Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Άρα λίγα πράγματα κάνει το ANC Technology

(T energy adopts two microphone to eliminate the low-frequency noise in your life, so that you can use it on the plane, bus, subway, etc)

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο προϊόν με full range ANC Technology?

Και μονό να είναι δεν πειράζει θέλω ένα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Άρα λίγα πράγματα κάνει το ANC Technology

(T energy adopts two microphone to eliminate the low-frequency noise in your life, so that you can use it on the plane, bus, subway, etc)

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο προϊόν με full range ANC Technology?

Και μονό να είναι δεν πειράζει θέλω ένα..

Τα bluedio τα έχω περίπου 2 μήνες είναι αρκετά καλά. Αλλά είτε υπάρχει το κουμπί cancelling ανοιχτό η κλειστό δεν καταλαβαίνεις καμία διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα neckband bluetooth ακουστικά lg tone (τα βρήκα σε προσφορά στον Κωτσόβολο) και προσπαθώ να τα συνδέσω σε smart tv Samsung. Δεν μπορώ να βρω πώς, ξέρει κανείς τη διαδικασία;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω bluetooth neck band για τρέξιμο και γυμναστήριο. Θέλω να είναι ανθεκτικά στον ιδρώτα, γιατί είχα τα awei 920bl και στους 4 μήνες άρχισαν να τα "παίζουν" από τον ιδρώτα και τελικά άντεξαν ούτε χρόνο. Διαθέτω έως 30-40 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία πρόταση για bluetooth ακουστικά μέχρι 50 ευρώ. Υπάρχει και φίλος στην Αγγλία για αγορά από εκεί εάν έχετε κάτι υπόψιν σας σε in ear/neck band στυλ. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Πρωτη φορά στο συγκεκριμένο topic. Ειμαι κάτοχος oneplus 5t και συμμετέχω στα αντίστοιχα topics . Μετά από πολύ ψάξιμο για trully wireless ακουστικα, είμαι έτοιμος να αγοράσω από καμπανια του indiegogo τα : "ARIA Waterproof Earbuds". https://www.indiegogo.com/projects/aria-waterproof-earbuds-bluetooth-5-32h-battery-iphone-headphones/x/18558178#/

Ειναι στην παραγωγή τωρα και η καμπανια τελειωνει σε πέντε μέρες. Θα αρχίσουν να αποστέλονται στους backers αρχές Αυγούστου. Οι τιμές είναι 109 δολλαρια για ένα σετ, 170 για δύο, 225 για τρια και 279 για τεσσερα. Θα συνέφερε πολύ να μαζευτούμε απο 2-4 άτομα γιατι το κοστος κατεβαινει πολυ (και στο shipping επίσης) . Φανταστείτε ότι η τιμη retail θα ειναι 200 δολλαρια! Εγω θα μπορουσα να κάνω την αγορά για όσους μαζευτούμε, αρκεί να ειστε από Αθήνα και να μπορω να σας εμπιστευτω να μην με... πουλήσετε (αν και σε αυτην την περιπτωση, ευκολα φανταζομαι θα μπορουσα να σπρώξω τα περισευούμενα σετ και με αρκετό κερδος μαλιστα...). Τσεκάρετε τα στο λινκ και όσοι ενδιαφέρεστε απαντήστε εδώ και στείλετε pm άμεσα. Αν δεν βρω συμμετέχοντες, σε 3-4 μερες θα προχωρησω έτσι και αλλιως σε αγορά για ένα σετ.

https://www.indiegogo.com/projects/aria-waterproof-earbuds-bluetooth-5-32h-battery-iphone-headphones/x/18558178#/

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Μέσα εγώ..

Καλησπέρα στην παρέα. Πρωτη φορά στο συγκεκριμένο topic. Ειμαι κάτοχος oneplus 5t και συμμετέχω στα αντίστοιχα topics . Μετά από πολύ ψάξιμο για trully wireless ακουστικα, είμαι έτοιμος να αγοράσω από καμπανια του indiegogo τα : "ARIA Waterproof Earbuds". https://www.indiegogo.com/projects/aria-waterproof-earbuds-bluetooth-5-32h-battery-iphone-headphones/x/18558178#/

Ειναι στην παραγωγή τωρα και η καμπανια τελειωνει σε πέντε μέρες. Θα αρχίσουν να αποστέλονται στους backers αρχές Αυγούστου. Οι τιμές είναι 109 δολλαρια για ένα σετ, 170 για δύο, 225 για τρια και 279 για τεσσερα. Θα συνέφερε πολύ να μαζευτούμε απο 2-4 άτομα γιατι το κοστος κατεβαινει πολυ (και στο shipping επίσης) . Φανταστείτε ότι η τιμη retail θα ειναι 200 δολλαρια! Εγω θα μπορουσα να κάνω την αγορά για όσους μαζευτούμε, αρκεί να ειστε από Αθήνα και να μπορω να σας εμπιστευτω να μην με... πουλήσετε (αν και σε αυτην την περιπτωση, ευκολα φανταζομαι θα μπορουσα να σπρώξω τα περισευούμενα σετ και με αρκετό κερδος μαλιστα...). Τσεκάρετε τα στο λινκ και όσοι ενδιαφέρεστε απαντήστε εδώ και στείλετε pm άμεσα. Αν δεν βρω συμμετέχοντες, σε 3-4 μερες θα προχωρησω έτσι και αλλιως σε αγορά για ένα σετ.

https://www.indiegogo.com/projects/aria-waterproof-earbuds-bluetooth-5-32h-battery-iphone-headphones/x/18558178#/

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσα εγώ..

