Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Το λέω γιατί είχα και έχω το συγκεκριμένο, άσχετα αν δεν το χρησιμοποιώ πλέον. Τα ονόματα των επαφών τα έδειχνε μόνο με ένα k800i που είχα. Σε όλα τα υπόλοιπα τηλέφωνα που το χρησιμοποίησα, έδειχνε μόνο τον αριθμό. Δεν ξέρω όμως αν έχει αλλάξει κάτι, οπότε ας περιμένουμε και κάποιον άλλο που το χρησιμοποιεί.

 

ναι και εμένα έτσι ήταν αλλά διάβασα ότι έφτιαξε με την αναβάθμιση του smart.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το λέω γιατί είχα και έχω το συγκεκριμένο, άσχετα αν δεν το χρησιμοποιώ πλέον. Τα ονόματα των επαφών τα έδειχνε μόνο με ένα k800i που είχα. Σε όλα τα υπόλοιπα τηλέφωνα που το χρησιμοποίησα, έδειχνε μόνο τον αριθμό. Δεν ξέρω όμως αν έχει αλλάξει κάτι, οπότε ας περιμένουμε και κάποιον άλλο που το χρησιμοποιεί.

 

και σε μενα μονο σε SE κινητο εδειχνε τα ονοματα.

σε Μοτορολα και lg, μονο τους αριθμους εδειχνε.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα μόνο αριθμούς μου δείχνει από πάντα.Ποτέ ονόματα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κ γω κάτοχος ενος σονυ mw1.

Το συγκεκριμένο δούλευε αψογα με ενα xperia s που ειχα κ με το s4 με 4.2.2.

Απο τη στιγμή που αναβάθμισα σε 4.3 οταν δέχομαι κληση δε μου περνάει τον ηχο στο hands free αλλά στο ακουστικό του κινητου κ θα πρέπει να το γυρνάω χειροκίνητα καθιστώντας το ουσιαστικά άχρηστο...εχω κανει επαναφορά ,ξαναπερασα τη ρομ , μου ήρθε k update για τη 4.3 αλλα τίποτα .

Κάποια ασυμβατότητα πρέπει να παίζει δε εξηγείται αλλιως κ το χειρότερο είναι οτι η σονυ το εχει αφησει στο ελεος του θεού εδω κ ενα πενταμηνο χωρις αναβάθμιση.

Ασ ελπισουμε οτι με την 4.4 θα διορθωθούν τα πράγματα γιατί μονο απο κει μπορούμε να ελπίζουμε!

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

οπότε άδικα η χαρά....

 

Και σε Nexus 5 μόνο αριθμούς. Κρίμα, γιατί κατά τα άλλα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος μαζί του.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κ γω κάτοχος ενος σονυ mw1.

Το συγκεκριμένο δούλευε αψογα με ενα xperia s που ειχα κ με το s4 με 4.2.2.

Απο τη στιγμή που αναβάθμισα σε 4.3 οταν δέχομαι κληση δε μου περνάει τον ηχο στο hands free αλλά στο ακουστικό του κινητου κ θα πρέπει να το γυρνάω χειροκίνητα καθιστώντας το ουσιαστικά άχρηστο...εχω κανει επαναφορά ,ξαναπερασα τη ρομ , μου ήρθε k update για τη 4.3 αλλα τίποτα .

Κάποια ασυμβατότητα πρέπει να παίζει δε εξηγείται αλλιως κ το χειρότερο είναι οτι η σονυ το εχει αφησει στο ελεος του θεού εδω κ ενα πενταμηνο χωρις αναβάθμιση.

Ασ ελπισουμε οτι με την 4.4 θα διορθωθούν τα πράγματα γιατί μονο απο κει μπορούμε να ελπίζουμε!

 

Την εφαρμογή smartconnect, την εφαρμογή Του ΒΤ καθώς και όποια άλλη εφαρμογή χρειάζεται, τα έβαλες στο s4??

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα εχω φιλε μου αλλα τίποτα.

Απο το update και μετα μου παρουσιαστηκε

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

παιδια εσεις που γνωριζεται απο μοντελα μπορειται να μου δωσετε καμια γνωμη.

