Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Άρα για μονοφωνικό ακουστικό, μόνο Edge, στην τιμή που το βρίσκεις πλέον (70-75€).

Άριστη ακουστική και αυτονομία, τέλεια εφαρμογή και φορητότητα. Τι άλλο να ζητήσεις...

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Άρα για μονοφωνικό ακουστικό, μόνο Edge, στην τιμή που το βρίσκεις πλέον (70-75€).

Άριστη ακουστική και αυτονομία, τέλεια εφαρμογή και φορητότητα. Τι άλλο να ζητήσεις...

 

Αλυσίδα για να μην το χάνεις :).

Link to comment
Share on other sites

Αλυσίδα για να μην το χάνεις :).

Στην τσέπη πάντα. Το κουβαλάω πάντα με τη θήκη του.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το explorer 500 είναι άσχημη κατασκευή και το ελαστικό από πάνω φεύγει εύκολα. Έχω ένα και κάθεται ολοκαίνουριο για αυτό το λόγο. Σαν απόδοση είναι καλό στο αυτοκίνητο αλλά δεν απομονώνει τέλεια όλες τις συχνότητες. Βασικό σε όλα είναι ότι ο συνδιασμος κινητό+Bluetooth είναι που κάνει την διαφορά. Εννοώ πως το ίδιο ακριβώς ακουστικό δεν δούλευε το ίδιο με τρεις διαφορετικές συσκευές που είχα

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

 

τι εννοείς συχνότητες??

 

 

 

Σε θορύβους του περιβάλλοντος κανένα πρόβλημα ούτε το Jabra Stealth, και φυσικά ούτε το Edge. Στον άνεμο είναι το θέμα.

Προσωπικά δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα στον άνεμο το M70 κι έχει το Edge (όχι πάντα, αλλά σε δύσκολες συνθήκες πρέπει να φωνάξω λίγο παραπάνω).

 

 

Από 60-70χλμ/ώρα και πάνω στο αμάξι, με τσίτα τα παράθυρα ανοιχτά, δοκιμάζεται η αποτελεσματικότητα του Edge, μόνο ως προς τα μικρόφωνα όμως. Το ακουστικό του με ικανοποιεί, ακούω πολύ καλά το συνομιλητή μου, ακόμα και δυνατό άνεμο να έχει. Το Jabra ακόμα χειρότερο, καθότι έχει και χαμηλή ένταση ακουστικού και δεν ακούω καλά κι εγώ κιόλας.

το m70 το κάνει μόνο μέσω software.

Δεν το έχω να σου πω, υπόθεση έκανα όπως βλέπεις βασιζόμενη επάνω σε λεγόμενα χρηστών.

Ας μας πει κάποιος που το έχει.

 

Μιλάς για αμάξι με ανοιχτά παράθυρα και λες για τον άνεμο.

Έτσι περίπου ήταν ενας απο τους τρόπους που το δοκίμασα αλλά και βγάζοντας το κεφάλι απο εξω, με ανεμιστήρες, με πολύ δυνατό άνεμο κινώντας το κεφάλι κλπ.

Εκεί ρώταγα τι ακούν οι άλλοι αλλά και οταν είχε άνεμο απο την άλλη πλευρά και καλούσαν εμένα, πάλι με 500 και 165 το δοκίμαζα εγώ.

Το αν χρειαζόταν να φωνάξω περισσότερο δεν θυμάμαι αλλά σίγουρα οι άλλοι δεν είχαν σχεδόν καμία ενόχληση όπως και εγω αντίστοιχα.

 

Αυτο που λες όμως με το αμάξι θέλω διευκρίνιση τι συμβαίνει οταν έχεις μουσική στο αμάξι η οταν είσαι σε καφετέρια..

Τι ακούνε οι άλλοι?

Θα ακούνε μόνο εσένα η και μουσική αλλά και συνομιλίες αντίστοιχα.

 

Θέλω ένα να το δώσω σε οδοντίατρο που το φοράει μόνιμα και μιλάει ενώ δουλεύει τροχο...

Αν του πάρω plantronics θα είναι καταστροφή.

Όσοι μιλάνε με τον οδοντίατρο θα θέλουν ωρλ μετά!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος το παρακάτω;

 

https://m.aliexpress.com/item/32813056906.html

 

Υπόσχεται μεγάλη μπαταρία (12h ομιλία/10h μουσική) και φαίνεται να είναι ικανό για καθημερινή χρήση αλλά και για αθλητικές δραστηριότητες.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλά, γενικός η awei είναι αξιόπιστο όνομα. Στο gearbest έχουν 8 ευρώ...
Έχεις κάποιο λινκ, γιατί δεν τα βρίσκω τα συγκεκριμένα;

Γενικότερα, στην κατηγορία των ~20€ υπάρχει κάτι άλλο να κοιτάξω με μεγάλη αυτονομία και δυνατότητα χρήσης καθημερινά, αλλά και για τρέξιμο;

Link to comment
Share on other sites

Eννοει αυτα, αλλα μέσα απο την εφαρμογη μονο πεφτει η τιμη και μονο για τα γκρι.

