Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

gia to teleytaio pou mou eipes to itech to vrika egw gia na to agorasw alla thelw na eimai 100% sigouri .. gi'ayto sas rwtaw aytes tis dynatotites pou zitisa tha einai symvato me to nokia 8800. ayto pou kyriws me endiaferei einai an to 8800 ypostirizei a2dp.

 

eyxaristw!

 

Αυτό χρειάζεται 100% και είναι πλήρη συμβατό με το 8800;)

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=670&product=927384

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αυτό χρειάζεται 100% και είναι πλήρη συμβατό με το 8800;)

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=670&product=927384

 

WRAIOS!!! euxaristw!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εκτος απο το motorola s705 και το nokia hs-12w καποιο αλλο bluetooth που να υποστηριζει A2DP να εχει ραδιο fm και να εχει και οθονη στην οποια να φενεται η συχνοτητα του σταθμου;(ενοειται φθηνοτερο)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

sas zalizw arketa syxna alla mallon to ypostirizei ki ayto ayto edw to forum...hehe..!

loipon pira ena bluetooth prosfata tis ericsson to hbh ds970 kai antimetwpizw provlima me to mikrofwno. enw oles oi ypoloipes tis leitourgies einai ok ,otan milaw den me akoune. yparxei i epilogi tis sigasis mikrofwnou k apenergopoiisis aytis tis leitourgias. to dokimasa k leitourgise oli k oli mia k monadiki fora.meta pali ta idia.mipws den kanw kati swsta?? mporei kaneis na me voithisei??

stelnw edw.. gia na glitwsw tin oli diadikasia na to stelnw pisw k na mou to antikathistoun se periptwsi pou den einai ellatwmatiki i syskeyi alla egw den kanw kati swsta..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο που λέω είναι μια χαρά επώνυμο:

http://www.jawbone.com/

 

Για τα review όντως το πιστεύω αυτό που λες γι'αυτό προσπαθώ να βρω όσο πιο πολλά γίνεται...

 

 

Το Jawbone έρχετε στην Ελλάδα σαν αξεσουάρ του Iphone.

Καλώς εχόντων μέχρι το τέλος του 2007 θα το φοράω γιατί έχει εκπληκτικά χαρακτηριστικά.

Είμαι οδηγός και ξέρεις πόσο δύσκολο είναι να οδηγεις και να μιλας?

Link to comment
Share on other sites

Οχι μόνο στην Ελλάδα, ούτε στην ΕΥΡΩΠΗ δεν υπάρχει!! Ψάχνω καιρό, το είχε το expansys και τελευταία που ήθελα να το παραγγείλω το εξαφάνισε. Τους ρώτησα τι έγινε και λένε δεν το διαθέτουμε. Μπορείς να το πάρεις από Αμερική αλλά θα μπλέξεις με τελωνεία... Αν δεν βρούμε κανα γνωστό στο αμερικα δεν βλέπω να παίζει :(

 

Για το iphone όντως κάτι έχω ακούσει κι εγώ ότι θα το έχει μαζί (προφανώς λόγω design) αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί ο αποκλεισμός (μέχρι τώρα) σαν αυτόνομο αξεσουάρ... :mad:

KCB
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτή είναι η μισή τιμή από τη μαμά εταιρεία! Καλή φάση. Μέχρι τώρα δεν είχα παρτίδες με ebay αλλά μάλλον πρέπει να ανοίξω :p

Με τελωνείο τι γίνεται όμως μια και πρόκειται πάλι για usa?

KCB
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η μισή τιμή από τη μαμά εταιρεία! Καλή φάση. Μέχρι τώρα δεν είχα παρτίδες με ebay αλλά μάλλον πρέπει να ανοίξω :p

Με τελωνείο τι γίνεται όμως μια και πρόκειται πάλι για usa?

 

;;;; δεν ειναι απο Hong kong.....

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

;;;; δεν ειναι απο Hong kong.....

 

:O oops! δεν το είχα προσέξει! Μήπως είναι και monkey τότε;;; :p

Επίσης η ερώτηση για τελωνείο ισχύει...

