Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Έχουν καλή εφαρμογή, δεν βγαίνουν εύκολα και ο ήχος τους είναι απλά υπέροχος.

 

Δυστυχώς δεν τα είχα εγώ αλλά συνάδελφος μου, οπότε δεν ξέρω πως τα πάει αλλά και τι αυτονομία έχει ούτε αν είναι ανθεκτικά.

Οσο και αν έψαξα δεν βρήκα να έχει κάποια ipx προστασία.

 

Αλλά να σου πω κάτι που το λέω και στον εαυτό μου; 15€ θα πάνε, παρτα και οτι βγει.

 

Αν είναι καλά έλα περιέγραψε τα μας!

 

8.74 ευρω με την προσφορα

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν καταλαβαινω εαν στην συσκευασια περιλαμβανει και το καλωδιο για bluetooth

καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα.

Τα τελευταία 2 χρόνια δούλευα το plantronics legend. Όμως πλεον η μπαταρία του άρχισε να μην μας τα λέει καλά. Κάθε 2-3 μέρες θέλει φόρτιση. Η Άμυ που τα αντιπροσωπεύει δεν αλλάζει μπαταρίες και είμαι σε φάση ψαξιματος.

Χρειάζομαι ενα μονό BT ακουστικό, να έχει άριστη ποιότητα ήχου (με κακομαθε το legend), ικανοποιητική ένταση στο ακουστικό και να μην είναι στην μπριζα κάθε δεύτερη μέρα.

Δεν ξέρω αν είναι πολλά αυτά που ζητάω αλλά το legend έβαλε πολύ ψηλά την πήχη!

 

Μπορείτε να μου προτεινετε κάποιο? Μην πάμε όμως και σε 3ψηφειο νούμερο. Εκεί ξέρω και εγώ τον διάδοχο.

 

Ευχαριστώ!

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ε μετά απο 2 χρόνια λογικό είναι να παραδώσει πνεύμα η μπαταρία...

 

Γιατί δεν παίρνεις το ίδιο;;; 55€ κάνει...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε μετά απο 2 χρόνια λογικό είναι να παραδώσει πνεύμα η μπαταρία...

 

Γιατί δεν παίρνεις το ίδιο;;; 55€ κάνει...

 

Καλημέρα.

Εντάξει! Είπα να αλλάξω και λίγο, μετά από 2 χρόνια. Αν βέβαια δεν υπάρχει κάτι της προκοπής, στα ίδια θα καταλίξουμε! Εντω μεταξύ δεν μπορώ καθόλου να παραμορφώνει το ακουστικό, με ενοχλεί μέχρι αηδίας. Οπότε θέλω στάνταρ κάτι που να έχει δυνατό, καθαρό ήχο.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ε μετά απο 2 χρόνια λογικό είναι να παραδώσει πνεύμα η μπαταρία...

 

Γιατί δεν παίρνεις το ίδιο;;; 55€ κάνει...

Δεν είναι λογικό. Εμένα στο Edge η μπαταρία συμπεριφέρεται πολύ καλά, τρία+ χρόνια μετά. Όχι όπως την πρώτη μέρα, αλλά δεν "παρέδωσε πνεύμα". Εξαρτάται και πώς φορτίζεις το ακουστικό.

 

Καλησπέρα.

Τα τελευταία 2 χρόνια δούλευα το plantronics legend. Όμως πλεον η μπαταρία του άρχισε να μην μας τα λέει καλά. Κάθε 2-3 μέρες θέλει φόρτιση. Η Άμυ που τα αντιπροσωπεύει δεν αλλάζει μπαταρίες και είμαι σε φάση ψαξιματος.

Χρειάζομαι ενα μονό BT ακουστικό, να έχει άριστη ποιότητα ήχου (με κακομαθε το legend), ικανοποιητική ένταση στο ακουστικό και να μην είναι στην μπριζα κάθε δεύτερη μέρα.

Δεν ξέρω αν είναι πολλά αυτά που ζητάω αλλά το legend έβαλε πολύ ψηλά την πήχη!

 

Μπορείτε να μου προτεινετε κάποιο? Μην πάμε όμως και σε 3ψηφειο νούμερο. Εκεί ξέρω και εγώ τον διάδοχο.

 

Ευχαριστώ!

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

Στο ίδιο format είναι μόνο το ίδιο το Legend και το 5200. Καταλαβαίνω ότι το 5200 πάει πολύ ψηλά, ιδίως με τη θήκη φόρτισης, αλλά σ' αυτό το σχεδιασμό είναι το καλύτερο, και γενικώς σε ποιότητα ήχου και σε αποθορυβοποίηση είναι το καλύτερο της αγοράς.

