Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ψαχνω για καποιο απο αυτα με το καλωδιο που μαζευονται.

 

Τα ixchange ειναι γνωστα πλεον, και εχουν διαφορες εκδοσεις. Δε ξερω αν αξιζει καποιο απο αυτα η αν υπαρχουν και αλλες μαρκες. Υπαρχει καποιος να μας πει μια αποψη

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα.

Εχεις κανενας εικονα για τα ασυρματα ακουστικα της blitzwolf bw-fye4 ή για καποιο αλλο της σειρας?

 

https://www.blitzwolf.com/True-Wireless-Earbuds-Durable-p-301.html

 

Η τιμη τους απο γνωστο καταστημα της ασιας φαινεται πολυ δελεαστικη ✌✌✌

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα έχω παραγγείλει εδώ και καμία 10αρια μέρες, οπότε όταν έρθουν θα γράψω εντυπώσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά! Καλές γιορτές να έχουμε!

Είμαι σε αναζήτηση true wireless ακουστικών. Σε τιμή δεν θέλω να είναι πολύ ακριβά, μέχρι 60 - 70 ευρώ.

 

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Μετα το 2ο plantronics m90 για το οποιο ακουω πολλά παράπονα τελευταία και δεν ακουω καλα τους συνομιλητές μου ειμαι σε αναζήτηση καλύτερου ακουστικού.....μεχρι 100 ευρω τι εχετε να μου προτείνετε;;;αλλα μην το αλλαξω σε 1 χρόνο παλι....

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μετα το 2ο plantronics m90 για το οποιο ακουω πολλά παράπονα τελευταία και δεν ακουω καλα τους συνομιλητές μου ειμαι σε αναζήτηση καλύτερου ακουστικού.....μεχρι 100 ευρω τι εχετε να μου προτείνετε;;;αλλα μην το αλλαξω σε 1 χρόνο παλι....
Plantronics 3200.

Μονο καλα λογια εχω να πω. Αριστη ακουστικη και στις 2 πλευρες και μπαταρια στο μεσο ορο της κατηγοριας (6 ωρες ομιλιας).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά! Καλές γιορτές να έχουμε!

Είμαι σε αναζήτηση true wireless ακουστικών. Σε τιμή δεν θέλω να είναι πολύ ακριβά, μέχρι 60 - 70 ευρώ.

 

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Και'γω θα ήθελα κάτι σε True wireless παιδιά, έχει δοκιμάσει κανείς κάτι;

Για blitzwolf έλεγα..

Δυστυχώς true wireless φτηνά μόνο προβλήματα θα έχετε ...είτε με συνεχείς αποσυνδεσεις είτε με κακιστο ήχο

Άρα πάνω από 140 ευρώ για κάτι αξιόπιστο και απροβληματιστο

Link to comment
Share on other sites

Plantronics 3200.

Μονο καλα λογια εχω να πω. Αριστη ακουστικη και στις 2 πλευρες και μπαταρια στο μεσο ορο της κατηγοριας (6 ωρες ομιλιας).

Και εγω αυτα σκεφτόμουν αλλά έλεγα μήπως υπάρχει και καποια αλλη εταιρεια που να έχει καλα ακουστικά

