Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Για την αξιοπιστία των plantronics γενικώς έχω πολύ μεγάλες αμφιβολίες.

Το περίφημο 975 μου είχε χαλάσει 2 φορές, (η 3η συσκευή που είχα την πάτησε φορτηγό, αλλά έστω και διαλυμένη δουλεύει ακόμα..) ενώ το Μ1100 με το οποίο το αντικατέστησα παρέδωσε πνεύμα στο πρώτο 2μηνο.

Τώρα, με το m165 είμαι καλά, προς το παρόν...

 

Να πω ότι η εδώ αντιπροσωπεία δεν καλύπτει τις παραεισαγωγές οπότε στην περίπτωση αυτή πρέπει να πάτε στο κατάστημα αγοράς και να περιμένετε 1-2 εβδομάδες (από την εμπειρία μου). Κοινώς, να ρωτάτε αν υποστηρίζεται από την εδώ αντιπροσωπείας και βέβαια, όπως είπες, στην απόδειξη να φαίνεται το προιόν!!!

 

Εμενα παλι το 975 μου εβγαλε 4 αξιοπιστα χρονια χωρις κανενα προβλημα. Στην επισημη αντιπροσωπεια που ρωτησα, μου ειπαν οτι καλυπτει οποιαδηποτε αγορα που εχει γινει απο Ελλαδα. Αν η συσκευη ειναι εξωτερικου ( ebay κτλ. ) και υπαρξει δυσλειτουργια, γινετε αντικατασταση της συσκευης ( δεν επισκευαζεται ) και υπαρχει ενα κοστος της ταξης των 30€. ( εντος εγγυησης )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπερα εχω το savor 1100 αλλα παραδωσε πνευμα,το δευτερο που αλλαζω.τι μου προτεινετε εως 80 ευρω?σημειωση οτι εχω hands free(iluv με τις υποδοχες που μπαινει μεσα στο αυτι αλλα δεν καθεται με τιποτα και πεφτει).θα ηθελα να εχει και ραδιο αλλα εχω επιφυλαξεις με τα σονυ μηπως μου πεφτουν συνεχεια και δεν καθονται στο αυτι μου....

 

Καλησπέρα :D

Εγώ πήρα το sony sbh 50 κ έβαλα τα earpods της Apple! Δεν με βολεύουν αυτά που έχει η Sony κ γενικά αυτού του τύπου τα ακουστικά!

Οι εντυπώσεις από το συγκεκριμένο είναι θετικότατες :D Με έχει βολέψει απίστευτα :cool:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :D

Εγώ πήρα το sony sbh 50 κ έβαλα τα earpods της Apple! Δεν με βολεύουν αυτά που έχει η Sony κ γενικά αυτού του τύπου τα ακουστικά!

Οι εντυπώσεις από το συγκεκριμένο είναι θετικότατες :D Με έχει βολέψει απίστευτα :cool:

Και εγώ τα έχω στο 52. Όταν Θέλω να ακούσω μουσική τα προτιμώ. Αλλά για κάθε άλλη χρήση τα έχω εκτός διότι μπλέκονται άσχημα. Έχω κάτι Griffin με υφασμάτινη επένδυση που δεν μπλέκονται.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα έχω στο 52. Όταν Θέλω να ακούσω μουσική τα προτιμώ. Αλλά για κάθε άλλη χρήση τα έχω εκτός διότι μπλέκονται άσχημα. Έχω κάτι Griffin με υφασμάτινη επένδυση που δεν μπλέκονται.

 

 

Ναι ρε γμτ αυτο ειναι αληθεια,μπλέκονται απίστευτα :mad:

.Εγώ όμως τα κανω κουλουριτσα γύρω από το bt k τα ξετυλιγω με επιτυχία :cool:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Το sbh 52 έχει και ηχείο οπότε μπορείς να μιλάς χωρίς ακουστικά ή ανοιχτή ακρόαση. Είναι βέβαια και μεγαλύτερο σε μέγεθος για αυτόν τον λόγο.