Απλα το aliexpress τα δινει με 10h ομιλίας, ενω το gb με 6h :blink:

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Eννοει αυτα, αλλα μέσα απο την εφαρμογη μονο πεφτει η τιμη και μονο για τα γκρι.

Απλα το aliexpress τα δινει με 10h ομιλίας, ενω το gb με 6h :blink:

Ευχαριστώ. Απ' ότι βλέπω στο ali είναι τα 920BLS, και στο gb τα 920BL. Έχουν κάποιες σχεδιαστικές διαφορές, και ίσως τα πρώτα έχουν μεγαλύτερη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια είναι το "s" που δεν έχει το GB σημαίνει sport...
Βλέπω και διαφορετικό χειριστήριο (Vol +/-). Θα το ψάξω μήπως βρω κάπου τυχόν διαφορές τους.
Link to comment
Share on other sites

ΕΜενα δε με αφηνει να τα αγορασω, στο τελευταιο σταδιο λεει choose charging method, αλλα δεν εχει επιλογη και εχω ηδη προχωρησει μεσω paypal βεβαια οποτε εχει επιλεγει ηδη

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω και διαφορετικό χειριστήριο (Vol +/-). Θα το ψάξω μήπως βρω κάπου τυχόν διαφορές τους.

 

Τώρα κοίταξα τις φωτο του αλι, να ξέρεις πως του αλι δεν ξέρω καν αν είναι awei... Τα συγκεκριμένα που έχει στο αλι δεν υπάρχουν πουθενά αλλού και στο επίσημο site της awei δεν υπάρχουν καν, απο την εμπειρία μου στα awei ποτέ κανένα μοντέλο δεν έχει βγει με τέτοια χειριστήρια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΕΜενα δε με αφηνει να τα αγορασω, στο τελευταιο σταδιο λεει choose charging method, αλλα δεν εχει επιλογη και εχω ηδη προχωρησει μεσω paypal βεβαια οποτε εχει επιλεγει ηδη

 

Ναι έχει πρόβλημα η εφαρμογή αντί για check out πάτα PayPal, η προσφορά είναι μόνο για την εφαρμογή, για να μη την χάσεις κάνε PayPal με τη μια

Αλλιώς πετα το στο καλάθι απο την εφαρμογή και μπες απ τον υπολογιστή, πήγαινε με την μια στο καλάθι σου, κάνε 2-3 refresh και σου βγάλει τη μειωμένη τιμή...

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κοίταξα τις φωτο του αλι, να ξέρεις πως του αλι δεν ξέρω καν αν είναι awei... Τα συγκεκριμένα που έχει στο αλι δεν υπάρχουν πουθενά αλλού και στο επίσημο site της awei δεν υπάρχουν καν, απο την εμπειρία μου στα awei ποτέ κανένα μοντέλο δεν έχει βγει με τέτοια χειριστήρια...

 

Το παρατήρησα κι εγώ ότι δεν υπάρχουν πουθενά, αλλά ο πωλητής στο ali είναι το Awei official store. Ίσως είναι κάποιο καινούριο μοντέλο, μπέρδεμα. :p

Link to comment
Share on other sites

Άρα για μονοφωνικό ακουστικό, μόνο Edge, στην τιμή που το βρίσκεις πλέον (70-75€).

Άριστη ακουστική και αυτονομία, τέλεια εφαρμογή και φορητότητα. Τι άλλο να ζητήσεις...

Ειλικρινά θα ζήταγα άλλον έναν χρόνο εγγύησης... εξαιρετικό σε όλα του αλλά αυτό το μπούκωμα στα μικρόφωνα κούρασε. 4 συσκευές μου άλλαξαν σε διάστημα 2 χρόνων. Και 20 μέρες μετά την εγγύηση τα έφτυσε και και η 5η. Γνωστό το πρόβλημα μου είπαν στο κατάστημα ! Δυστυχώς Δεν έχω βρει άλλη ισάξια. Έχετε να προτείνετε καμμιά άλλη ?

 

Στάλθηκε από το EVA-L19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά θα ζήταγα άλλον έναν χρόνο εγγύησης... εξαιρετικό σε όλα του αλλά αυτό το μπούκωμα στα μικρόφωνα κούρασε. 4 συσκευές μου άλλαξαν σε διάστημα 2 χρόνων. Και 20 μέρες μετά την εγγύηση τα έφτυσε και και η 5η. Γνωστό το πρόβλημα μου είπαν στο κατάστημα ! Δυστυχώς Δεν έχω βρει άλλη ισάξια. Έχετε να προτείνετε καμμιά άλλη ?