KCB
Link to comment
Share on other sites

:O oops! δεν το είχα προσέξει! Μήπως είναι και monkey τότε;;; :p

Επίσης η ερώτηση για τελωνείο ισχύει...

 

ο τύπος λέει οτι είναι γνησιο προιον συσκευασμενο σε μη γνησιο κουτι για καποιους λογους. επισης κατι παιζει και με τον φορτιστή (δεν έδωσα μεγαλή σημασια τι ακριβως). Για το τελωνείο νομιζω οτι προβλημα είναι μονο απο Αμερική και οχι απο hong kong , δεν ειμαι σιγουρος. σε αποστολές απο αμερική να διαλεγεις οτι ειναι gift = δωρο οποτε και δεν παιζει τελωνειο ή κάτι τετοιο .......

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως λέει για φορτιστές αμερικάνικους και πρέπει να ζητήσεις αν θέλεις άλλο φορτιστή. Φορτίζει όμως κι από USB...

Ευχαριστώ και τους δύο πάντως, τώρα προσπαθώ να κάνω register... :)

KCB
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον φαίνεται, ειδικά επειδή έχεις 6300 και δεν έχει πρόβλημα ;)

Και είναι και φτηνό! Από που το πήρες;

 

Εγώ το βρήκα μόνο σε Wind stores, και μάλιστα έψαξα αρκετά για να το βρω αφού μου είπαν ότι η διαθεσιμότητά του είναι περιορισμένη (ακόμα και στις αποθήκες της Wind!).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η μισή τιμή από τη μαμά εταιρεία! Καλή φάση. Μέχρι τώρα δεν είχα παρτίδες με ebay αλλά μάλλον πρέπει να ανοίξω :p

Με τελωνείο τι γίνεται όμως μια και πρόκειται πάλι για usa?

 

Μάλλον θα το χτυπήσω κι εγώ από εκεί...

Απλά πες του να το δηλώσει χαμηλότερη αξία(36$) και αν είσαι τυχερός... (Εγώ πάντως έχω κάνει γύρω στις 30 αγορές από HK, TW και δεν είχα πρόβλημα μέχρι τώρα, εν αντιθέσει με USA :cry: )

 

Φορτιστή μου είπε ότι έχει και EU charger.

Link to comment
Share on other sites

To παρήγγειλα και μου είπε κι εμένα ότι έχει european charger. Περιμένω με αγωνία τι θα μου έρθει μιας και είναι η πρώτη μου αγορά.
KCB
Link to comment
Share on other sites

To παρήγγειλα και μου είπε κι εμένα ότι έχει european charger. Περιμένω με αγωνία τι θα μου έρθει μιας και είναι η πρώτη μου αγορά.

 

Δεν κρατήθηκες βλέπω :lol:

Πες εντυπώσεις μόλις το πάρεις, στις φώτο φαίνεται μεγαλούτσικο...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εκτος απο το motorola s705 και το nokia hs-12w καποιο αλλο bluetooth που να υποστηριζει A2DP να εχει ραδιο fm και να εχει και οθονη στην οποια να φενεται η συχνοτητα του σταθμου;(ενοειται φθηνοτερο)

καποια απαντηση;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

ποιο ΒΤ εχει καλυτερο ηχο;

εννοω και σε ενταση

και σε ποιοτητα..

να ακουγεται καλα και καθαρα..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ποιο ΒΤ εχει καλυτερο ηχο;

εννοω και σε ενταση

και σε ποιοτητα..

να ακουγεται καλα και καθαρα..

 

Plantronics 650

Ότι καλύτερο κυκλοφόρησε-κυκλοφορεί στην αγορά,μακράν πέρα κάθε ανταγωνισμού...

Πάρτο και θα με θυμηθείς φίλε μου;):)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: Υπάρχει bluetooth που αν το βάλεις σε κινητό με ράδιο να ακούς ράδιο στο bluetooth; Ή να ακούς από το bluetooth τα mp3 που έχεις περασμένα στο κινητό.

