Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Την ίδια ακριβώς διαδικασία πρέπει να κάνεις.

Από κλειστό όπως είναι, πατάς το MFB για μερικά δευτερόλεπτα, μέχρι να γίνει κόκκινο-μπλε το λαμπάκι ενναλάξ.

Μόλις βρει το κινητό, βάζεις τον κωδικό που σου ζητάει(αν ζητήσει) και είσαι οκ με το πρώτο.

Το ίδιο κάνεις και με το δεύτερο.

Αν δεν τα καταφέρεις, κάνε ένα τηλέφωνο στην εταιρεία το πρωί της τρίτης, να σε βοηθήσουν..

210-9831555

Edited by ibiza1_0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος από πάνω. Αφού το συνδέσεις με το πρώτο κινητό, μετά κλείνεις το bluetooth και το ανοίγεις κρατώντας πατημένο το κουμπί μέχρι να αναβοσβήσει το λαμπάκι. Και μετά ψάχνεις να το βρεις από το 2ο κινητό σου.

 

Τελικά ξέρει κανείς αν απενεργοποιείται το "μπιιπ" όταν με καλούνε; Και επίσης όσοι το έχετε σαν κρατάει μία το πολύ δύο μέρες η μπαταρία με λίγα λεπτά ομιλίας; Εμένα τόσο μου κρατάει και έχω προβληματιστεί...

paulkap12.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

ολα οκ.Εγώ δεν το πατουσα μέχρι να αναβοσβήνει κοκκινο-μπλε,απλά το αφηνα.Ειναι μια χαρά τωρα.Ευχαριστώ και πάλι.

 

Καλή Ανάσταση σε όλους.

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος από πάνω. Αφού το συνδέσεις με το πρώτο κινητό, μετά κλείνεις το bluetooth και το ανοίγεις κρατώντας πατημένο το κουμπί μέχρι να αναβοσβήσει το λαμπάκι. Και μετά ψάχνεις να το βρεις από το 2ο κινητό σου.

 

Τελικά ξέρει κανείς αν απενεργοποιείται το "μπιιπ" όταν με καλούνε; Και επίσης όσοι το έχετε σαν κρατάει μία το πολύ δύο μέρες η μπαταρία με λίγα λεπτά ομιλίας; Εμένα τόσο μου κρατάει και έχω προβληματιστεί...

 

ναι απενεργοποιείται, αλλά πρέπει να ψάξεις τις οδηγίες ... !! ή κάποιος φίλος από δω να το ψάξει για σένα ... εγώ τις δικές μου τις άφησα Αγγλία .. :p

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος από πάνω. Αφού το συνδέσεις με το πρώτο κινητό, μετά κλείνεις το bluetooth και το ανοίγεις κρατώντας πατημένο το κουμπί μέχρι να αναβοσβήσει το λαμπάκι. Και μετά ψάχνεις να το βρεις από το 2ο κινητό σου.

 

Τελικά ξέρει κανείς αν απενεργοποιείται το "μπιιπ" όταν με καλούνε; Και επίσης όσοι το έχετε σαν κρατάει μία το πολύ δύο μέρες η μπαταρία με λίγα λεπτά ομιλίας; Εμένα τόσο μου κρατάει και έχω προβληματιστεί...

 

Το buzzer απενεργοπιείται πατώντας το πλήκτρο έντασης της φωνής, είτε το up είτε το down, ενώ το bt είναι ανοιχτό, για 5 sec.

Μόλις ακούσεις στο ακουστικό ένα σύντομο μπιπ, ξεκινάει 4 διαφορετικά mode, όπου ένα από αυτά είναι το off.

Για να επιβεβαιώσεις αυτό που θες, πατάς στιγμιαία ένα από τα δύο πλήκτρα έντασης της φωνής, ακούς ένα μακρόσυρτο μπιπ στο ακουστικό σου και είσαι οκ.

Μπορείς από εδώ, να κατεβάσεις και το manual του.

http://www.itechdynamic.com/en/download_en.asp

Δυο μέρες αναμονή που αναφέρεις, είναι λίγες.

Την απόδειξη αγοράς ανά χείρας και επιστροφή στο κατάστημα αγοράς.

Edited by ibiza1_0
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καποιο ακουστικο που να λειτουργει με 3Α μπαταρια ?

Το θεωρω πολυ πιο βολικο απο το να εχει δικη του επαναφορτιζομενη

Εγω που ειχα bluetooth με μπαταρια αντι για φορτιστη σου λεω οτι ειναι κουραστικο,ειναι βαρυ αμα μιλας 4-5 λεπτα.

