Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Σε ευχαριστώ Los για την απάντηση...

 

Με το explorer 500 είμαι υπερευχαριστημένος. Και σε σχετικά θορυβώδες περιβάλλον

 

με την ποιοτητα ήχου για τον συνομιλητή πως τα πάει? σου έχει διαμαρτυρηθεί κανένας?

 

 

 

καμία άλλη πρόταση σε αυτά τα χρήματα?

 

πήρε το μάτι μου και ένα της Huawei, το AM07... έχει κανένας εμπειρία απο αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε ευχαριστώ Los για την απάντηση...

 

 

 

 

 

 

 

με την ποιοτητα ήχου για τον συνομιλητή πως τα πάει? σου έχει διαμαρτυρηθεί κανένας?

 

 

 

 

 

 

 

καμία άλλη πρόταση σε αυτά τα χρήματα?

 

 

 

πήρε το μάτι μου και ένα της Huawei, το AM07... έχει κανένας εμπειρία απο αυτό?

 

 

 

Όχι δεν είχα παράπονα. Και υποστηρίζει σύνδεση σε 2 κινητά

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει service Plantronics στην Ελλάδα;

Έστειλα mail και οι αθεόφοβοι μου έστειλαν τους κωδικούς των ανταλλακτικών και μου λένε να ψάξω στο Google!!!!!!!!!

Τρομερό service.

Αυτή η εταιρία τελείωσε για μένα

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει service Plantronics στην Ελλάδα;

Έστειλα mail και οι αθεόφοβοι μου έστειλαν τους κωδικούς των ανταλλακτικών και μου λένε να ψάξω στο Google!!!!!!!!!

Τρομερό service.

Αυτή η εταιρία τελείωσε για μένα

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

 

PLT service GR

http://www.amy.gr/contact/

 

Όποτε είχαν πρόβλημα μου τα άλλαζαν και μάλιστα άμεσα

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

email στην μαμα εταιρία, σε ενημερώνουν αυτοί τι χρειάζεται, και μετα εκτυπώνεις τα email και το στέλνεις στο κατάστημα που το αγόρασες

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Los για την απάντηση...

 

 

 

με την ποιοτητα ήχου για τον συνομιλητή πως τα πάει? σου έχει διαμαρτυρηθεί κανένας?

 

 

 

καμία άλλη πρόταση σε αυτά τα χρήματα?

 

πήρε το μάτι μου και ένα της Huawei, το AM07... έχει κανένας εμπειρία απο αυτό?

 

Δε θα το πρότεινα σε καμία περίπτωση.

Εξαιρετικά άβολο κ βαρύ σε σχέση με τα άλλα. Και το χειρότερο για on off θέλει να κρατάς πατημένο το κουμπί γύρω στα 6 sec. Σαν ήχος φαίνεται πολύ καλό κ ποιοτικό, δεν έχει δοκιμαστεί όμως σε εξωτερικούς χώρους. Ο μόνος λόγος που το πήρα είναι για remote shutter στην κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει service Plantronics στην Ελλάδα;

Έστειλα mail και οι αθεόφοβοι μου έστειλαν τους κωδικούς των ανταλλακτικών και μου λένε να ψάξω στο Google!!!!!!!!!

Τρομερό service.

Αυτή η εταιρία τελείωσε για μένα

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Η plantronics έχει από τα καλύτερα service, κατά τη δική μου εμπειρία.

Μπαίνεις στο site τους, κάνεις register το προϊόν και ξεκινάς διαδικασία για εγγύηση (Εάν έχεις εγγύηση).

Σε μένα ενέκριναν τη διαδικασία αντικατάστασης ακουστικού BT σε μια μέρα. Το νέο ακουστικό ήταν στο σπίτι μου σε 2 ημέρες (από Ολλανδία) και τους έστειλα το ελαττωματικό πίσω με διαδικασία που σου γράφουν μέσα στη συσκευασία. Τίποτα το δύσκολο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η plantronics έχει από τα καλύτερα service, κατά τη δική μου εμπειρία.

Μπαίνεις στο site τους, κάνεις register το προϊόν και ξεκινάς διαδικασία για εγγύηση (Εάν έχεις εγγύηση).

Σε μένα ενέκριναν τη διαδικασία αντικατάστασης ακουστικού BT σε μια μέρα. Το νέο ακουστικό ήταν στο σπίτι μου σε 2 ημέρες (από Ολλανδία) και τους έστειλα το ελαττωματικό πίσω με διαδικασία που σου γράφουν μέσα στη συσκευασία. Τίποτα το δύσκολο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Αν στείλεις το δικό σου αφού έχεις παραλάβει το καινουργιο και μετά αποδειχθεί ότι έχει χαλάσει με δική σου ευθύνη πχ νερό, ξέρεις τι παίζει? Αν είναι έτσι να τους στείλω και το δικό μου που έχει κάνει μπάνιο..

