Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

Συγγνώμη αλλά μου κρίνεις από το μαύρο θέμα σε ήλιο.

Ποιος νοημων ανθρώπων στο ήλιο θα κάτσει πχ να σερφαρει ενώ έχει επιλέξει black theme.

 

Το ίδιο στον dailer.

 

Μην τρελαθούμε τώρα μόνο μαζοχας πρέπει να είναι κάποιος να το κάνει αυτό.

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Δηλαδή τι πρέπει να κάνω που τις συσκευές όλες τις έχω με μαύρο φόντο γιατί αυτό μου αρέσει στο μάτι;

Να αλλαζω φόντο όταν βγαίνω από το γραφείο για να βλέπω;

Δεν βλέπω κανέναν μαζοχισμο να θέλω να κάνω την δουλειά μου εν κινήσει όταν περπατάω κτλ.

Μαζοχισμός θα έλεγα είναι να προσπαθώ να πείσω τον ευατο μου ότι αυτό που κρατάω είναι οκ ακόμα κι αν δυσκολεύομαι.

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη πάντως η παράθεση των αποσπασματων έγινε διότι συμφωνούν με αυτά που βλέπουν τα μάτια μου.

 

Το λευκό του s10 plus είναι υπερβολικά θερμό.

Όχι σωστό λευκό.

 

Και αυτό ευθύνεται ότι η Sammy μείωσε το μπλε Pixel σε μεγάλο ποσοστό.

 

Το σωστό λευκό είναι αποτέλεσμα ίση ποσότητα RGB και η Sammy αυτό δεν το ακολούθησε.

 

Το ότι το αποφάσισε με γνωμονα πιο ξεκούραστη θέαση δεν αναιρεί ότι είναι μη σωστά καλιμπραρισμενο.

 

Όπως επίσης σε Sammy εξακολουθεί να βλέπεις σκιές και σπασίματα σε μαύρο χρώμα σε θέαση video.

 

Αυτες είναι αντικειμενικες αδυναμίες.

 

Δεν το κατέχουν οι άνθρωποι τώρα τα του calibration στο βαθμό που πρέπει.

 

 

 

Δηλαδή τι πρέπει να κάνω που τις συσκευές όλες τις έχω με μαύρο φόντο γιατί αυτό μου αρέσει στο μάτι;

 

Να αλλαζω φόντο όταν βγαίνω από το γραφείο για να βλέπω;

 

Δεν βλέπω κανέναν μαζοχισμο να θέλω να κάνω την δουλειά μου εν κινήσει όταν περπατάω κτλ.

 

Μαζοχισμός θα έλεγα είναι να προσπαθώ να πείσω τον ευατο μου ότι αυτό που κρατάω είναι οκ ακόμα κι αν δυσκολεύομαι.

 

Να αγοράσεις άλλη συσκευή.

 

Και εγώ βάζω black theme και πολύ περισσότερο από εσένα σε περισσότερες εφαρμογές αλλά στον ήλιο όταν σερφαρω γυρίζω σε light mode.

 

Πχ Samsung browser με ένα απλό tap αλλάζεις από black σε white και βολεύει πολύ.

 

Σπίτι σε κλειστό χώρο σε μαύρο,έξω στον ήλιο σε λευκο.

 

Τον dailer τον έχω μόνιμα light όπως και SMS app.

 

Πρώτη φορά σε φόρα ότι κρίνουν οθόνη στον ήλιο από απόδοση σε μαύρο θέμα.

 

Μην καταργησουμε και την λογική τώρα.

 

YouTube που έχω black theme πάντως με καμία συσκευή είχα θέμα θέαση σε ήλιο.

 

Αλλά σε dailer η σερφαρισμα που είναι συνήθως όλο black λογικό μην βλέπεις ικανοποιητικα.

 

Έχει app που αλλάζεις background αυτόματα η με ένα tap πάνω στο widget τους το κάνω τακτικά μάλιστα και όχι για τον ήλιο αλλά γιατί μου αρέσει αλλάζω.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη πάντως η παράθεση των αποσπασματων έγινε διότι συμφωνούν με αυτά που βλέπουν τα μάτια μου.