 

Ασε που πρεπει να αλλαζεις αυτι γα να μην μεινει το ενα αγυμναστο :P

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα! Απλώς δεν είχα καταλάβει το 4ο mode που ήταν χωρίς ήχο οτι αυτό ήταν το off. Για την μπαταρία θα περιμένω να σιγουρευτώ οτι κρατάει όντως τόσο λίγο γιατί ίσως και να είναι ιδέα μου και να μιλάω λίγο παραπάνω απ' όσο νομίζω.

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!:)

paulkap12.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις εμπειρια απο τα δυο παρακατω?

Εστω να προτεινετε ή καποιο αλλο bleutooth, που να εχει απαραιτητα fm radio, οθονη και 3,5 εισοδο για ακουστικα.

 

Motorola S705

 

SONY ERICSSON MW600

 

Απλα να ενημερωσω οτι τελικα πηρα τα sony ericsson και ειναι παρα πολυ καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυστυχώς μου έκλεψαν το κινητό μου και σε αυτο είχα κάνει pairing τωρα ομως το κινητό εκλάπη με αποτέλεσμά να έμεινε το bluetooth αχρηστο μονο σαν ραδιοφωνο μπορω να κανω και να χάσει το κινητό ωστε να μπορώ το συγχρονίσω με αλλη συσκευη ι η να παρω καινουργιο

Ειναι ενα Itech clid d radio αν θυμάμαι καλά υπάρχει ελπίδα η να πάρω τα MW600 που έχω βαλει στο ματι

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα, γιατί να σου μείνει άχρηστο; Απ' όσο ξέρω μπορείς να το συνδέσεις με άλλο κινητό κάνοντας την ίδια διαδικασία όταν το πρωτοσύνδεσες με το προηγούμενο κινητό σου. Αν και δεν το έχω το συγκεκριμένο bluetooth, αλλά φαντάζομαι η ίδια διαδικασία ακολουθείται πάντα:

 

1. Κλείνεις το bluetooth

2. Το ανοίγεις κρατώντας το πλήκτρο πατημένο, παρόλο που θα έχει ανοίξει, μέχρι να κάνει έναν δεύτερο ήχο στο ακουστικό.

3. Μετά πιάνεις το κινητό σου και αναζητάς την συγκεκριμένη συσκευή bluetooth και μόλις το βρεις γράφεις τον κωδικό και πλέον έχει συνδεθεί με το καινούριο σου κινητό.

 

Εκτός και αν δεν κατάλαβα καλά το πρόβλημα σου, οπότε αγνόησε με:p

paulkap12.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

ΑΑ φιλε μου χιλια ευχαριστω αν και σκεφτομουν να αγορασω τα sony μιας και διαβασα ακρως θετικα σχολια και αποδεικνυονται και καλυτερα απο αυτα που εχω

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε και από τα δικά μου χέρια το MW600 και θα σου πω κι εγώ οτι είναι πολύ καλό. Εφόσον σκοπεύεις να πάρεις άλλο, τότε στο συστύνω κι εγώ. Όμως να ξέρεις οτι το bluetooth σου δεν έχει αχρηστευτεί σε περίπτωση που το χρειαστείς;)
paulkap12.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυστυχώς μου έκλεψαν το κινητό μου και σε αυτο είχα κάνει pairing τωρα ομως το κινητό εκλάπη με αποτέλεσμά να έμεινε το bluetooth αχρηστο μονο σαν ραδιοφωνο μπορω να κανω και να χάσει το κινητό ωστε να μπορώ το συγχρονίσω με αλλη συσκευη ι η να παρω καινουργιο

Ειναι ενα Itech clid d radio αν θυμάμαι καλά υπάρχει ελπίδα η να πάρω τα MW600 που έχω βαλει στο ματι

 

Πατάς το ασημί κουμπάκι μέχρι η οθόνη να σου γράψει "pairing".

Μόλις σου γράψει, κάνεις αναζήτηση από το νέο σου πλέον κινητό και αφού το βρει, βάζεις τον κωδικό που θα σου ζητήσει.

Τα παλιά clip d radio, θέλανε τέσσερα 8αρια και τα πιο πρόσφατα, θέλανε τέσσερα μηδενικά.

Μόλις τα πληκτρολογήσεις στο κινητό σου, θα σου γράψει η οθόνη "succeded".

Αυτά, απλά!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ok τα εφτιαξα αλλα δεν αντεξα και τελικα παραγγειλα τα sony και μαλλον θα τα χαρισω αυτα πουθενα

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Μια που τις προάλλες αναφέρθηκε ο χρόνος αναμονής του iTech Music 801 .. το έχω φορτίσει από την Πέμπτη, και το ξέχασα ανοιχτό όλες αυτές τις μέρες .. βέβαια δεν μίλησα παραπάνω από μισή ώρα σύνολο ... αλλά μέχρι και τώρα που μιλάμε η μπαταρία καλά κρατεί .... !!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μια που τις προάλλες αναφέρθηκε ο χρόνος αναμονής του iTech Music 801 .. το έχω φορτίσει από την Πέμπτη, και το ξέχασα ανοιχτό όλες αυτές τις μέρες .. βέβαια δεν μίλησα παραπάνω από μισή ώρα σύνολο ... αλλά μέχρι και τώρα που μιλάμε η μπαταρία καλά κρατεί .... !!

