Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Εχω ένα Sharp GX30i. Σήμερα αγόρασα το WEP 200 και το συστίνω ανεπιφύλακτα.

Είναι πολύ όμοεφο και εξαιρετικά μικρό. Πλήρη συμβατότητα με το Sharp

load.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εχοντας αλλάξει 4 bluetooth και γω προτείνω το samsung wep200.Εχει το καλυτερο value for money χωρια που ειναι αψογο σε ολα του και μικρο επισης.Το μονο που το ανταγωνιζεται ειναι το Νοκια bh-800 αλλα 2,5 φορες πιο ακριβο!!
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας αλλάξει 4 bluetooth και γω προτείνω το samsung wep200.Εχει το καλυτερο value for money χωρια που ειναι αψογο σε ολα του και μικρο επισης.Το μονο που το ανταγωνιζεται ειναι το Νοκια bh-800 αλλα 2,5 φορες πιο ακριβο!!

 

θα'θελες,μαλλον δεν φαινεται να εχεις και πολυ μεγαλη εμπειρια στα ΒΤ..

παρε ενα plantronics 640 και δοκιμασε και υστερα μας λες..

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την αλλη δεν ειχα την καλυτερη εμπειρια με το WEP 200. Σε κάθε εισερχόμενη κλήση προκαλούσε τρομερό κόλλημα και στα δύο κινητα με τα οποία το χρησιμοποιούσα (w810, w300). Τα κινητά έβγαζαν μάυρη οθόνη, κολλούσε το κουδόυνι και δεν σταματούσε παρά μονο αν εβγαζα την μπαταρία και ασφαλώς δεν μπορούσα να πατήσω κανένα πληκτρο ή να απαντήσω την κλήση. Ο μόνος τρόποσ για να ξεκολλήσουν ήταν να αφαιρέσω την μπαταρία. Το handsfree ειναι εδω και 15 μέρες στο service της Samsung και ακόμα δεν έχω απάντηση καμία!!

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εξης απορια. Μπορω να συνδεσω το BT H/F στο pc και να ακουω τον οποιονδηποτε ηχο θα ακουγοταν απο τα ηχεια απο το handsfree? Εννοειται οτι υπαρχει bluetooth adaptor στο pc. Το εχει κανει κανεις? Και επιπλεον αν το handsfree ειναι stereo(SE DS 970) και το adaptor υποστηριζει AD2P θα ακουω στερεοφωνικα τον ηχο?

Αν καποιος το εχει κανει ας γραψει τις οδηγιες και για εμας τους υπολοιπους.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

θα'θελες,μαλλον δεν φαινεται να εχεις και πολυ μεγαλη εμπειρια στα ΒΤ..

παρε ενα plantronics 640 και δοκιμασε και υστερα μας λες..

Γιατι να θελω ρε μαστορα?Αντιπροσωπος της Samsung ειμαι?Εγω απλα εξεφρασα την αποψη μου συμφωνα με αυτα που εχω δοκιμασει και θελοντας να εχω μικρο handsfree οπως το Samsung η το Νοκια bh-800.Το plantronics αν και ελαφρυ εχει μεγαλο μεγεθος και δε το θελω.

Πολυ φανατιλα ρε παιδι μου ουτε να σε πληρωνε η εταιρεια!!!Παντως αν το εχεις τοσο καημο κανε μου ενα plantronics δωρο να το δοκιμασω!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να θελω ρε μαστορα?Αντιπροσωπος της Samsung ειμαι?Εγω απλα εξεφρασα την αποψη μου συμφωνα με αυτα που εχω δοκιμασει και θελοντας να εχω μικρο handsfree οπως το Samsung η το Νοκια bh-800.Το plantronics αν και ελαφρυ εχει μεγαλο μεγεθος και δε το θελω.

Πολυ φανατιλα ρε παιδι μου ουτε να σε πληρωνε η εταιρεια!!!Παντως αν το εχεις τοσο καημο κανε μου ενα plantronics δωρο να το δοκιμασω!:lol:

 

Εδω φιλε μου ειμαστε για να βοηθαμε ο ενας τον αλλο με τις αποψεις μας και τις εμπειριες μας..Οταν δεν ειμαστε για κατι σιγουροι προσπαθουμε να μην το μεταφερουμε και στους αλλους...

Οσο για τα υπολοιπα...θα ελεγα συμφωνα με την ηλικια σου...:cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Εδω φιλε μου ειμαστε για να βοηθαμε ο ενας τον αλλο με τις αποψεις μας και τις εμπειριες μας..Οταν δεν ειμαστε για κατι σιγουροι προσπαθουμε να μην το μεταφερουμε και στους αλλους...

