Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Έχω το jabra stealth 9 μήνες. Παρατηρώ ότι έχει μεγάλη πτώση η απόδοση του ακουστικού. Είναι λογικό αυτό; Μπορώ να κάνω κάτι;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

SAMSUNG ICONX

https://www.amazon.de/gp/product/B01GTW4TPE/ref=s9u_simh_gw_i3?ie=UTF8&pd_rd_i=B01GTW4TPE&pd_rd_r=RBMH1MJCZYBNH1WXFDE0&pd_rd_w=g1U7S&pd_rd_wg=OiI8c&pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=&pf_rd_r=965KXCG352SEBB98CR9G&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=e23226ec-1f60-41f4-9435-2294c6d8b519&pf_rd_i=desktop

JAMBRA ELITE SPORT

https://www.amazon.de/gp/product/B01LVTV2CZ/ref=ox_sc_sfl_title_5?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Παιδιά είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δυο ακουστικά.

Θα ηθελα την γνώμη σας και ειδικά απο αυτούς που τα εχουν δοκιμασει.

Ευχαριστω

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

SAMSUNG ICONX

https://www.amazon.de/gp/product/B01GTW4TPE/ref=s9u_simh_gw_i3?ie=UTF8&pd_rd_i=B01GTW4TPE&pd_rd_r=RBMH1MJCZYBNH1WXFDE0&pd_rd_w=g1U7S&pd_rd_wg=OiI8c&pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=&pf_rd_r=965KXCG352SEBB98CR9G&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=e23226ec-1f60-41f4-9435-2294c6d8b519&pf_rd_i=desktop

JAMBRA ELITE SPORT

https://www.amazon.de/gp/product/B01LVTV2CZ/ref=ox_sc_sfl_title_5?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Παιδιά είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δυο ακουστικά.

Θα ηθελα την γνώμη σας και ειδικά απο αυτούς που τα εχουν δοκιμασει.

Ευχαριστω

 

Τα πρώτα τα έχω. Για προπόνηση (μέχρι 1-1,5 ώρα) είναι καταπληκτικά. Μετρούν παλμούς και απόσταση, ακούς μουσική μόνο από αυτά και έχουν φοβερή ακουστική. Για ομιλία δεν απομονώνουν τελείως τους εξωτερικούς ήχους και δεν σε ακούει καθαρά ο συνομιλητής σου (όχι πάντα). Έχουν μικρή μπαταρία και αναγκάζεσαι να τα έχεις πάντα στον φορτιστή αλλά αυτό συνηθίζεται. Αν τα βρεις στην προσφορά που έπαιζαν λίγο καιρό πριν στα 119€ χτύπα τα. Και τα άλλα ενδιαφέροντα φαίνονται και μακάρι να τα έχει κάποιος φίλος να μας πει πως είναι στη χρήση τους

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω εναλλακτική για τα jabra sport +.

 

https://www.amazon.com/Jabra-Wireless-Headphones-Discontinued-Manufacturer/dp/B00DV9O0GC

 

Με είχαν βολέψει απίστευτα, και έχουν μεγάλο πλεονέκτημα το fm radio. Αλλά δεν ξέρω γιατί τα "παίξανε" μετά από κάποιο καιρό. Ίσως γιατί ιδρώνω παρά πολύ και περνάει υγρασία; Ακόμα δουλεύουν αλλά με προβλήματα (τα τοποθετώ μετά από κάθε τρέξιμο σε σακουλάκι με ρύζι, για να φύγει η υγρασία, και στρώνουν κάπως).

 

Είχα και τα απλά Jabra sport αλλά και τα 2 μου βγήκαν off μετά από κάποιο καιρό.

