Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Καλημέρα

 

Εχω αγορασει τα Sony SBH50 και προσπαθησα να τα συνδεσω με καλωδιο usb και την εφαρμογη Sony PC Companion 2.1 σε Pc με windows 8,1 για να κανω αναβάθμιση αλλα δεν τα βλεπει με τιποτε.

Δοκιμασα και σε δευτερο Pc με ιδιο λειτουργικο αλλα και παλι τζιφος.

Τι μπορει να φταιει ?

Επισης πως μπορω να δω πια εκδοση firmware εχουν τωρα και πια ειναι η πιο φρεσκια ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Λίγο offtopic.. Είχα το ίδιο πρόβλημα με το mw600, είχε σπάσει ο μηχανισμός από το πιαστράκι και βρήκα από ebay και παρήγγειλα στα 2,5 δολλάρια αν θυμάμαι καλά. Γενικά εξαιρετικό πάντως και όντως σκυλί η μπαταρία, παίζει ανελλιπώς από το 2011.

 

 

Μήπως μπορείς να μου δώσεις το link για την αλλαγή για το πιαστράκι στο mw600??

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου δώσεις το link για την αλλαγή για το πιαστράκι στο mw600??

 

Αν μπεις στο eBay και γράψεις mw600 σκέτο θα στο βγάλει, κι εγώ το έχω από το 2009 και όντως σκυλί βέβαια εμένα όταν έσπασε το πιαστρακι το έχω με ένα τσιμπιδάκι και το κρεμάω από το καλώδιο και είμαι μια χαρά, λέω να παραγγείλω ένα ακόμα μην τυχόν και τελειώσουν να έχω ένα καβατζα

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό ήξερα φίλε Θάνο, αλλά κάποιος μου είπε πως γίνεται, με εφαρμογή και "τυφλο" jack... Και ήταν και σίγουρος...

 

 

Εμένα με βολεύουν BT handsfree με καλώδιο... Πρόσφατα πήρα το bluedio N2 (http://www.geekbuying.com/item/Bluedio-N2-Waterproof-Wireless-Bluetooth-4-1-Stereo-Earbuds-Earphone-Heaset-Headphone-Built-in-Microphone---Blue-339522.html). Αρκετά καλό. 1 αρνητικό έχει... Voice command. Το οποίο δεν απενεργοποιείται κιόλας. Κι έτσι χωρίς να το καταλάβω ή χάνω κλήσεις ή τις απαντάω...

 

Έχετε κάποιο άλλο να προτείνετε? Όχι κατ' ανάγκη με 2 ακουστικά

 

Με τυφλό jack γίνεται, αλλά θα έχεις χειρότερη λήψη.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου δώσεις το link για την αλλαγή για το πιαστράκι στο mw600??

 

Υπάρχει πια μεγάλη προσφορά...

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xmw600+clip.TRS0&_nkw=mw600+clip&_sacat=0

 

Είχα πάρει και εγώ παλαιότερα. Άψογη εφαρμογή. Τώρα βέβαια έχω το SBH50 και είναι το MW600 στο συρτάρι για backup...

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. ψάχνω ενα bt για μένα, στέρεο που να μην κάνει αποσυνδέσεις, και να έχει και οθόνη για τα sms. Επίσης ψάχνω ένα φθηνό in-ear που να μην κάνεις αποσυνδέσεις. Αν έχει κάποιος να προτείνει ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

SBH 50 και 52 για οθόνη.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! ειχα αγορασει αυτο εδω το samsung http://www.skroutz.gr/s/381625/Samsung-HM1200.html?keyphrase=samsung+1200 πριν 2 χρονια περιπου σαν φθηνη λυση αλλα στο χρονο πανω η ενταση του ακουστικου επεσε με αποτελεσμα ουτε με ησυχια να μπορω να μιλησω... η μπαταρια καλα κρατουσε αλλα το πεταξα.