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το μόνο αδιευκρίνιστο κομμάτι είναι αν θα έχει τελωνείο και πόσο θα είναι. Θα έρθουν από Αμερική οπότε δεν ξέρω τι παίζει. Θα τους ζητήσω να τα στείλουν με priority ελπίζοντας να το κάνουν και να το αποφύγουμε. Σε κάθε περίπτωση όσοι είστε μέσα επιβεβαιώστε ότι συμμετέχετε σε αυτό το ρίσκο....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Πρωτη φορά στο συγκεκριμένο topic. Ειμαι κάτοχος oneplus 5t και συμμετέχω στα αντίστοιχα topics . Μετά από πολύ ψάξιμο για trully wireless ακουστικα, είμαι έτοιμος να αγοράσω από καμπανια του indiegogo τα : "ARIA Waterproof Earbuds". https://www.indiegogo.com/projects/aria-waterproof-earbuds-bluetooth-5-32h-battery-iphone-headphones/x/18558178#/

Ειναι στην παραγωγή τωρα και η καμπανια τελειωνει σε πέντε μέρες. Θα αρχίσουν να αποστέλονται στους backers αρχές Αυγούστου. Οι τιμές είναι 109 δολλαρια για ένα σετ, 170 για δύο, 225 για τρια και 279 για τεσσερα. Θα συνέφερε πολύ να μαζευτούμε απο 2-4 άτομα γιατι το κοστος κατεβαινει πολυ (και στο shipping επίσης) . Φανταστείτε ότι η τιμη retail θα ειναι 200 δολλαρια! Εγω θα μπορουσα να κάνω την αγορά για όσους μαζευτούμε, αρκεί να ειστε από Αθήνα και να μπορω να σας εμπιστευτω να μην με... πουλήσετε (αν και σε αυτην την περιπτωση, ευκολα φανταζομαι θα μπορουσα να σπρώξω τα περισευούμενα σετ και με αρκετό κερδος μαλιστα...). Τσεκάρετε τα στο λινκ και όσοι ενδιαφέρεστε απαντήστε εδώ και στείλετε pm άμεσα. Αν δεν βρω συμμετέχοντες, σε 3-4 μερες θα προχωρησω έτσι και αλλιως σε αγορά για ένα σετ.

https://www.indiegogo.com/projects/aria-waterproof-earbuds-bluetooth-5-32h-battery-iphone-headphones/x/18558178#/

 

Κι εγώ μέσα, αλλά επικοινώνησε μαζί τους να δεις τι γίνεται με τελωνείο. γιατί αν τα σταματήσουν, δεν συμφέρει καθόλου θεωρώ. Μπορεί η εταιρεία να έχει κάποιο τρόπο όπως τα κινεζομάγαζα.

Ο.Φ.Η.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μέσα, αλλά επικοινώνησε μαζί τους να δεις τι γίνεται με τελωνείο. γιατί αν τα σταματήσουν, δεν συμφέρει καθόλου θεωρώ. Μπορεί η εταιρεία να έχει κάποιο τρόπο όπως τα κινεζομάγαζα.
τους εχω στειλει ηδη email και περιμενω απαντηση τους. Το θεμα ειναι οτι παντα υπαρχει το τελωνειο σαν ρισκο, οπως και να τα στειλουν (priority/ gift ). Παντως ακομα και με τελωνειο θα συμφερουν. Ειπα οτι θα βγουν στην λιανικη μετα την καμπανια (λογικα σεπτεμβριο- οκτωβριο) στα 200 δολλαρια αλλα στην αμερικη. για ευρωπη βαλε και τελωνεια κλπ και υπολογισε. Παντως μαζευτηκαμε ηδη 4 και με εσενα αν εισαι οκ θα ειμαστε 5 οποτε η τιμη θα παει στα 339 δολαρια (68 δολλαρια εκαστος +shipping + πιθανο τελωνειο). Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

τους εχω στειλει ηδη email και περιμενω απαντηση τους. Το θεμα ειναι οτι παντα υπαρχει το τελωνειο σαν ρισκο, οπως και να τα στειλουν (priority/ gift ). Παντως ακομα και με τελωνειο θα συμφερουν. Ειπα οτι θα βγουν στην λιανικη μετα την καμπανια (λογικα σεπτεμβριο- οκτωβριο) στα 200 δολλαρια αλλα στην αμερικη. για ευρωπη βαλε και τελωνεια κλπ και υπολογισε. Παντως μαζευτηκαμε ηδη 4 και με εσενα αν εισαι οκ θα ειμαστε 5.
Στα 5 και στα 6 άτομα μειώνεται και αλλο η τιμη!!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Στα 5 και στα 6 άτομα μειώνεται και αλλο η τιμη!!!
ναι παιδια αλλα πανω απο 5 σετς δεν εχω λεφτα να διαθεσω. Ηδη θα κανω υπερβαση σε μπατζετ. για 5 θα βγει στα 68 δολλαρια εκαστος +shipping + πιθανο τελωνειο.

