Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

To mw 600 δουλεύει όποτε θέλει και με όποιο κινητό θέλει.

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Το έχω δοκιμάσει για χρόνια με 3 συσκευές.

2 επώνυμες (HTC και LG)

Και τώρα με το κινέζικο Meizu.

 

Κανένα πρόβλημα με όλες αυτές σε κλήσεις, μουσική κλπ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Το έχω δοκιμάσει για χρόνια με 3 συσκευές.

2 επώνυμες (HTC και LG)

Και τώρα με το κινέζικο Meizu.

 

Κανένα πρόβλημα με όλες αυτές σε κλήσεις, μουσική κλπ.

 

+1 Σταθερή αξία το MW600 και μπαταρία τούμπανο. Μακάρι να συνέχιζαν να το βγάζουν αντί για τις καινούργιες κουμούτσες.

Link to comment
Share on other sites

Το mw600 το εχω βάλει σε 6 διαφορετικές συσκευές και δουλεύει σε όλες απροβλημάτιστα!τώρα το εχω στο note 4 και δεν το αλλάζω με κανένα!
Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει το sbh52 σε samsung galaxy s5 και εχω πάρα πολλές αποσυνδεσεις μεσα στην μερα..

Του εκανα update firmware εβαλα και τις εφαρμογές από το store στο κινητό αλλά τίποτα..Ενώ φαίνεται συνδεδεμενο ουσιαστικά δεν ειναι και χρειάζεται restart Για να ξανα συνδεθει.. Αν κάποιος έχει βρει την λύση ας το μοιραστεί εδω γιατι στο xda που εψαξα λυση στο υπάρχον πρόβλημα δεν έχουν βρει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

To mw 600 δουλεύει όποτε θέλει και με όποιο κινητό θέλει.

 

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Το έχω δοκιμάσει για χρόνια με 3 συσκευές.

2 επώνυμες (HTC και LG)

Και τώρα με το κινέζικο Meizu.

 

Κανένα πρόβλημα με όλες αυτές σε κλήσεις, μουσική κλπ.

 

Το mw600 το εχω βάλει σε 6 διαφορετικές συσκευές και δουλεύει σε όλες απροβλημάτιστα!τώρα το εχω στο note 4 και δεν το αλλάζω με κανένα!

 

Και εγώ δεν το αλλάζω με τίποτε! Πριν μια εβδομάδα αγόρασα για εφεδρικό ένα τελευταίο που βρήκα και το έβαλα στην άκρη! Τώρα έχω 4!!! Το ένα μου έχει πέσει στην θάλασσα και τα έπαιξε. Πήρα 2ο φυσικά. Μετά από χρόνια είπα να το ανοίξω! Το άνοιξα έξυσα λίγο τις επαφές και δούλεψε!!! Το 3 το είχα πάρει γιατί είχε σπάσει το μανταλάκι (δυστυχώς είναι το σημείο που πονάνε) και το 4ο εφεδρικό. Τελικά έκανα πατέντα για το μανταλάκι και είναι οκ. Επίσης πριν ένα μήνα βρήκα ανταλλακτικό και πήρα 2!! Δεν υπάρχει καλύτερο Bluetooth και ειδικά στην τιμή που είχε. Κακώς το σταμάτησαν!

 

Εχω αγορασει το sbh52 σε samsung galaxy s5 και εχω πάρα πολλές αποσυνδεσεις μεσα στην μερα..

Του εκανα update firmware εβαλα και τις εφαρμογές από το store στο κινητό αλλά τίποτα..Ενώ φαίνεται συνδεδεμενο ουσιαστικά δεν ειναι και χρειάζεται restart Για να ξανα συνδεθει.. Αν κάποιος έχει βρει την λύση ας το μοιραστεί εδω γιατι στο xda που εψαξα λυση στο υπάρχον πρόβλημα δεν έχουν βρει ακομα.

 

Το πήρα (πανάκριβα τότε 80 ευρώ) και αυτό, για την γυναίκα μου, αφού είχε σταματήσει να βγαίνει το sw600. Το μανταλάκι του πολύ γερό και πιάνει πολύ καλύτερα από του MW600. Το ράδιο πιο αδύναμο και το χειρότερο ότι πατώντας το κουμπί κλήσεων δεν ενεργοποιούνται οι φωνητικές κλήσεις όπως με το mw600, οπότε και το απέρριψα, μια που για μένα είναι απαραίτητη λειτουργία! Αρκετές φορές το συγκεκριμένο τουλάχιστον κάνει κάτι αποσυνδέσεις αψυχολόγητες και θέλει κλείσιμο και άνοιγμα πάλι για να συνδεθεί. Οι πληροφορίες στην οθόνη δεν με ενδιαφέρουν και τόσο, μια που τα κινητά λίγο-πολύ οι περισσότεροι δεν μπορούμε να τα αφήσουμε από τα χέρια μας και προτιμώ να βλέπω τις διάφορες πληροφορίες κατευθείαν στον κινητό. Γούστα είναι αυτά αλλά φυσικά είναι πρακτικότατο.

