Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Α νόμιζα ήταν χωρίς καλώδια....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν νομιζω πως για ομιλια υπαρχει κατι καλυτερο απο το 3200.

Ισως το 5200 αλλα ειναι εξεζητημενο σαν μεγεθος.

 

 

Χωρίς να το έχω, διάβασα ότι έχει 3 μικρόφωνα και φαντάζομαι ότι κάνει την διαφορά. Αλλα η εποχή των μονών ακουστικών νομίζω ότι εκλείπει

 

Βλέπω μία τάση στα ακουστικά που έιναι μέσα στο αυτι και ειναι μικρά χωρίς προέκταση (αλλά airpods) αλλά και πάλι δε μου αρέσουν

 

Βγάλτε ρε σεις ένα tws multipoint... ... πολύ βολικά ρε παιδάκι μου

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το έχω, διάβασα ότι έχει 3 μικρόφωνα και φαντάζομαι ότι κάνει την διαφορά. Αλλα η εποχή των μονών ακουστικών νομίζω ότι εκλείπει

 

Βλέπω μία τάση στα ακουστικά που έιναι μέσα στο αυτι και ειναι μικρά χωρίς προέκταση (αλλά airpods) αλλά και πάλι δε μου αρέσουν

 

Βγάλτε ρε σεις ένα tws multipoint... ... πολύ βολικά ρε παιδάκι μου

 

Έχεις λάθος ως προς τα μονοφωνικά ακουστικά. Δυόμισι, σχεδόν τρεις μήνες με πολύωρες βιντεοκλήσεις καθημερινά για τη δουλειά μου (κυρίως σε Skype και Google Meet), κανένα true wireless δεν είναι κατάλληλο γι' αυτή τη δουλειά. Το Plantronics 5200 αποδείχτηκε θηρίο. Ούτε καν το 3200 δε μπορεί να ανταπεξέλθει, πόσο μάλλον τα ακατάλληλα γι' αυτή τη δουλειά true wireless.

 

Πάντα θα υπάρχει θέση στην αγορά για ένα πολύ καλό και ποιοτικό μονοφωνικό ακουστικό.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για μουσική δεν μπορώ να πω γιατί δεν είμαι ειδικός.

Στις κλήσεις με τα freebuds3 ακούω πιο δυνατά το συνομιλητή.

Θεωρώ ότι τα tws200 είναι λίγο τύχη στο πώς θα σου κάτσουν ενώ τα freebuds3 εμπνέουν σιγουριά.

Έχουν κ διπλάσια τιμή βέβαια.

Σε σχέση με τα tws200?
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχουν εμφανιστεί στο aliexpress στα 30 απο Πολωνία.... Ακόμα πιο κάτω

 

Λάθος... δε μου τα στέλνει Ελλάδα. Υπάρχουν ευρώπη αλλά ακόμη δε κάνει shiping

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Bluetooth ακουστικά χωρίς aptx για μένα είναι άχρηστα καθότι παρακολουθώ πολλές ταινίες με τα ακουστικά. Δυστυχώς μετά τα sound blaster zx evo (που πλέον δεν μπορείς να βρεις σε καλή τιμή) και edifier TWS 200 δεν υπάρχουν επιλογές άλλες σε χαμηλές τιμές. Περιμένω προτάσεις αν κάποιος γνωρίζει κάτι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα από φίλο το voyager 3200 με την θήκη.

Μήπως είναι ενεργοβόρο;

Πόση ομιλία βγάζει χωρίς την θήκη;6 ώρες αποκλείεται.

Και η θήκη για πόσες φορτίσεις είναι;

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα από φίλο το voyager 3200 με την θήκη.

Μήπως είναι ενεργοβόρο;

Πόση ομιλία βγάζει χωρίς την θήκη;6 ώρες αποκλείεται.

Και η θήκη για πόσες φορτίσεις είναι;

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σχετικά είναι όλα..

Πόσο 'γερασμένη' είναι η μπαταρία..