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Θα ενδιαφερομουν κι εγώ απλά έχω δύο απορίες:

1) μπορούν να συνδεθούν ταυτόχρονα με δύο κινητά;

2) φοβάμαι ότι επειδή το μικρόφωνο θα είναι μακριά πως θα είναι οι ακουστική στους άλλους

Αν πάντως κάποιος κάνει πίσω στείλε μου pm ή αν θες να μιλήσουμε με πμ σχετικά με την παραγγελία

Link to comment
Share on other sites

Θα ενδιαφερομουν κι εγώ απλά έχω δύο απορίες:

1) μπορούν να συνδεθούν ταυτόχρονα με δύο κινητά;

2) φοβάμαι ότι επειδή το μικρόφωνο θα είναι μακριά πως θα είναι οι ακουστική στους άλλους

Αν πάντως κάποιος κάνει πίσω στείλε μου pm ή αν θες να μιλήσουμε με πμ σχετικά με την παραγγελία

Για το πρώτο ερώτημα δεν ξέρω να σου πω. Ξέρω ότι είναι με το τελευταίο πρωτόκολλο Bluetooth 5.

Για το δεύτερο αυτός είναι και ο λόγος που τα επιλέγω γιατί έχουν διπλο μικροφωνο με ambient noise cancelling και ο συνομιλητης θα σε ακουει καλα. Απο οτι ειδα εχουν τα ιδια μικροφωνα με τα airpods που ξερω οτι αποδιδουν καλα. Η απόσταση απο το αυτι παντως δεν παίζει κανενα ρόλο όσο ο θόρυβος γυρω σου. Έχω καεί και ξέρω...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ μέσα αν προκύψει κάποια ακύρωση, γιατί βλέπω ότι συμπλήρωσες σε άτομα...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ δε θα αγορά ποτέ ακουστικά από κάποια άγνωστη εταιρία αμφιβόλου ποιότητας και αξιοπιστίας. Ειδικά όταν δεν τα έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει γνώμη. Εδώ γνωστές εταιρίες με πολλή παράδοση στο χώρο και στα ακουστικά αντιμετωπίζουν προβλήματα ακουστικής, noise cancelling, εφαρμογής στο αφτί κτλ...

 

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ μέσα αν προκύψει κάποια ακύρωση, γιατί βλέπω ότι συμπλήρωσες σε άτομα...

 

Εγώ δεν μπαίνω, οπότε αν θέλεις, πάρε την θέση μου.

Ο.Φ.Η.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα. Θέλω να πάρω τα meizu ep51 από gearbest, αλλά κολλάω στο θέμα της εγγύησης. Τι ισχύει μ'αυτό για αγορές από gearbest;
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα. Θέλω να πάρω τα meizu ep51 από gearbest, αλλά κολλάω στο θέμα της εγγύησης. Τι ισχύει μ'αυτό για αγορές από gearbest;
Αν και μιλάμε για πράγμα των 13-15€, η εγγύηση ισχύει κανονικά για το GB εφόσον υπάρχει ελάττωμα του προϊόντος.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω πάρει τα meizu ep52 και είναι τα πρώτα που χρησιμοποιώ.Τα σύνδεσα σε Xiaomi rn 4 mido miui 9 global stable.Ο ήχος από media μουσική ήταν κάλος γεμάτος αλλά αρκετά χαμηλός ακόμη και με την ένταση στο τέρμα.Ο ήχος κλήσης κάκιστος σχεδόν δεν μπορούσα να ακούσω τη λέει ο συνομιλητής μου.Μετά από πολύ ψάξιμο(magisk modules,xda paches κτλ) η μονή λύση ήταν η αλλαγή rom.Πήγα σε global dev μήπως και διόρθωσαν κάτι αλλά τίποτα .Ούτε με την ελληνική custom miui dev rom ούτε με την eu. Ευτυχώς στον ηχο πολυμέσων έλυσα το πρόβλημα με την εγκατάσταση του Dolby Atmos και έτσι είχα επιτελούς φοβερό ήχο(υποκειμενικό)Τελικα (δεν πήγαν τζάμπα τα λεφτάhttp://www.myphone.gr/forum/image/smilies/mad.gif ) για να μην το κουράζω τα ηχειά δουλεύουν άψογα μετά από ξήλωμα της miui και αλλαγής με lineage os 15.1 και σαν κατασκευή φαίνονται καλά,ειναι παναλαφρα, και εχουν καλή εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά πήρα σήμερα τα icon x της Samsung αφού δεν είδα κινητικότητα για εκείνα από το indiegogo. Απίστευτος ήχος! Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...