Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Υπάρχουν πολύ καλύτερα για αυτά τα λεφτά. Θέλεις ναναι earphones?

 

Εννοείται...τα θέλω μονο για μουσική...για τις κλησεις δεν με πολυενδιαφερει...

Ασχετο, αυτα που σας εδειξα, τα πηρα τελικα αλλα καμια σχεση με τα ενσυρματα....δεν βαρανε καθολου....μουφα....ευτυχως προτου τα παρω ρωτησα αν μπορω να τα επιστρεψω διοτι τα φορτωσα στην καρτα κ εν τελει μου ειπαν πως ναι γινεται και θα επιστραφει το υπολοιπο στην καρτα...ουφ...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εννοείται...τα θέλω μονο για μουσική...για τις κλησεις δεν με πολυενδιαφερει...

Ασχετο, αυτα που σας εδειξα, τα πηρα τελικα αλλα καμια σχεση με τα ενσυρματα....δεν βαρανε καθολου....μουφα....ευτυχως προτου τα παρω ρωτησα αν μπορω να τα επιστρεψω διοτι τα φορτωσα στην καρτα κ εν τελει μου ειπαν πως ναι γινεται και θα επιστραφει το υπολοιπο στην καρτα...ουφ...:rolleyes:

 

Δεν βαράνε γιατι, τα ακουστικά εκείνα είναι μούφα. Μπορείς να τα αλλάξεις. Ουσιαστικά πλήρωσες για τη συσκευή.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι. εχω ενα iphone4 με την ios 4.1 μεσα. πηρα το σαββατο το sony ericsson mw600. εχω τεραστιο προβλημα , ενω ολα δειχνουν μια χαρα οταν το συνδεω μετα απο λιγη ωρα και αφου κανω π.χ. καμια κληση ή φωνιτικη εντολη αρχιζει να μην συνεργαζεται σωστα μεχρι που σε καποιο σημειο κολλαει το mw600 και πρεπει να το κλεισω και να το ενεργοποιησω ξανα και καποιες φορες να ξανακανω και την διαδικασια συνδεσης με το iphone. εχει καποιος αλλος τετοιο προβλημα; μηπως ειναι ελλατωματικο; το κακο ειναι οτι δεν εχω αλλο κινητο να το δοκιμασω.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Εχετε υποψιν σας καποιο ενσυρματο hands free συμβατο με wildfire που να εχει ποιοτικο ηχο και ενσωματωμενο χειριστηριο για μουσικη? Αυτο που δινεται μαζι δεν με καλυπτει ηχητικα...

 

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Επίσης θα ήθελα κι εγώ να μου προτείνετε κάποιο Bluetooth Handsfree, συμβατό με το HTC Wildfire..Το WEP 350 που είχα, δυστυχώς, δεν δουλεύει πια.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που συμβαίνει με τα bluetouth που έχω δεν ξέρω αν υπάρχει προηγούμενο! ….έχω τοi.Tech Bluetooth Clip Music 802 και το έχω αλλάξει 2 φορές και πάω για τρίτη …συνεχώς το ίδιο πρόβλημα …πέφτει πολύ η ένταση τις στον ήχο και δεν ακούω σχεδόν καθόλου ..και σε προηγούμενα τις I tech το ίδιο πρόβλημα!!! δε μπορώ να καταλάβω τι φταίει ..μήπως κάνω κάτι λάθος? ξέρει κανείς γιατί γίνετε αυτό?έχω το HD2 και ένα ericsson w901 ..υπάρχει περίπτωση ασυμβατότητας και να μου χαλανε το I tech?βλακεία αυτό που λέω … αλλά …δε ξέρω, τι να πω ποια!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς για το Samsung HM1000;

Έχει:

-Noise and Echo Cancellation Technology

-Multipoint

-Αυτόματη Αυξομείωση έντασης

Από προδιαγραφές καλό φαίνεται. Οι εμπειρίες από samsung τι λένε;

 

Μόλις το αγόρασα και το έκανα pair με 2 συσκευές Samsung (Omnia Pro/GT-E2152)

 

Σε πρώτη κλήση από το omnia, ακουγόμουν χαμηλά.:confused:

 

υ.γ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ !!! Χάλια ακούω τον εαυτό μου !!!

 

edit2: Με το omnia pro, ακούγομαι χάλια, με το 2152, άψογα !!!