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτα σκεφτόμουν αλλά έλεγα μήπως υπάρχει και καποια αλλη εταιρεια που να έχει καλα ακουστικά
Υπαρχει και η jabra. Εχω το stealth που ειναι απο τα κορυφαια της. Πολυ καλο, αλλα 3200 δεν ειναι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ή δυστυχώς, η Plantronics, με τα κορυφαία της ακουστικά έχει δημιουργήσει μια κατηγορία, και ό,τι άλλο κυκλοφορεί είναι ένα κλικ κάτω. Δηλαδή μια χαρά ακουστικό είναι π.χ. το Jabra Stealth, το έχω κι εγώ, αλλά επουδενί δεν έχει τις ευκολίες των Plantronics, όπως τη βάση φόρτισης ή τους έξυπνους αισθητήρες που αντιλαμβάνονται πότε τα φοράς και πότε όχι. Επίσης η ύπαρξη 3 ή 4 μικροφώνων (3 μικρόφωνα στα 3200/Edge, 4 μικρόφωνα στο 5200) για τη χρήση του noise cancellation βελτιώνει κατακόρυφα την ακουστική του ΒΤ, όταν το καλύτερο άλλων κατασκευαστών είναι το πολύ 2 μικρόφωνα.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ή δυστυχώς, η Plantronics, με τα κορυφαία της ακουστικά έχει δημιουργήσει μια κατηγορία, και ό,τι άλλο κυκλοφορεί είναι ένα κλικ κάτω. Δηλαδή μια χαρά ακουστικό είναι π.χ. το Jabra Stealth, το έχω κι εγώ, αλλά επουδενί δεν έχει τις ευκολίες των Plantronics, όπως τη βάση φόρτισης ή τους έξυπνους αισθητήρες που αντιλαμβάνονται πότε τα φοράς και πότε όχι. Επίσης η ύπαρξη 3 ή 4 μικροφώνων (3 μικρόφωνα στα 3200/Edge, 4 μικρόφωνα στο 5200) για τη χρήση του noise cancellation βελτιώνει κατακόρυφα την ακουστική του ΒΤ, όταν το καλύτερο άλλων κατασκευαστών είναι το πολύ 2 μικρόφωνα.
Το 5200 ειναι καινούριο;;;

Ακυρο τωρα το ειδα και δεν με βολεύει...θα οαω για το 3200 τοτε....σας ευχαριστώ πολύ

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το 5200 ειναι καινούριο;;;

Ακυρο τωρα το ειδα και δεν με βολεύει...θα οαω για το 3200 τοτε....σας ευχαριστώ πολύ

 

Είναι σε εντελώς άλλο φορμάτ, καμία σχέση με την κομψότητα και την φορητότητα που έχουν το 3200 και το Edge.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω παραγγείλει εδώ και καμία 10αρια μέρες, οπότε όταν έρθουν θα γράψω εντυπώσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αναμενω με ενδιαφερον.

Τα 4 παράγγειλες ή καποιο αλλο μοντελο?

 

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας μένει υπέρ ευχαριστημένος ένα 8μηνο από τα παρακάτω Sony ακουστικά αποφάσισα και πήρα και δεύτερο ζευγάρι να έχω παράλληλα :p

 

a2e80fa9f4399ed9e2aaa49af3c1846c.jpg

 

b05eb02df1f45c361a09af014dd837df.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά!

 

Ψάχνω ακουστικό bluetooth έως 40€ και είδα το Plantronics explorer 110.

 

Επειδή θα χρησιμοποιείται κυρίως σε υπαίθριους χώρους με την όποια φασαρία υπάρχει, θα ήθελα να μπορώ να ακούω και να με ακούνε καθαρά.

 

Έχετε εμπειρία από το συγκεκριμένο; Έχετε κάποια αντιπρόταση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά!

 

Ψάχνω ακουστικό bluetooth έως 40€ και είδα το Plantronics explorer 110.

 

Επειδή θα χρησιμοποιείται κυρίως σε υπαίθριους χώρους με την όποια φασαρία υπάρχει, θα ήθελα να μπορώ να ακούω και να με ακούνε καθαρά.

 

Έχετε εμπειρία από το συγκεκριμένο; Έχετε κάποια αντιπρόταση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το έχω ξαναγράψει, με το συγκεκριμένο δε θα ακούς καλά σε εξωτερικό χώρο , έχει ποιότητα στον ήχο αλλά όχι μεγάλη ένταση.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναγράψει, με το συγκεκριμένο δε θα ακούς καλά σε εξωτερικό χώρο , έχει ποιότητα στον ήχο αλλά όχι μεγάλη ένταση.
Έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο καλύτερο που συν τοις άλλοις να συνδυάζει και μεγάλη ένταση στο ακουστικό;
Link to comment
Share on other sites

εδώ και κανα μήνα το PL Edge δεν μας τα λέει καλά. Ολοι με παραπονιούνται ότι δεν με ακούνε καθαρά, και στα μιρκοφωνα δεν υπάρχει σκόνη όσο μπορώ να διακρίνω με το μάτι. Υπάρχει κάτι μπορώ να κάνω πριν το σουτάρω; Το έχω περίπου 3 χρόνια

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω κάτι φτηνό ασύρματο(20ευρώ) για να ακούω μουσική από το κινητό.

