Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωχ, όπως ακριβώς το φοβόμουν. Άρχισαν ήδη οι κακες κριτικές για μπαταρία.

 

Ο MKHDB έχει τη συσκευή στα χέρια του εδώ και 3 εβδομάδες και αναφέρει πολύ μειωμένη αυτονομία σε σχέση με τις προηγούμενες συσκευές της OnePlus. 4.5 ώρες sot το ανώτερο.

 

Τα 90 refresh rate της οθόνης λέει ότι είναι μονίμως ενεργά, ακόμη και όταν είσαι απλώς στη homesceen, σε αντίθεση με το iPad που έχει dynamic switch.

 

 

 

Τέτοια μειωμένη αυτονομία σε κινητό, και ειδικά OnePlus, με τίποτα από εμένα. Με το 5αρι έχω ακόμη 8-8,5 ώρες οθονη μετά από 2 χρόνια!

 

 

 

Pass ξεκάθαρο για μένα λοιπόν. Θα περιμένω για απλό 7Τ !

Φυσικά όλα αυτά έχεις την δυνατότητα να τα ρυθμίσεις χαμηλότερα. Αντί για 90 μπορείς να το έχεις στα 60Hz και αντί για 1440p να το έχεις στα 1080p. Μόνο από αυτά τα δύο θα διπλασιασεις την αυτονομία της συσκευής.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

αφου ρε παιδια εχει επιλογη είτε να τα κατεβασεις σε 60hz ειτε να τα εχεις στο auto

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

αφου ρε παιδια εχει επιλογη είτε να τα κατεβασεις σε 60hz ειτε να τα εχεις στο auto
Τώρα το είδα

Για τα πανηγύρια οι youtuber.

Ασχετοσύνη και παραπληροφορηση στο μέγιστο

 

Ξεφτιλισμενοι

 

 

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

56d11c16e7bc53587937201ab9685f27.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

σε 16 ωρες φευγει παραγγελια. Nebula blue 8/256

χτυπησα και αυτη να φαινεται το χρωμα https://www.olixar.com/exoshield-oneplus-7-pro-case-tough-snap-on-clear

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Εδώ οι τιμές παντού και χρώματα ανά μοντέλο

 

9dd642662db2c6ef153be85f498047e2.jpg

 

Έπεσαν μέσα τα αρχικά leaks προ εβδομάδων

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

Επίσημα αυτά; γιατί συμφέρει τελικά η λιριτσα με ισοτιμία 1.07 αντί να το τσιμπήσω με Ευρα και Ελλάδα.

 

Βίντεο και κάμερα όποιος έχει update ρε παιδιά ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά όλα αυτά έχεις την δυνατότητα να τα ρυθμίσεις χαμηλότερα. Αντί για 90 μπορείς να το έχεις στα 60Hz και αντί για 1440p να το έχεις στα 1080p. Μόνο από αυτά τα δύο θα διπλασιασεις την αυτονομία της συσκευής.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ε και τότε γιατί να πάρω το προ και να το πληρώσω ακριβότερα? Με αυτή τη λογική, έρχομαι στα λόγια μου , χαχα. Το μόνο δελεαστικο feature του προ για εμένα είναι no notch. Άπαξ και έρθει στο απλό μοντέλο, δεν έχω δεύτερες σκέψεις. Δεν ανταλλάσσω αυτονομία με qhd και 90 refresh rate. Αν πρεπει να τα απενεργοποιώ για να έρθω στα προηγούμενα επίπεδα μπαταρίας, έχουν ήδη χάσει το νόημα ύπαρξης τους για εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα αυτά; γιατί συμφέρει τελικά η λιριτσα με ισοτιμία 1.07 αντί να το τσιμπήσω με Ευρα και Ελλάδα
Το αντίθετο ισχύει

699 λίρες =810 ευρώ σήμερα για το 8/256 αν αγοράσεις από Αγγλία

 

Ενώ από χώρες με ευρώ πάει 750

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το auto για τα hz δεν υπάρχει στο βίντεο του mkbhd, ενώ στο βίντεο του verge αναφέρει ότι γίνεται κανονικά. Ίσως ο πρώτος έκανε review με παλιότερο software.

 

Παντως το να αγοράσεις αυτη τη συσκευή και να ρίξεις μόνιμα την ανάλυση και τα hz προκειμένου να κρατάει η μπαταρία πάνω από 5 ώρες μου φαίνεται εντελώς ηλιθιο.

 

Ίσως θα ήταν καλύτερα να περιμέναμε review με software που θα πάρει το κινητό όταν κυκλοφορήσει επίσημα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το auto για τα hz δεν υπάρχει στο βίντεο του mkbhd, ενώ στο βίντεο του verge αναφέρει ότι γίνεται κανονικά. Ίσως ο πρώτος έκανε review με παλιότερο software.

