Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση, η 10.0.5 Oxygen OS με επίπεδο ασφάλειας Μαρτίου είναι η τελευταία έκδοση (επίσημα) για το κινητό μας?
Ναι φίλε μου.

 

Rocket Powered Oneplus 7 Pro

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε και για eu επόμενες ημέρες την νέα αναβάθμιση που ήδη έλαβαν για Global version με Μαΐου security patch.

 

Σε κύματα τα δίνει η OnePlus όπως γνωρίζουμε και όχι ταυτόχρονα σε όλους.

 

 

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια στην καινουρια που βγηκε ? Κανεις που την εχει περασει να μας πει μια γνωμη ?

Την εχω κατεβασει ολοκληρη αλλα δεν την εχω περασει ακομα περιμενω να δω διαχειρηση μπαταριας πριν αναβαθμισω απο 9.5.8

 

OnePlus 7 PRO OxygenOS 10.3.3

10.3.3.GM21AA (Global + India)

2.1 GB

Για οποιον θελει υπαρχει εδω στο τελευταιο σχολιο...

https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-10-0-5-eu-and-global-and-10-3-2-india-for-the-oneplus-7-pro-and-oneplus-7.1207095/page-192

Edited by Marios81
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη μέσω oxygen update η 10.0.6 EU build με Μαΐου security patch μεταξύ άλλων.

df2a5b629afb2c34fa5cc1d10669c62e.jpg

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μόλις περαστηκε η 10.0.6 eu και δουλεύει πλέον το vowifi για Vodafone Αλλά όχι το volte

 

Rocket Powered Oneplus 7 Pro

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο αρχείο βλέπω... Ευχαριστούμε παίδες
Σε μη root συσκευές είναι κάτω από 300mb.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο αρχείο βλέπω... Ευχαριστούμε παίδες

Όταν είσαι ρουτ κατεβάζει όλη την ρομ, αν δεν είσαι ρουτ κατεβάζει μόνο το πακέτο αναβάθμισης.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα πριν από λίγο. Πιστεύω να μην χαλάει τίποτα στις κάμερες γιατί είμαι ευχαριστημένος μέχρι τώρα...

Screenshot-20200602-180110.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση αντιμετωπίζω πρώτη φορά πρόβλημα στο κινητό...

Συγκεκριμένα κολλάει freezes σε μη προσδιορισιμο χρόνο...

Πχ είμαι στον browser και ξαφνικά θα κολλήσει δεν θα ανταποκρίνεται κ αν πατήσω να πάω στην αρχική με πάει σε κενή οθόνη και περιμένω λίγο μέχρι να φορτώσει ο launcher....

Έκανα dear cache data στον launcher δεν σώθηκε.

Έκανα clear cache όλο το κινητό τίποτα και πάλι

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Clear data browser και launcher να δοκιμάσεις, clear cache δώρο άδωρο αν έκανες.

 

Επίσης τσέκαρε σε launcher αν έχεις τελευταία εκδοση του, έχω παρατηρήσει σε play store αργεί γίνει διαθέσιμο η νέα έκδοση πχ σε σχέση με apk mirror το ίδιο είχα παρατηρήσει και σε άλλες stock OnePlus εφαρμογές όπως καιρός η gallery.

 

Εγω είμαι all time με nova και Samsung browser δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοια θέματα.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα απο χρονια nova, δοκιμασα εδω και αρκετες μερες τον lawnchair λογω και των πολλων γραμματοσειρων που εχει να διαλεξεις. Βεβαια οι χειρονομιες δεν παιζουν 100% οπως θελω οποτε ξαναεβαλα το fluid gesture navigation και ολα πανε εξαιρετικα.

 

Η μεγαλη αναβαθμιση του στοκ launcher μεσω playstore εγινε προσφατα και πολυ αργοπορημενα και προχθες πηρε κι αλλο update.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα. Μετά το τελευταίο update (χθες το έκανα) όλα μια χαρά. Το μόνο που παρατήρησα και παρατηρείται σήμερα το πρωί,όταν μπουτάρω την συσκευή ενώ ανοίγει και το καταλαβαίνεις από την δόνηση και το logo φυσικά η οθόνη δεν ανοίγει ώστε να περάσω το pin της SIM και του δακτυλικού.

