Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, το ιδιο εγραψα κι εγω απλα μου φαινεται πιο χρηστικο και γρηγορο να ξυπναω την ambient με καθε tap απο το να ξυπναω την κανονικη με διπλο tap που δε θα πιασει παντα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ιδιο εγραψα κι εγω απλα μου φαινεται πιο χρηστικο και γρηγορο να ξυπναω την ambient με καθε tap απο το να ξυπναω την κανονικη με διπλο tap που δε θα πιασει παντα.

 

 

Ναι πιο αξιόπιστο το tap.

Πιάνει πάντα.

Απλά εγώ θέλω να μπαίνω τακτικά lock screen μόνο χωρίς απαραίτητα πάω home screen αναγκαστικά και έτσι το tap δεν με βολεύει στην καθημερινότητα μου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί που ξύπνησα το βρήκα κλειστό , ενώ από εχθές σε άσχετες στιγμές μου πετάει διαφημίσεις !

Δεν εγκατεστησα κάποια καινούργια εφαρμογή ούτε έκανα αποδοχή σε κάποιο περίεργο μήνυμα σε κάποιο site κλπ.

Υπάρχει τρόπος να βρω τι το προκαλεί;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σκοπεύω να αγοράσω το one+ 7 pro αλλά έχω κολλήσει μεταξύ του 8/256 και του 12/256. Κάποιος που τα είχε και τα δύο μπορεί να μου πει εάν υπάρχει κάποια διαφορά στην απόδοση λόγω 4GB επιπλέον RAM στην καθημερινή χρηση;

Επίσης σκεφτόμουν να το πάρω μέσω του επίσημου site είμαι επαρχία βόρεια Ελλάδα συνήθως πόσες ημέρες έκανε σε εσάς να έρθει από την ημέρα παραγγελίας;

Τέλος εχω βρει το τηλέφωνό και μέσω αγγελιών περίπου στα 50 ευρώ φθηνότερα το μοντέλο με τα 8/256 αξιζει τα 50€ μείον για να πάει κανείς σε μεταχειρισμένο;

Τι θα πρέπει απαραίτητα να ελέγξω μόλις πρώτο πάρω το τηλέφωνό (καινούριο και μεταχειρισμένο );;

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ 8 και 12 δεν νομίζω να δεις πραγματική διαφορά, τουλάχιστον τώρα. Αν έχεις σκοπό να το κρατήσεις για λίγα χρόνια εγώ θα πήγαινα στα 12. Αλλιώς στα 8.

 

 

Γενικά από θήκη τι προτείνετε? Είδα ότι η 1+ τις έχει ανεβάσει τις τιμές αρκετά.

Tempered έχουν βγει αξιόλογα ή λόγο καμπυλότητας τα ξεχνάμε?

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ 8 και 12 δεν νομίζω να δεις πραγματική διαφορά, τουλάχιστον τώρα. Αν έχεις σκοπό να το κρατήσεις για λίγα χρόνια εγώ θα πήγαινα στα 12. Αλλιώς στα 8.

 

 

Γενικά από θήκη τι προτείνετε? Είδα ότι η 1+ τις έχει ανεβάσει τις τιμές αρκετά.

Tempered έχουν βγει αξιόλογα ή λόγο καμπυλότητας τα ξεχνάμε?

Mocolo UV και εγώ σου προτείνω με κλειστά μάτια. Η Nylon της OnePlus για μένα είναι κορυφή από θήκες.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί που ξύπνησα το βρήκα κλειστό , ενώ από εχθές σε άσχετες στιγμές μου πετάει διαφημίσεις !

Δεν εγκατεστησα κάποια καινούργια εφαρμογή ούτε έκανα αποδοχή σε κάποιο περίεργο μήνυμα σε κάποιο site κλπ.

Υπάρχει τρόπος να βρω τι το προκαλεί;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποιες ηταν οι τελευταιες εφαρμογες που καναν update απο το playstore?Ξεκινα αναποδα με αυτες γιατι πιστευω εκει εγινε κατι περιεργο.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σκοπεύω να αγοράσω το one+ 7 pro αλλά έχω κολλήσει μεταξύ του 8/256 και του 12/256. Κάποιος που τα είχε και τα δύο μπορεί να μου πει εάν υπάρχει κάποια διαφορά στην απόδοση λόγω 4GB επιπλέον RAM στην καθημερινή χρηση;

Επίσης σκεφτόμουν να το πάρω μέσω του επίσημου site είμαι επαρχία βόρεια Ελλάδα συνήθως πόσες ημέρες έκανε σε εσάς να έρθει από την ημέρα παραγγελίας;

