Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Το m70 είναι καλύτερο γενικώς και γάντζο έχει αλλά μετά από καιρό καταλαβαίνεις ότι είναι καλύτερα να το χρησιμοποιείς χωρίς το γάντζο. (Το τελευταίο ισχύει για όλα τα BT ακουστικά).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το m70 είναι καλύτερο γενικώς και γάντζο έχει αλλά μετά από καιρό καταλαβαίνεις ότι είναι καλύτερα να το χρησιμοποιείς χωρίς το γάντζο. (Το τελευταίο ισχύει για όλα τα BT ακουστικά).
Ακριβώς. Στέκεται πολύ καλά χωρίς τον γάντζο που αν δεν τον θες τον βγάζεις. Δεν κινδυνεύει να πέσει. Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει ο γάντζος με την εμπειρία που έχει κάποιος στα Bluetooth που είπε ο φίλος προηγουμένως. Ίσα ίσα που να το φορέσεις με τον γάντζο είναι πιο δύσκολο
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγω το καταλαβαίνω αυτό που λέει.

Δεν του είπε κανείς ότι θα χορεύει heavy metal ούτε ότι θα τρέχει.

Έτσι και αλλιώς έχει γάντζο όπως λέτε.

Είχε και τα 2 και έκανε σύγκριση, έχει διαβάσει κάτι κάπου??

 

Το αλλο το remax τι παίζει?

Έχει κάποιας μορφής cancellation?

Είναι ας πούμε.. στα μισά χρήματα απο το m70 αλλά δίνει και τους μισούς χρόνους σε μπαταρία.

Αξίζει σαν αγορά?

Που υπερισχύει το συγκεκριμένο σε σχέση με το m70 αν κάνουμε τα χρήματα πέρα?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.

 

Πρόλαβα και άλλαξα την παραγγελία και πήρα τελικά το m70. Εξάλλου η διαφορά στην τιμή ήταν ελάχιστη.

 

Τώρα με γάντζο η χωρίς θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πλέον αν έρχεται με γάντζο, όταν το αγόρασα εγώ δεν είχε και μου ζητούσαν έξτρα 9 ευρώ για τα έξτρα σιλικονακια και τα δύο γαντζακια αριστερό , δεξί.

Γι αυτό είμαστε εδώ να μας δίνουν και να δίνουμε έξτρα πληροφορίες, αν έρχεται με γάντζο αναθεωρω και λέω να αγοράσει το 70ρι.

 

Τώρα όσο για την σταθερότητα στο αυτί, όσα άτομα δοκίμασαν τέτοιας φιλοσοφίας (γνωστά μου έτσι) το παράτησαν και αγόραζαν το πρώτο που έβρισκαν με γάντζο, το ίδιο ακριβώς έκανα και γω στην πρώτη μου δοκιμή με μη γάντζο.

 

Edit: και για αποφυγή παρεξηγήσεων η αγορά είχε γίνει απο τα electroholics

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πλέον αν έρχεται με γάντζο, όταν το αγόρασα εγώ δεν είχε και μου ζητούσαν έξτρα 9 ευρώ για τα έξτρα σιλικονακια και τα δύο γαντζακια αριστερό , δεξί.

Γι αυτό είμαστε εδώ να μας δίνουν και να δίνουμε έξτρα πληροφορίες, αν έρχεται με γάντζο αναθεωρω και λέω να αγοράσει το 70ρι.

 

Τώρα όσο για την σταθερότητα στο αυτί, όσα άτομα δοκίμασαν τέτοιας φιλοσοφίας (γνωστά μου έτσι) το παράτησαν και αγόραζαν το πρώτο που έβρισκαν με γάντζο, το ίδιο ακριβώς έκανα και γω στην πρώτη μου δοκιμή με μη γάντζο.

 

Edit: και για αποφυγή παρεξηγήσεων η αγορά είχε γίνει απο τα electroholics

 

 

Και εγώ από εκεί το αγόρασα αλλά δεν έχω ιδέα αν έρχεται με γάντζο η όχι.Θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και χωρίς γάντζο τα plantronics είναι πολύ σταθερά και δεν πέφτουν, αρκεί να το βάλεις σωστά και με το σωστό σιλικονάκι. Πιο πολύ ψυχολογικό είναι που νομίζεις ότι θα σου πέσει. Έχει δοκιμαστεί και σε μηχανή με ταχύτητα και αέρα
Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι έχω δει, το eargel σιλικόνης που έχει το Μ70 είναι ίδιο με του Voyager Edge, το οποίο είναι από τα πιο σταθερά που έχω δοκιμάσει ποτέ.

