Jump to content

Συσκευή μέχρι 200 ευρώ


amanitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

σκέφτομαι να αλλάξω το κινητό μου και ψάχνω κάποιο μέχρι 200 το πολύ 250 ευρώ (από skroutz).

Δεν με ενδιαφέρουν οι Κινεζιές (όλα κινέζικα αλλά καταλάβατε πως το εννοώ).

Θέλω να έχει μια αξιοπρεπή κάμερα και να είναι και γρήγορο. Φανταστείτε τώρα εχω το Μi A2 και έχω λυπηθεί τα λεφτά που έδωσα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σκέφτομαι να αλλάξω το κινητό μου και ψάχνω κάποιο μέχρι 200 το πολύ 250 ευρώ (από skroutz).

Δεν με ενδιαφέρουν οι Κινεζιές (όλα κινέζικα αλλά καταλάβατε πως το εννοώ).

Θέλω να έχει μια αξιοπρεπή κάμερα και να είναι και γρήγορο. Φανταστείτε τώρα εχω το Μi A2 και έχω λυπηθεί τα λεφτά που έδωσα.

 

Ποια είναι τα βασικά ελαττώματα του mia2 για εσένα;

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι τα βασικά ελαττώματα του mia2 για εσένα;
Για μένα ένα (καθος το έχω για συσκευή - πείραμα (κάνω διάφορα πειράματα πάνω του)

Όλο και όλο ενα.. Για να πετύχεις καλό hardware πρέπει να κάνεις ταμαμ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως την κάμερα του α2 δε την λες και απαίσια.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Xz1 και έκλεισες για τα επόμενα χρόνια.

Μπαταρία μ.ο όχι παραπάνω, καθαρά μια μέρα με φυσιολογική χρήση,και λέω για αυτήν διότι αυτή είναι ας πούμε ένα μείον σε μια σφαιρικά ολοκληρωμένη ναυαρχίδα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως την κάμερα του α2 δε την λες και απαίσια.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οχι απαισια δεν ειναι μετρια ειναι και την μερα προς καλουτσικη

 

το οτι πρεπει να παιξεις joker το τι hardware θα σου τυχει αυτοματος τρωει ακυρο και 50 ευρω να εκανε η συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι τα βασικά ελαττώματα του mia2 για εσένα;

 

Προσωπικά δεν εχω μείνει καθόλου ευχαριστημένος και το έχω παλέψει πολύ. Η κάμερα δεν με καλύπτει και δεν με ικανοποιεί. Είχα το honor 8 και θεωρώ ότι είχε καλύτερη κάμερα. Επίσης, κολλάει...όπως το μέλι. Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Custom, την γνήσια όπως ήταν, γενικά τα πάντα σχεδόν και όμως όλο προβλήματα. Έφτιαχνε το ένα χαλούσε το άλλο. Γενικά ένας συμφορουμήτης αναφέρει ότι για να εχεις καλό hardware πρέπει να κάνεις τάμα και συμφωνώ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Redmi note 7 και μετά galaxy a50

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

To redmi βλέπω έχει τον ίδιο επεξεργαστή με το Α2 άρα νομίζω δεν θα το προτιμήσω πάλι...Το Α50 έχει καλή κάμερα;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το hardware πάντως δεν το κατάλαβα.

Όσα Xiaomi πέρασαν από τα χέρια μου δεν είχαν προβλήματα hardware.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ως τα 250 δεν υπάρχει κάτι να συγκρίνεται με το poco σε κανένα τομέα . Είναι απλά μονόδρομος ως τα 250. Ειδικά τα samsung αυτής της κατηγορίας και κάτι honor 8x κλπ δεν υπολογίζονται καν ως αντιπαλοι
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν εχω μείνει καθόλου ευχαριστημένος και το έχω παλέψει πολύ. Η κάμερα δεν με καλύπτει και δεν με ικανοποιεί. Είχα το honor 8 και θεωρώ ότι είχε καλύτερη κάμερα. Επίσης, κολλάει...όπως το μέλι. Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Custom, την γνήσια όπως ήταν, γενικά τα πάντα σχεδόν και όμως όλο προβλήματα. Έφτιαχνε το ένα χαλούσε το άλλο. Γενικά ένας συμφορουμήτης αναφέρει ότι για να εχεις καλό hardware πρέπει να κάνεις τάμα και συμφωνώ.