Οσο για τα υπολοιπα...θα ελεγα συμφωνα με την ηλικια σου...:cry: :cry:

Λοιπον συμφωνα με την ηλικια μου(25 ετων) το samsung κανει αψογα τη δουλεια του!!Οκ??Και σε μεγεθος ειναι επισης μικρο και διακριτικο!Οκ?Και το κοστος του πιστευω ειναι σχετικα καλο σε σχεση με τον ανταγωνισμο!Οκ?Εχω δικαιωμα να τα γραψω αυτα στο φορουμ η οχι??Εσυ εισαι ο αγαπητικος του thread και μου απαγορευεις??Τι να πω ρε παιδι μου πρωτη φορα μου βαζουν χερι μεσα εδω επειδη εγραψα την αποψη μου!Ελπιζω η plantronics να σου δωσει ποσοστα παντως.Το αξιζεις!

Να σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά είμαι σε αναζήτηση κάποιου bluetooth handsfree.

Προορίζεται για άτομο που θα κάνει πολύ χρήση επαγγελματίας και οδηγώντας κυρίως. Ο κυρίως λόγος επιλογής είναι η οδήγηση.

 

Λοιπόν αναζητώ κάτι οικονομικό αλλά φυσικά να είναι και άνετο. Το άτομο είναι λίγο περίεργο οπότε ίσως τα WEP 200 και plantronics 640 να του φανούν περίεργα διότι θα μπαίνουν μέσα στο αυτί. Άσε που είναι ανάγκη να ακούει και το περιβάλλον και δεν ξέρω τι γίνεται με αυτά τα δύο αφού μπαίνουν στο αυτί.

 

΄Γενικά τι θα προτείνατε από όλες τις εναλλακτικές πέρα από το samsung και to plantronics??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά είμαι σε αναζήτηση κάποιου bluetooth handsfree.

Προορίζεται για άτομο που θα κάνει πολύ χρήση επαγγελματίας και οδηγώντας κυρίως. Ο κυρίως λόγος επιλογής είναι η οδήγηση.

 

Λοιπόν αναζητώ κάτι οικονομικό αλλά φυσικά να είναι και άνετο. Το άτομο είναι λίγο περίεργο οπότε ίσως τα WEP 200 και plantronics 640 να του φανούν περίεργα διότι θα μπαίνουν μέσα στο αυτί. Άσε που είναι ανάγκη να ακούει και το περιβάλλον και δεν ξέρω τι γίνεται με αυτά τα δύο αφού μπαίνουν στο αυτί.

 

΄Γενικά τι θα προτείνατε από όλες τις εναλλακτικές πέρα από το samsung και to plantronics??

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=670&product=851051

Θεωρω πως είναι μία πολύ καλή επιλογή για επαγγελματία οδηγό..:D :) :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...

Πηρα κ εγω το wep 200..

Πολυ μικρο,ελαφρυ,κομψο κ καλη αποδοση...

Εχω μια απορια ομως σχετικα με την αυτονομια του κ θα ηθελα να με βοηθησουν κυριως οι κατοχοι του(αλλα κ οποιος αλλος γνωριζει)

Την πρωτη μερα(το αφησα να φορτιζει ακομα κ μετα που αναψε το μπλε φωτακι)με 45λεπτα ομιλιας κρατησε 8ωρες συνολικα!!Μου φανηκε λιγο αλλα λεω μπορει με την 2η φορτιση να στρωσει λιγο...Αλλα παλι τα ιδια...47λεπτα ομιλιας κρατησε παλι 8ωρες συνολο...Ειναι φυσιολογικο αυτο?Στα χαρακτηριστικα του αναφερει 4ωρες ομιλιας κ 70ωρες αναμονη(το ξερω βεβαια οτι ειναι θεωρητικο αυτο...)

Επισης,επειδη εχω εταιρικο με συνεπεια να μιλαω αρκετα κ με ενδιαφερει αρκετα η αυτονομια,μηπως το Plantronics 640 θα ηταν καλυτερο σε αυτο το θεμα?

ευχαριστω.....

Μολις τωρα εκλεισε μετα την 3η φορτιση....

Συνολο 27 ωρες με 15 λεπτα ομιλιας......νομιζω πως υπαρχει προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...

Πηρα κ εγω το wep 200..

Πολυ μικρο,ελαφρυ,κομψο κ καλη αποδοση...