 

Παντως το να αγοράσεις αυτη τη συσκευή και να ρίξεις μόνιμα την ανάλυση και τα hz προκειμένου να κρατάει η μπαταρία πάνω από 5 ώρες μου φαίνεται εντελώς ηλιθιο.

 

Ίσως θα ήταν καλύτερα να περιμέναμε review με software που θα πάρει το κινητό όταν κυκλοφορήσει επίσημα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Μα και σε ipad pro έτσι δουλεύει άρα το νορμάλ είναι.

 

Απλά σε ipad γίνεται αυτόματα ενώ σε oneplus χειροκίνητα

Ίσως βέβαια αργότερα γίνει αυτόματα και σε Oxygen.

 

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το auto για τα hz δεν υπάρχει στο βίντεο του mkbhd, ενώ στο βίντεο του verge αναφέρει ότι γίνεται κανονικά. Ίσως ο πρώτος έκανε review με παλιότερο software.

 

Παντως το να αγοράσεις αυτη τη συσκευή και να ρίξεις μόνιμα την ανάλυση και τα hz προκειμένου να κρατάει η μπαταρία πάνω από 5 ώρες μου φαίνεται εντελώς ηλιθιο.

 

Ίσως θα ήταν καλύτερα να περιμέναμε review με software που θα πάρει το κινητό όταν κυκλοφορήσει επίσημα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Ακριβώς! Μου φαίνεται απλά τραγικό. Μακάρι αυτή η auto λειτουργία να κανει τελικά δουλειά αλλά δεν διατηρώ μεγάλες ελπίδες δυστυχώς. Θα περιμένω battery reviews με auto λειτουργία. Γιατί αν πρέπει να κλείνω τελείως τις λειτουργίες, ακυρώνεται ως μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Μα και σε ipad pro έτσι δουλεύει άρα το νορμάλ είναι

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Καλά το ότι έτσι δουλεύει το iPad pro δεν μου λέει κάτι.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα

Για τα πανηγύρια οι youtuber.

Ασχετοσύνη και παραπληροφορηση στο μέγιστο

 

Ξεφτιλισμενοι

 

 

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

56d11c16e7bc53587937201ab9685f27.jpg

Ο mkbhd η όπως λέγεται την έδειξε αυτήν την ρύθμιση. Ο Unbox therapy έδειξε και άλλα πράγματα. Ο fingerprint sensor για παραδειγμα, απίστευτα γρήγορος. Ότι πιο γρήγορο υπάρχει σε in display ίσως.

 

Η μπροστινή κάμερα για όσους θέλουν face unlock γρήγορη επίσης. Όχι βέβαια το ίδιο γρήγορο ξεκλείδωμα με πριν που υπήρχε κάμερα μπροστά.

 

Τα stereo ηχεία σε σύγκριση με iPhone, λίγο κατώτερα. Στην κάμερα που λογικά θα διορθωθεί μελλοντικά, κάνει κάποιους υπερτονισμους και καίει κάποια φωτεινά σημεία. Σε αυτό το κομμάτι και οι δύο YouTubers δεν είπαν τα καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο ισχύει

699 λίρες =810 ευρώ σήμερα για το 8/256 αν αγοράσεις από Αγγλία

 

Ενώ από χώρες με ευρώ πάει 750

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Lol. Είμαι και αναλυτής. Μη με πάρετε στη δουλειά σας. Αντί να πώ ότι 1.07 συμφέρει το ευρώ είπα ότι συμφέρει η λίρα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα

Για τα πανηγύρια οι youtuber.

Ασχετοσύνη και παραπληροφορηση στο μέγιστο

 

Ξεφτιλισμενοι

 

 

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

56d11c16e7bc53587937201ab9685f27.jpg

 

Σε ποιους ακριβως αναφερεσαι?

 

Ο πιο πισω που ανεφερα μια χαρα εδειξε οτι υπαρχει επιλογη για τα hz.

Το ιδιο και ο αλλος γνωστος Flossy στο 18:21

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρελαθούμε το να είχαμε την απαίτηση και ψευδαίσθηση ότι πρέπει να λειτουργεί μόνιμα στα 90 Hz και να έχουμε αυτονομία top, απλά δεν στέκει.

 

Ούτε ότι τζάμπα μπήκε.

 

Τα 90 Hz είναι λογικό και πρέπει να λειτουργούν σε συγκεκριμένες συνθήκες όπως σε ipad.

