Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

https://www.plaisio.gr/fotografia-ixos/akoustika/edifier-bluetooth-truly-wireless-tws200-mauro_3431886

 

 

 

Διακοπές λέει ο κάτοχος στο review

 

Δε το περίμενα... Ίσως το τηλέφωνο του;

Με xiaomi redmi note 5 δεν έχω διακοπές στην μουσική. Το μειονέκτημά του είναι ότι δεν έχει μπάσο καθότι δεν μπαίνει βαθιά μέσα στο αυτί. Διορθώνεται με κάποιο ισοσταθμιστή. Το πλεονέκτημα τους είναι ότι σχεδόν δεν ενοχλούν στα αυτιά και μπορείς να τα φοράς συνεχώς.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Χρησιμοποιώ πολλές φορές ένα διαδικτυακό ραδιόφωνο με τα ακουστικά

 

το γνωστό? σε εσάς ? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ilv.vradio&hl=en

 

έχει λοιπόν δικό του ισοσταθμιστή ενσωματωμένο

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται επειδή έχουν αναφερθεί προηγούμενα τα onyx ace είναι με έκπτωση μέσω της εφαρμογής του geekbuing.

Από Ιταλία..

 

40 ευρώ από Ελλάδα με 5% επιστροφή από το pigogo

https://www.canguro.gr/tronsmart-onyx-ace-true-wireless-bluetooth-earphones-white

Tronsmart Onyx Ace True Wireless Bluetooth Earphones -

not bad αν περνάς και την απόδειξη στα έξοδα

συν την εγγύηση

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα τα anker liberty 2 pro από Ali από το επίσημο κατάστημα.. Για να δούμε.. Άκουσα αρκετά καλά πράγματα αν εξαιρέσουμε το μικρόφωνο τους

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Για το μικρόφωνο τους μου λένε τα καλύτερα καθημερινά. Ενημέρωσε μας παρ'ολα αυτά.

Επειδή είχα airpods πριν, σχεδόν κανείς δεν κατάλαβε οτι πηγα σε Anker Liberty Air 2.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλάβεις!

Από πού θα έρθουν; Με τελωνείο; Δεν θα έχεις θέμα;

Παρήγγειλα τα anker liberty 2 pro από Ali από το επίσημο κατάστημα.. Για να δούμε.. Άκουσα αρκετά καλά πράγματα αν εξαιρέσουμε το μικρόφωνο τους

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Σύντομες εντυπώσεις από τα onyx ace που παλέλαβα σήμερα το πρωί.

Πανάλφρα, θήκη λιγότερο ποιοτική από αυτή των free buds 3, δυνατή μουσική και ποιότητα μικροφώνου/κλήσης εξαιρετική, συνεδισμότητα άμεση, εξαιρετικό το ότι

μπορείς να αυξομειώνεις την ένταση μέσω των ακουστικών.

4-5 τηλεφωνήματα και δεν κατάλαβαν ότι χρησιμοποιούσα άλλα από τα freebuds 3.

Περισσότερα τις επόμενες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω τα xiaomi Haylou gt1 pro.Θελω να ρωτήσω υπάρχει κάποιο προγραμμα για να βλέπω το ποσοστό μπαταρίας των ακουστικών και της θηκης?Έψαξα στο play store αλλά δεν βρήκα κατι.Αν ξέρει κάποιος ας μου πει
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλάβεις!

 

Από πού θα έρθουν; Με τελωνείο; Δεν θα έχεις θέμα;

Από Κίνα θα έρθουν.. Επέλεξα πως με συμφέρει ακόμη και αν περάσουν τελωνείο καθώς εκεί μου βγήκαν σχεδόν 84 ευρώ όταν εδώ έχουν 149..η διαφορά είναι ότι από εκεί ίσως περιμένω πολύ ενώ εδώ θα τα είχα άμεσα.. Για την ώρα έχω ένα ζευγάρι κινέζικα να μου κρατάν συντροφιά οπότε, ας περιμένω

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Σύντομες εντυπώσεις από τα onyx ace που παλέλαβα σήμερα το πρωί.

Πανάλφρα, θήκη λιγότερο ποιοτική από αυτή των free buds 3, δυνατή μουσική και ποιότητα μικροφώνου/κλήσης εξαιρετική, συνεδισμότητα άμεση, εξαιρετικό το ότι

μπορείς να αυξομειώνεις την ένταση μέσω των ακουστικών.

4-5 τηλεφωνήματα και δεν κατάλαβαν ότι χρησιμοποιούσα άλλα από τα freebuds 3.

Περισσότερα τις επόμενες μέρες.

 

Πες μας λίγο τα τεχνικά χαρακτηριστικά. Εννοώ η μουσική σε σχέση με τα free buds 3 Σε τι σύγκριση είναι;

Όταν λες σε ακούνε; Εσύ τους ακούς σε εξωτερικό χώρο;

Πέφτουν απ τα αυτιά;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι έχοντας τα στην ίδια ένταση, τα ace ακούγονται πιο δυνατά.