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα αναμεσα στο sbh50 με το 52?

 

 

To 52 είναι πιο λεπτό κ μακρύ, μπορείς να απαντήσεις απευθείας από το βτ χωρίς να βάλεις ακουστικά κ νομίζω ότι έχει λίγο καλύτερη μπαταρία! Αλλά ας μας πει σίγουρα κάποιος που το έχει :O

Εγώ έχω το 50 σε λευκό :cool:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις βρει Ελλάδα σε λευκό ή το πήρες από ebay;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις βρει Ελλάδα σε λευκό ή το πήρες από ebay;

 

Από το eshop :)

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα...

Έχω το bluetooth handsfree samsung HM1000 και ενώ δούλευε μια χαρά ξαφνικά δεν ακούγεται σχεδόν τίποτα

από το ακουστικό παρα μόνο πολύ αμυδρα και η ένταση του ακουστικού είναι στο full...

 

Τι μπορεί να φταίει???

 

Ευχαριστώ....

Edited by kostaspd
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα...

Έχω το bluetooth handsfree samsung HM1000 και ενώ δούλευε μια χαρά ξαφνικά δεν ακούγεται σχεδόν τίποτα

από το ακουστικό παρα μόνο πολύ αμυδρα και η ένταση του ακουστικού είναι στο full...

 

Τι μπορεί να φταίει???

 

Ευχαριστώ....

 

Καλημερα φιλε μου. Εγω ειχα το hm1200 αν θυμαμαι καλα και μου εκανε τα ιδια στο χρονο πανω. Το hm1300 της γυναικας μου δεν εχει βγαλει κατι κ το εχει πιο πολυ. Μπορει να ειναι ελλατωμα των Samsung?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου...

Ας μας απαντήσει κάποιος που ξέρει κάτι παραπάνω...

Να κάνω reset κι αν ναι πως κάνουμε reset???

 

Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Γνωρίζει κανείς τι έχει συμβεί με τοτο wireless Headset pro της Sony; και δεν λειτουργεί καμία δυνατότητα σωστά;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως κάνω απόρριψη κλήσης στο samsung HM1700?

Δοκιμάζω με πατημένο το πλήκτρο ομιλίας αλλά δεν γίνεται τίποτα...

 

Ευχαριστώ...

Edited by kostaspd
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης θεμα με το plantronics Μ165.

Oταν αυξανω την ενταση ηχου απο το πλαινο κουμπι του τηλεφωνου για να ακουω καλα σε εξωτερικους ηχους,δεν με ακουν καλα οι συνομιλητες παραπονουμενοι οτι μικροφωνιζει.

Οταν χαμηλωσω την ενταση παλι απο το ιδιο κουμπι(σχεδον τερμα κατω)τοτε με ακουν αυτοι, αλλα δεν ακουω εγω ειδικα σε εξωτερικους χωρους.

Αλλαξα συσκευη αλλα και το νεο Μ165 το ιδιο μου κανει.

Εχει ξανασυμβει σε αλλον?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, μετά από 2 μήνες σχεδόν που χρησιμοποιούσα αποκλειστικά το SBH 80 καθημερινά, αποφάσισα να γυρίσω για αλλαγή στο 50άρι. Όπως το πήρα έτσι και θα το αφήσω πίσω στο συρτάρι. Δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης πλην του ραδιοφώνου και της οθόνης, όπου και για το πρώτο βρήκα την λύση. Θα κοιτάξω να αγοράσω και άλλο ένα, μόλις βρω κάποια καλή προσφορά, για εφεδρικό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Γνωρίζει κανείς τι έχει συμβεί με τοτο wireless Headset pro της Sony; και δεν λειτουργεί καμία δυνατότητα σωστά;

Σε ποιο τηλέφωνο,και με ποιό Android;

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα, μετά από 2 μήνες σχεδόν που χρησιμοποιούσα αποκλειστικά το SBH 80 καθημερινά, αποφάσισα να γυρίσω για αλλαγή στο 50άρι. Όπως το πήρα έτσι και θα το αφήσω πίσω στο συρτάρι. Δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης πλην του ραδιοφώνου και της οθόνης, όπου και για το πρώτο βρήκα την λύση. Θα κοιτάξω να αγοράσω και άλλο ένα, μόλις βρω κάποια καλή προσφορά, για εφεδρικό.

