Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Γνωρίζετε εάν υπάρχουν bluetooth ακουστικά τα οποία να συνδέονται συγχρόνως με δύο κινητά, το ένα symbian S60 3rd edition και το άλλο s40, και να μπορεί κάποιος να ακούει και mp3 στερεοφωνικά;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

τελικα δουλεψε!!! αφου το ανοιγω, ξαναπαταω το κουμπι μεχρι το μπλε φωτακι να ειναι μονιμα ανοιχτο και μετα προχωραω στο Pairing... Nα 'ναι καλα ο τεχνικος του Γερμανου.

 

Νομιζα το ειχες ηδη κανει αυτο...Ουτως ή αλλως μονο ετσι αναγνωριζει συσκευες καθε BT..Τεσπα.Σημασια εχει οτι θα κανεις την δουλεια σου :)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα το ειχες ηδη κανει αυτο...Ουτως ή αλλως μονο ετσι αναγνωριζει συσκευες καθε BT..Τεσπα.Σημασια εχει οτι θα κανεις την δουλεια σου :)
στο t-610 δεν χρειαζοταν να γινει μονιμα μπλε το φωτακι για να γινει pαired με το wep-410,με το που ανοιγα το bt, το εβλεπε κατευθειαν!
Link to comment
Share on other sites

εγώ το πέτυχα εδώ

 

αν μπορούσα να μάθω ότι θα δουλέψει σωστά με 2 συσκευές θα το χτυπούσα

είναι κι ομορφούλι :love:

 

Εγω το χτυπησα προχτες απο Πλαισιο. Φαινεται πολυ καλο, δεν εχω δοκιμασει με 2 συσκευες διοτι δεν εχω, με τη μια που το δουλευω παει πολυ καλα και εχει πολυ καλη ποιοτητα συνομιλιας που ειναι και το βασικο. Εχει και πλουσιο πακετο αφου δινει φορτ. σπιτιου, αυτοκινητου (πολυ συμμαζεμενος και μικρος) αλλα και καλωδιο για φορτιση απο usb πορτα η φορτιστη. Υποψη η υποδοχη του ειναι κατι σαν micro usb μικροτερη δηλαδη απο το συνηθες mini usb. Θα το συνιστουσα ανεπιφυλακτα αν και βεβαια ειναι ακριβο (99 ευρω).

Link to comment
Share on other sites

Εγω το χτυπησα προχτες απο Πλαισιο. Φαινεται πολυ καλο, δεν εχω δοκιμασει με 2 συσκευες διοτι δεν εχω, με τη μια που το δουλευω παει πολυ καλα και εχει πολυ καλη ποιοτητα συνομιλιας που ειναι και το βασικο. Εχει και πλουσιο πακετο αφου δινει φορτ. σπιτιου, αυτοκινητου (πολυ συμμαζεμενος και μικρος) αλλα και καλωδιο για φορτιση απο usb πορτα η φορτιστη. Υποψη η υποδοχη του ειναι κατι σαν micro usb μικροτερη δηλαδη απο το συνηθες mini usb. Θα το συνιστουσα ανεπιφυλακτα αν και βεβαια ειναι ακριβο (99 ευρω).

 

Χρησιμοποιείται και χωρίς άγκιστρο;

Δούλεψε το με δύο συσκευές και πες μας εντυπώσεις:cool:

Μ'ενδιαφέρει η αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

φιλοι θα ηθελα τη συμβουλη σας,δεν εχω εμπειρια απο b/t και τωρα θελω να αγορασω αλλα σας ρωταω να μην την πατησω δεν ζηταω πολλα λογικη αυτονομια καθαρο ηχο και σταθεροτητα συνδεσης.λοιπον wep185/410,nokia hs700b,εχω n80 και 6630 αλλα τα θελω και για το Ν95 που περιμενω.thank u:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

φιλοι θα ηθελα τη συμβουλη σας,δεν εχω εμπειρια απο b/t και τωρα θελω να αγορασω αλλα σας ρωταω να μην την πατησω δεν ζηταω πολλα λογικη αυτονομια καθαρο ηχο και σταθεροτητα συνδεσης.λοιπον wep185/410,nokia hs700b,εχω n80 και 6630 αλλα τα θελω και για το Ν95 που περιμενω.thank u:)

 

 

το καλυτερο απο τα τρια που ζητας,μιας και τα εχω δοκιμασει ειναι το wep 185..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα..εχω το εξης προβλημα:

Εχω το νοκια ε65...και πηγα προχτες απο wind και αγορασα το BTH-14,μου ανοιγοκλεινε το κινητο,αντιμετωπιζα διαφορα προβληματα και το πηγα πισω..