 

Υπάρχει κάποια εναλλακτική πρόταση με ίδιο design, καλύτερη αδιάβροχοποίηση κ αν είναι δυνατόν και με fm radio; δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βρίσκω εναλλακτική γι τα jabra sport +, σκέπτομαι τα plantronics backbeat fit. Διαβάζω καλά λόγια μέχρι στιγμής. Τα έχει κανείς εδώ μέσα για να μας πει πιο άμεσες εντυπώσεις, θετικά-αρνητικά;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ενδιαφερομαι για bluetooth σε στυλ ear hook, οτι πιο vfm, για καθημερινη ολοημερη χρηση για ομιλια με καθαρο ηχο και αν γινεται απαλοιφη εξωτερικων θορυβων. Ταβανι 25€ το πολυ 30€. Αν καποιος εχει καμια καλη προταση ας μου προτεινει κατι γιατι δεν εχω ιδεα απο το αθλημα και οι επιλογες ειναι παρα πολλες απ' οτι ειδα.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Όσοι χρησιμοποιουν το Sony sbh 50 -52 έχουν παρατηρήσει τελευταια πρόβλημα με την συνδεσιμοτητα?

Έχω το note 4!

 

Κάνει μερικώς σύνδεση!

 

Εάν απομακρυνθω κ γίνει αποσυνδεση ,όταν πλησιάσω συνδέεται κανονικα! !

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

ανάμεσα στα Meizu EP-51 και τα Awei A980BL τι θα επιλέγατε?

η χρήση τους είναι μόνο μουσική κατά το τρέξιμο....

 

ή αν έχετε να προτείνετε ότι πιο vfm υπάρχει θα το εκτιμούσα....

και όσο πιο οικονομικό γίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα και τα δύο, συγκεκριμένα τα Meizu αντικατέστησαν τα Awei 980 που μου τα πήρε ο αέρας στην Αττική Οδό επειδή ανέβηκα στη μηχανη φορώντας τα, θα σου λύσω εύκολα το δίλημμα.

 

Τα Meizu είναι πολύ καλύτερα από τα Awei, τόσο σε μπαταρία όσο και σε ποιότητα ήχου. Ειδικά αν σε ενδιαφέρει η ποιότητα ήχου πας Meizu, τα 980 δεν μου άρεσαν καθόλου και μου φάνηκαν αρκετά χειρότερα και από τα Awei 920. Επίσης, αφού τα θές για τρέξιμο, τα Meizu είναι μονόδρομος, γιατί κρατιούνται πολύ πιο σταθερά στο αυτί από τα Awei.

 

Επίσης είναι γενικά πιο ποιοτικά και προσεγμένα και έχουν και μια πολύ βολική θηκούλα για τη μεταφορά.

 

Το μόνα ελαττώματα των Meizu σε σχέση με τα Awei, αλλα και γενικά, είναι οτι δεν έχουν φωνητική κλήση (ή εγω δεν έχω καταφέρει να βρω πως λειτουργεί) και ότι δεν έχουν φωνητικές ενημερώσεις για το ότι συνδέθηκε ή για τη στάθμη μπαταρίας (πολύ τσιπιά από τη Meizu), αλλά μόνο τα κλασικά μπιπ μπιπ.

 

Παντως η ζυγαριά ξεκάθαρα δειχνει Meizu.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα και τα δύο, συγκεκριμένα τα Meizu αντικατέστησαν τα Awei 980 που μου τα πήρε ο αέρας στην Αττική Οδό επειδή ανέβηκα στη μηχανη φορώντας τα, θα σου λύσω εύκολα το δίλημμα.

 

Τα Meizu είναι πολύ καλύτερα από τα Awei, τόσο σε μπαταρία όσο και σε ποιότητα ήχου. Ειδικά αν σε ενδιαφέρει η ποιότητα ήχου πας Meizu, τα 980 δεν μου άρεσαν καθόλου και μου φάνηκαν αρκετά χειρότερα και από τα Awei 920. Επίσης, αφού τα θές για τρέξιμο, τα Meizu είναι μονόδρομος, γιατί κρατιούνται πολύ πιο σταθερά στο αυτί από τα Awei.