Εχω μια απορια ομως σχετικα με την αυτονομια του κ θα ηθελα να με βοηθησουν κυριως οι κατοχοι του(αλλα κ οποιος αλλος γνωριζει)

Την πρωτη μερα(το αφησα να φορτιζει ακομα κ μετα που αναψε το μπλε φωτακι)με 45λεπτα ομιλιας κρατησε 8ωρες συνολικα!!Μου φανηκε λιγο αλλα λεω μπορει με την 2η φορτιση να στρωσει λιγο...Αλλα παλι τα ιδια...47λεπτα ομιλιας κρατησε παλι 8ωρες συνολο...Ειναι φυσιολογικο αυτο?Στα χαρακτηριστικα του αναφερει 4ωρες ομιλιας κ 70ωρες αναμονη(το ξερω βεβαια οτι ειναι θεωρητικο αυτο...)

Επισης,επειδη εχω εταιρικο με συνεπεια να μιλαω αρκετα κ με ενδιαφερει αρκετα η αυτονομια,μηπως το Plantronics 640 θα ηταν καλυτερο σε αυτο το θεμα?

ευχαριστω.....

Μολις τωρα εκλεισε μετα την 3η φορτιση....

Συνολο 27 ωρες με 15 λεπτα ομιλιας......νομιζω πως υπαρχει προβλημα....

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?action=compare&content=&info=&page=1&link=&preorder=false&compCategory=0&searchTerm%5B0%5D.attribute=5&searchTerm%5B0%5D.minNumberValue=&searchTerm%5B0%5D.maxNumberValue=&searchTerm%5B1%5D.attribute=2&searchTerm%5B1%5D.textValue=&searchTerm%5B2%5D.attribute=117&searchTerm%5B2%5D.minNumberValue=&searchTerm%5B2%5D.maxNumberValue=&searchTerm%5B0%5D.attribute=0&searchTerm%5B0%5D.textValue=&searchTerm%5B0%5D.minNumberValue=&searchTerm%5B0%5D.maxNumberValue=&searchTerm%5B0%5D.booleanValue=false&searchTerm%5B1%5D.attribute=0&searchTerm%5B1%5D.textValue=&searchTerm%5B1%5D.minNumberValue=&searchTerm%5B1%5D.maxNumberValue=&searchTerm%5B1%5D.booleanValue=false&searchTerm%5B2%5D.attribute=0&searchTerm%5B2%5D.textValue=&searchTerm%5B2%5D.minNumberValue=&searchTerm%5B2%5D.maxNumberValue=&searchTerm%5B2%5D.booleanValue=false&descending=true&compCategory=0&category=485&sort=3&category=485&productIds=22614&productIds=33930&searchCategory=&searchString=&username=&password=&emailFromFriend=&emailToFriend=&emailText=

 

Συγκρινέ και δες τι σου ταιριάζει καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το 640 δεν κρατάει ούτε κατά διάνοια 15 ώρες ομιλία. Άντε να μιλάω 20 λεπτά τη μέρα και κρατάει 3-4 μέρες..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω ένα MOTOROLA V3xx i-mode, και ψάχνω bluetooth.

Είμαι μεταξύ του motorola H-700 και του PLATRONICS 640x DISCOVERY.

Τί προτείνετε;

Με ενδιαφέρουν : ποιότητα ήχου, μέγιστη απόσταση.

Ευχαριστώ.:)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κάποια σύσταση για κάποιο Bluetooth Headset με Clip.

Κατά προτίμηση όχι πολύ ογκώδες και διαθέσιμο από πλαίσιο ή eshop.

 

Κάποια σύσταση?

Link to comment
Share on other sites

Πριν καμιά εβδομάδα (την Δευτέρα για ακρίβεια) πήρα ένα gadgetάκι bluetooth το οποίο το είχα δει εδώ και πολύ καιρό στο εξωτερικό αλλά μόλις τώρα το είδα σε ένα κατάστημα στην Ελλάδα!Είναι το συγκεκριμένο:

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=32919&category=485

 

Είναι το Bluevoice Chronotech.Μπορώ να σας κάνω μια πολύ συνοπτική περιγραφή για να πάρετε μια ιδέα γιατί εγώ πήγα να το πάρω με ένα μικρό ρίσκο γιατί δεν ήξερα τι έπαιζε.

