Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πριν από ένα χρόνο είχα δοκιμάσει κάποια παρεμφερή Samsung και ήταν σκέτο χάλι. Καλύτερα να κοιτάξεις αλλού.

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου,με κάλυψες πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

Το MW600 της SonyEricsson έχει τεράστια αυτονομία, ήταν ένα από τα χαρακτηριστικά του που με είχαν καταπλήξει.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα το κοιτάξω.

 

ακούω 1 ώρα μουσική το πρωί (ΜΡ3 από το κινητό στο MW600) 1 ώρα το μεσημέρι, μιλάω τουλάχιστον 1-2 ώρες την εβδομάδα και κάποιες μέρες ακούω και 2-3 ώρες μουσική στην δουλειά, με αυτήν την χρήση μου κρατάει 3-4 μέρες!!!!! (να δουλεύει συνέχεια δηλαδή)

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ενδιαφέρει τόσο το να ακούω μουσική αλλά να μιλάω από αυτό.

Έχω περίπου μια ώρα την ημέρα εξερχόμενες (στο εταιρικό) και το να έχω το τηλέφωνο κολλημένο στο κεφάλι μου μάλλον καλό δε κάνει και την ανοιχτή συνομιλία δε μπορώ να την χρησιμοποιώ πάντα.

Γι αυτό θέλω μεγάλη αυτονομία ώστε να μη με αφήνει στα μισά της μέρας. Μέχρι πριν λίγες ημέρες είχα ένα sony ericsson (ειλικρινά δε θυμάμαι μοντέλο, το είχα αγοράσει πριν καιρό) και ήταν άψογο. Σιγά σιγά όμως άρχισε να μη κρατάει πολύ και πήγε για ανακύκλωση, και γι΄αυτό ψάχνω.

Από τα όσα έχω διαβάσει και εδώ, μοιάζει καλή επιλογή.

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στα μισά του μήνα μπορεί να σε αφήσει φίλε μου. Στα μισά της μέρας δεν υπάρχει περίπτωση!!!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ενδιαφέρει τόσο το να ακούω μουσική αλλά να μιλάω από αυτό.

Έχω περίπου μια ώρα την ημέρα εξερχόμενες (στο εταιρικό) και το να έχω το τηλέφωνο κολλημένο στο κεφάλι μου μάλλον καλό δε κάνει και την ανοιχτή συνομιλία δε μπορώ να την χρησιμοποιώ πάντα.

Γι αυτό θέλω μεγάλη αυτονομία ώστε να μη με αφήνει στα μισά της μέρας. Μέχρι πριν λίγες ημέρες είχα ένα sony ericsson (ειλικρινά δε θυμάμαι μοντέλο, το είχα αγοράσει πριν καιρό) και ήταν άψογο. Σιγά σιγά όμως άρχισε να μη κρατάει πολύ και πήγε για ανακύκλωση, και γι΄αυτό ψάχνω.

Από τα όσα έχω διαβάσει και εδώ, μοιάζει καλή επιλογή.

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις.

Εγώ με το mw600 είχα μεγάλα προβλήματα στην ομιλία, οι άλλοι μου κάνανε παράπονα ότι δεν με ακούγανε καλά ενώ τους μίλούσα μέσα στο σπίτι σε ησυχία χωρίς παρεμβολές, κοντά στο κινητό κλπ.

Το μόνο του καλό για μένα είναι η μπαταρία και η αναπαραγωγή μουσικής. Κατά τα άλλα μέτριο.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι για καλή ποιότητα συνομιλίας, Plantronics και Jawbone είναι μονόδρομος. Σχετικά ακριβά, αλλά πιστεύω ότι τα λεφτά τους τα αξίζουνε και με το παραπάνω σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το plantronics 975, κορυφαιος ηχος και με θηκη-μπαταρια που μπορει να το φορτισει 2 φορες και να εκτοξευσει την αυτονομια στα υψη.Στα αρνητικα, το κουμπι απαντησης ειναι λιγο δυσκολο να πατηθει καθως ειναι λιγο σκληρο.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι καλυτερο απο τα plantronics δεν υπάρχει,έχω και το 975 που είναι η ναυαρχίδα κι ένα λίγο φθηνότερο στα 80 ευρω,το φθηνότερο είναι καλυτερο σίγουρα κι ας μην έχει έξτρα θήκη.συνδεεται απροβληματιστα και ταυτόχρονα και με τις 2 συσκευές μου και σου λέει και πόσο χρόνο ομιλίας έχει ακόμα κατα την σύνδεση με το κινητό,όπως επίσης και με πιο κινητό συνδέθηκε

