Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Πήρα λοιπόν χθες το Samsung ΗΜ1500.

Από μέγεθος νορμάλ, η εργονομία αρκετά καλή,

εκτός από το ακουστικό, το οποίο μπαίνει "όλο μέσα" στο αφτί,

κάτι που σιχαίνομαι (καλό για τον θόρυβο, κακό σαν αίσθηση)..

Το ακουστικό δεν 'κολλάει' με κάποιο τρόπο στο clip,

αλλά έχει δικό του άγκιστρο που πιάνει στα ρούχα.

Κατά τα άλλα η ποιότητα του μικροφώνου είναι αρκετά καλή,

όπως & του ακουστικού, όλα καλά δηλαδή με το iPhone.

Η συσκευή έχει δόνηση, :up:

γράφει ότι συνδέεται με 2 κινητά (δυστυχώς δεν έχω 2ο να συνδέσω..),

& χρησιμοποιεί microUSB φορτιστή.

Στη ζευγοποίηση με το κινητό δε μου ζήτησε κωδικό,

λόγω bluetooth 2.1 λέει (στη συσκευασία)..

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Τελικά αγόρασα το plantronics 975 το έχω βάλει να φωρτίσει. Αργότερα οι εντυπώσεις. Φαίνεται αρκετά όμορφο. Ελπίζω να βγει καλό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του myphone.

 

Αγόρασα προσφάτως το blue tooth ακουστικό της itech clip-d radio το οποίο μου είπαν ότι συνεργάζεται με 2 συσκευές τηλεφώνων ταυτόχρονα. Τα τηλέφωνα μου είναι Apple Iphone 3G και HTC Touch HD. Πώς θα τα καταφέρω να τα συγχρονίσω και τα 2 μαζί....

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας....

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο μοντέλο από οσο γνωρίζω δεν μπορεί να συνδεθεί με 2 συσκευες ταυτόχρονα.Στο λέω αυτό γιατι από την ίδια εταιρία αυτά που συνδέονται με 2 ειναι αυτά εδώ.Το clip-d radio έχει ραδιο,στέρεο και οθόνη.Μηπως το μπερδέυεις με καποιό αλλο τις ίδιας εταιρίας????
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια πως συνδέω το plantronics 975 με 2 συσκευές ταυτόχρονα;;;

ενώ το συνδέω με την μία δεν συνδέεται με την άλλη.

Συσκευές: omnia 2 & n97 mini . Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για το Motorola S605; Μου αρέσει πολύ που έχει 3,5 βύσμα για να παίρνει οτι ακουστικά θέλουμε, σημαντικό για μένα που έχω περίεργο αυτί και τα περισσότερα κοινά ακουστικά....δεν μου κάθονται :Ρ
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια πως συνδέω το plantronics 975 με 2 συσκευές ταυτόχρονα;;;

ενώ το συνδέω με την μία δεν συνδέεται με την άλλη.

Συσκευές: omnia 2 & n97 mini . Ευχαριστώ

 

Την δευτερη συσκευη πρεπει να τη συνδεσεις χειροκινητα μεσα απο το μενου της συσκευης.Ορισμενες φορες συνδεεται αυτοματα και στις δυο συσκευες αλλα τις περισσοτερες φορες οχι.Ισως εξαρταται απο το ποια ειναι η δευτερη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Την δευτερη συσκευη πρεπει να τη συνδεσεις χειροκινητα μεσα απο το μενου της συσκευης.Ορισμενες φορες συνδεεται αυτοματα και στις δυο συσκευες αλλα τις περισσοτερες φορες οχι.Ισως εξαρταται απο το ποια ειναι η δευτερη συσκευη.

 

Φίλε mythos bt ενω συνδέεται αυτόματα με το ομνια παω χειροκίνητα με το νοκια αλλά το τέλος μου λέει αδύνατη η σύνδεση με το bluetooth καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα λοιπόν χθες το Samsung ΗΜ1500.

Από μέγεθος νορμάλ, η εργονομία αρκετά καλή,

εκτός από το ακουστικό, το οποίο μπαίνει "όλο μέσα" στο αφτί,

κάτι που σιχαίνομαι (καλό για τον θόρυβο, κακό σαν αίσθηση)..

Το ακουστικό δεν 'κολλάει' με κάποιο τρόπο στο clip,

αλλά έχει δικό του άγκιστρο που πιάνει στα ρούχα.

Κατά τα άλλα η ποιότητα του μικροφώνου είναι αρκετά καλή,

όπως & του ακουστικού, όλα καλά δηλαδή με το iPhone.

Η συσκευή έχει δόνηση, :up:

γράφει ότι συνδέεται με 2 κινητά (δυστυχώς δεν έχω 2ο να συνδέσω..),

& χρησιμοποιεί microUSB φορτιστή.

Στη ζευγοποίηση με το κινητό δε μου ζήτησε κωδικό,

λόγω bluetooth 2.1 λέει (στη συσκευασία)..