τωρα λεω να δοκιμασω bluetooth με στερεο ακουστικα για να ακουω και μουσικη και να μπορω να αλλαζω και ακουστικα (αλλα για μηχανη αλλα για δουλεια κλπ)

για αρχη ειμαι αναμεσα σε 2 sony τα οποια εχουν διαφορα στη τιμη αλλα αν το ακριβοτερο αξιζει τα λεφτα του τοτε να τα δωσω αν ειναι να το εχω για καποια χρονια...

http://www.skroutz.gr/s/3322001/Sony-SBH20.html?from=most-popular&keyphrase=sbh20

http://www.skroutz.gr/s/3385938/Sony-SBH50.html

 

τα εχετε χρησιμοποιησει? ποια η αποψη σας? στις κλησεις και στη μουσικη πως τα πανε? η μπαταρια και απο αντοχη σαν συσκευη στο χρονο?

ευχαριστω!!

καθε αλλη προταση ευπροσδεκτη! το budget ειναι μεχρι κοντα στα 40-45.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! ειχα αγορασει αυτο εδω το samsung http://www.skroutz.gr/s/381625/Samsung-HM1200.html?keyphrase=samsung+1200 πριν 2 χρονια περιπου σαν φθηνη λυση αλλα στο χρονο πανω η ενταση του ακουστικου επεσε με αποτελεσμα ουτε με ησυχια να μπορω να μιλησω... η μπαταρια καλα κρατουσε αλλα το πεταξα.

τωρα λεω να δοκιμασω bluetooth με στερεο ακουστικα για να ακουω και μουσικη και να μπορω να αλλαζω και ακουστικα (αλλα για μηχανη αλλα για δουλεια κλπ)

για αρχη ειμαι αναμεσα σε 2 sony τα οποια εχουν διαφορα στη τιμη αλλα αν το ακριβοτερο αξιζει τα λεφτα του τοτε να τα δωσω αν ειναι να το εχω για καποια χρονια...

http://www.skroutz.gr/s/3322001/Sony-SBH20.html?from=most-popular&keyphrase=sbh20

http://www.skroutz.gr/s/3385938/Sony-SBH50.html

 

τα εχετε χρησιμοποιησει? ποια η αποψη σας? στις κλησεις και στη μουσικη πως τα πανε? η μπαταρια και απο αντοχη σαν συσκευη στο χρονο?

ευχαριστω!!

καθε αλλη προταση ευπροσδεκτη! το budget ειναι μεχρι κοντα στα 40-45.

To 50,είναι πολύ καλό.Το έχω δοκιμάσει και στο Νοte 3,και στο 4.Δοκίμασε το πρώτα στο τηλεφωνο σου,για να είσαι σίγουρος ότι μπορεί να λειτουργήσει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

To 50,είναι πολύ καλό.Το έχω δοκιμάσει και στο Νοte 3,και στο 4.Δοκίμασε το πρώτα στο τηλεφωνο σου,για να είσαι σίγουρος ότι μπορεί να λειτουργήσει.

 

Υπάρχουν καταστήματα που μπορείς να δοκιμάσεις Bluetooth; το lg g2 έχω. Τι πρόβλημα θα μπορούσε να έχει; αποσυνδεσεις ; Γενικά από ποιότητα κλήσεων και Μουσικής Πως είναι; η μπαταρία κρατάει;

 

με αυτα τα bluetooth μπορω να ακουω και βιντεο οταν θα παιζουν στο κινητο ή εχει σχεση με την εφαρμογη που παιζει το βιντεο?

Edited by johni41
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν καταστήματα που μπορείς να δοκιμάσεις Bluetooth; το lg g2 έχω. Τι πρόβλημα θα μπορούσε να έχει; αποσυνδεσεις ; Γενικά από ποιότητα κλήσεων και Μουσικής Πως είναι; η μπαταρία κρατάει;

Θα μπορούσες να πάρεις τηλ. τη ΣΟΝΥ,να ρωτήσεις αν είναι συμβατό το τηλέφωνο σου με το 50.Εχουν κάποιο κατάλογο αυτοί.

