Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

πιο μοντελο της μοτορολα εχεις??εχει και δονηση?

 

ΗΚ 200 λέγεται και δεν έχει δόνηση.έχω δοκιμάσει αλλά 4 με το desire s και αυτό μου κάνει τις λιγότερες ******** !

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

δηλαδη μου λετε πως δεν υπαρχει καποια ρυθμιση να απενεργοποιειται η αυτοματη επανάκληση? Απιστευτο μου φαινεται!
Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει καποιος αν υπαρχει bluetooth που περα απο την εμφανιση του αριθμου καλουντος να σου βγαζει και το ονομα???

περιπου οπως το jabra bt 8010 (αλλα τελικα δεν υπαρχει πουθενα) αυτο .Θελω να εχει τ/φ καταλογο οπως το ανωτερω αλλα δεν μπωρο να βρω πουθενα (αν γνωριζεται κατι δεκτο)

Link to comment
Share on other sites

Το MW600 εμφανίζει όνομα αλλά μόνο όταν είναι συνδεδεμένο με κινητά της SE. Δεν ξέρω ωστόσο τι κινητό έχεις....
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο με κινητά της SE. Εμένα στο iPhone 3GS μια χαρά τα βγάζει τα ονόματα και με ελληνικούς μικρούς χαρακτήρες με τόνους μάλιστα! Δεν είναι θέμα μάρκας. Πρέπει απλά το κινητό να στέλνει τα στοιχεία. Αυτό που δε δουλεύει σε μη SE κινητά είναι τα στοιχεία του καλλιτέχνη/τραγουδιού όταν ακούς μουσική.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και απο εμενα βρε παιδια.Εχω το ΜW600 το οποιο "έπαιζε" μια χαρα με το nokia 6500 slide που ειχα. Ομως πριν απο 6 μερες πηρα το Νοκια Ε7 αλλα δε λεει να συνδεθει μαζι του με τιποτα.Καμια προταση για το προβλημα μου?

Σας ευχαριστω ολους προκαταβοληκα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα,

Θέλω την βοήθεια σας μιας και ψάχνω ένα Bluetooth HandsFree με δύο ακουστικά που να έχει (ή να μπορεί να δεχτεί) earhooks σαν αυτά προκειμένου να μένουν σταθερά στα αυτί όταν πηγαίνω για τρέξιμο.

Θέλω να μπορώ εκτός από την αποθηκευμένη μουσική στο Galaxy S μου, να μπορώ να ακούω και ραδιόφωνο απ΄το κινητό, γίνεται κάτι τέτοιο ή ζητάω πολλά ; :O

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις προτάσεις σας.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα,

Θέλω την βοήθεια σας μιας και ψάχνω ένα Bluetooth HandsFree με δύο ακουστικά που να έχει (ή να μπορεί να δεχτεί) earhooks σαν αυτά προκειμένου να μένουν σταθερά στα αυτί όταν πηγαίνω για τρέξιμο.

Θέλω να μπορώ εκτός από την αποθηκευμένη μουσική στο Galaxy S μου, να μπορώ να ακούω και ραδιόφωνο απ΄το κινητό, γίνεται κάτι τέτοιο ή ζητάω πολλά ; :O

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις προτάσεις σας.

 

Μπορείς να πάρεις το mw600 και να προσαρμόσεις όποιο ακουστικό-ακουστηκά θες.

Σου προτείνω αυτό γιατί έχει και ενσωματωμένο ραδιόφωνο και αν θυμάμαι καλά μπορεί να συνδεθεί με 3 συσκευές ταυτόχρονα.

 

Το να ακούς ράδιο από το μπλε δόντι έχοντας το δέκτη του τηλεφώνου σου δε γίνεται. (γινόταν σε κάποια oem κινέζικα)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες μου εντυπώσεις από τα ολοκαίνουργια Sony Ericsson MW600: Καταπληκτικός ήχος και με τα ακουστικά του πακέτου αγοράς, αλλά και με όσα in-ear έχω στην κατοχή μου, ιδίως με τα Sennheiser CX-300. Το μόνο που δε δοκίμασα ακόμα είναι η ποιότητα συνομιλίας.

