to comment
Share on other sites

Πολύ premium εταιρεία. Στα ηχεία σπιτιού και αυτοκινήτου είναι κορυφή

 

Δεν την ήξερα. Τότε σ' αυτά τα χρήματα είναι καλή αγορά, ιδίως αν σκεφτείς άλλες επιλογές που είναι στα διπλάσια και παραπάνω λεφτά κι ο κόσμος έχει ένα σωρό παράπονα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά τσιμπημένη η τιμή τους. Δεν ξέρω το συγκεκριμένο κατασκευαστή. Είναι ποιοτικά;

Από τις κορυφαίες εταιρείες ήχου στον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Από τις κορυφαίες εταιρείες ήχου στον κόσμο.

 

Δεν το ήξερα. Άρα έχω ακόμα μια επιλογή για να αντικαταστήσω τα Plantronics Backbeat go 2.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε τη γνώμη μου, ειδικά για το Explorer 500 δεν αξίζει σ' αυτά τα λεφτά, όταν σ' αυτή την τιμή υπάρχει το Jabra Stealth.

Γενικά δε μπορείς να περιμένεις σοβαρή αποθορυβοποίηση στην τιμή που παίζουν τα υπόλοιπα (20-30€). Ακόμα και στα 50-55€ που κοστίζουν τα ακουστικά με δύο μικρόφωνα, στο αμάξι με ανοιχτά παράθυρα, πάπαλα.

Μόνο με 3-4 μικρόφωνα και έξτρα φίλτρο και λογισμικό για τον άνεμο κάνεις δουλειά.

Τουτέστιν, Voyager Edge ή Voyager 5200.

 

Ακόμη και με το Voyager Edge, στον αέρα έπρεπε να κρύβω το ακουστικό για να μην έχει πρόβλημα ο συνομιλητής. Εκεί που η διαφορά είναι τεράστια είναι στους θορύβους του περιβάλλοντος, που έκανε την καλύτερη απομόνωση που έχω συναντήσει μέχρι τώρα, και πραγματικά μου έχει λείψει.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και με το Voyager Edge, στον αέρα έπρεπε να κρύβω το ακουστικό για να μην έχει πρόβλημα ο συνομιλητής. Εκεί που η διαφορά είναι τεράστια είναι στους θορύβους του περιβάλλοντος, που έκανε την καλύτερη απομόνωση που έχω συναντήσει μέχρι τώρα, και πραγματικά μου έχει λείψει.

 

Στο φιλτράρισμα του ανέμου ίσως να μην είναι τόσο αποτελεσματικό όσο θα περίμενε κανείς, αλλά και πάλι πολύ καλύτερο απ' ό,τι από έχω δοκιμάσει. Θεωρητικά το νούμερο ένα σ' αυτό τον τομέα είναι το Voyager 5200 που έχει επιπλέον μικρόφωνο (συνολικά 4), καθώς και φιλτράρισμα ανέμου με τη βοήθεια της τεχνολογίας windsmart.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα εδώ και λίγες μέρες για τις αθλητικές μου δραστηριότητες τα BOSE soundsport wireless.

Είπα να επενδύσω σε μια κορυφαία εταιρεία και δεν το μετάνιωσα τελικά. Αν θελήσει κάποιος λεπτομέρειες ευχαρίστως να του δώσω.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα εδώ και λίγες μέρες για τις αθλητικές μου δραστηριότητες τα BOSE soundsport wireless.

Είπα να επενδύσω σε μια κορυφαία εταιρεία και δεν το μετάνιωσα τελικά. Αν θελήσει κάποιος λεπτομέρειες ευχαρίστως να του δώσω.

 

Την καλύτερη επιλογή έκανες, απο Amazon? Πήρες και το charging case?

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι από Amazon. Ποιο charging case ; Δεν το έχω δει.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό

Bose SoundSport charging case, Black https://www.amazon.com/dp/B01H1ZN5S0/ref=cm_sw_r_cp_apa_9vTGzbQTE02QY

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε τη γνώμη μου, ειδικά για το Explorer 500 δεν αξίζει σ' αυτά τα λεφτά, όταν σ' αυτή την τιμή υπάρχει το Jabra Stealth.

Γενικά δε μπορείς να περιμένεις σοβαρή αποθορυβοποίηση στην τιμή που παίζουν τα υπόλοιπα (20-30€). Ακόμα και στα 50-55€ που κοστίζουν τα ακουστικά με δύο μικρόφωνα, στο αμάξι με ανοιχτά παράθυρα, πάπαλα.

Μόνο με 3-4 μικρόφωνα και έξτρα φίλτρο και λογισμικό για τον άνεμο κάνεις δουλειά.

Τουτέστιν, Voyager Edge ή Voyager 5200.

Μα τι λες τωρα?

Σου λέμε ότι στον άνεμο γαμ@ν3 !!

Κανέναα κανένα πρόβλημα και φαντάζομαι ότι και με το m70 με έναν μικρόφωνο στα 18€ θα συμβαίνει το ίδιο.

(θα το παραγγείλω σε λίγες μερες μάλλον)

 

Διάβασε τι λέμε εμεις που τα δουλεύουμε κάθε μέρα.

 

Το θέμα είναι τι συμβαίνει με τους υπόλοιπους θορύβους πχ σε καφετέρια η στο αμάξι με κασετόφωνο η στο σπίτι με μικρά παιδιά να παίζουν η στην δουλειά με εργαλεία να χτυπάνε.

 

Εκεί να μας πεις τι κάνει το jabra.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν σου έχουν πει ποτέ ότι ακούνε το περιβάλλον όσο δυνατά ακούνε κι εσένα - αυτό μπορείς να το ελαττώσεις με δεύτερο μικρόφωνο. Ο αέρας είναι πάντα δύσκολος, ακόμη και με τριπλό μικρόφωνο δεν μπορείς να τον γλιτώσεις...