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγόρασα και το έκανα pair με 2 συσκευές Samsung (Omnia Pro/GT-E2152)

 

Σε πρώτη κλήση από το omnia, ακουγόμουν χαμηλά.:confused:

 

υ.γ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ !!! Χάλια ακούω τον εαυτό μου !!!

 

edit2: Με το omnia pro, ακούγομαι χάλια, με το 2152, άψογα !!!

 

Το έχω αγοράσει. Δεν μ' αρέσει. Δεν είμαι ευχαριστημένος με την ποιότητα ήχου αλλά το βασικότερο πρόβλημα είναι ότι πατιέται το πλήκτρο εύκολα από μόνο του και κάνει επανάκληση.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό το έπαθα και εγώ...Κάλεσε ήδη 3-4 φορές, σε σημείο που νόμιζα ότι κάτι κάνω εγώ/ρύθμιση.

 

edit: Ακούγεται κανονικά πλέον και με το Samsung Omnia Pro, μετά από hard reset!!

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Ψάχνω ένα bluetooth για σύνδεση με 2 κινητά (Samsung Omnia II και ένα "παλιό" Nokia). Αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι η υψηλή ευκρίνεια, να με ακούει ο άλλος καθαρά χωρίς διακοπές (ε, να είναι και βολικό-εμφανίσιμο, να μην είναι όγκος στη μεταφορά)...

Πολλά ζητάω???

Μιλάω πιο πολύ σε "ήσυχο περιβάλλον", όχι σε δρόμους και βαβούρα, όμως δεν ξέρω αν η ποιότητα είναι καλή αν μιλάει κανείς χαμηλόφωνα...

Έχω σταμπάρει τα εξής 3:

I. Plantronics Voyager PRO

II. Plantronics Discovery 975

III. JAWBONE PRIME

Αν έχετε να προτείνετε κάποιο από τα 3 ή κάτι άλλο ευχαρίστως...

Σημείωση: Δεν ξέρω εάν μπορεί κάποιος να ακούει ραδιόφωνο μέσω κινητού στο bluetooth. Υπάρχει η δυνατότητα?

Σημείωση 2: Απ' ότι ξέρω τα συγκεκριμένα δεν έχουν αναγνώριση κλήσεων, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Ψάχνω ένα bluetooth για σύνδεση με 2 κινητά (Samsung Omnia II και ένα "παλιό" Nokia). Αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι η υψηλή ευκρίνεια, να με ακούει ο άλλος καθαρά χωρίς διακοπές (ε, να είναι και βολικό-εμφανίσιμο, να μην είναι όγκος στη μεταφορά)...

Πολλά ζητάω???

Μιλάω πιο πολύ σε "ήσυχο περιβάλλον", όχι σε δρόμους και βαβούρα, όμως δεν ξέρω αν η ποιότητα είναι καλή αν μιλάει κανείς χαμηλόφωνα...

Έχω σταμπάρει τα εξής 3:

I. Plantronics Voyager PRO

II. Plantronics Discovery 975

III. JAWBONE PRIME

Αν έχετε να προτείνετε κάποιο από τα 3 ή κάτι άλλο ευχαρίστως...

Σημείωση: Δεν ξέρω εάν μπορεί κάποιος να ακούει ραδιόφωνο μέσω κινητού στο bluetooth. Υπάρχει η δυνατότητα?

Σημείωση 2: Απ' ότι ξέρω τα συγκεκριμένα δεν έχουν αναγνώριση κλήσεων, σωστά?

 

Θα σου απαντήσω έχοντας και τα: Voyager Pro κ' Jawbone prime. To voyager pro είναι πρακτικό, με μεγαλύτερη μπαταρία και τέλεια ποιότητα ομιλίας. Το έχω για μένα και έχω συνδεδεμένα με τα iphone 4 και htc hd2 συγχρόνως και είμαι πολύ ικανοποιημένος (και είμαι πολύ απαιτητικός). Το Jawbone prime 3 το είχα και το έδωσα στο κορίτσι μου. Είναι και αυτό πολύ πρακτικό, ίσως λίγο περισσότερο, με μικροτέρη μπαταρία αλλα και αυτό με τέλεια ποιότητα ομιλίας. Οτι και να επιλέξεις μιλάμε για τα κορυφαία bluetooth handset όπου τα αγοράζεις μία φορά και το χαίρεσαι γνωρίζοντας οτι έχεις αγοράσει ενα πολύ καλό bluetooth χωρίς προβλήματα και αποσυνδέσεις! Μουσική δεν ακούς σε κανένα απο τα δύο. Είναι καθαρά bluetooth headset voice without music. Η επιλογή δική σου σύμφωνα πάντα με τα δικά σου κριτήρια! Ελπίζω να σε βοήθησα.:)