 

Επίσης είναι γενικά πιο ποιοτικά και προσεγμένα και έχουν και μια πολύ βολική θηκούλα για τη μεταφορά.

 

Το μόνα ελαττώματα των Meizu σε σχέση με τα Awei, αλλα και γενικά, είναι οτι δεν έχουν φωνητική κλήση (ή εγω δεν έχω καταφέρει να βρω πως λειτουργεί) και ότι δεν έχουν φωνητικές ενημερώσεις για το ότι συνδέθηκε ή για τη στάθμη μπαταρίας (πολύ τσιπιά από τη Meizu), αλλά μόνο τα κλασικά μπιπ μπιπ.

 

Παντως η ζυγαριά ξεκάθαρα δειχνει Meizu.

Για δώσε αν μπορείς περισσότερες πληροφορίες για την μπαταρία του meizu.

Thanks

 

Nikos S7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά λινκ γιατί δεν βάζετε; θα πρέπει κάθε φορά να κλείνω το Adaway

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε αν μπορείς περισσότερες πληροφορίες για την μπαταρία του meizu.

Thanks

 

Nikos S7 edge

 

Δεν είναι ακουστικά που ξεχνάς να τα φορτίσεις, κάθε δύο μέρες θέλουν φορτιση, με περίπου 1 ώρα ομιλίας και 2 με 3 ώρες μουσικής κάθε μέρα. Τα Awei ήταν λίγο χειρότερα.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακουστικά που ξεχνάς να τα φορτίσεις, κάθε δύο μέρες θέλουν φορτιση, με περίπου 1 ώρα ομιλίας και 2 με 3 ώρες μουσικής κάθε μέρα. Τα Awei ήταν λίγο χειρότερα.

Για τα λεφτά τους λοιπόν μια χαρά τα κόβω. Και εγώ αποκλειστικά για παραλία και τρέξιμο τα θέλω.

Ξέρεις πόσες μέρες θέλουν για να έρθουν από το λινκ που έδωσες πιο πάνω???

Υπάρχει κάποιο άλλο μαγαζί που να τα έχει πιο γρήγορα?

Αν έχεις υπόψιν σου κάτι στείλε λινκ. Ευχαριστώ

Υ/Σ

Και κάτι που ξέχασα να σε ρωτήσω.

Για τρέξιμο, ξέρεις Όχι extreme καταστάσεις στέκονται καλά στο αυτί???

Επίσης έχεις εντοπίσει τυχόν διακοπές στην σύνδεση με το τηλ???

Ευχαριστώ!!!

Nikos from S8 Plus

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά λινκ γιατί δεν βάζετε; θα πρέπει κάθε φορά να κλείνω το Adaway

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τι εχουν τα λινκ; καθαρα μου φαινονται εμενα..

Link to comment
Share on other sites

άρα με βλέπω για meizu..πριν είχα τα xiaomi piston 3 ενσύρματα...προφανώς και δεν θέλω να φτάνουν την ακουστική τους αλλά να την πλησιάζουν έστω....
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ εχω τα Xiaomi Hybrid, εντάξει δεν τα φτάνουν, αλλά τα πλησιαζουν σε ικανοποιητικό επίπεδο. Αρκει να τα σπρωξεις να μπουν καλα στο αυτί, γιατί έχουν κάτι σαν βεντούζα που ταπώνει και πρεπει να μπει καλά.

Όσον αφορά το κράτημα στο αυτί, προσωπικά δεν έχω παράπονο, αρκει να παίξεις λιγο με τα μεγέθη των gels. H προεξοχή που έχουν τους δίνει πολύ καλο κράτημα, τουλάχιστον για νορμάλ τρεξιμο.

 

Με το Mi Max μου τις 10 μέρες που τα έχω δεν είχα καμία απολύτως αποσύνδεση και συνδέονται άμεσα μόλις τα ανοίξεις, πραγματικά κανένα παράπονο.

