Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Τα bt εχουν μικρη μπαταρία, συνηθως εχουν 0,3 Α φορτιστες

Εντάξει είναι .Δεν θα το κάψει .Εδώ εγώ έχω βάλει ,ένα σωρό φορές bleutooth να φορτιζουν με 2Α.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλα και εγω, αλλα παιρνω κινεζικα bt των 10€, εδω συζητατε για bt μιας περιουσιας.. :)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Oi Kινεζοι,δε βαζουν αποδειξεις συνηθως μεσα,οι Ευρωπαιοι και οι Αμερικανοι,βαζουν.

 

Ναι μπορεί να έχεις δικιο. Αλλά ο συγκεκριμενος υποτίθεται οτι ήταν Γερμανία και το έστειλε μετά γερμανικά ταχυδρομεία. Στις 3 φορές που του έστειλα email γιαυτο το λόγο με έγραψε κανονικά. Για 20 ευρώ προτιμησα τον ψευτογερμανο .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μιας που λέτε για τον "ψευτογερμανό", εμένα το δικό μου Edge ακόμα να έρθει. Ο τύπος (που δήλωνε ότι το ακουστικό έρχεται από Γερμανία αλλά το eBay store του έχει έδρα Hong Kong) έλεγε estimated delivery, Sept 11 to Sept 20, εύχομαι να μη γίνει καμιά στραβή και δεν έρθει τελικά. :wacko:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μιας που λέτε για τον "ψευτογερμανό", εμένα το δικό μου Edge ακόμα να έρθει. Ο τύπος (που δήλωνε ότι το ακουστικό έρχεται από Γερμανία αλλά το eBay store του έχει έδρα Hong Kong) έλεγε estimated delivery, Sept 11 to Sept 20, εύχομαι να μη γίνει καμιά στραβή και δεν έρθει τελικά. :wacko:

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην έρθει γιατί εγγυάται το ebay. Το θέμα είναι οτι δεν υπάρχει εγγύηση.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην έρθει γιατί εγγυάται το ebay. Το θέμα είναι οτι δεν υπάρχει εγγύηση.

Λίγες μέρες μετά την παραγγελία μου, έκανε ανανέωση της καταχώρισης, στην οποία πλέον στο προϊόν αναγράφεται "may not ship to Greece". Αυτό με έβαλε σε σκέψεις να πω την αλήθεια. :worry:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην έρθει γιατί εγγυάται το ebay. Το θέμα είναι οτι δεν υπάρχει εγγύηση.

 

Όλα τα προιόντα έχουν παγκόσμια εγγύηση. Δεν έχει σχέση από που το πήρες.

Link to comment
Share on other sites

Λίγες μέρες μετά την παραγγελία μου, έκανε ανανέωση της καταχώρισης, στην οποία πλέον στο προϊόν αναγράφεται "may not ship to Greece". Αυτό με έβαλε σε σκέψεις να πω την αλήθεια. :worry:

 

Αυτό οφείλεται επειδή κάποιος από την Ελλάδα είτε είπε ότι δεν έφτασε ποτε το bt του είτε ανέφερε ότι είναι χαλασμένο κτλ κτλ και ο πωλητής σταμάτησε προσωρινά ή και μόνιμα να στέλνει προς Ελλάδα. Έχει συμβεί πολλές φορές στο παρελθόν και έχω προσωπική εμπειρία με screen protector κινητού αξίας 0,9 δολάρια όπου άνοιξα "υποθεση" στο ebay και ζητούσα τα χρήματά μου πίσω επειδή ποτε δεν ήρθαν και από τότε σταμάτησε ο πωλητής να στέλνει στην Ελλάδα. Λίγο τραγικός και εγω με τα 0,9 δολάρια πολυ περισσότερο αυτός που σταμάτησε να στέλνει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό οφείλεται επειδή κάποιος από την Ελλάδα είτε είπε ότι δεν έφτασε ποτε το bt του είτε ανέφερε ότι είναι χαλασμένο κτλ κτλ και ο πωλητής σταμάτησε προσωρινά ή και μόνιμα να στέλνει προς Ελλάδα. Έχει συμβεί πολλές φορές στο παρελθόν και έχω προσωπική εμπειρία με screen protector κινητού αξίας 0,9 δολάρια όπου άνοιξα "υποθεση" στο ebay και ζητούσα τα χρήματά μου πίσω επειδή ποτε δεν ήρθαν και από τότε σταμάτησε ο πωλητής να στέλνει στην Ελλάδα. Λίγο τραγικός και εγω με τα 0,9 δολάρια πολυ περισσότερο αυτός που σταμάτησε να στέλνει.