Edited by Anemelos1
Link to comment
Share on other sites

Γιατι καποιες συσκευες εχουν προβλημα να ακουσουν τον αλλο αν ο ηχος προερχεται απο bluetooth? Μια γνωστη μου με κινητα walkman, οποτε τις μιλαω απο bluetooth, ολο παραπανιεται οτι ο ηχος ακουγεται μουντος και απομακρος. Με κανεναν αλλο δεν εχω αυτο το προβλημα!

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα το Jawbone Prime 70€ (από Ελλάδα), πιστεύω ότι είναι καλή τιμή.

Ξέρει κανείς αν υπάρχει θήκη ή κάτι τέτοιο για να μην το βάζω στην τσέπη?

Link to comment
Share on other sites

Περα απο Plantronics discovery kai jawbone prime, υπαρχουν καλυτερα ακουστικα? Θελω ενα για τον πατερα μου, ο οποιος ειναι ολιγον τι "κουφος, οποτε θελω τον δυνατοτερο καθαροτερο ηχο για να ακουω, ακομα και οταν υπαρχει μεγαλη ενταση θορυβου απο το περιβαλλον.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

εχω το παραπανω κινητο και θέλω να το συνδυασω με ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ bluetooth.

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΒΟΗΘΕΙΑ....!!!!

 

1.ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ.

 

2.ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΗ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ.

 

3.ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΡΑΔΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ.

Gamer - gadgetακιας ετων...37

XBOX LIVE: BOSS the DRAGON

IKARIAM kappa κόσμος: ΔΙΑΣ_7

Samsung Galaxy S ΙΙΙ...ενας ερωτας γεννηθηκε.

και προσοχή...ΣΤΟΝ ΠΕΡΑΙΑ..ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΥ:mad:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα το Jawbone Prime 70€ (από Ελλάδα), πιστεύω ότι είναι καλή τιμή.

Ξέρει κανείς αν υπάρχει θήκη ή κάτι τέτοιο για να μην το βάζω στην τσέπη?

 

Η τιμή που το αγόρασες είναι πάρα πολύ καλή δεδομένου οτι στα public πχ κοστίζει 110 ευρώ. Ένα ερωτηματικό τίθεται στην εγγύησή του δεδομένου οτι το πήρες σε πολύ χαμηλή τιμή. Όσον αφορά τη θήκη μπορείς να πάς μια βόλτα απο το Πλαίσιο όπου υπάρχουν μικρές θηκούλες (με σκληρό κουβούκλιο καλύτερα για να μην πατηθεί) για φωτογραφικές μηχανές. Νομίζω είναι ότι καλύτερο για την προστασία του bluetooth.:)

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή που το αγόρασες είναι πάρα πολύ καλή δεδομένου οτι στα public πχ κοστίζει 110 ευρώ. Ένα ερωτηματικό τίθεται στην εγγύησή του δεδομένου οτι το πήρες σε πολύ χαμηλή τιμή.

 

Και ποιος σου είπε ότι δεν το παρήγγειλα από το Public με την τιμή που ανέφερα? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει το NARO 601 της itech.Μπορω αν ακουω mp3,πρεπει να ρυθμισω κατι?Exω HTC HD που υποστηριζει A2DP....γιατι μεχρι τωρα δεν τα εχω καταφερει...

------------------------------

Εχω και εγώ το htc hd και ακουστικά bluetooth A2DP . Ομως δεν κατάφερα να ακούσω μουσική ή ραδιόφωνο απο τα ακουστικά μου . Με ένα PDA το είχα καταφέρει....

Μήπως θα πρέπει να εγκαταστήσεις κάποιο έξτρα πρόγραμμα ;

Εσύ που έλυσες το πρόβλημα ενημέρωσέ με σε παρακαλώ.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα το Jawbone Prime 70€ (από Ελλάδα), πιστεύω ότι είναι καλή τιμή.

Για πες μας φιλε τις εντυπωσεις σου. Εισαι ευχαριστημενος; Με ενδιαφερει κι εμενα. Κυριως θελω να με ακουει η αλλη γραμμη σε ησυχο περιβαλλον, να μη χρειαζεται να γκαριζω για να με ακουει, να μη μου λενε "παλι με μπλουτουθ μιλας; Βγαλτο να συνεννοηθουμε..."