Τους ακούω δυνατά και πεντακάθαρα και σε εξωτερικό χώρο.Τα χρησιμοποίησα για κλήσεις στο αμάξι και μάλιστα μόνο το ένα και με ανοιχτό παράθυρο.

Υπάρχουν βίντεο στο youtube και επιβεβαιώνω ότι είναι εξαιρετικά στις κλήσεις.

Όχι,δεν φεύγουν με τίποτα,αλλά θεωρώ ότι αυτό έχει να κάνει με στο σχήμα τους-στυλ airpods-σε σχέση με τα αυτιά που έχει κάποιος.

Αν έχω καταλάβει καλά, τέτοιου είδους ακουστικά ή σου κάθονται καλά ή όχι. Όλα όμως μιας κ η "κοψιά" τους είναι πανομοιότυπη.

Τα δοκίμασα και σε νετφλιξ,δεν κουράζουν και δεν διαπίστωσα καμία καθυστέρηση.

Μπαταρία δεν έχω άποψη ακόμη. Επίσης, δεν είμαι ειδικός ούτε σε θέμα μουσικής ούτε σε τίποτα από αυτά.

Απλά λέω τη γνώμη μου. Με ενδιαφέρει πολύ το θέμα των κλήσεων κ σε αυτόν τον τομέα δεν μου παραπονέθηκε κανείς σήμερα.

Η ρύθμιση του anc που έχουν τα freebuds 3 είναι εντυπωσιακή ακόμη κ σαν δυνατότητα να τη δει κάποιος. Δεν το χρησιμοποιώ αλλά όπως κ να το κάνουμε είναι εντυπωσιακό feature.

Αυτά,ελπίζω να βοήθησα. Α και να μην ξεχνάμε ότι στοίχισαν 28.5 ευρώ.

 

Πες μας λίγο τα τεχνικά χαρακτηριστικά. Εννοώ η μουσική σε σχέση με τα free buds 3 Σε τι σύγκριση είναι;

Όταν λες σε ακούνε; Εσύ τους ακούς σε εξωτερικό χώρο;

Πέφτουν απ τα αυτιά;

Link to comment
Share on other sites

Μα δε κρίνεσαι εσύ βρε, τα ακουστικά κρίνουμε.

Με ενδιαφέρει η σύγκριση με τα. free buds 3 Σε σχέση μουσικής δλδ το ίδιο κομμάτι στα δικά σου πάντα αυτιά πως ακούγεται με το ένα πως με το άλλο σε τέρμα ένταση.

Παρόλα αυτά στα 35 ευρώ αυτή τη στιγμή αξίζουν μια δοκιμή και μπήκαν στο καλάθι.

Απλά καμία φορά κάτι τέτοια κελεπούρι βγαίνουν καλύτερα απ τα "ονόματα"

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το εννοούσα ότι κρίνομαι εγώ, απλά βλέπω σε reviews για deep bass,lows και highs και δεν τα κατέχω αυτά!

Ξαναάκουσα το ίδιο κομμάτι και μάλλον επιμένω στην αρχική μου εντύπωση. Τα ace είναι ελάχιστα πιο δυνατά.

Η ποιότητα κατασκευής είναι σαφώς υπέρ του ¨ονόματος¨απλά θεωρώ τα ace value for money.

Με το καλό να παραλάβεις!!

Μα δε κρίνεσαι εσύ βρε, τα ακουστικά κρίνουμε.

Με ενδιαφέρει η σύγκριση με τα. free buds 3 Σε σχέση μουσικής δλδ το ίδιο κομμάτι στα δικά σου πάντα αυτιά πως ακούγεται με το ένα πως με το άλλο σε τέρμα ένταση.

Παρόλα αυτά στα 35 ευρώ αυτή τη στιγμή αξίζουν μια δοκιμή και μπήκαν στο καλάθι.

Απλά καμία φορά κάτι τέτοια κελεπούρι βγαίνουν καλύτερα απ τα "ονόματα"

Link to comment
Share on other sites

Βοηθάς πάρα πολύ

απλά τόνισα το θέμα της εγγύησης

Στην Ελλάδα βρήκα 18 μήνες να γράφει αν τα πάρεις από εδω. Σε σύγκριση με τα tws200 γιατί στα site υπάρχουν υπερ των μεν και τον δε

 

πχ στο πλαίσιο έχεις 2 έτη και το πλαίσιο ειναι ένα σοβαρό μαγαζί

Σε άλλα μαγαζιά μου γράφουν... 1 έτος όπως όλα τα προιόντα (ενώ όλα έχουν 2 έτη)

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

για Luxεμβούργο είναι καλή τιμή..... :lol:
Θελω να παρω ο,τι καλυτερο κυκλοφορει και να μου μεινει χρονια.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω ο,τι καλυτερο κυκλοφορει και να μου μεινει χρονια.