Απο που το πηρες?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Την δευτερη συσκευη πρεπει να τη συνδεσεις χειροκινητα μεσα απο το μενου της συσκευης.Ορισμενες φορες συνδεεται αυτοματα και στις δυο συσκευες αλλα τις περισσοτερες φορες οχι.Ισως εξαρταται απο το ποια ειναι η δευτερη συσκευη.

 

Στο βιβλιαράκι οδηγιών λέει:

 

Για ζευγοποίηση του ακουστικού με επιπρόσθετο κινητό πρέπει πρώτα να ενεργοποιήστε τη λειτουργία σύνδεσης πολλαπλώνσημείων. ???????????

Για περισσότερες πληροφορίες ανατρέξτε στο πλήρες ηλεκτρονικό εγχειρίδιο:confused::mad::sick::whistle:

Το οποίο κάπου είναι αλλά ποπυ;;; ΟΕΟΟΟΟΟΟΟ;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Στο βιβλιαράκι οδηγιών λέει:

 

Για ζευγοποίηση του ακουστικού με επιπρόσθετο κινητό πρέπει πρώτα να ενεργοποιήστε τη λειτουργία σύνδεσης πολλαπλώνσημείων. ???????????

Για περισσότερες πληροφορίες ανατρέξτε στο πλήρες ηλεκτρονικό εγχειρίδιο:confused::mad::sick::whistle:

Το οποίο κάπου είναι αλλά ποπυ;;; ΟΕΟΟΟΟΟΟΟ;;;;;

 

Νομιζα οτι ειχες ηδη κανει το pairing.Το εγχειριδιο οδηγιων θα το βρεις στην παρακατω διευθυνση.

 

http://www.plantronics.com/north_america/en_US/support/manuals.jsp#search

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο μοντέλο από οσο γνωρίζω δεν μπορεί να συνδεθεί με 2 συσκευες ταυτόχρονα.Στο λέω αυτό γιατι από την ίδια εταιρία αυτά που συνδέονται με 2 ειναι αυτά εδώ.Το clip-d radio έχει ραδιο,στέρεο και οθόνη.Μηπως το μπερδέυεις με καποιό αλλο τις ίδιας εταιρίας????

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου εγώ ήμουν συγκεκριμένος στον πωλητή που μου το πούλησε ότι θέλω να συνδέεται με 2 κινητά.....μπορώ να το πάω πίσω να το αλλάξω ή το λούστηκα κανονικά.....:(:(

 

Υ.Γ. δυστυχώς πέταξα τις συσκευασίες......:(:(

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι ειχες ηδη κανει το pairing.Το εγχειριδιο οδηγιων θα το βρεις στην παρακατω διευθυνση.

 

http://www.plantronics.com/north_america/en_US/support/manuals.jsp#search

 

Ευχαριστώ πολύ τελικά όλα καλά πάνω που είχα αγχοθεί για την ποιότητα του bt. Μετά από αρκετές δοκιμές είναι τέλειο. Ελπίζω να αντέξει στην χρήση :lol::p:p:p:p:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

κάτοχος i voice pro εδω και 2 χρόνια περίπου

υπερευχαριστημένος ... μέχρι πριν ένα μήνα περίπου που έχει αρχίσει να κάνει τα κουλά του , σβήνει μόνο του , αποσυνδέεται από το ένα κινητό , βγάζει ένα ενοχλητικό ήχο , πολύ θόρυβο ... και μάλλον ήρθε η ώρα του να κολυμπήσει στον Θερμαϊκό ...

τι προτείνετε για σύνδεση 2 συσκευών ? (χωρίς καλώδιο)

Ευχαριστώ

 

discovery 975?? ειχα το 925 ... παλια ;)

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Τελικά αγόρασα το plantronics 975 το έχω βάλει να φωρτίσει. Αργότερα οι εντυπώσεις. Φαίνεται αρκετά όμορφο. Ελπίζω να βγει καλό.

 

Με γεια ;)

περιμενω εντυπωσεις

και μια συμβουλη ... προσοχη στις λακουβες... εiχε κορδονακια στο ebay

(εγω "εχασα" ενα απο πτωση σε νερο ...)

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθειά σας. Σήμερα έκανα τις πρώτες δοκιμές.

Μέσα στο ι.χ. με ανοιχτό παράθυρο και μουσική μεάκουγαν τέλεια αφού κάποιοι μου είπαν καμία σχέση με τα άλλα bt που είχα ( 6 ημερών όχι παλιότερα ):lol::lol::p:p

Ως προς την ακοή τερειάζει το ' ήχος καμπάνα' Αυτά για αρχή φαίνεται ότι τα αξίζουν τα λεφτά τους. Έπεται και συνέχεια....

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου εγώ ήμουν συγκεκριμένος στον πωλητή που μου το πούλησε ότι θέλω να συνδέεται με 2 κινητά.....μπορώ να το πάω πίσω να το αλλάξω ή το λούστηκα κανονικά.....:(:(

 

Υ.Γ. δυστυχώς πέταξα τις συσκευασίες......:(:(

 

Το καλύτερο θα ήταν να το πηγαινες πίσω αλλά όπως λες πέταξες τις συσκευασίες.Αλλά απο τη στιγμή που ήσουν συγκεκριμένος στον πωλητή καλό θα ήταν να περάσεις από εκει μήπως και γίνει τίποτα.