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Σαν εταιρία η plantronics είναι καλή και τα χαρακτηριστικά των ακουστικών επίσης καλά αλλά από ποιότητα κατασκευής η προσωπική μου εμπειρία είναι άσχημη.

 

Είχα αγοράσει ένα legend και χάλασε μετά από 1,5 χρόνο. Επειδή το είχα αγοράσει από το αγγλικό Amazon η ελληνική αντιπροσωπεία δε μου το άλλαζε. Επικοινώνησα με Αμερική και μου έστειλαν καινούργιο χωρίς να χρειαστεί να τους στείλω το χαλασμένο μοντέλο.

Μετά από 1,5 χρόνο και αυτό που μου έστειλαν χάλασε.

 

Οπότε μετά από αυτό δεν ξανά αγόρασα plantronics.

 

Πήγα στο απαράδεκτο Sony sbh54 το οποίο είναι το χειρότερο που εχω δοκιμάσει με συνεχείς αποσυνδεσεις.

 

Μεταφορά το jabra stealth το οποίο λειτουργεί άψογα και για στερεοφωνικό ήχο πήρα τα jabra 65e τα οποία τα έχω δουλέψει πολύ λίγο γιατί κέρδισα εδώ τα honor am61.

 

Τα honor am61 έχουν καλό ήχο και καλή διάρκεια μπαταρίας. Για μουσική είναι πολύ καλά. Δυστυχώς σε εξωτερικούς χώρους ή έστω με λίγο αέρα οι συνομιλητές μου δε με ακούν καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σαν εταιρία η plantronics είναι καλή και τα χαρακτηριστικά των ακουστικών επίσης καλά αλλά από ποιότητα κατασκευής η προσωπική μου εμπειρία είναι άσχημη.

 

Είχα αγοράσει ένα legend και χάλασε μετά από 1,5 χρόνο. Επειδή το είχα αγοράσει από το αγγλικό Amazon η ελληνική αντιπροσωπεία δε μου το άλλαζε. Επικοινώνησα με Αμερική και μου έστειλαν καινούργιο χωρίς να χρειαστεί να τους στείλω το χαλασμένο μοντέλο.

Μετά από 1,5 χρόνο και αυτό που μου έστειλαν χάλασε.

 

Οπότε μετά από αυτό δεν ξανά αγόρασα plantronics.

 

Πήγα στο απαράδεκτο Sony sbh54 το οποίο είναι το χειρότερο που εχω δοκιμάσει με συνεχείς αποσυνδεσεις.

 

Μεταφορά το jabra stealth το οποίο λειτουργεί άψογα και για στερεοφωνικό ήχο πήρα τα jabra 65e τα οποία τα έχω δουλέψει πολύ λίγο γιατί κέρδισα εδώ τα honor am61.

 

Τα honorm61 έχουν καλό ήχο και καλή διάρκεια μπαταρίας. Για μουσική είναι πολύ καλά. Δυστυχώς σε εξωτερικούς χώρους ή έστω με λίγο αέρα οι συνομιλητές μου δε με ακούν καλά.

Φιλε, επειδη εχω και εγω το stealth, το παραπονο μου ειναι οτι πολλες φορες απαντα αυτοματα την κληση, χωρις να το θελω, απλα ακουγοντας το ringtone , το οποιο λανθασμενα ερμηνευει ως "answer".Μπορεις να τσεκαρεις αν συμβαινει και σε εσενα? Ιδιως αν , την ωρα που χτυπαει το κινητο σου , το ακουστικο ειναι κοντα στο ηχειο του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η plantronics έχει από τα καλύτερα service, κατά τη δική μου εμπειρία.

Μπαίνεις στο site τους, κάνεις register το προϊόν και ξεκινάς διαδικασία για εγγύηση (Εάν έχεις εγγύηση).

Σε μένα ενέκριναν τη διαδικασία αντικατάστασης ακουστικού BT σε μια μέρα. Το νέο ακουστικό ήταν στο σπίτι μου σε 2 ημέρες (από Ολλανδία) και τους έστειλα το ελαττωματικό πίσω με διαδικασία που σου γράφουν μέσα στη συσκευασία. Τίποτα το δύσκολο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Μα δεν ζήτησα εγγύηση. Ένα ανταλλακτικό ζήτησα και με έστειλαν στην...... Google.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.gearbest.com/headsets/pp_009863548399.html

 

Αυτό εδώ είναι αξιόλογο παιδιά? Παίζει σε καλή τιμή

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ζήτησα εγγύηση. Ένα ανταλλακτικό ζήτησα και με έστειλαν στην...... Google.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Αυτό είναι το πρόβλημα... Εγγύηση δίνουν, ανταλλακτικά δεν δίνουν :)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!