Φοβόμουν για τυχόν ασυμβατότητα, αλλά με το Ν8 μου παίζουν καταπληκτικά. Υπάρχει κανονικότατα το caller ID, αν και δε βλέπω αντιστοίχηση ονομάτων, αλλά μόνο το νούμερο. Τα ονόματα των κομματιών του music player τα βλέπει κανονικά. Επίσης, πολύ χρήσιμη προσθήκη το ενσωματωμένο ραδιόφωνο, και με RDS παρακαλώ. :respect:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

@Stavros_P

Όπως τα λεει ο ovelix5. Στο τέλος θα μετονομάσουμε το θέμα από Bluetooth ακουστικά σε SE MW600.

 

Υπάρχει κανονικότατα το caller ID, αν και δε βλέπω αντιστοίχηση ονομάτων, αλλά μόνο το νούμερο.

 

Άρα είχα δίκιο που είπα παραπάνω ότι δεν εμφανίζει το ονόμα. Φαίνεται ότι σε μερικά το εμφανίζει και σε άλλα όχι. Εξαρτάται αν το υποστηρίζει το κινητό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δε το είχα προσέξει αλλά ναι, σε μένα δε το εμφανίζει που το εχω συνδέσει στο ΝΟΤΕ, μόνο το νούμερο του καλούντα φαίνεται.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

@Stavros_P

Όπως τα λεει ο ovelix5. Στο τέλος θα μετονομάσουμε το θέμα από Bluetooth ακουστικά σε SE MW600.

 

Μα τόσο καλά είναι αυτά τα SE MW600 που δεν υπάρχει αξιόπιστη εναλλακτική ; :lol:

Όχι ότι έχω κάτι με τα συγκεκριμένα αλλά αρέσκομαι στο να ψάχνω πάντα όλες τις επιλογές που μπορεί να υπάρχουν πριν κάνω μια αγορά .

Λοιπόν κάποιος με άλλη πρόταση ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

ειναι οντως καλα , το θεμα ειναι οτι ειναι και βολικα , εμενα το μονο που με προβληματιζει με αυτα μαις και τα εχω κιολας ειναι η ενταση , για τα δικα μου μετρα ειναι χαμηλη
Link to comment
Share on other sites

ειναι οντως καλα , το θεμα ειναι οτι ειναι και βολικα , εμενα το μονο που με προβληματιζει με αυτα μαις και τα εχω κιολας ειναι η ενταση , για τα δικα μου μετρα ειναι χαμηλη

 

Εάν ζητάς πιο δυνατή ένταση (αλλά όχι ράδιο) και να είνα 2γραμμο, τότε Samsung HM-1500 :cool:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ειναι οντως καλα , το θεμα ειναι οτι ειναι και βολικα , εμενα το μονο που με προβληματιζει με αυτα μαις και τα εχω κιολας ειναι η ενταση , για τα δικα μου μετρα ειναι χαμηλη

 

Αν τα συνδυάσεις με ένα ζευγάρι in-ear ακουστικά, δεν πρόκειται να «μείνεις» από ένταση. Τουλάχιστον σε όσα κινητά τα έχω δοκιμάσει παίζουν αρκετά δυνατά. Ακόμα και αυτά του πακέτου είναι πολύ καλά και από ποιότητα και από ένταση. Προσωπικά δεν αντέχω να ακούω πάνω από τα 2/3 ή τα 3/4 της έντασης.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ ψήνομαι να αγοράσω το mw600, μπορεί να μου πει κάποιος πως είναι από θέμα ποιότητας κλήσης; Θα ακούω και θα ακούγομαι καθαρά; Επίσης αν είχε κάποιος πρόβλημα συμβατότητας με το desire ας μου το πει.