Επίσης, αν δεν υπάρχει earloop στο πακέτο, υπάρχει έξτρα πακετάκι με eargels και earloop. Βρίσκεις εύκολα και στο eBay, αλλά και από την Amitel στην Αθήνα που εξειδικεύεται σε αξεσουάρ Plantronics. Έχω ψωνίσει για το Edge μου κι έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Στέλνει ταχυδρομικά πανελλαδικά. Παρακάτω παραθέτω το πακετάκι με δύο eargels και δύο earloops για Μ70 κι άλλα συμβατά μοντέλα:

http://amitel.gr/plantronics-eartips-m25-m55-m165-marque-2/

 

Και από Amazon:

https://www.amazon.com/Replacement-Earhook-Plantronics-M70-Voyager/dp/B013PDGD1S

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μια και μάλλον το επόμενο κινητό μου δεν θα έχει ραδιόφωνο (μανία τώρα τελευταία οι εταιρίες να μην το βάζουν), έχετε υπόψη σας κάποιο Bluetooth (εκτός από τα Sony που ξέρω) που να έχει ενσωματωμένο;

Thanks

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προτιμάω in ear, αλλά υπάρχουν; Λίγο που έψαξα πέρα από τα Sony δεν είδα αλλά

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, μόνο τα Sony, εκτός και αν το κάνεις συνδυασμό ακουστικά με καλώδιο και ενα μικρό radio player και αν θες υπάρχει η πολυτέλεια για SD και Bluetooth.

 

http://www.e-shop.gr/technaxx-bt-x24-bluetooth-mp3-headset-with-fm-radio-slot-micro-sd-p-PER.663794

 

Αλλά το άφησα στο συρτάρι γιατί δεν έχει μεγάλο χρόνο λειτουργίας...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι μονόδρομος τα Sony αν θες ραδιόφωνο. Μάλιστα μόλις στο προτελευταίο της μοντέλο (το SBH54, καθώς το τελευταίο το SBH56 δεν έχει καν οθόνη) έβαλαν μνήμες αποθήκευσης για σταθμούς ραδιοφώνου (και μάλιστα μόνο 9 τον αριθμό).

 

Εγώ πάντως δε μπορώ να καταλάβω, δε μπορεί να φτιάξει κάποια εταιρία ένα στέρεο ΒΤ με ραδιόφωνο το οποίο να μην έχει ντε και καλά οθόνη, αλλά να ελέγχεις όλες τις λειτουργίες του (άρα και το ραδιόφωνο) remotely από το application που έτσι κι αλλιώς θα έχει. Έτσι είναι σαν να έχει το ίδιο το τηλέφωνο δέκτη FM, απλά το hardware του θα βρίσκεται στο ΒΤ, και θα το ελέγχεις κανονικά από το κινητό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κάποια πρόταση για Bluetooth για κινητό Xiaomi (κατά προτίμηση Xiaomi κι αυτό αλλά όχι δεσμευτικό), με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας;;

 

Sent from my Redmi Note 4Χ using Tapatalk

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και παλι. Επανέρχομαι με την ερώτηση μου δεδομένου πτι δεν πήρα απάντηση. Ανάμεσα σε m70 και m75 της plantronics ποιο ειναι καλυτερο ;;
Ericsson 768,nokia 3330,nokia 3510,sony ericsson k700i, sony ericsson w900i(my favourite),nokia n78,nokia 5800,nokia 7230,motorola defy mini xt320,samsung galaxy note 2,samsung galaxy s3,apple iphone 5s,sony xperia z3 compact tablet,apple iphone 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και παλι. Επανέρχομαι με την ερώτηση μου δεδομένου πτι δεν πήρα απάντηση. Ανάμεσα σε m70 και m75 της plantronics ποιο ειναι καλυτερο ;;
Αν δεν κάνω λάθος είναι το ίδιο. Διαφέρουν μόνο στο χρώμα. Το 75 αντί για άσπρη ρίγα έχει κόκκινη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ πήρα τελικά το plantronics 5200 και είναι κορυφαίο. Θα ήθελα όμως ένα BT για το ποδήλατο ή/και το διάδρομο.