 

Το λευκό του s10 plus είναι υπερβολικά θερμό.

Όχι σωστό λευκό.

 

Και αυτό ευθύνεται ότι η Sammy μείωσε το μπλε Pixel σε μεγάλο ποσοστό.

 

Το σωστό λευκό είναι αποτέλεσμα ίση ποσότητα RGB και η Sammy αυτό δεν το ακολούθησε.

 

Το ότι το αποφάσισε με γνωμονα πιο ξεκούραστη θέαση δεν αναιρεί ότι είναι μη σωστά καλιμπραρισμενο.

 

Όπως επίσης σε Sammy εξακολουθεί να βλέπεις σκιές και σπασίματα σε μαύρο χρώμα σε θέαση video.

 

Αυτες είναι αντικειμενικες αδυναμίες.

 

Δεν το κατέχουν οι άνθρωποι τώρα τα του calibration στο βαθμό που πρέπει.

 

 

 

 

 

Να αγοράσεις άλλη συσκευή.

 

Και εγώ βάζω black theme και πολύ περισσότερο από εσένα σε περισσότερες εφαρμογές αλλά στον ήλιο όταν σερφαρω γυρίζω σε light mode.

 

Τον dailer τον έχω μόνιμα light όπως και SMS app.

 

Πρώτη φορά σε φόρα ότι κρίνουν οθόνη στον ήλιο από απόδοση σε μαύρο θέμα.

 

Μην καταργησουμε και την λογική τώρα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Alex, δε βγαζει πουθενα αυτη η κουβεντα. Κι εμενα μου αρεσει το λευκο του παγου, αυτο δε σημαινει ομως οτι ειναι το πιο σωστο. Δεν εχει νοημα να βαζουμε τις προσωπικες μας προτιμησεις σε τετοιες κουβεντες.

Μια χαρα σεταρισμενη ειναι η οθονη του s10+ και για την ακριβεια πιο σωστα σεταρισμενη απο οποιαδηποτε οθονη

Overall Galaxy S10 Display Grade is Excellent A+

Best Performing Most Accurate Smartphone Display that we have ever tested.

 

Samsung continues systematically improving OLED Displays

http://www.displaymate.com/Galaxy_S10_ShootOut_1S.htm#Table

Μπορω να παραθεσω και καμια 20αρια reviews, πανω στο θεμα.

Η χαμηλοτερη φωτεινοτητα στον ελληνικο ηλιο, παυει ομως να ειναι υποκειμενικο θεμα και γινεται αντικειμενικο (κι αλλον τον επηρεαζει λιγοτερο, αλλον περισσοτερο, αναλογα με το χρονο εκθεσης στον ηλιο στην καθημερινοτητα του).

Δεν εχει ομως αυτο σημασια κι ας το κλεισουμε. Στα δικα μου ματια η οθονη του oneplus 7 pro συγκαταλεγεται στην πρωτη 5αδα της αγορας και η full screen experience απογειωνει την εμπειρια χρησης. Προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος που εδωσε qhd (επιτελους)...

Αυτα. Παμε στα υπολοιπα components της συσκευης, αυτο το θεμα το εξαντλησαμε. Περιμενω low light φωτος απο τους κατοχους...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια στο κουρμπέτι με τη OP εχω να κάνω τις παρακάτω παρατηρήσεις :

 

Η τάση κατα τη γνώμη μου θα έπρεπε να είναι προς τη κατεύθυνση του να γίνονται τα κινητά πιο λεπτά και ελαφριά και οχι το αντίστροφο. Η τεχνολογία της οθόνης εξελίχτηκε οκ αλλα είναι μια υλοποίηση edge που δε τους βολεύει όλους και δεν παίρνει προστασία εύκολα.