 

 

Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς αν πωλούνται ξεχωριστα "μαξιλαρακια" ακουστικών bluetooth nokia? συνεχώς τα χάνω:mad:
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, γνωρίζει κάποιος πως επαναφέρουμε το SE MW600 στις εργοστασιακές ρυθμίσεις? δηλαδή αν μπορούμε να διαγράψουμε τις συσκευές που έχει καταχωρημένες.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! ποιο κατά τη γνώμη σας είναι το πιο καλό και φθηνό stereo bluetooth με a2dp? κυρίως χρειάζεται για ακρόαση μουσικής, αλλά και για ομιλία όταν χρειάζεται. προορίζεται για zte blade
Link to comment
Share on other sites

Τέτοια εννοείς;

 

δεν εννοώ μαξιλαράκια αφρολέξ αλλα το δικό του (συνήθως απο μαλακό πλαστικό) γνήσιο. οσα νοκια ακουστικά bbluetoth εχω πάρει μετά απο λιγο καιρο τα πλαστικά αυτά φεύγουν και τα χάνω. Βέβαια στο κουτί έχει συνήθως κανα δυο ακόμα (και σε διάφορετικά μεγέθη αναλογα το αυτί!!) αλλά δεν μου φτάνουν. λόγω δουλειάς μπερδεύεται το ακουστικό στην φόρμα εργασίας μου και τα χάνω πολύ ευκολα:worry:

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Καληπερα παιδιά,

έχω το HANSFREE SAMSUNG HM1500 και προσπαθω να βρω ενα manual στο internet αλλα τιποτα.Ειναι απιστευτο. Ξερει κανεις να μου πει αν μπορω να απενεργοποιησω την λειτουργια αυτόματης επανάκλησης? Και αν ναι, πως γινεται?Ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι καλυτερο απο τα plantronics δεν υπάρχει,έχω και το 975 που είναι η ναυαρχίδα κι ένα λίγο φθηνότερο στα 80 ευρω,το φθηνότερο είναι καλυτερο σίγουρα κι ας μην έχει έξτρα θήκη.συνδεεται απροβληματιστα και ταυτόχρονα και με τις 2 συσκευές μου και σου λέει και πόσο χρόνο ομιλίας έχει ακόμα κατα την σύνδεση με το κινητό,όπως επίσης και με πιο κινητό συνδέθηκε

 

 

Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

 

Ποιο μοντελο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει κανείς το nokia bh 217 να μου πει πόσο χρόνο αναμονής και ομιλίας του βγάζει ;;

 

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα το LG HBM-240 μια και με καλύπτει (το έχει συνάδελφος και μετρήσαμε πραγματικό χρόνο) στο θέμα αυτονομία. Ικανοποιητική ποιότητα συνομιλίας και για εμένα και για τον συνομιλητή μου.

Αλλά επειδή, κακά τα ψέμματα, στο myphone είμαστε όλο και λίγο παραπάνω θα μας αρέσουν κάποια gatzetakia, παρήγγειλα και το MW 600 :O

Δε φταίω εγώ, μια γράψατε καλές κριτικές και είπα να το έχω για τα Σαββατοκύριακα ... :D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι ωραίο να σου λένε ότι η παραγγελία σου θα έρθει σε μια εβδομάδα και την επόμενη ημέρα να σου στέλνουν μήνυμα και να σε ενημερώνουν πως το προϊόν που παρήγγειλες ήρθε.

Χθες το απόγευμα το πήρα και με τις πολλές ώρες που απαιτεί η πρώτη φόρτιση το χρησιμοποίησα σήμερα.

Σε σχέση με το LG 240 είναι το ίδιο σε ποιότητα ήχου συνομιλίας. Κατά τα λοιπά καμία σχέση και λογικό μια και το LG είναι ένα "απλό" bluetooth ενώ το MW 600 κάτι παραπάνω.

Τα αρνητικά που είχα ακούσει για το πλήκτρο έντασης δε τα διαπίστωσα στη χρήση. Μόνο, μικρό, μειονέκτημα της λειτουργίας του συγκεκριμένου πλήκτρου με την αφή, είναι πως όποτε το αγγίζεις, έστω και κατά λάθος, φωτίζει η οθόνη.