Edited by zxr
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθειά σας. Σήμερα έκανα τις πρώτες δοκιμές.

Μέσα στο ι.χ. με ανοιχτό παράθυρο και μουσική μεάκουγαν τέλεια αφού κάποιοι μου είπαν καμία σχέση με τα άλλα bt που είχα ( 6 ημερών όχι παλιότερα ):lol::lol::p:p

Ως προς την ακοή τερειάζει το ' ήχος καμπάνα' Αυτά για αρχή φαίνεται ότι τα αξίζουν τα λεφτά τους. Έπεται και συνέχεια....

 

Aπο που το αγορασες?

το βρηκα 60λιρες στο ΕΒΑΥ

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για το Motorola S605; Μου αρέσει πολύ που έχει 3,5 βύσμα για να παίρνει οτι ακουστικά θέλουμε, σημαντικό για μένα που έχω περίεργο αυτί και τα περισσότερα κοινά ακουστικά....δεν μου κάθονται :Ρ

 

Σε σύγκριση με το Samsung 1500 που προτάθηκε από άλλο μέλος και με το i-Tech clip II mini;

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για το Motorola S605;

 

Το έχω εδώ & 9 μήνες.

Κοίταξε, αν θέλεις να το χρησιμοποιήσεις για να ακούς μουσική έχει καλώς.

Πολύ καλή ποιότητα ήχου, έχει & ράδιο,

αλλά του λείπει η οθόνη, που θα το έκανε πιο εύχρηστο,

όμως τι περιμένεις με 35 ευρώ..?

Αν θέλεις να το χρησιμοποιήσεις κυρίως για κλήσεις, τότε βρες κάτι άλλο.

Είναι αρκετά ογκώδες, έχει πραγματικά πολλά κουμπιά στην πρόσοψή του,

τα στερεοφωνικά ακουστικά είναι υπερβολικά μακριά

& δεν βολεύουν, όταν πχ εργάζεσαι & κινείσαι,

ενώ υπάρχει & ένα θέμα με την μπαταρία, η οποία δεν διαρκεί αρκετά

(ο επίσημος χρόνος ομιλίας είναι 5.5 ώρες).

Όσο για το Samsung HM1500, δε μπορώ να πω πολλά. 2 μέρες το έχω.

Δεν υποστηρίζει πάντως A2DP (έχει & μονό ακουστικό), οπότε μπορείς να ξεχάσεις τη μουσική.

Επειδή λες ότι έχεις ένα θέμα με τα ακουστικά, το συγκεκριμένο δεν είναι ότι βολικότερο.

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Ναι πιο πολύ για ομιλία το θέλω, οπότε από οτι λες δεν είναι και οτι καλύτερο. Κάποιος που να είχε μια εκ των δυο άλλων προτάσεων;

 

thanx for the info πάντως :)

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ κάποια ακουστικά στο κινητό μου για μουσική με τα οποία είμαι ευχαριστημένος. Αν τα συνδέσω σε bluetooth συσκευή και ακούω μουσική θα έχουν την ίδια ποιότητα ήχου? Εφόσον θα χρησιμοποιώ δικά μου ακουστικά, παίζει ρόλο το bluetooth στην απόδοση ήχου?

Θα ήθελα κάτι τέτοιο.. με μουσικά πλήκτρα και να είναι μικρό.

http://www.youtube.com/watch?v=rFbi9gaVuNk

Έχετε να μου προτείνεται κάτι παρόμοιο και φθηνό?

 

Για αυτό εδώ τί λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ κάποια ακουστικά στο κινητό μου για μουσική με τα οποία είμαι ευχαριστημένος. Αν τα συνδέσω σε bluetooth συσκευή και ακούω μουσική θα έχουν την ίδια ποιότητα ήχου? Εφόσον θα χρησιμοποιώ δικά μου ακουστικά, παίζει ρόλο το bluetooth στην απόδοση ήχου?

Θα ήθελα κάτι τέτοιο.. με μουσικά πλήκτρα και να είναι μικρό.

http://www.youtube.com/watch?v=rFbi9gaVuNk

Έχετε να μου προτείνεται κάτι παρόμοιο και φθηνό?

 

Για αυτό εδώ τί λέτε?

 

σε τόσο χαμηλή τιμή που έχει αυτό το nokia που έδειξες, δεν νομίζω να βρεις κάτι αντίστοιχο ... κατά τη γνώμη μου δεν είναι καθόλου stylish ... άκομψο τελείως .. και δεν ξέρω και κατά πόσο είναι αυθεντικό, πόσο θα σου κρατήσει, κτλ.

αυτό που θα σου πρότεινα εγώ, μιας και θέλεις να συνδέεις και τα δικά σου ακουστικά πάνω, είναι το itech clip Music 801 .

Το'χω κι εγώ, και είμαι πραγματικά πολύ ικανοποιημένη .. και από διάρκεια μπαταρίας, κι απόδοση ήχου (σύνδεση με iPhone) και ομιλίας ...

αλλά it's up to you τι θα διαλέξεις στο τέλος ..... !

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...