Για την φωτογραφία δεν μπορώ να διαφωνήσω καθώς οι ανάγκες και οι εμπειρίες του καθενός είναι διαφορετικές. Σε ότι αφορά το hardware, ίσως έπεσες σε προβληματικό. Πολλά έχουν ακουστεί για το συγκεκριμένο. Τώρα αν ο 660 δεν σε καλύπτει και σου "κολλάει" τότε θα πρέπει να ανεβάσεις το μπάτζετ σου και να πάς σε κάποιον 845 ή και παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ως τα 250 δεν υπάρχει κάτι να συγκρίνεται με το poco σε κανένα τομέα . Είναι απλά μονόδρομος ως τα 250. Ειδικά τα samsung αυτής της κατηγορίας και κάτι honor 8x κλπ δεν υπολογίζονται καν ως αντιπαλοι
Συμφωνώ απόλυτα! Αν τώρα ο φίλος θέλει να φύγει από xiaomi, υπάρχει το honor play το οποίο είναι πολύ δυνατό αλλά έχει κατώτερη κάμερα από το mia2 και το honor 10 το οποίο έχει αρκετά καλή κάμερα

 

Sent from my Cool 1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα! Αν τώρα ο φίλος θέλει να φύγει από xiaomi, υπάρχει το honor play το οποίο είναι πολύ δυνατό αλλά έχει κατώτερη κάμερα από το mia2 και το honor 10 το οποίο έχει αρκετά καλή κάμερα

 

Sent from my Cool 1 using Tapatalk

K σε καμερα δε νομίζω ότι χτυπιέται σ αυτά λεφτά τo poco είδικα με gcam απόδειξη η φωτό που έβγαλα τα Χριστούγεννα όταν το ειχα

 

https://bgh.ogqcorp.com/sh/pib

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαίνω

είδα στο skroutz και το mi 8 lite των 128 gb στα 220. αξίζει λέτε;

 

Δεν έχω θέμα με την xiaomi συγκεκριμένα αλλά με το συγκεκριμένο μοντέλο που απλά με έχει απογοητεύσει και έχω ξενερώσει.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καταλαβαίνω

είδα στο skroutz και το mi 8 lite των 128 gb στα 220. αξίζει λέτε;

 

Δεν έχω θέμα με την xiaomi συγκεκριμένα αλλά με το συγκεκριμένο μοντέλο που απλά με έχει απογοητεύσει και έχω ξενερώσει.

 

Αξιόλογη συσκευή αλλά συνολικά για 20 κάτι ευρώ το poco ειναι ανωτερο

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 200€ δες και το mate 20 lite. Το έπαιξα λίγο αυτές τις ημέρες, πολύ ποιοτική συσκευή, γρήγορο, απολαυστική οθόνη, κάμερα αξιοπρεπέστατη και με AI.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

K σε καμερα δε νομίζω ότι χτυπιέται σ αυτά λεφτά τo poco είδικα με gcam απόδειξη η φωτό που έβγαλα τα Χριστούγεννα όταν το ειχα

 

 

 

https://bgh.ogqcorp.com/sh/pib

Το λινκ με πετάει σε μια εφαρμογή με wallpapers στο playstore

 

Sent from my Cool 1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ με πετάει σε μια εφαρμογή με wallpapers στο playstore

 

Sent from my Cool 1 using Tapatalk

 

Wallpapers από φωτογραφίες χρηστών στο play store. Εκει την έχω ανεβάσει .και την έχουν κάνει download πάνω 2.150 άτομα!!!! Κ στο flickr η ίδια με το ταπεινό poco Xmas eve greece

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το hardware πάντως δεν το κατάλαβα.

Όσα Xiaomi πέρασαν από τα χέρια μου δεν είχαν προβλήματα hardware.

 

mi a2 έχει βγει με άπειρους συνδιασμους hardware άλλες μνήμες το ένα άλλη cmera το άλλο άλλη οθόνη το τρίτο κλπ κλπ (δεν είχαν όλα ίδιας μαρκας harware μέσα και μάλιστα είχαν και αρκετές αποκλείσεις μια συσκευή απο την άλλη η μια σερνόταν η άλλη είχε θέματα η οθόνη η τρίτη camera ήταν χαλι κλπ κλπ) βέβαια είχε καποιες εκδόσεις λουκούμι (με μνήμες samsung κλπ) αλλά άντε βρες το είναι θέμα καθαρά τύχης....... στο τι σου πετυχη οτι άφορα το mi a2

 