Τα ακουστικά του είναι για να παίζει ο γάτος μου, αλλά κανένα πρόβλημα μια και αντικαταστάθηκαν αμέσως από κάποιο άλλο ζευγάρι που έχω για το mp3 μου (το οποίο mp3 προβλέπω να παίρνει σύνταξη), μόνο και μόνο για να το περιεργαστώ λιγάκι μια και τις περισσότερες ώρες το είχα με μονοφωνικό ακουστικό.

Για την αυτονομία θα χρειαστεί να περιμένω για να δω πόσες ημέρες θα φτάσει αν και κρίνοντας απ΄όσα διάβασα εδώ μάλλον θα αργήσω να το διαπιστώσω.

Τελικά πρώτη εικόνα είναι πως είναι μαι πολύ καλή συσκευή με κόστος που στη προκειμένη περίπτωση το θεωρώ μικρό.

Ευχαριστώ όσους το πρότειναν.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ ΜΕ ΤΟ ΑΚΟΥΣΤΗΚΟ ΗΜ 1500 ΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΜΝΑΚΛΗΣΗ??

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΤΗΜΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΑΚΛΗΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ....ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΕΠΑΝΑΚΛΗΣΗ..ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙ ...ΕΦΟΣΟΝ ΠΑΤΙΕΤΑΙ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΚΟΥΣΤΗΚΟ ΠΑΥΕΙ ΚΑΙ ΤΟ Η ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΜΑΤΟΥ...ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ???

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εξαρτάτε από το ακουστικό, δυστυχώς !

 

ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ, εδώ και χρόνια, αποτελεί το ΚΥΡΙΟ κριτήριο επιλογής ακουστικού για 'μένα ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

exw to bluetooth samsung HM1500 και εχω <<προβλημα>> με τις κλησεις που κανει μονο του.το κουμπι με μια φορα κανει κληση τον τελευταιο αριθμο που εχω παρει με αποτελεσμα οσεσ φορες το εχω σε καποια τσεπη να περνει μονο του.υπαρχει καποιο αλλο bluetooth που να μην καλει πατοντας το απλα μια φορα?πιο παλια ειχα ενα της νοκια που για να κανεις κληση επρεπε να πατησεις 2 φορες και το κουμπιδεν ειναι τοσο εξω αλλα δεν βλεπω να το ξαναβγαζει....ξερει κανεις κανα καλο δοντι??
Link to comment
Share on other sites

exw to bluetooth samsung HM1500 και εχω <<προβλημα>> με τις κλησεις που κανει μονο του.το κουμπι με μια φορα κανει κληση τον τελευταιο αριθμο που εχω παρει με αποτελεσμα οσεσ φορες το εχω σε καποια τσεπη να περνει μονο του.υπαρχει καποιο αλλο bluetooth που να μην καλει πατοντας το απλα μια φορα?πιο παλια ειχα ενα της νοκια που για να κανεις κληση επρεπε να πατησεις 2 φορες και το κουμπιδεν ειναι τοσο εξω αλλα δεν βλεπω να το ξαναβγαζει....ξερει κανεις κανα καλο δοντι??

 

Δυστυχώς όλα τα Samsung καλούν με ένα πάτημα πού στην τσέπη καλεί φυσικά συνέχεια!εγώ δεν ξανά παίρνω samsung πάντως για αυτό τον λόγο!τώρα έχω ένα Motorola πού κάνει επανακληση με παρατεταμένο πάτημα μονο!

Υπάρχει κάποιο ακουστικό πού να έχει επιβεβαιωμένα μεγάλη απόστασή πού να μην κάνει παράσιτα?εντάξει λένε δέκα μέτρα αλλά κάποια πιάνουν χωρίς παράσιτα πιο μακριά.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όλα τα Samsung καλούν με ένα πάτημα πού στην τσέπη καλεί φυσικά συνέχεια!εγώ δεν ξανά παίρνω samsung πάντως για αυτό τον λόγο!τώρα έχω ένα Motorola πού κάνει επανακληση με παρατεταμένο πάτημα μονο!

Υπάρχει κάποιο ακουστικό πού να έχει επιβεβαιωμένα μεγάλη απόστασή πού να μην κάνει παράσιτα?εντάξει λένε δέκα μέτρα αλλά κάποια πιάνουν χωρίς παράσιτα πιο μακριά.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

πιο μοντελο της μοτορολα εχεις??εχει και δονηση?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...