Τέλος εχω βρει το τηλέφωνό και μέσω αγγελιών περίπου στα 50 ευρώ φθηνότερα το μοντέλο με τα 8/256 αξιζει τα 50€ μείον για να πάει κανείς σε μεταχειρισμένο;

Τι θα πρέπει απαραίτητα να ελέγξω μόλις πρώτο πάρω το τηλέφωνό (καινούριο και μεταχειρισμένο );;

 

Τα 12 GB δεν θα αξιοποιηθουν ποτε. Εδω και τα 8 και ειναι οσα εχω και στο λαπτοπ. Υπεραρκετα για κινητο μεχρι ωρας.

Ειμαι Θεσσαλονικη.Παρηγγειλα το βραδακι της προηγουμενης Τεταρτης κατα τις 20.00 ωρα.Επιτοπου και πληρωμη. Εβαλα εξτρα 10 ευρω να ερθει με DHL Express και το κινητο ηταν στα χερια μου Παρασκευη στις 16.00 ωρα. Για Εδεσσα αντε να βαλουμε μια μερα ακομα στη χειροτερη...

Αν το παρεις απο το site και το μετανοιωσεις,μπορεις να το γυρισεις εντος 15 ημερων και να παρεις πισω τα λεφτα σου. Ή αν εχει καποιο θεματακι.

Επισης,το μεταχειρισμενο απο που θα εχει αγοραστει?Γιατι αν ειναι αγορασμενο πχ. απο καποιο καταστημα εξωτερικου μπορει να εχει 1 χρονο εγγυησης μεσω αυτου του καταστηματος και οχι 2 χρονια που σιγουρα εχεις απο το επισημο eshop και εχεις να κανεις απευθειας με αυτους. Δεν ξερω για ποια μαγαζια ισχυει αυτο απλα πρεπει να εχει διευκρινιστει. Αξιζει αυτο το ρισκο για 50 ευρω? Ξεκαθαρα οχι κατα τη γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σκοπεύω να αγοράσω το one+ 7 pro αλλά έχω κολλήσει μεταξύ του 8/256 και του 12/256. Κάποιος που τα είχε και τα δύο μπορεί να μου πει εάν υπάρχει κάποια διαφορά στην απόδοση λόγω 4GB επιπλέον RAM στην καθημερινή χρηση;

Επίσης σκεφτόμουν να το πάρω μέσω του επίσημου site είμαι επαρχία βόρεια Ελλάδα συνήθως πόσες ημέρες έκανε σε εσάς να έρθει από την ημέρα παραγγελίας;

Τέλος εχω βρει το τηλέφωνό και μέσω αγγελιών περίπου στα 50 ευρώ φθηνότερα το μοντέλο με τα 8/256 αξιζει τα 50€ μείον για να πάει κανείς σε μεταχειρισμένο;

Τι θα πρέπει απαραίτητα να ελέγξω μόλις πρώτο πάρω το τηλέφωνό (καινούριο και μεταχειρισμένο );;

Καμία απολύτως διαφορά. Πάρε με τα 8. Σε υπερκαλύπτει. Εχω και τα 2 . Είναι εξίσου γρήγορα. Καμία διαφορά. Αν είναι να γλυτώσεις 50-60 ευρώ ναι. Θα τα πάρεις αξεσουάρ. Γιατί να μην τα γλυτώσεις. Να είναι αγοράσαμενο από το επίσημο γιατί σίγουρα έχει 2 χρόνια εγγύηση και όχι από καμία Κίνα. Αυτά νομίζω να σε κάλυψαν όπως και η προηγούμενοι.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω όλους για τις απαντήσεις σας. Θα δω τι μπορώ να κάνω βρήκα και άλλο ένα και είναι από Amazon σε αυτή την περίπτωση τι ισχύει υπάρχει διαφορά στην εγγύηση ένα ή δυο χρόνια ;
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω όλους για τις απαντήσεις σας. Θα δω τι μπορώ να κάνω βρήκα και άλλο ένα και είναι από Amazon σε αυτή την περίπτωση τι ισχύει υπάρχει διαφορά στην εγγύηση ένα ή δυο χρόνια ;

 

Δεν έχεις θέμα. Αλλά καλύτερα από επίσημο. Το ίδιο είναι νομίζω. Αλλά αυτός μάλλον θα το πήρε με τιμολόγιο στα στοιχεία του. Νομίζω καλύτερα να βρεις από το επίσημο.και φρέσκο. Έχει πολλά στο διπλανό φορουμ