 

ψάχνω ένα bluetooth για κοπέλα μέχρι 40€ άντε και 50€...

 

εγώ έχω το plantronics Μ70 από το οποίο εγώ είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά οι συνομιλητές μου όχι! :p όλοι διαμαρτύρονται για την παραμόρφωση στη φωνή μου και για το ότι ακούνε και όλους τους θορύβους του περιβάλλοντος!

οπότε αυτό είναι πολύ βασικό!

 

έχω στο μυαλό μου το Plantronics Explorer 500 και το Plantronics Explorer 115 που βγαίνουν και σε λευκό χρώμα... τα έχετε δουλέψει αυτά?

 

τι άλλο έχετε να προτείνετε?

 

Ένας φίλος έχει το receiver της Xiaomi εδώ και ένα χρόνο. Το χρησιμοποιεί πολύ και είναι πολύ ευχαριστημένος. Δεν ξέρω περισσότερα να σου πω την αλήθεια :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα MEIZU EP-51 και έχω 2 θέματα και για αυτό ψάχνω αντικατάσταση με άλλα.

 

Πιο σημαντικό,.βγαίνουν συνέχεια τα πλαστικά αυτάκια.

Το δεύτερο, κάποιες φορές παραπονιούνται οι συνομιλητές για την ποιότητα ήχου.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα MEIZU EP-51 και έχω 2 θέματα και για αυτό ψάχνω αντικατάσταση με άλλα.

 

Πιο σημαντικό,.βγαίνουν συνέχεια τα πλαστικά αυτάκια.

Το δεύτερο, κάποιες φορές παραπονιούνται οι συνομιλητές για την ποιότητα ήχου.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Πάρε τα 52

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τα 52

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραία φαίνονται αλλά δεν θέλω να ανέβω τόσο σε τιμή.

Σκεφτόμουν μέχρι 25€. Υπάρχει κάτι;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!

 

ψάχνω ένα bluetooth για κοπέλα μέχρι 40€ άντε και 50€...

 

εγώ έχω το plantronics Μ70 από το οποίο εγώ είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά οι συνομιλητές μου όχι! :p όλοι διαμαρτύρονται για την παραμόρφωση στη φωνή μου και για το ότι ακούνε και όλους τους θορύβους του περιβάλλοντος!

οπότε αυτό είναι πολύ βασικό!

 

έχω στο μυαλό μου το Plantronics Explorer 500 και το Plantronics Explorer 115 που βγαίνουν και σε λευκό χρώμα... τα έχετε δουλέψει αυτά?

 

τι άλλο έχετε να προτείνετε?

 

επανέρχομαι στο θέμα μιας και έχασα το δικό μου Plantronics M70 και ψάχνω να πάρω άλλο...

λέω να μην δώσω πολλά χρήματα μιας και μπορεί να χαθεί και το καινούριο εξίσου εύκολα όσο το παλιό! :p

είμαι ανάμεσα στο jabra classic που πήρε τελικά η κοπέλα που σας έλεγα και μου άρεσε αρκετά και στο ακόμα πιο οικονομικό Xiaomi LYEJ02LM... αυτό το έχει χρησιμοποιήσει κανένας?

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι στο θέμα μιας και έχασα το δικό μου Plantronics M70 και ψάχνω να πάρω άλλο...

λέω να μην δώσω πολλά χρήματα μιας και μπορεί να χαθεί και το καινούριο εξίσου εύκολα όσο το παλιό! :p

είμαι ανάμεσα στο jabra classic που πήρε τελικά η κοπέλα που σας έλεγα και μου άρεσε αρκετά και στο ακόμα πιο οικονομικό Xiaomi LYEJ02LM... αυτό το έχει χρησιμοποιήσει κανένας?

Δες και το Jabra boost. Πολύ καλός ήχος και μπαταρία για τα χρήματα του. Καλύτερο από το M70
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα γράφω μια αναφορά για φίλο που δεν ειναι μέλος εδώ.

Ο φίλος λόγω δουλειάς χρησιμοποιεί Bluetooth και κάνα δυο χρόνια είχε καταλήξει σε αυτά με το καλώδιο που μαζεύει ,

από όσα δοκίμασε το ποιο καλό του είχε βγει το iXchange Retractable και ει χε πάρει από το mini και σχεδόν όλη την σειρά .

τελευταία είχε το 42 και επειδή άρχισε το καλώδιο να κόβεται εσωτερικά, πήγε στο πλαίσιο και βρήκε μόνο το 28se .