 

Πρώτα θα σας γράψω τα πιο σημαντικά χαρακτηριστικά που αναφέρονται στο βιβλιαράκι με τις οδηγίες:

 

Bluetooth version=1.2

Range of frequency=2.4Ghz spectrum

Operation range= Max 10 meters (33 feet) Class 2

Dimension= Main unit only: 38x58x23mm

Overall product: 38x230x23xx

Weight= Main unit only: 20gr

Overall product: 45gr

Charging time=2-3 hours

Talking time=4 hours

Standby time=120 hours

Battery=Li-in Polymer

Output power=-13dBm ~ 0dBm (class 2)

Security= 128 bits encryption

 

Εγώ το χρησιμοποιώ από την Δευτέρα το απόγευμα και μέχρι τώρα δεν το έχω ξαναφορτίσει.Μιλάω σίγουρα κάνα 20λεπτο την μέρα.Περιμένω να δω μέχρι πόσο θα αντέξει.Μια χαρά δηλαδή από θέμα μπαταρίας.

 

Από θέμα βάρους....μια χαρά πιστεύω ότι είναι.Το μόνο μείον (για μερικούς μπορεί να υπάρχει πρόβλημα) είναι ότι δεν "αγκαλιάζει" το αυτί αλλά έχει ένα λαστιχάκι σαν βεντούζα το οποίο μπαίνει μέσα στο αυτί σαν ακουστικό.Όμως στο κουτί έχει 3 τέτοια σε διαφορετικά μεγέθη για να ταιριάζουν σε όλα τα αυτιά.Εγώ πάντως βρήκα το κατάλληλο μέγεθος για μένα! ;)

 

Αρκετά καλή ακουστική,δεν είχα πρόβλημα να ακούσω τον άλλον αλλά και γενικά με τους εξωτερικούς θορύβους καλά τα πάει.

 

Είναι και φυσικά ένα κλασικό ρολόι με χρονόμετρα,ξυπνητήρια,φωτισμό κ.α. συν ότι έχει μεγάλη και ευανάγνωστη οθόνη.

 

Από εμβέλεια...αρκετά καλό!

 

Ένα βασικό πλεονέκτημα είναι ότι μπορείς να το έχεις παντού μαζί σου γιατί είναι και ρολόι και αν δεν θες το μπλέ φωτάκι που έχει μπροστά να αναβοσβήνει για να είσαι πιο διακριτικός με ένα απλό μονό πάτημα σταματάει να αναβοσβήνει και είσαι άνετος.

 

Αν θέλετε να μου κάνετε ερωτήσεις/απορίες κ.α. εδώ είμαι.Ευχαρίστως να απαντήσω.Εμένα με βόλεψε και δεν είναι ιδιαίτερα ακριβό. 49€το έχουν.

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το έβαζα στο αυτί σαν HandsFree, αλλά δε θα το έβαζα ποτέ στο χέρι μου σαν ρολόι. Δεν μ' αρεσει..
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το έβαζα στο αυτί σαν HandsFree, αλλά δε θα το έβαζα ποτέ στο χέρι μου σαν ρολόι. Δεν μ' αρεσει..

 

Συμφωνώ το ίδιο και εγώ;) ....έτσι και αλλιώς κάθε πράγμα προορίζεται για μία δουλειά,άλλο ρολόι και άλλο ΒΤ handsfree:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα τα έφτυσε η μπαταρία.Σχεδόν 5 μέρες χρήση δηλαδή!

 

Όσον αφορά αν αρέσει σε κάποιον σαν σχέδιο....αυτό ρε παιδιά είναι υποκειμενικό.Εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα.Μια χαρά είναι το σχεδιάκι,είναι αρκετά μικρό (το Casio G-Shock που έχω πιο κουμούτσα είναι,αλλά έχει άλλα καλά φυσικά),διακριτικό και ΠΟΛΥ βολικό γιατί το έχεις πάντα μαζί σου χωρίς να ενοχλεί και έχει και λειτουργίες ρολογιού.

 

Τώρα για το τι προορίζεται κάθε gadget...είναι λίγο άστοχο γιατί με αυτή την λογική δεν θα υπήρχαν κινητά που μοιάζουν με παιχνιδομηχανές,με pda κ.α.!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τώρα για το τι προορίζεται κάθε gadget...είναι λίγο άστοχο γιατί με αυτή την λογική δεν θα υπήρχαν κινητά που μοιάζουν με παιχνιδομηχανές,με pda κ.α.!

 

Καλά σ'αυτό φίλε μου δεν μπορώ να πώ πως έχεις άδικο...:)

Link to comment
Share on other sites

;)

 

Πάντως μετά από 1 εβδομάδα σχεδόν μου φαίνεται καλό και βολικό gadgetακι και αρκετά τίμιο για τα λεφτά του.

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι και λίγο αργά..δεν κατάλαβα κάτι,έχει και ξεχωριστό ακουστικό ή όταν σε παίρνουν τηλέφωνο βάζεις το ρολόι στο αυτί σου; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...