Ποιά είναι η διαφορά;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα και ένταση ήχου, καλύτερη απομόνωση από το εξωτερικό περιβάλλον (στο 80 απλά δεν υπάρχει περίπτωση να ακούσεις το οτιδήποτε και δίπλα σου να γίνεται χαλασμος), ποιότητα κατασκευής της συσκευής, εμβέλεια, μηδενικό χάσιμο ήχου και κολλήματα σε αναπαραγωγή και τέλος δεν μπερδευεται το καλώδιο και απλά εφαρμόζει επάνω σου. Με λίγα λόγια η συσκευή είναι πολύ μπροστά.

 

Να επισημάνω ότι μιλάμε για την ίδια χρήση. Ίδιο τηλέφωνο, ίδια τραγούδια, ίδια διαδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα και ένταση ήχου, καλύτερη απομόνωση από το εξωτερικό περιβάλλον (στο 80 απλά δεν υπάρχει περίπτωση να ακούσεις το οτιδήποτε και δίπλα σου να γίνεται χαλασμος), ποιότητα κατασκευής της συσκευής, εμβέλεια, μηδενικό χάσιμο ήχου και κολλήματα σε αναπαραγωγή και τέλος δεν μπερδευεται το καλώδιο και απλά εφαρμόζει επάνω σου. Με λίγα λόγια η συσκευή είναι πολύ μπροστά.

 

Να επισημάνω ότι μιλάμε για την ίδια χρήση. Ίδιο τηλέφωνο, ίδια τραγούδια, ίδια διαδρομή.

Τα ακουστικά,είναι στάνταρ,ή μπορούν να μπουν και άλλα;Γιατί εγώ,βάζω κάτι JVC που έχω,που παίζουν πολύ δυνατά.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει τίποτα. Και προσωπικά δεν θα άλλαζα τίποτα. Τρέχω κάθε μέρα 10 χιλιόμετρα και μετά όργανα. Δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Και το σημαντικότερο είναι αδιάβροχα. Κάθε μέρα τα ξεβγαζω με νερό για τον ιδρώτα.
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο τηλέφωνο,και με ποιό Android;

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιά είναι η διαφορά;

 

Samsung S5 με 5.0

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Samsung S5 με 5.0
.

Ρωτάω,γιατί με την αλλαγή της βερσιον του Android,και του τηλεφώνου,μπορεί να δουλεύει ή να μη δουλεύει το ΒΤ.Εχω εμπειρία από το mw1.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι έχω το sony Mbh10 http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=64156&selectedCategoryId=485

 

συνεχώς ακούω παράπονα ότι δεν με ακούνε οι συνομιλητές αρκετά δυνατά (εγώ τους ακούω πολύ δυνατά και κατεβάζω συνήθως την ένταση στο μισό..), μπορώ να πειράξω κάποια ρύθμιση στα factory settings του τηλεφώνου?

 

ή αλλιώς μπορεί να προτείνει κανείς κάποιο άλλο με καλύτερη απόδοση?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!:)

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το sbh50 πόσο κρατάει σας κρατάει η μπαταρία? ?:O

Εξαρτάται από τη χρήση.Αν είναι μόνο για τηλέφωνα,είναι πολύ καλό.Αν όμως ακούς ραδιόφωνο,όπως εγώ,τότε μπορείς να κάνεις άνετα μία ακρόαση 2-3 ωρών.

Το κακό με όλα αυτά τα ΒΤ,εννοώ ΟΛΑ,είναι ότι δεν αλλάζει η μπαταρία.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...