 

2η ερώτηση: Υπάρχει κάποιο bluetooth ακουστικό μικρού μεγέθους που να πηγαίνει μαζί με εξάρτημα το οποίο να έχει βύσμα 3,5 χιλ. (καρφί); Με λίγα λόγια να βάζεις το εξάρτημα στην έξοδο ενός mp3 player και να ακούς τη μουσική στο ακουστικό.

Όπως ίσως θα καταλάβατε, θέλω να ακούω μουσική, αλλά δεν μπορώ καθόλου τα καλώδια.

:blink:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: Υπάρχει bluetooth που αν το βάλεις σε κινητό με ράδιο να ακούς ράδιο στο bluetooth; Ή να ακούς από το bluetooth τα mp3 που έχεις περασμένα στο κινητό.

 

2η ερώτηση: Υπάρχει κάποιο bluetooth ακουστικό μικρού μεγέθους που να πηγαίνει μαζί με εξάρτημα το οποίο να έχει βύσμα 3,5 χιλ. (καρφί); Με λίγα λόγια να βάζεις το εξάρτημα στην έξοδο ενός mp3 player και να ακούς τη μουσική στο ακουστικό.

Όπως ίσως θα καταλάβατε, θέλω να ακούω μουσική, αλλά δεν μπορώ καθόλου τα καλώδια.

 

Για το 2ο δν ξ;eρω, αλλά για το πρώτο μπορείς να ακούς mp3. Για ραδιόφωνο 8έλει ειδικό bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: Υπάρχει bluetooth που αν το βάλεις σε κινητό με ράδιο να ακούς ράδιο στο bluetooth; Ή να ακούς από το bluetooth τα mp3 που έχεις περασμένα στο κινητό.

 

Το μόνο που ξέρω είναι ότι για να ακούσεις μουσική από το κινητό σε bluetooth ακουστικό, πρέπει το κινητό αλλά και το ακουστικό σου να υποστηρίζουν το πρωτόκολλο ad2p.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Εγώ έχω το δεύτερο Jx-10 και είμαι σχετικά ευχαριστημένος. Έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλά (!) Bluetooth (SE,Nokia, Jabra):

 

Άψογο Design

Τέλειο μέγεθος

Όχι πολύ καλός ήχος

Μέτρια μπαταρία σε σχέση με τα SE που κρατάν 400ώρες (γιατί έχει μια μικροσκοπική Li-po, αλλά κάνει τρομερή δουλειά για το μέγεθός της!)

 

Αλλά αυτό που αναγνωρίζω στην Jabra (και η αντιπροσωπεία της στην ελλάδα ACE-HELLAS) είναι ότι οι άνθρωποι δεν κολλάν στα 5ευρώ ;) που κάνει (τόσο κάνουν στην παραγωγή όλα! η συσκευασία είναι ακριβότερη) ένα bluetooth αλλά ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ πολύ για τον πελάτη τους και την γνώμη του:

 

Τους είπα ότι δεν ακούν καλά οι συνομιλητές μου μετά από 8 μήνες και μου το αντικατέστησαν (ήρθε με πληρωμένα μεταφορικά και σφραγισμένο με τα αξεσουάρ του από την ελληνική αντιπροσωπεία) χωρίς δεύτερη κουβέντα και χωρίς να το ψάξουν (ο χρόνος τους θα κόστιζε περισσότερο). Εδώ και αρκετούς μήνες έχω το 2ο!

 

 

επειδη μου εσπασε και το δευτερο earhook(τελικα η ποιοτητα του πλαστικου ειναι ΑΘΛΙΑ επιεικως,λες και ειναι απο χαρτονι σπαει),σας παρακαλω δωστε μου καποιες πληροφοριες για το που και σε ποιους πρεπει να παραπονεθω μηπως και φανουν γεναιοδωροι και μου το αντικαταστησουν...:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

τελικα λεω να παω στο

plantronics discovery 655..

μονο την αυτονομια φοβαμαι..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...