 

Για να δούμε. Περιμένω να δω τι θα γίνει, αν θα έρθει το Edge τελικά... :worry:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ξέρετε καποιο bthf με δόνηση? Εχω προς στιγμην το Samsung 1500 αλλα πλεον τα εφαγε τα ψωμια του και συνάμα το εχω βαρεθεί. Μια αλλαγή επιβάλλεται.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Θες να έχει έξοδο 5V, και από ampere, κάπου στα 500-600mA είναι ό,τι πρέπει.

 

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας...θα το φορτιζω λοιπον με του samsung και ας αργει..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!ηθελα να κανω μια ερωτηση,μηπως καποιος γνωριζει πως χρησιμοποιουμε τη βαση φορτισης για εξτρα ωρα ομιλιας στο plantronics voyager edge?τη φορτισα μαζι με το ακουστικο μεσω υπολογιστη αλλα παλι μου λεει 6 ωρες ομιλιας!αν γνωριζει καποιος να μου πει τι κ πως....ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!ηθελα να κανω μια ερωτηση,μηπως καποιος γνωριζει πως χρησιμοποιουμε τη βαση φορτισης για εξτρα ωρα ομιλιας στο plantronics voyager edge?τη φορτισα μαζι με το ακουστικο μεσω υπολογιστη αλλα παλι μου λεει 6 ωρες ομιλιας!αν γνωριζει καποιος να μου πει τι κ πως....ευχαριστω!

Δε θα σου πει ποτέ το ακουστικό "talk time 16 hours", για τον απλούστατο λόγο ότι η μπαταρία του διαρκεί 6 ώρες. Για να φτάσεις τις 16 ώρες ομιλίας, φορτίζεις το ακουστικό πάνω στη θήκη φόρτισης, η οποία σου δίνει επιπλέον 10 ώρες. Όταν λέει 16 ώρες ομιλίας εννοεί 6 στο ακουστικό και άλλες 10 αν φορτίσεις το ακουστικό με τη μπαταρία που έχει η θήκη φόρτισης.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Είχα το MW600, πλέον έχω το SBH50. Αξίζει με χίλια η μετάβαση, ιδίως αν εκμεταλλευτείς τις δυνατότητες που σου δίνει με τις εφαρμογές που παίρνει για ειδοποιήσεις κλπ. Πολύ καλός και ο ήχος με τα συνοδευτικά ακουστικά που έχει στο πακέτο. Όπως ειπώθηκε και παραπάνω, δυστυχώς δεν έχει μνήμες σταθμών το ραδιόφωνό του. Αν είχε θα ήταν πραγματικά αψεγάδιαστο.

 

Μετά από μερικές μέρες χρήσης του SBH50 επιβεβαιώνω την σοβαρή αναβάθμιση σε σχέση με το MW600 ( σε βαθμό να...χαίρομαι που το'χασα :) ). Ωστόσο, παρότι είναι πολύ καλύτερο σε όλους τους τομείς, παρουσιάζει που και που προβλήματα ζεύξης με το xperia S (με το καταλληλο λογισμικό) που με το παλιό ουδέποτε αντιμετώπισα...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Εκεινο που θα γραψω εγω,που εχω το 50,αλλα και το mw1,ειναι οτι το τελευταιο,ηταν καλυτερο στο ανοιξε κλεισε.Δηλαδη,οταν ακουγα ραδιοφωνο και χτυπαγε το τηλεφωνο,και πατουσα το κουμπι,στο mw1,ανοιγε ξερά το τηλεφωνο,ενω στο 50άρι καθυστερει αρκετα.