Αν και με λίγο ψάξιμο βλέπω ότι έχει πολύ καλό ήχο στη μουσική, στις κλήσεις όμως είναι μέτριο. Τελικά έχοντας δοκιμάσει αρκετά bluetooth, την ποιότητα της plantronics στην ομιλία δεν την βρήκα αλλού. Έχει δοκιμάσει κανείς το savor m1100;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Αν τα συνδυάσεις με ένα ζευγάρι in-ear ακουστικά, δεν πρόκειται να «μείνεις» από ένταση. Τουλάχιστον σε όσα κινητά τα έχω δοκιμάσει παίζουν αρκετά δυνατά. Ακόμα και αυτά του πακέτου είναι πολύ καλά και από ποιότητα και από ένταση. Προσωπικά δεν αντέχω να ακούω πάνω από τα 2/3 ή τα 3/4 της έντασης.

 

 

μπορει να εχω και προβλημα δεν ξερω , αλλα τα εχω συνδιασει με διαφορα in-ear ακουστικά και δεν μου κανουν για δυνατα , ισως να ειναι απλα αρκετα δυνατα ...θα τα ηθελαν 2 τικ πιο δυνατα για τα γουστα μου :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ ψήνομαι να αγοράσω το mw600, μπορεί να μου πει κάποιος πως είναι από θέμα ποιότητας κλήσης; Θα ακούω και θα ακούγομαι καθαρά; Επίσης αν είχε κάποιος πρόβλημα συμβατότητας με το desire ας μου το πει.

Αν και με λίγο ψάξιμο βλέπω ότι έχει πολύ καλό ήχο στη μουσική, στις κλήσεις όμως είναι μέτριο. Τελικά έχοντας δοκιμάσει αρκετά bluetooth, την ποιότητα της plantronics στην ομιλία δεν την βρήκα αλλού. Έχει δοκιμάσει κανείς το savor m1100;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Καταπληκτική ποιότητα. Το πρώτο ακουστικό με το οποίο με ακούν κανονικά, χωρίς να παραπονιούνται ότι παραμορφώνει ο ήχος. Δεν έχω δοκιμάσει στο παρελθόν άλλη μάρκα όπως Plantronics κλπ, παρά μόνο Nokia και iTech. Με όποιον μίλησα σήμερα, μου είπε ότι ακούγομαι σαν να μιλάω κανονικά από το τηλέφωνο.

Κάτι άλλο που ανακάλυψα: Αφού μετά κόπων και βασάνων κατάφερα να τα δει ο υπολογιστής μου (θέμα drivers με τα Windows 7, το οποίο τελικά έλυσα), μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα MW600 σαν κάρτα ήχου, να ακούς μουσική από τον υπολογιστή (Winamp, YouTube κλπ) και να έχεις αναθέσει σαν συσκευή κλήσης το κινητό σου. Με το που δέχεσαι κλήση, κάνει pause το Winamp και φέρνει στο ακουστικό την κλήση. Μετά το τέλος της κλήσης, η μουσική συνεχίζει κανονικά από εκεί που είχε σταματήσει. Cool... ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά ρε παιδιά με αυτά που γράφετε για το SE MW600, διάβασα και αλλού κριτικές και τελικά φαίνεται να αποτελεί μια αξιόπιστη λύση bluetooth hands-free.

Όμως οι δικές μου ανάγκες προστάζουν κάποιο που να έχει καλή και πρωτίστως σταθερή εφαρμογή στα αυτιά μιας και η χρήση θα γίνεται σε συνθήκες training και είναι εκνευριστικό κάθε τρείς και λίγο να μου φεύγουν και να πρέπει ενώ τρέχω να προσπαθώ να τα ξαναβάζω στη θέση τους.

Έχω δει για παράδειγμα το Jabra sport το οποίο καλύπτει ως ένα βαθμό τις ανάγκες μου, αλλά αφενός μεν στην Ελλάδα δεν υπάρχει, αφετέρου η τιμή του μου φαίνεται λίγο "αλμυρή".

Τέλος πάντων για να μην σας κουράζω άλλο (πιστεύω ότι καταλάβατε τί ακριβώς ψάχνω), μήπως έχει πάρει το μάτι σας ή έχετε χρησιμοποιήσει κάποιο αντίστοιχο προϊόν ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά ρε παιδιά με αυτά που γράφετε για το SE MW600, διάβασα και αλλού κριτικές και τελικά φαίνεται να αποτελεί μια αξιόπιστη λύση bluetooth hands-free.

