Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Παιδιά για να καταλάβω και εγω που θελω να πάρω η το ενα η το αλλο...

Ποιο προτείνετε και ποιες οι διαφορές τους(MW1 vs SBH50)

Ευχαριστώ

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οπως λέει και ο φίλος μου ο truckman τι να το κανεις το mw1 με την έξτρα την καρτουλα εφόσον διαβάζει τα τραγούδια του κινητου....!!παραπάνω βάρος θα έχεις και πιο ογκώδες θα είναι. Κατα τα αλλα είναι τα ίδια πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρωσω επισης οτι οτο sbh50 δεν εχω δει εως τωρα αποσυνδεσεις.Το mw1 δεν το εχω δουλεψει αλλα ακουω παραπονα απο τα παιδια που το εχουν πανω σε αυτο το θεμα
Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα με ενδιαφέρει η ποιότητα στην ομιλία και οι επανασυνδεσεις...

Ποιο από τα δύο έχει τα καλύτερα αποτελέσματα, θέλω να μου πείτε παιδιά...

Και επίσης από ότι βλέπω στις φωτογραφίες του mw1 έχει κληψακι, το άλλο στις φωτογραφίες δεν βλέπω κάτι...

Ευχαριστώ

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλοβλέπω το SBH50 και στην Ελλάδα υπάρχει μόνο ΠΛΑΙΣΙΟ προς το παρον σύμφωνα με το skroutz. Πιστεύω στην αποστολή με courrier να μην υπάρχει θέμα με ανοιγμένη συσκευή

 

πλεον υπαρχει και αλλου φθηνοτερα ...... στα 50 Ε.

 

http://www.armaoseshop.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=25729&category_id=59&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

 

Παρακαλω διευκρινειστε μου (οποιος γνωριζει) αν ολες οι εφαρμογες η οι extra λειτουργιες θελουν συσκευη με android για να δουλεψουν.

Ενδιαφερομαι να λειτουργησω με iphone 5. Θα υπαρχει θεμα μειωμενων δυνατοτητων ;

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την μπαταρία που είναι μικρότερη και ότι δεν έχει κατά μνήμης σε σχέση με το mw1 , η οθόνη είναι μικρότερη η ίδια με το mw1 ?
Link to comment
Share on other sites

έχω το bt-020c :p εδώ και κάτι χρόνια. χρήση που το έχω κάνει μεχρι στιγμής είναι μηδενική.

δε θυμαμαι σε ποια συσκευη μου το είχα κάνει pair.

τώρα θέλω να το δει το desire z μου, αλλα ούτε καν...

πως θα το κάνω unpair;

εδώ υπάρχει το manual αλλα δε βρήκα κάτι

 

κάποιος να βοηθήσει :cry:

Link to comment
Share on other sites

πλεον υπαρχει και αλλου φθηνοτερα ...... στα 50 Ε.

 

http://www.armaoseshop.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=25729&category_id=59&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

 

Παρακαλω διευκρινειστε μου (οποιος γνωριζει) αν ολες οι εφαρμογες η οι extra λειτουργιες θελουν συσκευη με android για να δουλεψουν.

Ενδιαφερομαι να λειτουργησω με iphone 5. Θα υπαρχει θεμα μειωμενων δυνατοτητων ;

 

Αν δεν υπάρχει αντίστοιχη εφαρμογή στο appstore τότε δε θα έχει τις extra λειτουργίες. Μόνο για ομιλία και ήχο θα είναι.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρχει αντίστοιχη εφαρμογή στο appstore τότε δε θα έχει τις extra λειτουργίες. Μόνο για ομιλία και ήχο θα είναι.

Επίσης και το όνομα καλουντος. iPhone 4s.

Link to comment
Share on other sites

Σαν κάτοχος mw1 και πλέον sbh50 έχω την αίσθηση πως (τουλάχιστον με μη sony συσκευές) το sbh50 φαινεται να είναι πιο σταθερό αναφορικά με αποσυνδέσεις και και τέτοια πράγματα.. μου έτυχε βέβαια σε αποσύνδεση να μην κάνει επανασύνδεση και χρειάστηκε να κλείσω bt και να ξανανοίξω αλλά μόνο αυτό..

επίσης στα + του το πιο ισχυρό κλιπ..

 

κατά τα άλλα και το mw1 έχει σαν προτέρημα την εξωτερική microsd ώστε να μην καταναλώνεις μπαταρία του κινητού στην αναπαραγωγή Mp3, αλλά εμένα δε με ενδιέφερε αυτό καθώς χρησιμοποιούσα μόνο το ράδιο..