Το ιδιο ισχυει και στο κλεισιμο.

Κατα τα αλλα,δε βλεπω διαφορες.

Το κριμα ειναι οτι η Σονυ το παρατησε το mw1,μη βελτιωνοντας το software μετα την αλλαγη του Android σε 4.3 και 4.4.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το SBH52 σε συνδυασμό με Note 3 και είμαι ευχαριστημένος από την απόδοσή του. Το χρησιμοποιώ κυρίως χωρίς τα ακουστικά του (ήταν ο κυριότερος λόγος που το επέλεξα) με το Note 3 στο σακίδιο. Έχει δε, όπως θα γνωρίζουν οι κάτοχοί του, ένα εκπληκτικό ηχείο.

 

Άραγε μπορώ να να ακούω τον συνομιλητή μου από αυτό το ηχείο του SBH52 και όχι στο αυτί, κάτι σαν ανοιχτή ακρόαση?

Να ακούω ραδιόφωνο, όχι από τα ακουστικά αλλά από το ηχείο του SBH52?

 

Γνωρίζω βέβαια ότι δεν μπορείς να αποθηκεύσεις ραδιοφωνικούς σταθμούς.

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να έχω προβλήματα ζεύξης του sbh52 και του LG G2... Μεγάλη απογοήτευση. Έχω απελπιστεί:mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ναι μπορείς να έχεις ανοιχτή ακρόαση αν θές. Όταν σε καλέσει κάποιος και έχεις ήδη συνδεδεμένα τα ακουστικά, απλά βγάζεις το βύσμα και πατάς το στρογγυλό μαύρο κουμπάκι και σου γυρίζει σε ανοιχτή ακρόαση. Το ίδιο κάνεις και για τη μουσική και για internet radio. Πατώντας το στρογγυλό κουμπάκι ακούς μουσική απο το μεγάφωνο του ακουστικού. Για το απλό ραδιόφωνο δυστυχώς δε γίνεται, πρέπει να έχεις οπωσδήποτε συνδεδεμένα τα ακουστικά.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Έχω το SBH52 σε συνδυασμό με Note 3 και είμαι ευχαριστημένος από την απόδοσή του. Το χρησιμοποιώ κυρίως χωρίς τα ακουστικά του (ήταν ο κυριότερος λόγος που το επέλεξα) με το Note 3 στο σακίδιο. Έχει δε, όπως θα γνωρίζουν οι κάτοχοί του, ένα εκπληκτικό ηχείο.

 

Άραγε μπορώ να να ακούω τον συνομιλητή μου από αυτό το ηχείο του SBH52 και όχι στο αυτί, κάτι σαν ανοιχτή ακρόαση?

Να ακούω ραδιόφωνο, όχι από τα ακουστικά αλλά από το ηχείο του SBH52?

 

Γνωρίζω βέβαια ότι δεν μπορείς να αποθηκεύσεις ραδιοφωνικούς σταθμούς.

 

Μπορεις να το κανεις αυτο. Να ακουσεις μουσικη και συνομιλιτη. Για ραδιοφωνο δεν το εχω δοκιμασει αλλα δεν βρισκω λογο να μην γινεται.