Το αλλαξα και πηρα το sony ericsson ΗΒΗ-IV835 ..ενω ειναι αρκετα καλυτερο απο το προηγουμενο και παλι εχω το εξης προβλημα..οταν μιλαω ας πουμε για να εχω πεντακαθαρο ηχο πρεπει να εχω το τηλ πολυ κοντα στο κινητο,αν αρχιζω να το μετακινω ή το βαλω στη τσεπη αρχιζει τα χρουτς χρουτς ..ειναι φυσιολογικο?τα ιδια εκανε και σε ενα αλλο νοκια που δοκιμασα αρα δε πρεπει να φταιει το τηλ...μηπως να παω να παρω τελικα το samsung wep410 που ειναι στα ιδια λεφτα?η το ιδιο θα μου συμβαινει με ολα?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τη συμβουλη dimitriossara και ελεγα να επερνα το HS700 για καλυτερο...thank u!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Τελικα και το i-Tech έχει αρκετά προβληματάκια.. Όποτε του καπνίσει και απαντήσω ανοίγει ανοικτή ακρόαση.. Άλλες πάλι φορές αφου κλείσω τη γραμμή κολλάει το τηλέφωνο κ δεν μπορώ να κάνω τίποτα παρά μόνο να βγάλω τη μπαταρία..
Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο απο τα τρια που ζητας,μιας και τα εχω δοκιμασει ειναι το wep 185..

 

Το 700 τι προβλήματα παρουσιάζει; (το έχω ήδη παραγείλλει...)

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα στο ...δρομο(!) ενα Bluetooth handsfree σημερα. Προκειται για το samsung wep200. Επειδη δεν εχω ασχοληθει με handsfree γινεται να δουλεψει με το κινητο μου ή κλειδωνει με μια συσκευη και δεν το αναγνωριζουν οι υπολοιπες? Πως λειτουργουν?

Δε μου το βρισκει στις συσκευες bluetooth.

 

Μπορει να γινει τιποτα ή ειναι αχρηστο πλεον?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το 700 τι προβλήματα παρουσιάζει; (το έχω ήδη παραγείλλει...)

 

Δεν παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα φίλε μου,απλά το wep 200 έχει πολύ καλύτερη ακουστική και μικροφωνική απο τα υπόλοιπα δύο...;)

Άσε που είναι και πιο μικρό-κομψό:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα bluetooth αυτόν τον καιρό.

Επειδή φοράω γυαλιά θα ήθελα να μου πείτε την εμπειρία σας με τα διάφορα αγκιστράκια των headset σε συνδυασμό με γυαλιά( αν δημιουργεί πρόβλημα/ενοχλήσεις στο πίσω μέρος του αυτιού).

Πρόσεξα και 2 μοντέλα της Samsung . Το 185 και το 200. Αξίζει η διαφορά των 10€ του 200 σε σχέση με το 185? Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο ότι δεν υπάρχει αγκιστράκι και "σφηνώνει" απευθείας στο αυτί (ισχύει και για τα 2)?

Κάτι τελευταίο : Ξέρει κανείς κανένα καλό ebay shop που δεν πουλάει μαϊμούδες , γιατί σε κάτι search που έκανα μου έβγαλε κάτι απίστευτες τιμές για κάποια μοντέλα (από hong-kong τα ebay shops) που αποκλείεται να κάνουν τόσο και να είναι γνήσια.

Έχω το Sony Ericsson Z710 , δεν πιστεύω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα ασυμβατότητας με τα Samsung?

Ευχαριστώ

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003489 τελικα το δοκιμασε καποιος ?

 

Το έχω παραγγείλει και θα το έχω απο Δευτέρα,μόλις το δοκιμάσω θα σας ενημερώσω;)

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω έχουμε και οι 2 το eten x500 σε περιμένω φίλε για εντυπώσεις με αγωνία .Τελικά έχει τεχνολογία Bluetooth v1.2 ?Αν είναι έτσι ποια η διάφορα του με το 640 χάθηκε να έβαζαν και Τεχνολογία μικροφώνου AudioIQ - έξυπνη βελτίωση ήχου (αποκλειστικό της Plantronics).
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα bluetooth αυτόν τον καιρό.