 

 

Ότι καλύτερο κυκλοφορεί για μουσική σε αυτή την κατηγορία είναι τα sennheiser MTWS 1 και 2 (προσωπικά συνεχίσω να προτιμώ τα πρώτα).

Πολλά χρόνια βέβαια δεν πρόκειται να σε βγάλει κανένα ζευγάρι αν το δουλεύεις καθημερινά. Μιλάμε για πολύ μικρές μπαταρίες που δεν τις αλλάζουν οι εταιρίες ούτως η άλλως.

Anyway, αν έχεις TIDAL ή lossless κομμάτια στην κατοχή σου και μια συσκευή που υποστηρίζει τουλάχιστον LDAC ή AptX HD, πάρε κάτι καλό όπως τα παραπάνω.

Αν όχι, υπάρχουν άπειρες προτάσεις στα 40-80€ που θα σε καλύψουν.

Link to comment
Share on other sites

Ότι καλύτερο κυκλοφορεί για μουσική σε αυτή την κατηγορία είναι τα sennheiser MTWS 1 και 2 (προσωπικά συνεχίσω να προτιμώ τα πρώτα).

Πολλά χρόνια βέβαια δεν πρόκειται να σε βγάλει κανένα ζευγάρι αν το δουλεύεις καθημερινά. Μιλάμε για πολύ μικρές μπαταρίες που δεν τις αλλάζουν οι εταιρίες ούτως η άλλως.

Anyway, αν έχεις TIDAL ή lossless κομμάτια στην κατοχή σου και μια συσκευή που υποστηρίζει τουλάχιστον LDAC ή AptX HD, πάρε κάτι καλό όπως τα παραπάνω.

Αν όχι, υπάρχουν άπειρες προτάσεις στα 40-80€ που θα σε καλύψουν.

Δεν έχω τέτοια κομμάτια, μόνο 2,3. Τα περισσότερα είναι 160-320 bitrate. Επίσης διάβασα ότι τα dr Dre. δεν σου πέφτουν στο τρέξιμο.

Link to comment
Share on other sites

https://www.insomnia.gr/forums/topic/742374-true-wireless-%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-edifier-tws1-mint-green-3499%E2%82%AC-mediamarkt/

 

καλη τιμή καλό μαγαζί...

 

αν κάποιος θέλεις σε αυτή τη μορφή ακουστικά DIFIER TWS1 Mint Green, 34,99€ και ειναι λίγο Παναθηναϊκός ή οικολόγος

 

Επίσης ένα site που δεν ήξερα με demo στα test και διαγράμματα συχνοτήτων

https://www.soundguys.com/best-airpods-alternatives-20825/

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τσέκαρα στο ιντερνετ αυτό και μίλησα με το πλαίσιο

https://www.plaisio.gr/fotografia-ixos/akoustika/turbo-x-bluetooth-truly-wireless-vertigo-black_3423573?gclid=Cj0KCQjww_f2BRC-ARIsAP3zarHrtED2N3Sh5kWQD0JCntQ_-YPN_wuRjLuF8ePAzSbdldAwDjBTBXMaAt2jEALw_wcB

 

Λένε ότι ειναι όντως multipoint.

Δεν έχω δει κανένα tws τελικά multipoint εκτός από κάτι πολύ σπέσιαλ κομμάτια όπως φαίνεται στο αρθρο...

 

https://www.soundguys.com/bluetooth-multipoint-explained-28601/

(που να μην έχουν καλώδια)

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Εδώ και ενάμιση περίπου μήνα αγόρασα τα Samsung budd plus, τις πρώτες μέρες όλα καλά αλλά μετά από κει όλοι μου κάνουν παράπονα ότι ακούγομαι περίεργα, είτε σαν να μιλάω μέσα από βαρέλι η ότι ακούγομαι από πάρα πολύ μακριά. Δοκίμασα να τα τοποθετήσω με όλες τις πιθανές εκδοχές στα αυτιά μου, πίστευα ότι κάπως ίσως να καλύπτω κάποιο μικρόφωνο, ειδικά αυτό που είναι στην κάτω μεριά, αλλά ότι και να έχω δοκιμάσει συνεχίζουν να μου λένε το ίδιο, ότι δεν με ακούν καλά.

 

Τα έχω συνδεδεμένα με ένα Samsung α70 αν αυτό έχει κάποια σημασία.

έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος πρόβλημα με τα συγκεκριμένα bluetooth ακουστικά; Αξίζει να τα στείλω στο σέρβις για ένα κοίταγμα;

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ανάμεσα στα Huawei am16 και Sony WI c200 ποια προτείνετε?

https://www.skroutz.gr/s/13261069/Huawei-%CE%91%CE%9C61-Sport-Headphones-Lite-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

https://www.skroutz.gr/s/18434581/Sony-WI-C200-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

 

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...