Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και δεν το δοκίμασα με τη προηγούμενη ver. 9.5.4 αλλά με την 9.5.5 δεν μου κάνει κανένα πρόβλημα είτε με το NFC on or Off sto CPU-Z. :D
Σε ορισμένες περιπτώσεις πρέπει να το αφήσεις κανα δυο λεπτά ανοιχτό το CPU Z για να ξεκινήσει τα τρελά της η οθόνη. Εννοείται βέβαια ότι μπορεί να μην έχεις κανένα θέμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως,πριν από την αναφορά των ghost touches , δεν είχα παρατηρήσει τίποτα, έβαλα cpuz, το έκανε μια φορά, το έβγαλα και σταμάτησε. Για μένα, πιο πιθανό είναι να φταίει κάποιο πρόγραμμα,παρά το τηλέφωνο,που το κάνει με μια εφαρμογή. Ακόμα και αυτοί που λένε ότι το κάνει και με άλλες, δεν ξέρουμε τι setup έχουν. Αν ήταν hardware defect, δεν θα το έκανε μόνο στο cpuz

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Πολλοί το παρατηρούν και σε άλλες εφαρμογές. Η μπορεί να γίνεται όταν το έχεις στην τσέπη.

Επειδή μιλάνε και για ημερομηνίες κατασκευής μερικοί, οι πιο πολλοί το έχουν σε συσκευές που κατασκευάστηκαν αρχές Μαίου και ίσως μερικές περιπτώσεις τέλη Απριλίου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως,πριν από την αναφορά των ghost touches , δεν είχα παρατηρήσει τίποτα, έβαλα cpuz, το έκανε μια φορά, το έβγαλα και σταμάτησε. Για μένα, πιο πιθανό είναι να φταίει κάποιο πρόγραμμα,παρά το τηλέφωνο,που το κάνει με μια εφαρμογή. Ακόμα και αυτοί που λένε ότι το κάνει και με άλλες, δεν ξέρουμε τι setup έχουν. Αν ήταν hardware defect, δεν θα το έκανε μόνο στο cpuz

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Μα δεν το κάνει μόνο στο cpuz.

Αυτό είναι το χειρότερο.

Υπάρχουν πολλαπλές και εκ διαμέτρου αντίθετες αναφορές και για άλλα app.

 

Άλλη εκδοχή που διαβάζω ότι στο αρχικό software δεν υπήρχε το θέμα και προέκυψε με τελευταίες αναβαθμίσεις.

 

Από την στιγμή που υπάρχουν χρήστες με το θέμα και άλλοι όχι όλα είναι πιθανά και ανοιχτά και software η hardware η συνδυασμό των 2.

 

Προσωπικά ελπίζω παραλάβω με αρχικό software version να τσεκάρω εκεί.

 

Αν όλα άψογα δεν κάνω αναβάθμιση παρά μόνο πολύ αργότερα.

 

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έριξα και εγώ την παραγγελία μου και αναμονη εως αποσταλεί λογικά αρχές επόμενης εβδομάδας να φύγει από Amazon.

 

Ελπιζω να μην έχουμε παρατράγουδα με ghost touches αλλά είμαι προετοιμασμενος για όλα.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

Καλορίζικο. Πότε αρχίζουν τις αποστολές αυτοί?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ορισμένες περιπτώσεις πρέπει να το αφήσεις κανα δυο λεπτά ανοιχτό το CPU Z για να ξεκινήσει τα τρελά της η οθόνη. Εννοείται βέβαια ότι μπορεί να μην έχεις κανένα θέμα.

 

Το άφησα 5 λεπτά με ανοιχτό το CPU-Z χωρίς κανένα πρόβλημα. Μόλις όμως έβαλα την θήκη που του πήρα και ξαναδοκίμασα ..... μόλις ξεκίνησα το CPU-Z άρχισε να μου το κάνει και μένα.

 

Έβγαλα την Θήκη ... και πάλι δεν βλέπω κάτι... Περίεργο, άλλα ας δοκιμάσει κάποιος άλλος χωρίς θήκη .

 

Η Θηκη ειναι η original Bumper Carbon.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια άλλη εφαρμογή το κάνει ρε παιδιά? Μόνο στο cpu z το κάνει και αυτό όχι πάντα. Software θέμα είναι καθαρά.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια άλλη εφαρμογή το κάνει ρε παιδιά? Μόνο στο cpu z το κάνει και αυτό όχι πάντα. Software θέμα είναι καθαρά.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχουν αναφερθεί και whatsapp, Facebook, Instagram κ.α

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφερθεί και whatsapp, Facebook, Instagram κ.α

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

Σε μένα από χτες που τα δουλεύω όλα αυτά δεν κάνει του. Και με ανοιχτό NFC και με κλειστό. Κομπλέ ολα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να το κάνει σε κανέναν είναι το θέμα και σε ουδεμία εφαρμογή.

 

Άσε που δεν αποκλείεται μελλοντικά να το εμφανίζει αν είναι θέμα hardware.