Για ανοιχτη ακροαση οταν σε παρουν τηλ και το σηκωσεις πατα το back.;)

ολα αυτα τα λεει και στο manual βεβαια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

plantronics voyager edge με έξοδα αποστολής στα 73 ευρώ, χωρίς συσκευασία όμως (έτσι έχω πάρει κάτι κινητά από Hong Kong) !!! http://www.ebay.com/itm/Plantronics-Voyager-EDGE-Wireless-Bluetooth-Headset-w-Charge-Case-Gray-NEW-/121440304942?pt=Bluetooth_Wireless_Products&hash=item1c4667ff2e

 

Μπορεί να είναι άνθρακας ο χρυσός ;;; Έχει βέβαια καλές κριτικές ως seller αλλά για το συγκεκριμένο μοντέλο όχι ακόμα γτ είναι σημερινή του ανάρτηση !!! Έχουν πέσει οι τιμές βέβαια και στην Ευρώπη, το βρίσκει κανείς στο amazon με 83 ευρώ +7,5 ευρώ έξοδα αποστολής = 93 ευρώ... αλλά 73 ευρώ ??? Θα μου πείτε είναι το γκρι και όχι μαύρο ή άσπρο αλλά και 20 ευρώ διαφορά είναι αρκετή διαφορά !!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία έχω ξαναμπεί στο χορό για Bluetooth ακουστικά. Έχετε καμία καλή πρόταση? Διαβάζω και για το plantronics voyager edge και ένα review αν δεν κάνω λάθος από το myphone.gr. Any ideas or suggestions? Thanks!

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

plantronics voyager edge με έξοδα αποστολής στα 73 ευρώ, χωρίς συσκευασία όμως (έτσι έχω πάρει κάτι κινητά από Hong Kong) !!! http://www.ebay.com/itm/Plantronics-Voyager-EDGE-Wireless-Bluetooth-Headset-w-Charge-Case-Gray-NEW-/121440304942?pt=Bluetooth_Wireless_Products&hash=item1c4667ff2e

 

Μπορεί να είναι άνθρακας ο χρυσός ;;; Έχει βέβαια καλές κριτικές ως seller αλλά για το συγκεκριμένο μοντέλο όχι ακόμα γτ είναι σημερινή του ανάρτηση !!! Έχουν πέσει οι τιμές βέβαια και στην Ευρώπη, το βρίσκει κανείς στο amazon με 83 ευρώ +7,5 ευρώ έξοδα αποστολής = 93 ευρώ... αλλά 73 ευρώ ??? Θα μου πείτε είναι το γκρι και όχι μαύρο ή άσπρο αλλά και 20 ευρώ διαφορά είναι αρκετή διαφορά !!!

 

Δες αυτό εδώ. Στα 76 ευρώ, χωρίς έξοδα αποστολής, και με κανονική συσκευασία. Αν το δικό μου ακουστικό δεν έρθει τελικά, αυτό ακριβώς θα παραγγείλω. ;)

 

http://www.ebay.com/itm/400717481397?_trksid=p1.c100069.m2286&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20131121102204%26meid%3D492a57cf4d464ac1bd0d0634973e4856%26pid%3D100069%26prg%3D20131121102204%26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D400717481397%26clkid%3D636239022368484160&_qi=RTM1327406

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό εδώ. Στα 76 ευρώ, χωρίς έξοδα αποστολής, και με κανονική συσκευασία. Αν το δικό μου ακουστικό δεν έρθει τελικά, αυτό ακριβώς θα παραγγείλω. ;)

 

http://www.ebay.com/itm/400717481397?_trksid=p1.c100069.m2286&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20131121102204%26meid%3D492a57cf4d464ac1bd0d0634973e4856%26pid%3D100069%26prg%3D20131121102204%26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D400717481397%26clkid%3D636239022368484160&_qi=RTM1327406

 

 

Το δικο σου το εχει και σε ασπρο... θα το αγορασω για την φιλη μου ...το λινκ του aggelosn ειναι απο Αμερικη και θα εχει "τελώνες" πιστευω..εχεις καποιο αλλο λινκ απο καποιον αλλο πωλητη?

Edited by moviehunter2009
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...