 

Από το Gearbest έκαναν 20 μέρες να ερθουν με NL Post και χωρίς να σταματήσουν τελωνειο. Δεν έχω ψάξει σε άλλο μαγαζι, γιατί τα πήρα σε flash sale και δεν το ζορισα παραπάνω, είχα χασει και τα 980 και επειγόμουν.

 

ΥΓ. είναι και τα πιο όμορφα κατά τη γνώμη μου....

Edited by alkis

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και για εμένα η αποφράδα ημέρα που έχασα το voyager edge. Προς το παρόν το έχω υποκαταστήσει υποτυπωδώς με ένα παλιό Jabra που δε με βολεύει καθόλου ούτε στην εφαρμογή ούτε στη λειτουργικότητα, και αρχίζω να κοιτάω εναλλακτικές.

 

Στο Edge με βόλευαν οι φωνητικές ειδοποιήσεις για υπόλοιπο μπαταρίας και εισερχόμενη κλήση, η δυνατότητα φωνητικής απάντησης/απόρριψης και ο αισθητήρας που καταλάβαινε πότε το έβαζες στο αυτί σου ώστε να απαντάει αυτόματα χωρίς πλήκτρο.

Επίσης θεωρώ απαραίτητη την ύπαρξη πλήκτρων έντασης, θέλω να κινηθώ σε κοντινή ποιότητα εισερχόμενου/εξερχόμενου ήχου και επιθυμητή αλλά όχι απαραίτητη τη σύνδεση με υπολογιστή.

 

Το ξέρω ότι είναι πολλά, αλλά το ίδιο είναι και τα χρήματα που ζητάει το Edge :)

 

Έχουμε εναλλακτικές? Σκέφτομαι και την πιθανότητα στερεοφωνικής συσκευής(γύρω από το λαιμό), που θα είναι λιγότερο πιθανό να χαθεί, ακόμη κι αν κινηθώ στα ίδια χρήματα.

Εν τω μεταξύ, κοιτάω τις προσφορές που έχει το eshop σε μικρότερα plantronics:

http://www.e-shop.gr/plantronics-explorer-80-bluetooth-headset-p-TEL.032886?utm_campaign=newsletter170526

http://www.e-shop.gr/plantronics-backbeat-100-black-p-TEL.033734

 

Έχει κάποιος γνώμη για αυτά, σε σύγκριση με τις απαιτήσεις που ανέφερα?

Link to comment
Share on other sites

Ποσο κριμα τα sbh54 να βγουν μαπα. Τετοια υλοποίηση πολυ μου αρεσε η φιλοσοφια τους. Τι να πω. Και απο την αλλη βλέπω τα sbh70 με το που συνδεθουν δεν αποσυνδεονται με τιποτα. Εξαιρετικα ακουστικα. Κατι αντίστοιχο με οθονη να φανταστω δεν υπάρχει ετσι; σαν το sbh54 Edited by koklas
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει το talkband b2 της Huawei το κουβαλάω όλη μέρα πάνω μου, μιλάω 8 ώρες μετράει και τα βήματα μου και έχω γλιτώσει.

 

Ούτε το ξέχασα ούτε το έχασα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει το talkband b2 της Huawei το κουβαλάω όλη μέρα πάνω μου, μιλάω 8 ώρες μετράει και τα βήματα μου και έχω γλιτώσει.

 

Ούτε το ξέχασα ούτε το έχασα.

Πως μιλας με αυτο? Ανοιχτη ακροαση ??

 

Α, τωρα το ειδα, εχει αποσπωμενο ακουστικο. Σουπερ!!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Όσοι χρησιμοποιουν το Sony sbh 50 -52 έχουν παρατηρήσει τελευταια πρόβλημα με την συνδεσιμοτητα?

Έχω το note 4!

 

Κάνει μερικώς σύνδεση!