θελω hands-free με αρκετο χρονο αναμονης(200 + ωρες καλα ειναι)

να εχει το πλαστικο για να κραταει καλα στο αυτι και βασικο να σβηνει μονο του απο τι στιγμη που το παρατας.

το μεγεθος δεν με πειραζει στο αυτοκινητο θα το εχω παρκαρισμενο.

ΑΑΑ εαν εχει και καμια ενδειξη μπαταριας με led ακομη καλυτερα.

που ψαχνω?

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Για μένα το Nokia bh310. Δεν ξέρω τι θα πει μπαταρία γιαυτό το bt, γιατί είναι μόνιμα στο αμάξι στην βάση του και το βγάζω από εκεί μόνο για να μιλήσω σε κλήση. Έχει led στο πίσω μέρος του, αλλά για μένα είναι άχρηστο γιατί δεν με απασχολεί καθόλου. Σίγουρα θα υπάρχουν και άλλες προτάσεις από άλλες εταιρίες.

https://www.youtube.com/watch?v=1TfdnKn2CSE&feature=youtube_gdata_player

Link to comment
Share on other sites

thanks φιλε ,δυστηχως βλεπω οτι αυτο δεν εχει αγκιστρο.

δεν ξερω παλι εαν αυτο το πλαστικο εκει στην ψειρα κραταει καλα το ακουστικο στο αυτι.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

thanks φιλε ,δυστηχως βλεπω οτι αυτο δεν εχει αγκιστρο.

δεν ξερω παλι εαν αυτο το πλαστικο εκει στην ψειρα κραταει καλα το ακουστικο στο αυτι.

 

Δεν το χρησιμοποιώ γιατί για μια κλήση που θα απαντήσω στο αυτοκίνητο αρκεί αυτό το λάστιχο που έχει. Νομίζω όπως πως μέσα στη συσκευασία υπάρχει πλαστικό διάφανο άγκιστρο.

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε για προπαραγγελια το νεο bt stereo handsfree της Sony και παρακαλω στα 100 ευρω:shock:

http://www.amazon.co.uk/Sony-SBH-80-Stereo-Bluetooth-Headset/dp/B00DZTJKYU

http://www.clove.co.uk/sony-stereo-bluetooth-headset-sbh80

Δεν πανε καλα εκει στη Sony.:ninja:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα έχει απαντηθεί μιας και είναι αρκετά δημοφιλές handsfree αλλά έχω ένα sony ericsson mw600 και δεν λειτουργεί σωστά το caller id, μου εμφανίζει το νούμερο αλλά όχι το όνομα εάν υπάρχει στις επαφές μου.

Κάποτε που το είχα ξαναψάξει είχα καταλήξει ότι μάλλον φταίει η έκδοση του AVRCP (Audio/Video Remote Control Profile) που υπάρχει στο android, για να λειτουργήσει σωστά πρέπει να υπάρχει η AVRCP 1.3.

Ισχύει αυτό? Εάν ναι, έχει βρεθεί λύση?

Υπάρχει κάποιος που να του λειτουργεί σωστά το caller id?

Ναι εχει απαντηθει παμπολλες φορες οτι το caller id στο mw600 λειτουργει μονο σε ελαχιστες συσκευες,γι αυτο μην παιδευεσαι αδικα αν δεν σου κανει αναγνωριση.

 

για να σου βγαζει και το ονομα θα πρεπει να κατεβασεις αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.liveware&hl=el αλλιως θα βλεπεις μονο νουμερο
Δεν ισχυει αυτο αγαπητε,γιατι πολυ απλα το mw600 δεν υποστηριζει εφαρμογες για την λειτουργια του.Αυτα ειναι για αλλα bluetooth,πιο εξελιγμενα ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει απαντηθει παμπολλες φορες οτι το caller id στο mw600 λειτουργει μονο σε ελαχιστες συσκευες,γι αυτο μην παιδευεσαι αδικα αν δεν σου κανει αναγνωριση.

 

Δεν ισχυει αυτο αγαπητε,γιατι πολυ απλα το mw600 δεν υποστηριζει εφαρμογες για την λειτουργια του.Αυτα ειναι για αλλα bluetooth,πιο εξελιγμενα ;)

 

Ok, Υπάρχει έστω μία συσκευή με android που να λειτουργεί σωστά με το mw600?