Έχω κάνει wipe cache partition μέσω recovery mode και την συσκευή την έκανα και boot k reboot 2 φορές χτες και επειδή το βράδυ το κλείνω το κινητό μερικές φορές σήμερα που το έκλεισα το πρωί μου παρουσίασε το ίδιο. Πρέπει να πατήσω το power button για να μου εμφανίσει την οθόνη ώστε να δώσω τα pin και να ξεκλειδώσει κάρτα και δακτυλικό. Μετά φυσικά η συσκευή λειτουργεί κανονικά όπως και πριν μόνο αυτό μου παρουσιάζει στο μπουτάρισμα. Κάποια ιδέα τί φταίει,οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης όταν μπαίνω στο στις ενημερώσεις συστήματος μου βγάζει το παρακάτω αρχείο , ενώ παλιότερα δεν εμφανιζόταν.

Screenshot-20200603-100218.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα. Μετά το τελευταίο update (χθες το έκανα) όλα μια χαρά. Το μόνο που παρατήρησα και παρατηρείται σήμερα το πρωί,όταν μπουτάρω την συσκευή ενώ ανοίγει και το καταλαβαίνεις από την δόνηση και το logo φυσικά η οθόνη δεν ανοίγει ώστε να περάσω το pin της SIM και του δακτυλικού.

Έχω κάνει wipe cache partition μέσω recovery mode και την συσκευή την έκανα και boot k reboot 2 φορές χτες και επειδή το βράδυ το κλείνω το κινητό μερικές φορές σήμερα που το έκλεισα το πρωί μου παρουσίασε το ίδιο. Πρέπει να πατήσω το power button για να μου εμφανίσει την οθόνη ώστε να δώσω τα pin και να ξεκλειδώσει κάρτα και δακτυλικό. Μετά φυσικά η συσκευή λειτουργεί κανονικά όπως και πριν μόνο αυτό μου παρουσιάζει στο μπουτάρισμα. Κάποια ιδέα τί φταίει,οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης όταν μπαίνω στο στις ενημερώσεις συστήματος μου βγάζει το παρακάτω αρχείο , ενώ παλιότερα δεν εμφανιζόταν.

Screenshot-20200603-100218.jpg

 

Αυτό γινόταν σε κάποιες beta αλλά στις τελευταίας είχε φτιάξει και άνοιγε κανονικά η οθόνη. Δεν ξέρω τι γίνεται τωρα γιατί δεν το έχω πλέον. Το changelog από ότι θυμάμαι πάντα ήταν εκεί εκτός και αν γινόταν το update μέσω oxygen updater

Link to comment
Share on other sites

Ααα, μάλιστα. Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις ήσουν κατατοπιστικός. Εγώ δεν την πέρασα μέσω oxygen updater και λογικά επειδή η συσκευή ήρθε στα χέρια μου πριν κάνα ενάμιση μήνα με hard reset απ τον προηγούμενο ιδιοκτήτη δεν μου το εμφάνιζε αν κατάλαβα καλά. Ευχαριστώ και πάλι!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η τελευταίο έκδοση του launcher ?

Εγώ έχω πάνω 4.4.2

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για το 7 pro μιλάμε;

Γιατί τον κατέβασα και δεν τον κάνει εγκατάσταση....

Ένα λινκ για απευθείας κατέβασμα;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έδειχνε ενημερωμένο έκανα κατάργηση και ξανά εγκατάσταση και μπήκε η τελευταίο έκδοση.... Άντε να δούμε...

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω ότι όσοι έχετε το 7 pro να μπορείτε να εγκαταστήσετε το ορ launcher από 4.4.3 και πάνω γιατί οι υπόλοιπες εκδόσεις είναι για την 8 σειρά.

Κυριότερη διαφορά η κατάργηση του shelf.

Εγώ που έχω το 8 pro μπορώ να βάλω την 4.4.2 για να έχω το shelf που προσωπικά με βολεύει αλλά δυστυχώς εάν θέλω να ενημερώνω το launcher με καινούργιες έκδοσεις, χάνω υποχρεωτικά το shelf.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...