 

Εάν απομακρυνθω κ γίνει αποσυνδεση ,όταν πλησιάσω συνδέεται κανονικα! !

 

Εχω τα 52 δυο χρόνια σχεδον και τα δουλευω με HTC m8 και 10.

Ποτε δεν ειχα πρόβλημα συνδεσιμοτητας.

Αντιθετως πιο παλια με κατι mw1 της sony με Samsung που τα δουλευα ειχα συνέχεια προβληματα.

Πως και σου δημιουργηθηκαν προβληματα ξαφνικά?

Μηπως εκανες καποια αναβαθμίση στη συσκευή σου γιατι τα sony εχουν να αναβαθμιστουν κατι χρόνια.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

[quote=venduza;7212641

Αντιθετως πιο παλια με κατι mw1 της sony με Samsung που τα δουλευα ειχα συνέχεια προβληματα.

Κι εγώ το ίδιο είχα με τα mw1 και τα είχα βάλει στο ψυγείο,και ξαφνικά όταν τα δοκίμασα μετά από κάποιες αναβαθμίσεις που έκανε το C,δουλεύουν μιά χαρά.Ετσι τώρα έχω και αυτά και τα SBH-50.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο είχα με τα mw1 και τα είχα βάλει στο ψυγείο,και ξαφνικά όταν τα δοκίμασα μετά από κάποιες αναβαθμίσεις που έκανε το C,δουλεύουν μιά χαρά.Ετσι τώρα έχω και αυτά και τα SBH-50.:)

 

Γενικως απο οτι εχω καταλαβει παιζουν πολλες ασυμβατοτητες μεταξύ κινητων και συσκευών bluetooth.

Και οσο πιο πολυπλοκα ειναι (οπως τα sony με ραδιο πανω, εφαρμογες διαχειρισης μην. και κλησεων) τοσο πιο πολλα τα προβλήματα.

Επισης τα 52 τα δουλευα και με ενα Huawei p9 plus και δουλευαν σχεδον καλα.

Και οταν λεω σχεδον το μονο που μου παρουσίαζαν ηταν καμια αποσύνδεση ,πολυ σπανια βεβαια, και καμια φορα δεν συνδεονταν με τη μια με το smart connect της sony.

Με τα htc παντως ειναι βραχος.

Δεν εχω δει ουτε μια αποσυνδεση με όσες αναβαθμισεις εχω κανει στις συσκευες.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Γενικως απο οτι εχω καταλαβει παιζουν πολλες ασυμβατοτητες μεταξύ κινητων και συσκευών bluetooth.

Και οσο πιο πολυπλοκα ειναι (οπως τα sony με ραδιο πανω, εφαρμογες διαχειρισης μην. και κλησεων) τοσο πιο πολλα τα προβλήματα.

Επισης τα 52 τα δουλευα και με ενα Huawei p9 plus και δουλευαν σχεδον καλα.

Και οταν λεω σχεδον το μονο που μου παρουσίαζαν ηταν καμια αποσύνδεση ,πολυ σπανια βεβαια, και καμια φορα δεν συνδεονταν με τη μια με το smart connect της sony.

Με τα htc παντως ειναι βραχος.

Δεν εχω δει ουτε μια αποσυνδεση με όσες αναβαθμισεις εχω κανει στις συσκευες.

Ξέχασα να γράψω ότι τον τελευταίο καιρό δεν δουλεύει στα -50 η δυνατότητα να παίρνω τηλέφωνο από τη μνήμη των παλαιοτέρων κλήσεων,κάτι που γινόταν παλιά.Δηλαδή,ψάχνεις στην οθόνη του ΒΤ,βρίσκεις τον αριθμό που θες από τις προηγούμενες κλήσεις,και πατώντας το κουμπί παίρνεις τηλέφωνο χωρίς να χρειαστεί να βγάλεις το τηλέφωνο από την τσέπη σου.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...