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα ξαναβαζω τo τίμιο bh-111 σε λειτουργία για κλήσεις στην δουλειά και για βολτες με τον σκυλο - γυμναστήριο θα χρησιμοποιώ to sbh 52 για το ραδιακι του

πεταμενα τοσα λεφτα τσάμπα,,

εφαρμογές, nfc, ηχητική ηδοποιηση και ενα καρο ακομα αλλες ευκολιες πανε στραφη αν το τηλέφωνο ξεσυνδέεται και δεν εισαι ποτε σίγουρος αν το κινητό σου ειναι pair

κρίμα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Όχι, αλλά το πήρε κι εμένα το μάτι μου πρόσφατα. Απ' ότι βλέπω και από τα άλλα, η σειρά explorer έχει μεγάλη αυτονομία. Σημειωτέον, το βρίσκεις και φτηνότερα από το πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου έχει πάρει το μάτι μου κορδωνάκια που κουμπώνουν στο usb και κρεμάς το ακουστικό (εμένα θα με βόλευε κλιπς...). Πώς τα αναζητώ σε ebay κλπ.;
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αλλά το πήρε κι εμένα το μάτι μου πρόσφατα. Απ' ότι βλέπω και από τα άλλα, η σειρά explorer έχει μεγάλη αυτονομία. Σημειωτέον, το βρίσκεις και φτηνότερα από το πλαίσιο.

Απο αυτο http:// http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/akoustika-handsfree-bluetooth/Plantronics-Bluetooth-Explorer-10-Black-202341-05.htm τι διαφορά εχει απο το 50;

Edited by tsagod123

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Κάπου έχει πάρει το μάτι μου κορδωνάκια που κουμπώνουν στο usb και κρεμάς το ακουστικό (εμένα θα με βόλευε κλιπς...). Πώς τα αναζητώ σε ebay κλπ.;

Ψάξε για micro USB lanyard

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν το αλλάζω με τίποτε! Πριν μια εβδομάδα αγόρασα για εφεδρικό ένα τελευταίο που βρήκα και το έβαλα στην άκρη! Τώρα έχω 4!!! Το ένα μου έχει πέσει στην θάλασσα και τα έπαιξε. Πήρα 2ο φυσικά. Μετά από χρόνια είπα να το ανοίξω! Το άνοιξα έξυσα λίγο τις επαφές και δούλεψε!!! Το 3 το είχα πάρει γιατί είχε σπάσει το μανταλάκι (δυστυχώς είναι το σημείο που πονάνε) και το 4ο εφεδρικό. Τελικά έκανα πατέντα για το μανταλάκι και είναι οκ. Επίσης πριν ένα μήνα βρήκα ανταλλακτικό και πήρα 2!! Δεν υπάρχει καλύτερο Bluetooth και ειδικά στην τιμή που είχε. Κακώς το σταμάτησαν!

 

 

 

Το πήρα (πανάκριβα τότε 80 ευρώ) και αυτό, για την γυναίκα μου, αφού είχε σταματήσει να βγαίνει το sw600. Το μανταλάκι του πολύ γερό και πιάνει πολύ καλύτερα από του MW600. Το ράδιο πιο αδύναμο και το χειρότερο ότι πατώντας το κουμπί κλήσεων δεν ενεργοποιούνται οι φωνητικές κλήσεις όπως με το mw600, οπότε και το απέρριψα, μια που για μένα είναι απαραίτητη λειτουργία! Αρκετές φορές το συγκεκριμένο τουλάχιστον κάνει κάτι αποσυνδέσεις αψυχολόγητες και θέλει κλείσιμο και άνοιγμα πάλι για να συνδεθεί. Οι πληροφορίες στην οθόνη δεν με ενδιαφέρουν και τόσο, μια που τα κινητά λίγο-πολύ οι περισσότεροι δεν μπορούμε να τα αφήσουμε από τα χέρια μας και προτιμώ να βλέπω τις διάφορες πληροφορίες κατευθείαν στον κινητό. Γούστα είναι αυτά αλλά φυσικά είναι πρακτικότατο.