Το 42 το είχε πάρει από την cosmodata το οποίο το πήγε και επειδή δεν είχαν να το αντικαταστησουν του πίστωσαν τα χρήματα και πήρε ένα πάλι της ίδια εταιρίας αλλά ποιο καινούργια σειρά .

Το 28 στο δίμηνο έφυγε το κουμπί που μαζεύει το καλώδιο και το πήγε στο πλαίσιο που το είχε πάρει .

του είπαν λοιπόν ότι ειναι το μόνο που επισκευαζεται και η εταιρια ειναι στην κρητη οπού το έστειλαν και το επισκεύασαν σε περίπου 15 μέρες .

το Bluetooth είχε αγοραστεί ιουνιο και το πήγε Σεπτέμβρη .

Στης 22 Νοεμβρίου πάλι έφυγε το κουμπί που μαζεύει το καλώδιο και αυτή την φορά δεν το βρήκε ενώ το πρώτο το είχε βρει και το έχει .

Ξαναπάει στο πλαίσιο ταύρου που το είχε πάρει και τους το αφήνει για να ξαναπάει για επισκευή .

την επόμενη μέρα του στέλνουν μήνυμα να πάει να το πάρει και απόρησε φυσικά πως ειναι δυνατόν να φτιάχτηκε μέσα σε ένα βράδυ .

παίρνει τηλέφωνο και του λένε ότι ειναι εκτός εγγυήσεις λόγο κακής χρήσης !!! δλδ το κουμπί το πατάς και καλά και κακά

τους λέει ότι δεν το παραλαμβάνει και να μιλήσουν με τον αντιπρόσωπο .

του λένε να μιλήσει εκείνος και αφού παίρνει τηλέφωνο την αντιπροσωπεια του λένε να δουν τι έχει γίνει με το πλαίσιο ,δλδ το πόρισμα το έβγαλε το πλαίσιο και την πρώτη φορά για την ίδια ζημιά έφταιγε το Bluetooth και την δεύτερη ο χρήστης .

τον ξανακαλουν και του λένε από το πλαίσιο ότι το επισκευάζουν με 8 ευρώ !!!

ξαναπαίρνει την αντιπροσωπεια και του λένε να το πάρει και να το στείλει εκείνος ,

αφού το παραλαμβάνει του ρωτάει με ποια μεταφορική συνεργαζονται για να το πάει και του λένε να πάει όπου θέλει αφού θα χρεωθεί την μεταφορά ο ίδιος !!! .δλδ ντε και καλά να πληρώσει

Τελικά θα το πάει στο υπουργείο εμπορίου για να τελειώνει η ιστορία γιατι δεν ειναι για τα 30 ευρώ που το πλήρωσε (ενώ ξέρει ότι στην κίνα έχει 4 ευρώ και αυτό το λέει γιατι ειναι η δουλειά του και το ξέρει ) αλλά για το ****το γιατι αυτοί μόνο να κοροϊδεύουν ξέρουν .

Οπότε για αυτόν τέλος το πλαίσιο και φυσικά η εταιρια του που έκανε κάθε μήνα ένα αξιοσέβαστο πόσο σε παραγγελίες και η αντιπροσωπεια ειναι η nortonline στην κρητη .

Αυτό μόνο και μόνο για ενημέρωση για να μην μας περνάνε για κορόιδα.

Υς ,και από ότι είδα στις αξιολογήσεις στο skroytz https://www.skroutz.gr/s/9175884/iXchange-Stereo-Retractable-UA-28SE.html#reviews

αυτή η ζημιά ειναι συνεχόμενη και το τυπώνω για να το δώσει στο υπουργείο

Edited by giorgosstamatis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ νομίζω θα περιμένω τα καινούργια Xiaomi όταν βγουν τα true που θα έχουν ενεργή ακύρωση θορύβου από ότι λένε κ θα αξίζουν ξέρει κανείς τπτ για αυτα;αν θα ανακοινωθούν τελικά κ ποτε;γτ αλλιώς λόγο δουλειάς ta earpods είναι μονόδρομος δυστυχώς
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περιμένω τα νέα της Xiaomi αλλά δεν μπορώ να βρω τίποτα σχετικά με την κυκλοφορία τους , το μόνο που έχει κυκλοφορήσει ήταν ότι θα έπαιρνε έγκριση από FCC καί ίσψς τα παρουσίαζαν 08/12 κάτι που δεν έγινε... Σε αναμονή

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχεις κανενας εικονα για τα ασυρματα ακουστικα της blitzwolf bw-fye4 ή για καποιο αλλο της σειρας?

 

https://www.blitzwolf.com/True-Wireless-Earbuds-Durable-p-301.html

 

Η τιμη τους απο γνωστο καταστημα της ασιας φαινεται πολυ δελεαστικη ✌✌✌

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...