Επειδή φοράω γυαλιά θα ήθελα να μου πείτε την εμπειρία σας με τα διάφορα αγκιστράκια των headset σε συνδυασμό με γυαλιά( αν δημιουργεί πρόβλημα/ενοχλήσεις στο πίσω μέρος του αυτιού).

Πρόσεξα και 2 μοντέλα της Samsung . Το 185 και το 200. Αξίζει η διαφορά των 10€ του 200 σε σχέση με το 185? Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο ότι δεν υπάρχει αγκιστράκι και "σφηνώνει" απευθείας στο αυτί (ισχύει και για τα 2)?

Κάτι τελευταίο : Ξέρει κανείς κανένα καλό ebay shop που δεν πουλάει μαϊμούδες , γιατί σε κάτι search που έκανα μου έβγαλε κάτι απίστευτες τιμές για κάποια μοντέλα (από hong-kong τα ebay shops) που αποκλείεται να κάνουν τόσο και να είναι γνήσια.

Έχω το Sony Ericsson Z710 , δεν πιστεύω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα ασυμβατότητας με τα Samsung?

Ευχαριστώ

 

Ως προς το ότι φοράς γυαλιά .. αν δεν θέλεις να έχεις ακουστικά με το άγκιστρο.. μπορείς να αγοράσεις και bluetooth με το ακουστικό να μπαίνει στο αυτί (με καλώδιο). π.χ. εταιρείαi-tech .

Ως προς το ebay αν ψάξεις σωστά θα βρεις κ γνήσια (κ όχι μεταχειρισμένα) σε φυσιολογικές τιμές.

Τον τελευταίο μήνα έχω κάνει πολλές αγορές bluetooth κ έχουν περάσει διάφορα από τα χέρια μου γνήσια κ μη. Εξαρτάται πάντα τι ψάχνεις κ πόσα είσαι διατεθιμένος να δώσεις.

for the record σου λέω ότι έχω μούφα motorola (σε Κ810) αλλά το γουστάρω και έχω πάρει κ i-tech ΙΙ (σε ασημί που πωλείται σπάνια εδώ & το έκανα δώρο) μισή τιμή από αυτή που κυκλοφορεί στην Ελλάδα κ 100% γνήσιο (έλεγχο από φίλο που δουλεύει σε γνωστή εταιρεία κινητής τηλεφωνίας).

Για τα υπόλοιπα που ρωτάς επειδή δεν ξέρω.. πιστεύω να σου δώσουν τα φώτα τους κάποιοι άλλοι φίλοι χρήστες τέτοιων ακουστικών.

Καλές επιλογές κ καλές αγορές από όπου κι ό,τι κ αν επιλέξεις!! :)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ως προς το ebay αν ψάξεις σωστά θα βρεις κ γνήσια (κ όχι μεταχειρισμένα) σε φυσιολογικές τιμές.

Τον τελευταίο μήνα έχω κάνει πολλές αγορές bluetooth κ έχουν περάσει διάφορα από τα χέρια μου γνήσια κ μη. Εξαρτάται πάντα τι ψάχνεις κ πόσα είσαι διατεθιμένος να δώσεις.

for the record σου λέω ότι έχω μούφα motorola (σε Κ810) αλλά το γουστάρω και έχω πάρει κ i-tech ΙΙ (σε ασημί που πωλείται σπάνια εδώ & το έκανα δώρο) μισή τιμή από αυτή που κυκλοφορεί στην Ελλάδα κ 100% γνήσιο (έλεγχο από φίλο που δουλεύει σε γνωστή εταιρεία κινητής τηλεφωνίας).

 

Αλήθεια έχεις κάποιον πωλητή που να είσαι σίγουρος ότι έχει καλό πράγμα ? (τουλάχιστον αν όχι γνήσια , να δουλεύουν :lol: :lol: :lol: )

Για τα υπόλοιπα σε ευχαριστώ.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι ποια η διάφορα του με το 640 χάθηκε να έβαζαν και Τεχνολογία μικροφώνου AudioIQ - έξυπνη βελτίωση ήχου (αποκλειστικό της Plantronics).