Εκτός και ξέρει κάποιο παιδί εδώ και σου πει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα :D

Μια βοήθεια οποίος μπορεί :O

Έχω το note.3 από όπου ακούω πολύ μουσική! !Περπατάω αρκετά κ έχω συνέχεια τα ακουστικά στα αυτιά! Τον χειμώνα έβαζα το κινητό στην τσέπη του μπουφάν κ δεν είχα πρόβλημα! Τώρα όμως πρέπει να το έχω στην τσάντα όπου κάπως μπερδεύονται τα ακουστικά! Έλεγα να πάρω το shb 50 η το 52!!το 2ο το έχει στα 77 το eshop -προσφορά -ενώ το πρώτο στα 53.99!Ποιο λέτε να προτιμήσω? Αξίζει να δώσω τα παραπάνω χρήματα κ να πάρω το 52?

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το jabra stealth με το τελευταιο firmware . Πραγματικα φοβερό ... Δεν έχει να ζηλεψει τίποτα απο τα πολύ καλά της platronics . Το σύγκρινω και με edge αλλά και με το θαυμάσιο m165 Margie 2. Έχουν βέβαια αναφερθεί καποιες ασυμβατότητες πχ με htc αλλά ξεπεράστηκαν με το firmware update . Τρομερά καθαρό ακόμα και με πολύ θόρυβο ίσως στον όχι ι πολύ θόρυβο περνάει μέσα διάφορα αλλά στη πολύ Βαβούρα είναι φανταστικό ... Μιλάω περιπου 50-60 λεπτα την ημερα και με βγάζει άνετα 6 μέρες ακόμα και με 10% σε βγάζει μια ωρα ...
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα :D

Μια βοήθεια οποίος μπορεί :O

Έχω το note.3 από όπου ακούω πολύ μουσική! !Περπατάω αρκετά κ έχω συνέχεια τα ακουστικά στα αυτιά! Τον χειμώνα έβαζα το κινητό στην τσέπη του μπουφάν κ δεν είχα πρόβλημα! Τώρα όμως πρέπει να το έχω στην τσάντα όπου κάπως μπερδεύονται τα ακουστικά! Έλεγα να πάρω το shb 50 η το 52!!το 2ο το έχει στα 77 το eshop -προσφορά -ενώ το πρώτο στα 53.99!Ποιο λέτε να προτιμήσω? Αξίζει να δώσω τα παραπάνω χρήματα κ να πάρω το 52?

Οχι,να πάρεις το 50,και δεν θα το μετανοιώσεις.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν καταστήματα που μπορείς να δοκιμάσεις Bluetooth; το lg g2 έχω. Τι πρόβλημα θα μπορούσε να έχει; αποσυνδεσεις ; Γενικά από ποιότητα κλήσεων και Μουσικής Πως είναι; η μπαταρία κρατάει;

 

με αυτα τα bluetooth μπορω να ακουω και βιντεο οταν θα παιζουν στο κινητο ή εχει σχεση με την εφαρμογη που παιζει το βιντεο?

 

Για να ακούσεις μουσική, βίντεο κλπ πρέπει το ακουστικό να υποστηρίζει κάποιο media profile (εκτός από headset profile που είναι για κλήσεις). Αναφέρεται στα τεχνικά χαρακτηριστικά του.

Link to comment
Share on other sites

Για να ακούσεις μουσική, βίντεο κλπ πρέπει το ακουστικό να υποστηρίζει κάποιο media profile (εκτός από headset profile που είναι για κλήσεις). Αναφέρεται στα τεχνικά χαρακτηριστικά του.

 

μουσικη υποστηριζουν απο οτι ξερω . το θεμα ειναι οτι τα γραφουν με αρχικα μονο και δεν ξερω ποιο ειναι. εχεις υποψιν σου ποιο ειναι αυτο που λες εσυ?