Κανένα μα κανένα μα κανενα πρόβλημαε τον αέρα.

Μα κανένα.

Διάβασε τι λέμε, δοκιμασμένο με 300μποφόρ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόμη και με το Voyager Edge, στον αέρα έπρεπε να κρύβω το ακουστικό για να μην έχει πρόβλημα ο συνομιλητής. Εκεί που η διαφορά είναι τεράστια είναι στους θορύβους του περιβάλλοντος, που έκανε την καλύτερη απομόνωση που έχω συναντήσει μέχρι τώρα, και πραγματικά μου έχει λείψει.

Για περιγραψε ένταση και τύπους θορύβου Περιβάλλοντος.

Με ενδιαφέρει.

Αν και όπως το βλέπω η στον αερα η στους θορύβους περιβάλλοντος θα είναι καλά.

Και στα 2 δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Το explorer 500 είναι άσχημη κατασκευή και το ελαστικό από πάνω φεύγει εύκολα. Έχω ένα και κάθεται ολοκαίνουριο για αυτό το λόγο. Σαν απόδοση είναι καλό στο αυτοκίνητο αλλά δεν απομονώνει τέλεια όλες τις συχνότητες. Βασικό σε όλα είναι ότι ο συνδιασμος κινητό+Bluetooth είναι που κάνει την διαφορά. Εννοώ πως το ίδιο ακριβώς ακουστικό δεν δούλευε το ίδιο με τρεις διαφορετικές συσκευές που είχα

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα τι λες τωρα?

Σου λέμε ότι στον άνεμο γαμ@ν3 !!

Κανέναα κανένα πρόβλημα και φαντάζομαι ότι και με το m70 με έναν μικρόφωνο στα 18€ θα συμβαίνει το ίδιο.

(θα το παραγγείλω σε λίγες μερες μάλλον)

 

Διάβασε τι λέμε εμεις που τα δουλεύουμε κάθε μέρα.

 

Το θέμα είναι τι συμβαίνει με τους υπόλοιπους θορύβους πχ σε καφετέρια η στο αμάξι με κασετόφωνο η στο σπίτι με μικρά παιδιά να παίζουν η στην δουλειά με εργαλεία να χτυπάνε.

Κανένα μα κανένα μα κανενα πρόβλημαε τον αέρα.

Μα κανένα.

Διάβασε τι λέμε, δοκιμασμένο με 300μποφόρ.

Σε θορύβους του περιβάλλοντος κανένα πρόβλημα ούτε το Jabra Stealth, και φυσικά ούτε το Edge. Στον άνεμο είναι το θέμα.

Προσωπικά δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα στον άνεμο το M70 κι έχει το Edge (όχι πάντα, αλλά σε δύσκολες συνθήκες πρέπει να φωνάξω λίγο παραπάνω).

 

Για περιγραψε ένταση και τύπους θορύβου Περιβάλλοντος.

Με ενδιαφέρει.

Αν και όπως το βλέπω η στον αερα η στους θορύβους περιβάλλοντος θα είναι καλά.

Και στα 2 δύσκολο.

Από 60-70χλμ/ώρα και πάνω στο αμάξι, με τσίτα τα παράθυρα ανοιχτά, δοκιμάζεται η αποτελεσματικότητα του Edge, μόνο ως προς τα μικρόφωνα όμως. Το ακουστικό του με ικανοποιεί, ακούω πολύ καλά το συνομιλητή μου, ακόμα και δυνατό άνεμο να έχει. Το Jabra ακόμα χειρότερο, καθότι έχει και χαμηλή ένταση ακουστικού και δεν ακούω καλά κι εγώ κιόλας.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό

Bose SoundSport charging case, Black https://www.amazon.com/dp/B01H1ZN5S0/ref=cm_sw_r_cp_apa_9vTGzbQTE02QY

Όμορφο είναι. Δεν το πήρα αλλά η θήκη που έχει το πακέτο το προφυλάσσει απόλυτα. Όσο για φόρτιση στην ανάγκη υπάρχει πάντα διαθέσιμο ένα power bank. Αν κάποια στιγμή περισσεύουν χρήματα θα το σκεφτώ. Ευχαριστώ για την πληροφορία.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα. Άρα έχω ακόμα μια επιλογή για να αντικαταστήσω τα Plantronics Backbeat go 2.

Επειδή παλιά είχα τα backbeat 2 θα σου πω μόνο ότι 3είναι μέρα με τη νύχτα η διαφορά .... Αρκεί και τα αρχεία να είναι καλά και όχι mp3 128

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ έχω μπερδευτεί τωρα σε. Παιδιά. Ακουστικό που να έχει δυνατό. Ηχείο και άριστη απομόνωση θορύβων πιο είναι? Και να είναι v4 τουλάχιστον
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Κάποια άποψη για το explorer 110?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μια μακακια είναι. Σαν το 500 που έχω ήδη αλλά με ακόμα πιο χαμηλό ακουστικό. Βασικά το πρόβλημα των Plantronics που έχω εκτός από το edge (500 και 110)είναι ότι ιδρώνει το αυτί μου για να ακούσω. Πολύ χαμηλό ακουστικό σε ένταση.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μια μακακια είναι. Σαν το 500 που έχω ήδη αλλά με ακόμα πιο χαμηλό ακουστικό. Βασικά το πρόβλημα των Plantronics που έχω εκτός από το edge (500 και 110)είναι ότι ιδρώνει το αυτί μου για να ακούσω. Πολύ χαμηλό ακουστικό σε ένταση.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι όπως τα λες είναι. Έχει αδύναμο ακουστικό. Το έχω εδώ και 3 μέρες.

:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...