 

 

Λίγο offtopic.. Είχα το ίδιο πρόβλημα με το mw600, είχε σπάσει ο μηχανισμός από το πιαστράκι και βρήκα από ebay και παρήγγειλα στα 2,5 δολλάρια αν θυμάμαι καλά. Γενικά εξαιρετικό πάντως και όντως σκυλί η μπαταρία, παίζει ανελλιπώς από το 2011.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Θέλω τη γνώμη σας για το σονυ sbh80. Αυτονομία και ήχος πως είναι; Να χτυπήσω αυτό ή το καινούργιο sbh70; ποια η γνώμη σας;
Link to comment
Share on other sites

Λίγο offtopic.. Είχα το ίδιο πρόβλημα με το mw600, είχε σπάσει ο μηχανισμός από το πιαστράκι και βρήκα από ebay και παρήγγειλα στα 2,5 δολλάρια αν θυμάμαι καλά. Γενικά εξαιρετικό πάντως και όντως σκυλί η μπαταρία, παίζει ανελλιπώς από το 2011.

 

Δυο προβλήματα έχει το mw600.

Το πιαστράκι και τη βλακεία που αυξομειώνεις την ένταση. Κατά τα άλλα είναι πολύ καλά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έγινε κάποια αναβάθμιση πρόσφατα στο Android και πλέον εμφανίζεται η ώρα στο mw600;

Δεν θυμάμαι παλιά να έβγαινε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έγινε κάποια αναβάθμιση πρόσφατα στο Android και πλέον εμφανίζεται η ώρα στο mw600;

Δεν θυμάμαι παλιά να έβγαινε.

 

Στο δικό μου δεν πάντως. Ποιά έκδοση android φοράς;

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν πάντως. Ποιά έκδοση android φοράς;

4.4.4 σε κινέζικο κινητό.

Το smart connect το έχεις περασμένο;

Μήπως παίζει ρόλο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λίγο offtopic.. Είχα το ίδιο πρόβλημα με το mw600, είχε σπάσει ο μηχανισμός από το πιαστράκι και βρήκα από ebay και παρήγγειλα στα 2,5 δολλάρια αν θυμάμαι καλά. Γενικά εξαιρετικό πάντως και όντως σκυλί η μπαταρία, παίζει ανελλιπώς από το 2011.

 

Εγώ το έχω από το 2009 κάθε μέρα πάνω μου απλά κι εγώ πιαστρακι νιεντε και έχω βάλει μαύρο πιαστρακι από μαλλιά καιολα οκ

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι, αυτό. Παλιό βέβαια πλέον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

4.4.4 σε κινέζικο κινητό.

Το smart connect το έχεις περασμένο;

Μήπως παίζει ρόλο.

 

Δεν το έχω. Φαντάζομαι εννοείς την εφαρμογή της sony.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

micro USB lanyard

Υπάρχει περίπτωση να βρώ κανένα φθηνό γιατί τα 6-8 ευρώ που τα βρίσκω μου φαίνονται υπερβολικά,εκτός και εάν είναι φυσιολογικές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Υπάρχει δυνατότητα να δουλέψει το ραδιόφωνο του κινητού με BT Handsfree?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Υπάρχει δυνατότητα να δουλέψει το ραδιόφωνο του κινητού με BT Handsfree?

 

Όχι χρειάζεται καλώδιο.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Όχι χρειάζεται καλώδιο.

Και εγώ αυτό ήξερα φίλε Θάνο, αλλά κάποιος μου είπε πως γίνεται, με εφαρμογή και "τυφλο" jack... Και ήταν και σίγουρος...

 

 

Εμένα με βολεύουν BT handsfree με καλώδιο... Πρόσφατα πήρα το bluedio N2 (http://www.geekbuying.com/item/Bluedio-N2-Waterproof-Wireless-Bluetooth-4-1-Stereo-Earbuds-Earphone-Heaset-Headphone-Built-in-Microphone---Blue-339522.html). Αρκετά καλό. 1 αρνητικό έχει... Voice command. Το οποίο δεν απενεργοποιείται κιόλας. Κι έτσι χωρίς να το καταλάβω ή χάνω κλήσεις ή τις απαντάω...

 

Έχετε κάποιο άλλο να προτείνετε? Όχι κατ' ανάγκη με 2 ακουστικά

Edited by christoforas

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω. Φαντάζομαι εννοείς την εφαρμογή της sony.

 

Ναι πάντα την κρατάω την εφαρμογή γιατί έχω και τι smartwatch 2 της SONY, απλά σκέφτομαι αν παίζει ρόλο στο νδ προσφέρει έξτρα δυνατότητες στο MW600.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...