Τα παραπάνω μικρόφωνα που έχει το 3200 και οι άλλες λειτουργίες του σίγουρα καταναλώνουν μπαταρία

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος κάτοχος airpods 2019 για να μας πει με βεβαιότητα ότι ειναι multipoint

Νομίζω ότι στα μαγαζιά που τα βάζουν ως multipoint μπορεί να κάνουν και λάθος

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Έχεις λάθος ως προς τα μονοφωνικά ακουστικά. Δυόμισι, σχεδόν τρεις μήνες με πολύωρες βιντεοκλήσεις καθημερινά για τη δουλειά μου (κυρίως σε Skype και Google Meet), κανένα true wireless δεν είναι κατάλληλο γι' αυτή τη δουλειά. Το Plantronics 5200 αποδείχτηκε θηρίο. Ούτε καν το 3200 δε μπορεί να ανταπεξέλθει, πόσο μάλλον τα ακατάλληλα γι' αυτή τη δουλειά true wireless.

 

Πάντα θα υπάρχει θέση στην αγορά για ένα πολύ καλό και ποιοτικό μονοφωνικό ακουστικό.

 

Συμφωνώ απόλυτα και ειδικά για τα 5200

Για οποιον μπορεί και θελει να τα πληρώσει (και έχει παρόμοιες ανάγκες επικοινωνίας) είναι απλά μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,έχω ένα band 3 με το οποίο έχω θέματα με τις ειδοποιήσεις,δεν δείχνει τίποτα.

Χθες έκανα δοκιμή να περάσω ελληνικά αλλά δεν τα κατάφερα οπότε το ξαναγύρισα όπως ήταν.

Τι φταίει μπρικαρε?

Έχω δώσει όλες τις άδειες αλλά όταν μπεις στο mifit λέει ότι δεν έχει άδειες.το πετάω? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Σαν χρήστης των edifier tws 200 έχουν πολύ καλο ήχο αλλά έχω δυο απορίες.Γιατι δίνει επιλογή σύνδεσης μέσω Bluetooth για left ή right?

Επισης γιατί όταν φοράω το 1 δεν ακούγομαι καλά στην συνομιλία;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος κάτοχος airpods 2019 για να μας πει με βεβαιότητα ότι ειναι multipoint

Νομίζω ότι στα μαγαζιά που τα βάζουν ως multipoint μπορεί να κάνουν και λάθος

 

Δεν είναι Multipoint.

Σε μία συσκευή συνδέονται μόνον.

Απλώς σε πολλαπλές apple συσκευές με το ίδιο apple ID το pairing γινεται με ενα tap κάθε φορά (πολύ εύκολα και γρηγορα δλδ).

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. παιδια. απεχω πολλα χρονια απο τα αξεσουαρ.

ψαχνω να αγορα σω bluetooth ακουστικα in ear που να μην εχουν καλωδια αναμεσα στα 2 ακουστικα. να ειναι bluetooth 5 αν ειναι δυνατον .

να εχουν καλο noise cancelation. και δυνατοσο οσο γινετε και ποιοτικο ηχο για κλησεις. και ταινιες ( αν γινετε )

 

υπαρχει καποιο να μου προτεινετε ;

 

ευχαριστω

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

κάποιος μπορεί να ενδιαφέρεται για κάτι... Εχουν καλές προσφορές όλοι αυτή την εβδομάδα

https://www.lagonika.gr/bluetooth-%ce%b7%cf%87%ce%b5%ce%af%ce%b1-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-%ce%b1%ce%ba%ce%bf%cf%85%cf%83%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%ac-%ce%bc%ce%b5-%cf%8c%cf%86%ce%b5%ce%bb%ce%bf%cf%82-%ce%ad%cf%89%cf%82-30/

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται επειδή έχουν αναφερθεί προηγούμενα τα onyx ace είναι με έκπτωση μέσω της εφαρμογής του geekbuing.

Από Ιταλία..

Link to comment
Share on other sites

https://www.plaisio.gr/fotografia-ixos/akoustika/edifier-bluetooth-truly-wireless-tws200-mauro_3431886

 

Διακοπές λέει ο κάτοχος στο review

Δε το περίμενα... Ίσως το τηλέφωνο του;

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...