Έχω ξεχωρίσει τα

BlitzWolf BW-BTS3 από Κίνα και τα Xiaomi Mi Sport Bluetooth από Σκρουτζ.

Και τα δύο στα ίδια λεφτά περίπου. Θέλω καλή ποιότητα ήχου (ότι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά), και καλή διάρκεια μπαταρίας.

Τί λέτε αξίζουν;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο καλύτερο που συν τοις άλλοις να συνδυάζει και μεγάλη ένταση στο ακουστικό;

 

Plantronics Voyager Legend

παιζει στα 60 ευρω περιπου,η λιγο πιο κατω αν το πετυχεις προσφορα.εχει και το eshop stock house ενα στα 50 παρα κατι αλλα για 10 ευρω δε νομιζω οτι υπαρχουν πολλοι που θα αγοραζαν κατι ξεσφραγισμενο και θα βαζαν στο αυτι τους κατι που εβαζε αλλος στο δικο του.εχοντας το επι 6 μηνες εχω να πω τα κατωθι:

 

αρνητικα

ογκωδες,θελει εξοικοιωση στο φορεμα (στην αρχη μου επαιρνε 10 δευτερολεπτα να το προσαρμοσω),η διαρκεια μπαταριας ειναι μετρια (εχω καλομαθει με το εξαιρετικο Μ70 που κραταει 8 ωρες+),θελει το μαγνητικο του ανταπτορα για φορτιση (δεν εχει κλασικο microusb βυσμα)

 

θετικα

ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ

πολυ καλη ακυρωση θορυβου ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΤΟΣΟ ΣΙΓΑ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΘΟΡΥΒΩΔΕΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ.περιεργως αν μιλας δυνατα τοτε η φωνη σου γινεται ενα με τη περιβαλλουσα φασαρια η αν εισαι σε ησυχο περιβαλλον σου κανουν παρατρηση οτι φωναζεις πολυ!ενω αν γινεται της κακομοιρας και ψυθιριζεις για καποιο περιεργο λογο ο αλλος ακουει τι λες οταν εσυ δεν ακους καν τι λες.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόταση και το mini review.

Θα το τσεκάρω και αυτό, και θα περιμένω αν έρθει και κάποια άλλη πρόταση για να καταλήξω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για της xiaomi τι γνώμη έχετε; https://www.skroutz.gr/s/11690742/Xiaomi-Mi-Bluetooth-Headset-LYEJ02LM.html

Να πάρω ένα τέτοιο για τους γονείς μου; Οικονομικό θέλουν και να ακούγονται και να ακούνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ψάχνω για ακουστικά τύπου earpods apple αλλά είναι πολύ ακριβά κ παραδόξως τελευταία ανέβηκε η τιμή του από 123 που τα κοίταζα ξαφνικά έχουν πάει 170 κοντά είδα τα i30 tws γύρω στα 30 ευρώ με ακύρωση θορύβου αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει τα αυθεντικά που έχω δουλέψει από φίλο δεν υπάρχουν δεν ακούει ο άλλος τπτ από φασαρία όση κ να έχει ο άλλος δεν ακούει τπτ κ το χρειάζομαι αυτό λόγο δουλειάς έχετε τπτ υπόψιν για τα I 10 κ γενικά προτάσεις σε αντίστοιχα όπως αυτά ;

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω παραγγείλει εδώ και καμία 10αρια μέρες, οπότε όταν έρθουν θα γράψω εντυπώσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mηπως ειχαμε κανενα νεοτερο για τα blitzwolf?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...