Όμως οι δικές μου ανάγκες προστάζουν κάποιο που να έχει καλή και πρωτίστως σταθερή εφαρμογή στα αυτιά μιας και η χρήση θα γίνεται σε συνθήκες training και είναι εκνευριστικό κάθε τρείς και λίγο να μου φεύγουν και να πρέπει ενώ τρέχω να προσπαθώ να τα ξαναβάζω στη θέση τους.

Έχω δει για παράδειγμα το Jabra sport το οποίο καλύπτει ως ένα βαθμό τις ανάγκες μου, αλλά αφενός μεν στην Ελλάδα δεν υπάρχει, αφετέρου η τιμή του μου φαίνεται λίγο "αλμυρή".

Τέλος πάντων για να μην σας κουράζω άλλο (πιστεύω ότι καταλάβατε τί ακριβώς ψάχνω), μήπως έχει πάρει το μάτι σας ή έχετε χρησιμοποιήσει κάποιο αντίστοιχο προϊόν ;

 

Φίλτατε στο εν λόγο μπορείς να βάλεις ΌΠΟΙΟ ακουστικό-ακουστηκά θες αφού έχει υποδοχή 3.5mm.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε στο εν λόγο μπορείς να βάλεις ΌΠΟΙΟ ακουστικό-ακουστηκά θες αφού έχει υποδοχή 3.5mm.

 

Σύμφωνοι, όμως εγώ θέλω να αποφύγω τα καλώδια...

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Πως να αποφύγεις τα καλώδια όταν φέρνεις σα παράδειγμα τα εν λόγο Jabra?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Όντως, και το jabra που λες με καλώδια είναι.

 

Για αθλητισμό, συνηθίζονται τα καλώδια γιατί δε θες το βάρος να βρίσκεται στα αυτιά σου από όπου μπορεί να φύγει αλλά ασφαλές κάπου στο μπράτσο ή στον κορμό. Οπότε χρησιμοποιείς ακουστικά που εφαρμόζουν/στηρίζονται καλά (μπορείς να πάρεις ένα ζευγάρι ακουστικά κατάλληλα για τέτοια χρήση) και το bluetooth το στηρίζεις κάπου στο πέτο από όπου φεύγει πολύ δύσκολα. Και να φύγει όμως σε extreme φάσεις αλλά και πάλι δε θα πέσει γιατί θα κρεμαστεί από τα ακουστικά.

 

Τα ακουστικά που έχει μέσα το MW600 μπορεί μάλιστα να σε βολέψουν αφού είναι από αυτά που μπαίνουν μέσα στο αυτί και δεν βγαίνουν εύκολα. Όμως δεν ακούς καθόλου το περιβάλλον που προσωπικά εμένα μου τη σπάει απίστευτα πέραν ότι το θεωρώ πολύ επικίνδυνο εάν βρίσκεσαι οπουδήποτε έξω από το σπίτι και μπορεί να σου έρθει οτιδήποτε από εκεί που δε το περιμένεις. Βέβαια εάν η άσκηση σου γίνεται σε ελεγχόμενο περιβάλλον μάλλον δεν έχεις πρόβλημα. Επίσης τα ακουστικά του MW600 είναι πολύ κοντά, ίσα ίσα για να φτάσει το καλώδιο από το λαιμό στο πέτο και έτσι δεν κρέμονται καλώδια. Μάλιστα το ένα ακουστικό έχει διαφορετικό μήκος από το άλλο οπότε περνάς το δεξί πίσω από το λαιμό και το καλωδιάκι έρχεται από αριστερά για να συνδέσεις το bluetooth, το mp3 σου ή ότι άλλο μικρό έχεις.

 

Οπότε το αποτέλεσμα είναι κάπως έτσι:

http://www.raovat.vn/_img_server/product/2011/10/26/550/550309/1319621602.21.jpg

 

Αν ρωτάς εμένα, πέρα από το πρόβλημα με την πλήρη απομόνωση, είναι ότι πρέπει για άσκηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...