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mocolo UV και εγώ σου προτείνω με κλειστά μάτια. Η Nylon της OnePlus για μένα είναι κορυφή από θήκες.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το mocolo είναι κορυφή. Το έβαλα και γω. Καμία σχέση με την ζελατίνα σε φωτεινοτητα. Προσοχή στην τοποθέτηση με την υγρή κόλλα.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Mocolo UV και εγώ σου προτείνω με κλειστά μάτια. Η Nylon της OnePlus για μένα είναι κορυφή από θήκες.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το mocolo είναι κορυφή. Το έβαλα και γω. Καμία σχέση με την ζελατίνα σε φωτεινοτητα. Προσοχή στην τοποθέτηση με την υγρή κόλλα. Πατήστε σε κάποιο απόσπασμα για να το επικολλήσετε στο πλαίσιο κειμένου.Πατήστε

σε κάποιο απόσπασμα για να το επικολλήσετε στο πλαίσιο κειμένου.Πατήστε σε κάποιο απόσπασμα για να το επικολλήσετε στο πλαίσιο κειμένου.Πατήστε σε κάποιο απόσπασμα για να το επικολλήσετε στο πλαίσιο κειμένου.Πατήστε σε κάποιο απόσπασμα για να το επικολλήσετε στο πλαίσιο κειμένου.Πατήστε σε κάποιο απόσπασμα για να το επικολλήσετε στο πλαίσιο ολπκειμένου.Πατήστε σε κμτμκάποιο απόσπασμα για να το επικολλήσετε στο πλαίσιο κειμένου

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουμε να βγάλουμε το mocolo τι γίνεται;
Τι γίνεται; Τιποτα. Αν φοβάσαι για την κόλλα, υποθέτω ότι γίνεται ότι γίνεται με όλα τα tempered glasses εάν τα βγάλεις.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για την αγορα του, θα πρεπει να προσεξω για ποια χωρα προοριζετε? πχ ινδια ευρωπη? Εχετε καποιο λινκ που να αξιζει να το παρεις απο εκει λογο εγγυησης και τιμης? Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

https://www.oneplus.com/gr

Το επισημο με την 2ετη εγγυηση.

Κανεις κανονικα την αγορα και εισαι κομπλε. Αυτοματα η συσκευη προοριζεται για Ελλαδα αν και νομιζω για ολη την Ευρωπη ιδιες ειναι.

Στο amazon μπορει να παιζουν προσφορες κατα καιρους,θα σου πουν οι ειδικοι τι παιζει εκει.

Για αλλα sites δεν ξερω και ουτε θα ρισκαρα

Link to comment
Share on other sites

https://www.oneplus.com/gr

Το επισημο με την 2ετη εγγυηση.

Κανεις κανονικα την αγορα και εισαι κομπλε. Αυτοματα η συσκευη προοριζεται για Ελλαδα αν και νομιζω για ολη την Ευρωπη ιδιες ειναι.

Στο amazon μπορει να παιζουν προσφορες κατα καιρους,θα σου πουν οι ειδικοι τι παιζει εκει.

Για αλλα sites δεν ξερω και ουτε θα ρισκαρα

 

ok να σαι καλα ευχαριστω !!!

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 9.5.10... λένε στο forum της OnePlus. Δεν μπορώ να την βρω με VPN σε Γερμανία η Καναδά και άκομα δεν φαίνεται στο Oxygen.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 9.5.10... λένε στο forum της OnePlus. Δεν μπορώ να την βρω με VPN σε Γερμανία η Καναδά και άκομα δεν φαίνεται στο Oxygen.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Ε προφανώς θα είναι ακόμα για τα ΑΑ μοντέλα.

Σε λιγάκι θα αρχίσει και η δική μας να κυκλοφορεί.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 9.5.10... λένε στο forum της OnePlus. Δεν μπορώ να την βρω με VPN σε Γερμανία η Καναδά και άκομα δεν φαίνεται στο Oxygen.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Ούτε εγώ βρήκα κάτι..!θα αναμένουμε.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάει.fb5b199fc5dd84c2af78c293a857a94a.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάει.fb5b199fc5dd84c2af78c293a857a94a.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραίος κατεβάζω και περνάω με. VPN German.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό είναι το ιδιο changelog με αυτό της 9.5.9

 

Έχεις ένα δίκιο.. αλλά είναι νέα επίσημη αναβάθμιση. Οπότε δεν μπορούμε να την αγνοήσουμε....

 

Την πέρασα. Κομπλέ..!!

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...