Link to comment
Share on other sites

Ok, Υπάρχει έστω μία συσκευή με android που να λειτουργεί σωστά με το mw600?

 

Κάποια στιγμή, όταν είχα ένα HD2 και περνούσα roms του tytung, είχα περάσει μια από nexus s και δούλευε κανονικά.

Πάντως φαντάζομαι ότι Sony συσκευές θα δουλεύουν, τουλάχιστον κάποιες από αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα,εβαλα καποια κομματια μεσα στην καρτα sd ,που εχει το mw1,και προσπαθησα να την ακουσω,αλλα δεν.

Ψαχνοντας το μενου,ειδα οτι γραφει sd card full,αλλα περαν τουτου,τι;

Πιο καλο παιδι θα βοηθησει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

τελικα κατεληξα στο plantronics m25 πιο πολυ για το deep sleep που εχει ,θελω να μιλαω λιγο στο αυτοκινητο και να μην χανω αλλο χρονο με αυτο.

το εχει καποιος να μας πει την γνωμη του?

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

τελικα κατεληξα στο plantronics m25 πιο πολυ για το deep sleep που εχει ,θελω να μιλαω λιγο στο αυτοκινητο και να μην χανω αλλο χρονο με αυτο.

το εχει καποιος να μας πει την γνωμη του?

 

Πολύ καλή αυτονομία, ένδειξη μπαταρίας σε android συσκευές, μετριότατο σαν ακουστικό.

 

Άσχετο αλλά τελικά δεν παρέλαβα ποτέ το plantronics m1100 από Cellphoneshop. Μου κάνανε όμως χωρίς πολλά-πολλά refund τα χρήματα ενώ δεν χρειάστηκε καν να ανοίξω dispute στο paypal. Έτσι μου έρχεται να ξαναπαραγγείλω το ίδιο από περιέργεια αν είναι γνήσιο :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις δεν παρελαβες; Περασαν 40 μερες;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή αυτονομία, ένδειξη μπαταρίας σε android συσκευές, μετριότατο σαν ακουστικό.

 

Άσχετο αλλά τελικά δεν παρέλαβα ποτέ το plantronics m1100 από Cellphoneshop. Μου κάνανε όμως χωρίς πολλά-πολλά refund τα χρήματα ενώ δεν χρειάστηκε καν να ανοίξω dispute στο paypal. Έτσι μου έρχεται να ξαναπαραγγείλω το ίδιο από περιέργεια αν είναι γνήσιο :lol:.

 

αυτο με την αυτονομια νομιζω μου φτανει.. κανω παραγγελια και οταν το παρω θα σας πω εαν εχει μετριο ηχο.

κι'εγω για το m1100 ημουν ετοιμος να παρω,αλλα βλεπω οτι εχει πολυ μικρη αυτονομια.

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή αυτονομία, ένδειξη μπαταρίας σε android συσκευές, μετριότατο σαν ακουστικό.

 

Άσχετο αλλά τελικά δεν παρέλαβα ποτέ το plantronics m1100 από Cellphoneshop. Μου κάνανε όμως χωρίς πολλά-πολλά refund τα χρήματα ενώ δεν χρειάστηκε καν να ανοίξω dispute στο paypal. Έτσι μου έρχεται να ξαναπαραγγείλω το ίδιο από περιέργεια αν είναι γνήσιο :lol:.

 

Το έχω παραγγείλει κι εγώ. Για δώσε λεπτομέρειες. Άργησε και τους έστειλες μήνυμα ;Πόσο περίμενες ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις δεν παρελαβες; Περασαν 40 μερες;

 

Εικοσιπέντε μέρες πέρασαν συνολικά ενώ υποτίθεται ότι το πολύ σε δέκα μέρες έπρεπε να το έχω λάβει. Τους έστειλα τρία mail και στο τρίτο μου επιστρέψαν τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα διπλη παραγγελια κατα λαθος και με καθημερινα email την ακυρωσαν μετα απο 4-5 μερες.

Οποτε μολις περασει το 10ημερο, θα το χρησιμοποιησω και γω για dispute, ετσι κιαλλιως οπως αναφερθηκε δε λενε πουθενα οτι στελνουν απο Κινα...

Ομως δεν εφτασε τελικα παρολα αυτα;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...