 

σε αυτά που ζητάνε τα παιδιά περί δόνησης και ηχητικής σήμανσης θα συμφωνήσω, και θα προσθέσω ότι θα προτιμούσα προσωπικά το μικρόφωνο στο καλώδιο, αλλά τι να κάνουμε.. :)

Link to comment
Share on other sites

Σαν κάτοχος mw1 και πλέον sbh50 έχω την αίσθηση πως (τουλάχιστον με μη sony συσκευές) το sbh50 φαινεται να είναι πιο σταθερό αναφορικά με αποσυνδέσεις και και τέτοια πράγματα.. μου έτυχε βέβαια σε αποσύνδεση να μην κάνει επανασύνδεση και χρειάστηκε να κλείσω bt και να ξανανοίξω αλλά μόνο αυτό..

επίσης στα + του το πιο ισχυρό κλιπ..

 

κατά τα άλλα και το mw1 έχει σαν προτέρημα την εξωτερική microsd ώστε να μην καταναλώνεις μπαταρία του κινητού στην αναπαραγωγή Mp3, αλλά εμένα δε με ενδιέφερε αυτό καθώς χρησιμοποιούσα μόνο το ράδιο..

 

σε αυτά που ζητάνε τα παιδιά περί δόνησης και ηχητικής σήμανσης θα συμφωνήσω, και θα προσθέσω ότι θα προτιμούσα προσωπικά το μικρόφωνο στο καλώδιο, αλλά τι να κάνουμε.. :)

Εάν αλλάξεις ακουστικα με ενσωματωμένο το μικρόφωνο πάνω στα καλώδια του δεν είναι και αυτο μια λύση;;Δηλαδη...http://www.public.gr/product/apple/iphone/iphone-accessories/handsfree-iphone/iluv-iep335wbln-in-ear-handsfree-galazio/prod3810086pp/
Link to comment
Share on other sites

Εάν αλλάξεις ακουστικα με ενσωματωμένο το μικρόφωνο πάνω στα καλώδια του δεν είναι και αυτο μια λύση;;Δηλαδη...http://www.public.gr/product/apple/iphone/iphone-accessories/handsfree-iphone/iluv-iep335wbln-in-ear-handsfree-galazio/prod3810086pp/

 

Δεν είμαι σίγουρος αν και κατά πόσο λειτουργεί κάτι τέτοιο. Η έξοδος ακουστικών του sbh-50 (αλλά και οποιουδήποτε ΒΤ παίρνει ό,τι ακουστικά θες), δεν αναγνωρίζει μικρόφωνο, γιατί πολύ απλά είναι έξοδος ακουστικών και όχι ταυτόχρονα και είσοδος μικροφώνου. Για να συνδέσεις τα handsfree που ποστάρεις θα έπρεπε να έχει τετραπολική είσοδο (δύο έξοδοι ήχου, μία είσοδος μικροφώνου, και η φάση-ρεύμα), ενώ μάλλον έχει κανονικά τριπολική (δύο έξοδοι ήχου και φάση). Με επιφύλαξη όλα αυτά φυσικά. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σαν κάτοχος mw1 και πλέον sbh50 έχω την αίσθηση πως (τουλάχιστον με μη sony συσκευές) το sbh50 φαινεται να είναι πιο σταθερό αναφορικά με αποσυνδέσεις και και τέτοια πράγματα.. μου έτυχε βέβαια σε αποσύνδεση να μην κάνει επανασύνδεση και χρειάστηκε να κλείσω bt και να ξανανοίξω αλλά μόνο αυτό..

Με NFC εχεις κανει το pair?
Link to comment
Share on other sites

Με NFC είχα κάνει εγώ αλλά είχα πρόβλημα να μεταφέρω τον ήχο από την μουσική και με μια επαναφορά του έκανα μόνο με bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

Με NFC είχα κάνει εγώ αλλά είχα πρόβλημα να μεταφέρω τον ήχο από την μουσική και με μια επαναφορά του έκανα μόνο με bluetooth.

 

Λυθηκε το θεμα με αυτον τον τροπο συνδεσης?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πλέον όλα καλά. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Μόνη μου ένσταση η μπαταρία. Να ήταν λίγο μεγαλύτερη. Μου φτάνει οριακά για τις ανάγκες μου.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πλέον όλα καλά. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Μόνη μου ένσταση η μπαταρία. Να ήταν λίγο μεγαλύτερη. Μου φτάνει οριακά για τις ανάγκες μου.

 

Το ΜW1 μου βγάζει περίπου 6-7 ώρες χρήσης. Κυρίως streaming από το κινητό και κανένα μισάωρο με μια ώρα κλήσεις. Το SBH50 πόσες ώρες πάει;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Το ΜW1 μου βγάζει περίπου 6-7 ώρες χρήσης. Κυρίως streaming από το κινητό και κανένα μισάωρο με μια ώρα κλήσεις. Το SBH50 πόσες ώρες πάει;

 

Γυρω στις 8 ωρες

Link to comment
Share on other sites

Γυρω στις 8 ωρες
Για μένα μία χαρά είναι τότε. Λίγο παραπάνω από το mw1.

Θα προσπαθήσω να το σπρώξω σε κανένα φίλο το mw1 και να πάω να πάρω το sbh50 τις επόμενες μέρες.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...