 

Αυτό είναι και το φυσιολογικό του!

Μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας . Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε σε ποιό από τα δύο ακουστικά να προτιμήσω για σύνδεση με iphone και βέβαια να είναι συμβατά με το τελέφωνο.

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006096

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003763

 

Με ενδιαφέρει να μιλάω χωρίς διακοπές και κάπου κάπου να ακούω και μουσική .

Ευχαριστώ

 

Αγαπητέ chrismasgr,

 

Και τα δύο μοντέλα που αναφέρετε είναι συμβατά με το iPhone μόνο που θα παρατηρήσετε πως δεν λειτουργούν τα πλήκτρα next/previous track μιας και το AVRCP (Audio/Video Remote Control Profile) των iPhone υποστηρίζει μόνο τα πλήκτρα pause/play και stop.

Σχετικώς μπορείτε να ενημερωθείτε και στην επίσημη ιστιοσελίδα της Apple εδώ .

 

Με εκτίμηση,

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ακουστικό bluetooth της Samsung (WEP 185 το μοντέλο). Το Nokia που το είχα συνδεδεμένο πλέον έχει αποσυρθεί. Ενα άλλο Nokia που έχω ΔΕΝ το βλέπει για κανένα λογο. Το εχω ανοιχτο και το κινητό ψάχνει αλλα ΔΕΝ το βρίσκει. Παρομοίως με το iPhone.

 

Το πιο πιθανον δεν είναι ότι το ακουστικο εχει "κρατήσει" την επικοινωνία που είχε με το παλιο μου Nokia και δεν ειναι ορατό σε άλλες συσκευες; Η πλέον τα έχει παίξει; Αν κάποιος γνωρίζει κάτι περι αυτού ή εχει να προτείνει κάποια λύση θα με σώσει απο 15-20€ :P :P

 

Eυχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου,μαλλον δεν βαζεις το ακουστικο σε pairing mode απο οτι καταλαβαινω.για να το δουν τα κινητα δεν πρεπει απλως να το αναψεις αλλα και να το βαλεις σε pairing mode.συνηθως τα πιο πολλα ακουστικα πανε σε αυτη την κατασταση κρατωντας το πληκτρο με το οποιο το ανοιγεις συνεχεια πατημενο την ωρα που θα το ανοιξεις.πιθανον ,αναλογα με το μοντελο παντα, να αρχισει να αναβοσβηνει γρηγορα το λαμπακι,να αναβοσβηνει κοκκινο-μπλε κ.λ.π.τοτε θα αρχισεις το ψαξιμο .φιλικα
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαρστω πάρα πολυ για την απάντηση σου!!! Το ανακάλυψα πριν λίγο πειραματιζόμενος. Ειναι κλειστο το ακουστικο, το ανοίγες και συνεχίζεις να πατας πατημένο το κουμπι και τότε ανάβει συνεχόμενα μπλε το φωτάκι οπότε μπαίνει σε pairing mode και το βρήκα απο τις συσκευες μου.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά του πατέρα μου το καινούργιο clip D (έχει κανά δίμηνο που το πήρε) το στείλαμε στο service και για μια ακόμη φορά μας πιστώθηκε ποσό ... (μας έχουν μάθει πλέον στο e-shop) ...

Ε..δεν άντεξα πλέον τη γκρίνια του και του πήρα ένα sony ericsson με καλώδιο.. (γύρω στα 10 ευρώ φθηνότερο) .. γιατί κατάντησε αηδία .. κουράστηκε κι ο ίδιος δηλαδή με την όλη ιστορία να μην μπορεί να κάνει τη δουλειά του (είναι συνεχώς εν κινήσει .. οπότε το χρειάζεται το bluetooth)

Τη Δευτέρα θα το πάρουμε .. και θα σας μεταφέρω σύντομα εντυπώσεις ...

 

υ.γ. Τρίτη θα πάω στο public το άλλο clip-D .. πάλι πίστωση ποσού μας κόβω να δίνουν...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι της i-tech hellas σας ευχαριστώ για την απάντηση σας . Αυτή την στιγμή είμαι ένας ικανοποιημένος κάτοχος του i-tech clip music 801 και είμαι σίγουρος πως θα το χαρώ όπως και το προηγούμενο i-tech clip II που το απέσυρα λόγω ασυμβατότητας με το iphone μου και όχι προβλήμματος.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...