γνώμη μου πάει σε κάτι σίγουρο έτυμο που παιζει ouf of box και τέλος το βγάζει από το κουτί και δεν ασχολείται ποτέ ξανά

 

Για την φωτογραφία δεν μπορώ να διαφωνήσω καθώς οι ανάγκες και οι εμπειρίες του καθενός είναι διαφορετικές. Σε ότι αφορά το hardware, ίσως έπεσες σε προβληματικό. Πολλά έχουν ακουστεί για το συγκεκριμένο. Τώρα αν ο 660 δεν σε καλύπτει και σου "κολλάει" τότε θα πρέπει να ανεβάσεις το μπάτζετ σου και να πάς σε κάποιον 845 ή και παραπάνω.

 

αν του πέτυχε έκδοση με άθλια camera θα σου έλεγα εγώ τι έβγαζε................... δυστιχος διαφορές ήταν αρκετά μεγάλες η μια έκδοση έβγαζε καλά έως πολύ καλά η άλλη μέτρια εως χάλια (σε ορισμένες συνθήκες)

 

δυστιχος ακόμη είναι άκρος αναξιόπιστη (όχι η συσκευή η ίδια η xiaomi με της κινήσεις που κάνει σαν να σου λέει να είμαι ακόμη καρακινεζος )

Link to comment
Share on other sites

mi a2 έχει βγει με άπειρους συνδιασμους hardware άλλες μνήμες το ένα άλλη cmera το άλλο άλλη οθόνη το τρίτο κλπ κλπ (δεν είχαν όλα ίδιας μαρκας harware μέσα και μάλιστα είχαν και αρκετές αποκλείσεις μια συσκευή απο την άλλη η μια σερνόταν η άλλη είχε θέματα η οθόνη η τρίτη camera ήταν χαλι κλπ κλπ) βέβαια είχε καποιες εκδόσεις λουκούμι (με μνήμες samsung κλπ) αλλά άντε βρες το είναι θέμα καθαρά τύχης....... στο τι σου πετυχη οτι άφορα το mi a2

 

γνώμη μου πάει σε κάτι σίγουρο έτυμο που παιζει ouf of box και τέλος το βγάζει από το κουτί και δεν ασχολείται ποτέ ξανά

 

 

 

αν του πέτυχε έκδοση με άθλια camera θα σου έλεγα εγώ τι έβγαζε................... δυστιχος διαφορές ήταν αρκετά μεγάλες η μια έκδοση έβγαζε καλά έως πολύ καλά η άλλη μέτρια εως χάλια (σε ορισμένες συνθήκες)

 

δυστιχος ακόμη είναι άκρος αναξιόπιστη (όχι η συσκευή η ίδια η xiaomi με της κινήσεις που κάνει σαν να σου λέει να είμαι ακόμη καρακινεζος )

 

Για το mi a2 πιθανόν να έχεις δίκιο εγώ το κράτησα πολύ λίγο και δεν μπορώ να έχω άποψη . Αλλά ως τα 250 διαφωνείς ότι το poco είμαι μονόδρομος ; Δεν βγήκε τυχαία η vfm συσκευή της χρονιάς . Έχει πολύ λίγες παραχώρησεις σε σχέση με αυτά που σου δίνει

Link to comment
Share on other sites

Για το mi a2 πιθανόν να έχεις δίκιο εγώ το κράτησα πολύ λίγο και δεν μπορώ να έχω άποψη . Αλλά ως τα 250 διαφωνείς ότι το poco είμαι μονόδρομος ; Δεν βγήκε τυχαία η vfm συσκευή της χρονιάς . Έχει πολύ λίγες παραχώρησεις σε σχέση με αυτά που σου δίνει

 

πέρασε το poco πο τα χέρια μου έχει όλο και όλο ένα καλό (ψέμα δυο) είναι πολύ γρήγορο και έχει καλή μπαταρία σε όλα τα αλλά το mi a2 είναι κατά πολύ ανώτερο (αν πετύχεις καλή έκδοση) εγώ προσωπικά ήταν να το έχω για συσκευή πείραμα (να δοκιμάζω διάφορα πάνω του) και δδεν το κράτησα γιατί οθόνη πάρα ήταν άθλια (τα υπόλοιπα με κάλυπταν για αυτό που το ήθελα) (για πρώτη συσκευή για την ώρα xs max (ήταν να γίνει mate 20 pro αλλά έφαγα πολλαπλές φόλες με πράσινη οθόνη και τα παράτησα )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...