 

Εχω το iVoice Pro και το plantronics 925 και δε μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος...

 

 

 

Sending via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω έχοντας και τα: Voyager Pro κ' Jawbone prime. To voyager pro είναι πρακτικό, με μεγαλύτερη μπαταρία και τέλεια ποιότητα ομιλίας. Το έχω για μένα και έχω συνδεδεμένα με τα iphone 4 και htc hd2 συγχρόνως και είμαι πολύ ικανοποιημένος (και είμαι πολύ απαιτητικός). Το Jawbone prime 3 το είχα και το έδωσα στο κορίτσι μου. Είναι και αυτό πολύ πρακτικό, ίσως λίγο περισσότερο, με μικροτέρη μπαταρία αλλα και αυτό με τέλεια ποιότητα ομιλίας. Οτι και να επιλέξεις μιλάμε για τα κορυφαία bluetooth handset όπου τα αγοράζεις μία φορά και το χαίρεσαι γνωρίζοντας οτι έχεις αγοράσει ενα πολύ καλό bluetooth χωρίς προβλήματα και αποσυνδέσεις! Μουσική δεν ακούς σε κανένα απο τα δύο. Είναι καθαρά bluetooth headset voice without music. Η επιλογή δική σου σύμφωνα πάντα με τα δικά σου κριτήρια! Ελπίζω να σε βοήθησα.:)

 

To voyager pro, βολευει για πολλα βαλε-βγαλε λογω του βραχιονα, ή το εχεις φορεμενο συνεχεια?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

To voyager pro, βολευει για πολλα βαλε-βγαλε λογω του βραχιονα, ή το εχεις φορεμενο συνεχεια?

 

Είναι θέμα εξοικείωσης. Την πρώτη μέρα θα χρειάζεται να χρησιμοποιείς και τα δυο σου χέρια για να το βάλεις. Την δεύτερη μέρα όμως που θα καταλάβεις πως μπαίνει θα το βάζεις σε 1 δευτ. με το ένα χέρι.

Όπως μου κάτσει. Όταν κάνω ταξίδι, το έχω συνέχεια φορεμένο αφου είναι πολύ ελαφρύ και δεν ενοχλεί καθόλου, και φυσικά διαχειρίζομαι τις κλήσεις αμέσως. Όταν δεν οδηγώ, δεν το φοράω και όταν δέχομαι μια κλήση το φοράω αμέσως και απαντώ.

Με έχει βολέψει σε βαθμό που δεν το περίμενα!

Link to comment
Share on other sites

Τι θα μου προτεινατε το Voyager pro ή το nokia bh-904

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα εξοικείωσης. Την πρώτη μέρα θα χρειάζεται να χρησιμοποιείς και τα δυο σου χέρια για να το βάλεις. Την δεύτερη μέρα όμως που θα καταλάβεις πως μπαίνει θα το βάζεις σε 1 δευτ. με το ένα χέρι.

Όπως μου κάτσει. Όταν κάνω ταξίδι, το έχω συνέχεια φορεμένο αφου είναι πολύ ελαφρύ και δεν ενοχλεί καθόλου, και φυσικά διαχειρίζομαι τις κλήσεις αμέσως. Όταν δεν οδηγώ, δεν το φοράω και όταν δέχομαι μια κλήση το φοράω αμέσως και απαντώ.

Με έχει βολέψει σε βαθμό που δεν το περίμενα!

 

Οκ οποτε συνηθιζετε οπως λες. Βλεπω επισης οτι υπαρχου και εκοδσεις plus/UC ξερεις τι παιζει με αυτες?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Οκ οποτε συνηθιζετε οπως λες. Βλεπω επισης οτι υπαρχου και εκοδσεις plus/UC ξερεις τι παιζει με αυτες?

 

Οι εκδόσεις plus/uc είναι για να τα συνδέεις και με τον υπολογιστή για να μιλάς και απο εκεί. Αν δεν μιλάς πχ μέσω skype κλπ δεν θα το χρειαστείς!

Link to comment
Share on other sites

Μα λογικα αμα εχεις bluetooth dongle, μπορεις να το κανεις και αυτο με bluesoleil, οποτε τι σου χρεωνει μονο το dongle με τους δριvers του? Σιγουρα δεν εχουν κατι αλλο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...