 

Πάντως δεν βλέπω τρομερές διάφορες με 60 η 90hz

https://www.gsmarena.com/oneplus_7_pro-review-1930p3.php

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρελαθούμε το να είχαμε την απαίτηση και ψευδαίσθηση ότι πρέπει να λειτουργεί μόνιμα στα 90 Hz και να έχουμε αυτονομία top, απλά δεν στέκει.

 

Ούτε ότι τζάμπα μπήκε.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

Αν με την λειτουργία auto (όπως του iPad δηλαδή) διορθώνεται η αυτονομία, κανένα προβλημα. Διατηρώ πολλές επιφυλάξεις ωστόσο. Από εκεί και πέρα είναι καθαρά θέμα προτίμησης. Αν προτιμάς σούπερ οθόνη με qhd και 90 refresh rate ή σούπερ αυτονομία. Γιατί δυστυχώς μέχρι στιγμής φαίνονται έννοιες αλληλοαποκλειομενες στα κινητά (το ipad είναι tablet και έχει χώρο για πολύ μεγαλύτερη μπαταρία). Ισως για αυτό και η apple δεν το έχει βάλει στο iPhone.

Αλλά ας περιμένουμε τα πρώτα battery tests για να έχουμε ορθή άποψη καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βλέπω μόνο επιλογή για 60 η 90 hz. Η επιλογή auto που υπάρχει?
Αυτό είναι που είπα πάνω αν θα το προσθέσει η oneplus αργότερα με software update

 

Έως τότε χειροκίνητα και καλύτερα να υπάρχει αυτή η επιλογή παρά να ήταν μόνιμα σε 60 η 90 σκέτο.

 

Sent from my V1821A using

Αν με την λειτουργία auto (όπως του iPad δηλαδή) διορθώνεται η αυτονομία, κανένα προβλημα. Διατηρώ πολλές επιφυλάξεις ωστόσο. Από εκεί και πέρα είναι καθαρά θέμα προτίμησης. Αν προτιμάς σούπερ οθόνη με qhd και 90 refresh rate ή σούπερ αυτονομία. Γιατί δυστυχώς μέχρι στιγμής φαίνονται έννοιες αλληλοαποκλειομενες στα κινητά (το ipad είναι tablet και έχει χώρο για πολλή μεγαλύτερη μπαταρία). Ισως το αυτό και η apple δεν το έχει βάλει στο iPhone.

 

Αλλά ας περιμένουμε τα πρώτα battery tests για να έχουμε ορθή άποψη καλύτερα.

Θα το κρίνουμε καλύτερα Μαρία όταν το πιάσουμε και δουλέψουμε.

 

Πιο ασφαλή συμπεράσματα θα βγάλουμε.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οπότε 22 του μήνα κυκλοφορεί κανονικά και οι 16 ώρες που απομένουν είναι για προπαραγγελίες;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως δεν βλέπω τρομερές διάφορες με 60 η 90hz

https://www.gsmarena.com/oneplus_7_pro-review-1930p3.php

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

Την απάντηση σε αυτό τη δινει το ίδιο το αρθρο.

 

"Keep in mind, though, that the web browsing test is mainly static while the video runs at 30 fps so if there's some kind of adaptive frame sync in the works, that's the reason why we don't see much of a difference between 60 and 90Hz modes. Which also means that there will be a significant battery gain in 60Hz mode in normal day-to-day usage. "

 

Άρα στην πραγματικότητα η διαφορά θα ειναι πολύ πιο εμφανής.

Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινα σε οσους πανε για αγορα ειτε του 7 ειτε του 7pro να ανοιξουν ενα θεμα για τους κωδικους/vouchers.

 

Επισης το 7pro αν και αισθητα ακριβοτερο,δεν εχει usb type c ακουστικα μεσα στο κουτι(γιαυτο και αναφερω τα περι voucher).

 

Παντως το Dxomark βλεπω παλι ρεζιλι να γινεται με τα υψηλα score του,αρχικα με το Mi9 και τωρα με το Op7pro αν ισχυουν οσα γραφονται δεξια και αριστερα.

 

Καλες αγορες σε οσους ριξουν προπαραγγελιες στο επομενο διαστημα :)

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Άλλωστε 90 Hz έχει μόνο νόημα σε video η παιχνίδια.

 

Πουθενά αλλού.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άλλωστε 90 Hz έχει μόνο νόημα σε video η παιχνίδια.

 

Πουθενά αλλού.

Μεγάλο λάθος, είναι μεγάλη διαφορά η αίσθηση παντού.

Στα βίντεο δεν έχει διαφορά μιας και τα περισσότερα fps σε βίντεο είναι 60

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περιμένω για το almond,και μέχρι τοτε, θα έχουμε δει και στη πράξη τι κάνει το κινητό αυτο

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...