Αν θες κάτι πιο φτηνό από το 5200, αλλά καλύτερο από Legend, σε άλλο είδος σχεδίου φυσικά, μονόδρομος το Edge. Σ' αυτή την τιμή που το βρίσκεις πλέον, και με δώρο τη βάση φόρτισης, δεν παίζεται.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογικό. Εμένα στο Edge η μπαταρία συμπεριφέρεται πολύ καλά, τρία+ χρόνια μετά. Όχι όπως την πρώτη μέρα, αλλά δεν "παρέδωσε πνεύμα". Εξαρτάται και πώς φορτίζεις το ακουστικό.

 

 

 

Στο ίδιο format είναι μόνο το ίδιο το Legend και το 5200. Καταλαβαίνω ότι το 5200 πάει πολύ ψηλά, ιδίως με τη θήκη φόρτισης, αλλά σ' αυτό το σχεδιασμό είναι το καλύτερο, και γενικώς σε ποιότητα ήχου και σε αποθορυβοποίηση είναι το καλύτερο της αγοράς.

Αν θες κάτι πιο φτηνό από το 5200, αλλά καλύτερο από Legend, σε άλλο είδος σχεδίου φυσικά, μονόδρομος το Edge. Σ' αυτή την τιμή που το βρίσκεις πλέον, και με δώρο τη βάση φόρτισης, δεν παίζεται.

 

Καλησπέρα.

 

Πόσο σου κρατάει εσένα μετά από 3 χρόνια? Εγώ πλέον, στην καλύτερη κάθε 3η μέρα πρέπει να το φορτίσω. Το νορμάλ του είναι κάθε δεύτερη.

 

Το edge, ε? Πάλι στις βάσεις και στα ειδικά ανταπτοράκια θα πέσουμε! Χάθηκε πια να έβαζαν στάνταρ usb!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

Χάθηκε πια να έβαζαν στάνταρ usb!

 

Kαι ένα κορδόνι για τον λαιμό καλό θα ήταν να έχουν, βολεύει αφάνταστα!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για μπαταρίες μιλάμε, αν ο άνθρωπος μιλάει 8 ώρες (υποτιθέμενο) τη μέρα και που άντεξε και αντέχει 2 χρόνια είναι τέλειο...

Δλδ εγώ που φορτιζω κάθε μέρα έπρεπε να είχα πάρει τα βουνά.

 

Όπως είπε ο φίλος στην επόμενη κατηγορία πας για το 5200...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Πόσο σου κρατάει εσένα μετά από 3 χρόνια? Εγώ πλέον, στην καλύτερη κάθε 3η μέρα πρέπει να το φορτίσω. Το νορμάλ του είναι κάθε δεύτερη.

 

Το edge, ε? Πάλι στις βάσεις και στα ειδικά ανταπτοράκια θα πέσουμε! Χάθηκε πια να έβαζαν στάνταρ usb!

 

Για ποιό μιλάς? To Edge έχει microUSB πάνω του, απλά έχει και τις επαφές για τη βάση/powerbank.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό μιλάς? To Edge έχει microUSB πάνω του, απλά έχει και τις επαφές για τη βάση/powerbank.

 

A, ok τότε. Δεν το γνώριζα.

Το legend έχει τις επαφές μόνον, είδα και την βάση του edge και είπα πάλι κάτι ανάλογο θα είναι και μ' αυτό.

Μια χαρά λοιπόν, ευχαριστώ. ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Πόσο σου κρατάει εσένα μετά από 3 χρόνια? Εγώ πλέον, στην καλύτερη κάθε 3η μέρα πρέπει να το φορτίσω. Το νορμάλ του είναι κάθε δεύτερη.

 

Το edge, ε? Πάλι στις βάσεις και στα ειδικά ανταπτοράκια θα πέσουμε! Χάθηκε πια να έβαζαν στάνταρ usb!

 

Αν θες φτηνότερο από το 5200 και ό,τι πιο κοντά σε ποιότητα ήχου και αποθορυβοποίηση, μόνο Edge.

Από μπαταρία εμένα τα πάει πολύ καλά. Μια φορά στις 3-4 μέρες, αναλογικά με την ταλαιπωρία που τρώει, μια χαρά είναι.

Όσο για τις συνδέσεις του, έχει και τα πινάκια για τη βάση φόρτισης, και κανονική microUSB. Διαλέγεις και παίρνεις. Δεν είναι όπως το Legend που θέλεις αναγκαστικά το μαγνητικό καλωδιάκι.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν το γνώριζα οτι είχε και κανονικό usb port. Αυτό ήταν καιι το πρόβλημα του καυτά τα άλλα εξαιρετικού legend.