 

Στάλθηκε από το EVA-L19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω ακόμα τη συσκευή που αγόρασα πριν 3 χρόνια. Ποτέ δεν είχα το συγκεκριμένο πρόβλημα. Δε μου παραπονέθηκε κανείς για μπουκωμένο ήχο στις συνομιλίες.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορείτε να μου προτείνετε κάτι πραγματικά ανθεκτικό? Τα θέλω στο τρέξιμο στην παραλία να τα κλωτσαω να τα πατάω να τους κάνω τον βίο αβιοτο, δεν με νοιάζει η ποιότητα αναπαραγωγής και η τιμή, μόνο η αντοχή, έχω βαρεθεί να αλλάζω κάθε τρεις και λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Wireless Mini Bluetooth Headset Sport Auriculares i6s speakerphone Portable Earphones Clip wireless earpiece handset buletooth

http://s.aliexpress.com/jeiMfqeu

(from AliExpress Android)

 

 

Το παρέλαβα και εγώ σήμερα, έχει όντως δόνηση και δεν το γράφει πουθενά! Ούτε καν στο κουτί. Δε δουλεύει όμως το ένα ακουστικό.. Επίσης αν βγει εκτός εμβέλειας δεν το βλέπω να επανασυνδεεται μόνο του, ούτε με κάποιο κουμπί, πρέπει να το σβήσεις και να το ξανανοιξεις

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορείτε να μου προτείνετε κάτι πραγματικά ανθεκτικό? Τα θέλω στο τρέξιμο στην παραλία να τα κλωτσαω να τα πατάω να τους κάνω τον βίο αβιοτο, δεν με νοιάζει η ποιότητα αναπαραγωγής και η τιμή, μόνο η αντοχή, έχω βαρεθεί να αλλάζω κάθε τρεις και λίγο.

 

Αυτά

https://www.sony.gr/electronics/akoustika-pseires/mdr-xb50bs

 

Το μόνο που δεν τα καταφέρνουν είναι στα μακροβουτια αν και να πω την αλήθεια δεν το χω δοκιμάσει. Έχουν το καλύτερο μπάσο που έχω ακούσει!

 

Αλλιώς τα απόλυτα ακουστικά και για βουτιές (δεν είναι Bluetooth)

https://www.sony.gr/electronics/walkman/nw-ws410-series

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτά

https://www.sony.gr/electronics/akoustika-pseires/mdr-xb50bs

 

Το μόνο που δεν τα καταφέρνουν είναι στα μακροβουτια αν και να πω την αλήθεια δεν το χω δοκιμάσει. Έχουν το καλύτερο μπάσο που έχω ακούσει!

 

Αλλιώς τα απόλυτα ακουστικά και για βουτιές (δεν είναι Bluetooth)

https://www.sony.gr/electronics/walkman/nw-ws410-series

Συμφωνώ για τα πρώτα. Τα πήρα τις προάλλες. Πολύ καλό μπάσο. Για την τιμή τους τα καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

Πέραν απο τα sony που ειναι ακριβα και διαβασα οτι δεν ακούγονται καλα ατην κολυμβηση...εχετε να προτείνετε καποια αλλά αποκλειστικά για κολυμβηση;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν άλλα ή για να ακριβολογούμε υπάρχει ένα ακόμα άλλα δεν είναι mp3 player άλλα με Bluetooth κάτι που δεν εξυπηρετεί στο κολύμπι.

 

Τα ακουστικά της sony ακούγονται τέλεια στο κολύμπι, μόνο αν δεν τα έχεις εφαρμόσει σωστά και μπει νερό...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω καταλάβει ότι μια από τις καλύτερες επιλογές είναι το plantronics voyager edge.

Θα ήθελα όμως τις προτάσεις ποια είναι κορυφαία επιλογή με καλώδιο γύρω από το λαιμό (προτιμώ χωρίς κολάρο).

Αυτό που με ενδιαφέρει πρώτα από όλα είναι η ποιότητα ήχου και μετά όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά.

Ericsson 768,nokia 3330,nokia 3510,sony ericsson k700i, sony ericsson w900i(my favourite),nokia n78,nokia 5800,nokia 7230,motorola defy mini xt320,samsung galaxy note 2,samsung galaxy s3,apple iphone 5s,sony xperia z3 compact tablet,apple iphone 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω καταλάβει ότι μια από τις καλύτερες επιλογές είναι το plantronics voyager edge.

Θα ήθελα όμως τις προτάσεις ποια είναι κορυφαία επιλογή με καλώδιο γύρω από το λαιμό (προτιμώ χωρίς κολάρο).

Αυτό που με ενδιαφέρει πρώτα από όλα είναι η ποιότητα ήχου και μετά όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά.

focal spark wireless ...απλά κορυφαίο

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...