 

Υποστηριζόμενα προφίλ Bluetooth

Προφίλ handsfree (HFP) v1.6 (τεχνολογία HD ready)

Προφίλ Προηγμένης Διανομής Ήχου (A2DP) 1.2

Προφίλ απομακρυσμένου ελέγχου ήχου/βίντεο (AVRCP) v1.4 – Λειτουργία ελέγχου και στόχευσης

Προφίλ ακουστικών (HSP) V1.2

Edited by johni41
Link to comment
Share on other sites

μουσικη υποστηριζουν απο οτι ξερω . το θεμα ειναι οτι τα γραφουν με αρχικα μονο και δεν ξερω ποιο ειναι. εχεις υποψιν σου ποιο ειναι αυτο που λες εσυ?

 

Υποστηριζόμενα προφίλ Bluetooth

Προφίλ handsfree (HFP) v1.6 (τεχνολογία HD ready)

Προφίλ Προηγμένης Διανομής Ήχου (A2DP) 1.2

Προφίλ απομακρυσμένου ελέγχου ήχου/βίντεο (AVRCP) v1.4 – Λειτουργία ελέγχου και στόχευσης

Προφίλ ακουστικών (HSP) V1.2

 

Από αυτά το πιο απλό είναι το HSP - είναι για ήχους τηλεφώνου. Το HFP είναι πιο εκτεταμένο, και με το A2DP κάνεις ότι θέλεις :).

edit:

Περισσότερα μπορείς να δεις και εδώ:

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/cpindex.pl?ctn=SHB6101/00&dct=QAC&faqview=1&refdisplay=HEADPHONES_QAC_67631&refnr=0067631&scy=DK&slg=ENG

Και όλα τα προφίλ είναι εδώ:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Bluetooth_profiles#Headset_Profile_.28HSP.29

Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε λίγες σελίδες πίσω υπάρχουν σχόλια-εντυπώσεις χρηστών.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα το sony sbh20 στα 21ευρώ από e-shop. Είδα από κοντά και το sbh50 αλλά δεν με ενθουσίασε ούτε η οθόνη του, ούτε ότι έχει ράδιο αλλά και Σαν συσκευή το sbh20 μου κάθεται πιο ωραία στο μάτι. Από απόδοση θα δείξει στην χρήση... Ευχαριστώ για τις πληροφορίες !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Sony SBH80 το έχει κανείς να πει εντυπώσεις και θετικά - αρνητικά;

Φίλε μου το έχω εγώ . Απίστευτος ήχος, απόλυτη απομόνωση από το εξωτερικό περιβάλλον, το χρησιμοποιώ καθημερινά στο γυμναστήριο, τρέξιμο και όργανα, δεν κουνιέται, δεν καταλαβαίνει από ιδρώτα, δεν έχει αποσυνδεσεις.

Το μόνο που θα ήθελα είναι το ράδιο. Δεν με νοιάζει όμως. Για αυτό παροπλισα το πολύ καλό 50άρι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Sony SBH80 το έχει κανείς να πει εντυπώσεις και θετικά - αρνητικά;

 

Για εμένα, τα αρνητικά του έχουν να κάνουν λίγο με την εργονομία του.

Το home button θα έπρεπε να ήταν από την άλλη πλευρά κατά τη γνώμη μου, για να μην το πατάς κατά λάθος, όταν ανοίγεις το μανταλάκι.

Στα θετικά οι πολλές λειτουργίες, ο καλός ήχος, καλή αυτονομία. Τα μαμά ακουστικά δεν μου άρεσαν καθόλου, έβαλα δικά μου (με μακρύ καλώδιο).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Να ρωτήσω κάτι πήρα το sony sbh 50 κ στην συσκευασία δεν έχει φορτιστή! !Έτσι πρέπει να είναι? ?

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Να ρωτήσω κάτι πήρα το sony sbh 50 κ στην συσκευασία δεν έχει φορτιστή! !Έτσι πρέπει να είναι? ?

Κανένα δεν έχει....τουλάχιστον εγώ εχω αγοράσει 2 mw600 και δεν είχε κανένα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...