 

Αυτό θα πάρω μάλλον γιατί το 5200 είναι πολύ ακριβό.

Ευχαριστώ!

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν το γνώριζα οτι είχε και κανονικό usb port. Αυτό ήταν καιι το πρόβλημα του καυτά τα άλλα εξαιρετικού legend.

 

Αυτό θα πάρω μάλλον γιατί το 5200 είναι πολύ ακριβό.

Ευχαριστώ!

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

Αυτό ήταν που με χάλαγε στο Legend. Το βρήκα αρκετές φορές σε προσφορά, δηλαδή σε πολύ χαμηλότερη τιμή από όταν κυκλοφόρησε, αλλά η μη ύπαρξη κλασικής microUSB με φρέναρε. Το έχουν διορθώσει στο 5200, έχει κι από τις δύο συνδέσεις, όπως το Edge.

Πιστεύω πάντως ότι το Edge είναι πολύ καλή επιλογή και θα το ευχαριστηθείς πολύ. Επίσης, σε σχέση με το Legend, θα νομίζεις ότι δε φοράς καν ακουστικό. Τόσο ανάλαφρο και εύκολο στην εφαρμογή είναι το Edge. Και εννοείται έξυπνοι αισθητήρες για αυτόματη απάντηση, μεταφορά της κλήσης από κινητό σε ακουστικό και δε συμμαζεύεται, όλα υπάρχουν κανονικά και στο Edge.

Και όταν το πάρεις με το καλό, ό,τι θες από ερωτήσεις, εδώ είμαστε. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

πόσο θα βάραινε το edge η κάποιο άλλο αν του έβαζαν μπαταρία για 50% η 100% παραπάνω χρόνο μπαταρίας?

 

Σίγουρα απευθύνεται σε ανθρώπους που το φοράνε αρκετά αλλά από την άλλη θα ήθελαν και παραπάνω χρόνους.

 

Είναι "ζυγισμενες οι επιλογές αυτές κατά την γνώμη σας?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

πόσο θα βάραινε το edge η κάποιο άλλο αν του έβαζαν μπαταρία για 50% η 100% παραπάνω χρόνο μπαταρίας?

 

Σίγουρα απευθύνεται σε ανθρώπους που το φοράνε αρκετά αλλά από την άλλη θα ήθελαν και παραπάνω χρόνους.

 

Είναι "ζυγισμενες οι επιλογές αυτές κατά την γνώμη σας?

 

Θεωρώ ότι με τη βάση φόρτισης που κουβαλάει, δε μένεις ποτέ από χρόνο ομιλίας. Με το που κλείνεις το τηλέφωνο μετά από κλήση, το κουμπώνεις στη βάση και αναπληρώνει τη μπαταρία που ξόδεψε. Κι αν δε σου φτάνει ούτε ο επιπλέον χρόνος που σου δίνει η βάση, την κουμπώνεις πάνω σε ένα φτηνό και μικρό power bank, αν είσαι εν κινήσει. Εγώ π.χ. στο αυτοκίνητο όταν πρόκειται να μιλήσω πολύ, έχω τη βάση στερεωμένη στο ταμπλό του αυτοκινήτου με Velcro, κι έχω μονίμως τη βάση να φορτίζει. Όταν καταναλώσω μπαταρία μιλώντας, με το που βάζω ξανά το κινητό στη βάση, φορτίζονται ξανά και τα δύο μέχρι το 100%. Έτσι δε μένω ποτέ από μπαταρία στο Edge. Μπορεί μεν να είναι ένας τρόπος διαχείρισης των μπαταριών που τις τσακίζει, αλλά έτσι πορεύομαι πάνω από 3 χρόνια τώρα με το edge και συνεχίζει να με υπηρετεί αδιαμαρτύρητα. Μακράν η καλύτερη αγορά που έκανα ποτέ. Και το κούμπωμα-ξεκούμπωμα του ακουστικού από και προς τη βάση, με το ένα χέρι, όταν η βάση είναι στερεωμένη κάπου σταθερά, γίνεται πανεύκολα, πράγμα που βολεύει πάρα πολύ όταν οδηγείς.