 

Έχοντας αλλάξει περίπου στα 30 ΒΤ ακουστικά,τα plantronics για μένα κάνουν την μεγάλη διαφορά σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα.Ακουστική,καθαρότητα φωνής,αυτονομία,ευχρηστία,σύνδεση με δύο κινητά κ.α

Όσο αφορά το ν1,2 αυτό δεν με απασχολεί καθόλου προσωπικά μιας και δεν χρησιμοποιώ το ΒΤ για να ακούω μουσική απο το κινητό για να χρειάζομαι ν.2.0.

Για όλα τα υπόλοιπα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και μου έκανε και εμένα εντύπωση που κυκλοφόρησαν ένα ακουστικό στην αγορά το οποίο είναι απολύτως όμοιο(πέρα απο την εμφάνιση)με τον προκάτοχό του:blink:

 

Τι να πώ...συμβαίνουν και αυτά:D

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 τελειως αποτυχημενα to bth-14(ανοιγοκεινε το τηλ κτλ), και το sony ericcson HBH-IV835 (καλη ακροαση αλλα πολλα χρουτς χρουτς ετσι και απομακρυνοταν 1 μετρο το τηλ..) πηρα απο τη wind to samsung wep 410..ειναι μακραν το καλυτερο απο οσα δοκιμασα με αριστη ακροαση και πολυ καλο σημα και εμβελεια..το συστηνω ανεπιφυλακτα..το εχω φορτησει απο τη παρασκευη,το εκλεινα τα βραδυα και ειναι ακομα φορτισμενο...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι φανατικός(H Plantronics εφηύρε τα πρώτα ακουστικά μικρού βάρους το 1961 για χρήση από τους κυβερνήτες πολιτικής αεροπορίας) με τα plantronics και με ενδιαφέρει η ποιότητα στην συνομιλία μάλλον θα πάω για το 665 αλλά δεν έχω ακούσει γνώμες το έχει κάποιος να μου πει αν είναι τόσο καλή αυτή η τεχνολογία AudioIQ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι φανατικός(H Plantronics εφηύρε τα πρώτα ακουστικά μικρού βάρους το 1961 για χρήση από τους κυβερνήτες πολιτικής αεροπορίας) με τα plantronics και με ενδιαφέρει η ποιότητα στην συνομιλία μάλλον θα πάω για το 665 αλλά δεν έχω ακούσει γνώμες το έχει κάποιος να μου πει αν είναι τόσο καλή αυτή η τεχνολογία AudioIQ

 

Αξίζει και πολύ μάλιστα,απλά έχει το μειονέκτημα πως δεν μπορεί να συνδεθεί ταυτόχρονα με δύο κινητά...Αν δεν σε απασχολεί αυτό,είναι ότι καλύτερο;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι φανατικός(H Plantronics εφηύρε τα πρώτα ακουστικά μικρού βάρους το 1961 για χρήση από τους κυβερνήτες πολιτικής αεροπορίας) με τα plantronics και με ενδιαφέρει η ποιότητα στην συνομιλία μάλλον θα πάω για το 665 αλλά δεν έχω ακούσει γνώμες το έχει κάποιος να μου πει αν είναι τόσο καλή αυτή η τεχνολογία AudioIQ

Το χρησιμοποιήσα λίγες μέρες και είναι κατώτερο του 640. Το πήγα για εγγύηση και μου το αλλάξανε. Αλλά και πάλι η διαφορά ήταν μικρή. Το 640 είναι αρκετά καλύτερο και συνδέεται και με 2 κινητά ταυτόχρονα.

 

@dimitriossara: Δημήτρη το έχεις δοκιμάσει το 665?

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιήσα λίγες μέρες και είναι κατώτερο του 640. Το πήγα για εγγύηση και μου το αλλάξανε. Αλλά και πάλι η διαφορά ήταν μικρή. Το 640 είναι αρκετά καλύτερο και συνδέεται και με 2 κινητά ταυτόχρονα.

 

@dimitriossara: Δημήτρη το έχεις δοκιμάσει το 665?

 

Το δοκίμασα και μου άρεσε πολύ...

Μήπως έπεσες σε ελλατωματικό ρε Κωστή?:worry:

 

Εγώ το έδωσα διότι δεν συνδέοταν με δύο κινητά:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...