 

Τίποτα δεν αποκλείεται.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η 9.5.5 δινετε σταδιακα ?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι σταδιακά η αλλιώς κατέβαζε την full zip και αναβάθμιση manual. https://otafsg1.h2os.com/patch/amazone2/GLO/OnePlus7ProOxygen/OnePlus7ProOxygen_21.E.09_GLO_009_1905230034/OnePlus7ProOxygen_21.E.09_OTA_009_all_1905230034_14629.zip

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωσε κανείς bootloader? Δεν μου δουλεύει καθόλου το λεντ ειδοποιήσεις από χτες που τον ξεκλείδωσα ενώ πριν δουλευε άψογα και με την εφαρμογή plus beat..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να το κάνει σε κανέναν είναι το θέμα και σε ουδεμία εφαρμογή.

 

Άσε που δεν αποκλείεται μελλοντικά να το εμφανίζει αν είναι θέμα hardware.

 

Τίποτα δεν αποκλείεται.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Και όσο δεν αναλαμβάνει την ευθύνη η OnePlus, τόσο μεγαλώνει η υποψία ότι πρόκειται για hardware θέμα. Κρίμα. Γιατί ήταν μια πολύ καλή συσκευή την οποία την καταστρέφει με αυτά και με εκείνα. Ας πούμε ότι το διορθώσει παρασκηνιακά και βγάλει άλλες φουρνιές χωρίς το πρόβλημα. Πώς θα το ξέρουμε εμείς;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό! Τουλάχιστον να βγει η OnePlus να πάρει μια επίσημη θέση να ξέρουμε και εμείς τι να κάνουμε!
Πάντως τώρα διαβάζω ένα topic που έχει ανοίξει εδώ και μέρες στο community σχετικά με το ζήτημα, και γράφουν κάποιοι ότι με το OOS 9.5.1 δεν υπάρχουν ghost touches. Άρα είναι πιθανό να πρόκειται για software. Ανέβασαν και σύντομα βιντεάκια που δείχνουν ότι με το firmware αυτό, όλα δουλεύουν άψογα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

μην κολλατε με φαντασματα παιδια..!! η συσκευη ειναι τουμπανο. παει διαστημικα..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό διάβασα και εγώ πριν από λίγο.

Πάντως και σε εμένα μόνο με cpu z και nfc ανοιχτό μετά από 30 δευτερόλεπτα μου κάνει το γνωστό πρόβλημα.

Όλες οι άλλες εφαρμογές κανένα θέμα.

Πιστεύω και εγώ ότι είναι θέμα software αλλά εάν δεν πάρουμε μια επίσημη απάντηση από την εταιρεία οι περισσότεροι από εμάς θα κάθονται σε αναμμένα κάρβουνα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης το μόνο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει είναι ότι με την εφαρμογή kiwi browser καμιά φορά όταν την ανοίγω μου καθυστερεί για λίγο το scrolling up down.

Εάν την κλείσω και την ανοίξω ξανά, όλα οκ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όσο και να προσπάθησα να μου το εμφανίσει δεν το εμφάνισε ποτέ. Πάντως ρε παιδιά αν το κάνει μόνο σε μια εφαρμογή μάλλον θέμα της εφαρμογής μου κάνει. Επίσης έχω το τελευταίο update 9.5.5. Μήπως διορθώθηκε με αυτό; λέω εγώ τώρα.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όσο και να προσπάθησα να μου το εμφανίσει δεν το εμφάνισε ποτέ. Πάντως ρε παιδιά αν το κάνει μόνο σε μια εφαρμογή μάλλον θέμα της εφαρμογής μου κάνει. Επίσης έχω το τελευταίο update 9.5.5. Μήπως διορθώθηκε με αυτό; λέω εγώ τώρα.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δεν έχει λυθεί με τις τελευταίες απ' όσα διαβάζω. Στην 9.5.1 σίγουρα δεν υπάρχει το πρόβλημα με NFC ενεργό η disable. Μόνο ο proximity sensor δείχνει να αναβοσβηνει στο CPU Z, χωρίς όμως να προκαλεί ghost touches.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι θέμα hardware ανα παρτίδα? Δηλαδή σε κάποιες παρτίδες μπορεί κατά την κατασκευή του κινητού να μην τοποθετήθηκαν σωστά κάποια chip/sensors και αυτό να διέφυγε του quality control. Ενώ σε κάποιες παρτίδες να τοποθετήθηκαν όλα σωστά.

 

Αυτό θα εξηγούσε και γιατί κάποιοι το έχουν ενώ κάποιοι άλλοι όχι. Διότι η αλήθεια είναι ότι πιο πολύ hardware issue μοιάζει πάρα software.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι θέμα hardware ανα παρτίδα? Δηλαδή σε κάποιες παρτίδες μπορεί κατά την κατασκευή του κινητού να μην τοποθετήθηκαν σωστά κάποια chip/sensors και αυτό να διέφυγε του quality control. Ενώ σε κάποιες παρτίδες να τοποθετήθηκαν όλα σωστά.

 

Αυτό θα εξηγούσε και γιατί κάποιοι το έχουν ενώ κάποιοι άλλοι όχι. Διότι η αλήθεια είναι ότι πιο πολύ hardware issue μοιάζει πάρα software.

Αυτό είναι σίγουρο οτι δεν μπορεί να υφίσταται

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...