 

Αυτο τι λεει?

v3 αλλα εχει διπλά μικρόφωνα.. σε καλη τιμη

 

Jabra Extreme2

 

http://www.ebay.com/itm/Jabra-Extreme-2-Bluetooth-Headset-w-HD-Sound-Music-Noise-Blackout-3-0-Multiuse-/311812735956?_trkparms=5373%3A0%7C5374%3AFeatured%7C5079%3A6000001151

 

Από Jabra, μόνο Stealth για μένα, αν θες τη γνώμη μου.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλή περίπτωση φαίνεται το Exteme 2 , αλλά δεν θα περάσει τελωνείο μιας και έρχεται από Αμερική;

 

Edit : προφανώς μιλάμε για μεταχειρισμένο, σωστά;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλή περίπτωση φαίνεται το Exteme 2 , αλλά δεν θα περάσει τελωνείο μιας και έρχεται από Αμερική;

 

Edit : προφανώς μιλάμε για μεταχειρισμένο, σωστά;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στη τιμή που το δίνει δεν έχει θέμα.

 

Αυτή την απορία είχα και γω μήπως είναι μεταχειρισμένο αλλά δεν είδα κάπου να γράφει "used" ή "refurbished" ενώ αυτή τη στιγμή το Amazon το δίνει στα 79.99$

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι με τη βάση φόρτισης που κουβαλάει, δε μένεις ποτέ από χρόνο ομιλίας. Με το που κλείνεις το τηλέφωνο μετά από κλήση, το κουμπώνεις στη βάση και αναπληρώνει τη μπαταρία που ξόδεψε. Κι αν δε σου φτάνει ούτε ο επιπλέον χρόνος που σου δίνει η βάση, την κουμπώνεις πάνω σε ένα φτηνό και μικρό power bank, αν είσαι εν κινήσει. Εγώ π.χ. στο αυτοκίνητο όταν πρόκειται να μιλήσω πολύ, έχω τη βάση στερεωμένη στο ταμπλό του αυτοκινήτου με Velcro, κι έχω μονίμως τη βάση να φορτίζει. Όταν καταναλώσω μπαταρία μιλώντας, με το που βάζω ξανά το κινητό στη βάση, φορτίζονται ξανά και τα δύο μέχρι το 100%. Έτσι δε μένω ποτέ από μπαταρία στο Edge. Μπορεί μεν να είναι ένας τρόπος διαχείρισης των μπαταριών που τις τσακίζει, αλλά έτσι πορεύομαι πάνω από 3 χρόνια τώρα με το edge και συνεχίζει να με υπηρετεί αδιαμαρτύρητα. Μακράν η καλύτερη αγορά που έκανα ποτέ. Και το κούμπωμα-ξεκούμπωμα του ακουστικού από και προς τη βάση, με το ένα χέρι, όταν η βάση είναι στερεωμένη κάπου σταθερά, γίνεται πανεύκολα, πράγμα που βολεύει πάρα πολύ όταν οδηγείς.

 

λ.

Αλίμονο αν είναι το πρόβλημα που θα φορτίσεις το τίποτα, αλλο είναι το ερώτημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στη τιμή που το δίνει δεν έχει θέμα.

 

Αυτή την απορία είχα και γω μήπως είναι μεταχειρισμένο αλλά δεν είδα κάπου να γράφει "used" ή "refurbished" ενώ αυτή τη στιγμή το Amazon το δίνει στα 79.99$

 

Στην χειρότερη τι θα πληρώσει τελωνείο η έξοδα ..

Link to comment
Share on other sites

Στην περιγραφή αναφέρει: "This product is not covered under manufacturer Jabra warranty. A One Year warranty from Poppy9780 will be included instead. You will receive everything shown in the first picture."

 

Τώρα για το τελωνείο, είναι θέμα τύχης.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Η χειρότερη είναι 15€ εκτελωνισμο + 19€ απο το 24% φπα αν κοστολογείται με την τιμή του αμαζον...

 

Πάντως δεν περνάει τελωνείο. Μέχρι τα 21€ είναι ελεύθερο τελωνείου...

 

Στην περιγραφή αναφέρει: "This product is not covered under manufacturer Jabra warranty. A One Year warranty from Poppy9780 will be included instead. You will receive everything shown in the first picture."

 

Τώρα για το τελωνείο, είναι θέμα τύχης.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι λέει πως την εγγύηση την παρέχει αυτός, οχι οτι είμαι μεταχειρισμένο...

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την τιμή δεν νομίζω να πιστεύει κανείς ότι είναι καινούργιο, μπορεί να είναι εκθεσιακό ή κάτι άλλο. Ο πωλητής πάντως δείχνει αξιόπιστος, με υψηλό ποσοστό θετικής αξιολόγησης. Προσωπικά για το ποσό που αντιστοιχεί στη συγκεκριμένη αγορά, θα το δοκίμαζα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...