 

Κατά προτίμηση sweatproof, και νομίζω θα βόλευε να είναι in-ear, από αυτά που έχουν σα κορδονάκι γυαλιών, και πάει πίσω στο σβέρκο.

 

Βρίσκω ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ στο amazon.co.uk αλλά δε στέλνουν Ελλάδα. Καμμιά καλή πρόταση σας παρακαλώ ? Ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ πήρα τελικά το plantronics 5200 και είναι κορυφαίο. Θα ήθελα όμως ένα BT για το ποδήλατο ή/και το διάδρομο.

 

Κατά προτίμηση sweatproof, και νομίζω θα βόλευε να είναι in-ear, από αυτά που έχουν σα κορδονάκι γυαλιών, και πάει πίσω στο σβέρκο.

 

Βρίσκω ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ στο amazon.co.uk αλλά δε στέλνουν Ελλάδα. Καμμιά καλή πρόταση σας παρακαλώ ? Ευχαριστώ !!

Sony xb-50bs
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..νεος στο κολπο με τα bluetooth ακουστικα..εχει κανενας καμια προταση για sweatproof ακουστικα που να εχουν και καλη ποιοτητα οσο αφορα τη ροκ και τη μεταλ μουσικη? η τιμη να ειναι κατω απο 100 ευρω αλλα πανω και απο 20 γιατι θελω καλη ποιοτητα οποτε δε θα παω να παρω και τα πιο φθηνα..η εστω καμια συγκεκριμενη μαρκα να ψαχτω? δε ξερω τι πολυπαιζει με δαυτα.. σε ενσυρματα ακουστικα γνωριζω μαρκες..αλλα σε bluetooth ακομα δεν εχω κανει τη μεταβαση αλλα το σκεφτομαι σοβαρα...ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..νεος στο κολπο με τα bluetooth ακουστικα..εχει κανενας καμια προταση για sweatproof ακουστικα που να εχουν και καλη ποιοτητα οσο αφορα τη ροκ και τη μεταλ μουσικη? η τιμη να ειναι κατω απο 100 ευρω αλλα πανω και απο 20 γιατι θελω καλη ποιοτητα οποτε δε θα παω να παρω και τα πιο φθηνα..η εστω καμια συγκεκριμενη μαρκα να ψαχτω? δε ξερω τι πολυπαιζει με δαυτα.. σε ενσυρματα ακουστικα γνωριζω μαρκες..αλλα σε bluetooth ακομα δεν εχω κανει τη μεταβαση αλλα το σκεφτομαι σοβαρα...ευχαριστω!
Αυτά που πρότεινα στο προηγούμενο ποστ έχουν πολύ δυνατό μπάσο. Αν προτιμάς τη ροκ με δυνατό μπάσο σου κάνουν. Αλλιώς παίζεις και με το equaliser
Link to comment
Share on other sites

φαινοται αρκετα καλα απο οτι διαβαζω...απο τα λιγα που εχω δει ακουστικα ψειρες αλλα χωρις μαξιλαρακι δε παιζει να βρω ετσι?

τα παλια πατροπαραδοτα ακουστικα..δε ξερω γιατι ισως να ειναι και θεμα συνηθειας αλλα δε με βολευουν αυτα ρε ****το...

 

απο over ear bluetooth ακουστικα υπαρχει τιποτα αξιολογο? τουλαχιστον να κερδισω στον ηχο αν ειναι σε αυτα τα λεφτα και ας χασω

λιγο στο βολεμα..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κάποια πρόταση για Bluetooth για κινητό Xiaomi (κατά προτίμηση Xiaomi κι αυτό αλλά όχι δεσμευτικό), με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας;;

 

Sent from my Redmi Note 4Χ using Tapatalk

Κάποια πρόταση εδώ;

 

Sent from my Redmi Note 4Χ using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

 

 

πςςς το 1 μαρεσει πολυ...λιγο ακριβουτσικο αλλα πολυ ωραιο...ακομα εχω διλημμα εαν πρεπει να παω σε bluetooth ακουστικα..ειναι και η φορτιση στη μεση ξανα μανα...10 συσκευες τη μερα να φορτιζουν...:p

 

ειμαι ακομα στο ψαξιμο παντως..ευχαριστω πολυ για τις προτασεις παιδια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...