 

Για να κερδίσει η OP 0.5 ιντσα οθόνης δημιούργησε ενα μηχανισμό selfie και πρόσθεσε βάρος και όγκο στο κινητό, κατα τη γνώμη μου άστοχη κίνηση. Ουτε εγω μπορώ να χωνέψω τα notch και απορώ γιατί η βιομηχανία πήγε σε αυτή τη κατεύθυνση και δε πήρε παράδειγμα απο το note 9 που έχει κατα τη γνώμη μου το ιδανικό σασι.

 

Τα στέρεο ηχεία είναι μια καλή προσθήκη που τη περίμεναν πολλοί. Λογικά το wireless charge θα το δώσουν στο επόμενο μοντέλο.

 

Πάμε τώρα στις τιμές που ήταν πάντα το δυνατό σημείο της oneplus..υπάρχει κάποιος που να μπορεί να εξηγήσει πως ενας φορτιστής αυτοκινήτου μπορεί να έχει κόστος 50€?? Παιδιά το πράγμα πάει να ξεφύγει νομίζω.

 

Τα deal breakers για εμένα :

Βάρος και όγκος κινητού

Τιμή στο θεό τόσο για το κινητό οσο και για τα αξεσουάρ.

Ο μηχανισμός selfie είναι χειρότερη υλοποίηση ακόμα απο τα notch που δε χωνεύονται.

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Alex, δε βγαζει πουθενα αυτη η κουβεντα. Κι εμενα μου αρεσει το λευκο του παγου, αυτο δε σημαινει ομως οτι ειναι το πιο σωστο. Δεν εχει νοημα να βαζουμε τις προσωπικες μας προτιμησεις σε τετοιες κουβεντες.

Μια χαρα σεταρισμενη ειναι η οθονη του s10+ και για την ακριβεια πιο σωστα σεταρισμενη απο οποιαδηποτε οθονη

Overall Galaxy S10 Display Grade is Excellent A+

Best Performing Most Accurate Smartphone Display that we have ever tested.

 

Samsung continues systematically improving OLED Displays

http://www.displaymate.com/Galaxy_S10_ShootOut_1S.htm#Table

Μπορω να παραθεσω και καμια 20αρια reviews, πανω στο θεμα.

Η χαμηλοτερη φωτεινοτητα στον ελληνικο ηλιο, παυει ομως να ειναι υποκειμενικο θεμα και γινεται αντικειμενικο (κι αλλον τον επηρεαζει λιγοτερο, αλλον περισσοτερο, αναλογα με το χρονο εκθεσης στον ηλιο στην καθημερινοτητα του).

Δεν εχει ομως αυτο σημασια κι ας το κλεισουμε. Στα δικα μου ματια η οθονη του oneplus 7 pro συγκαταλεγεται στην πρωτη 5αδα της αγορας και η full screen experience απογειωνει την εμπειρια χρησης. Προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος που εδωσε qhd (επιτελους)...

Αυτα. Παμε στα υπολοιπα components της συσκευης, αυτο το θεμα το εξαντλησαμε. Περιμενω low light φωτος απο τους κατοχους...

 

Πάντως δεν είναι απαραίτητο θα συμφωνώ με οποιοδήποτε μέτρηση οποιοδήποτε φορέα ούτε θα το παίρνω της μετρητής σαν το άλλοθι του παπα.

 

Τα είδαμε και με το Dxomark και επιδόσεις κινητό.

 

Αν στα μάτια μου είναι χειρότερη,θα κατηγόρησω αυτό που βλέπω??

 

Εργοστασιακη μέτρηση δεν μπορεί αποδόσεις σε όλα τα πάντα με ακρίβεια.

 

Το γνωρίζεις κσι εσύ,καλύτερος κριτής από τα μάτια δεν υπάρχει.

 

Πχ τις σκιές σε μαύρο θέμα σε κίνηση δεν της μέτρησε πάντως το display mate.

Εγώ όμως τις έβλεπα με Sammy.

 

Και αντικειμενικά να το δεις δν γίνεται να έχεις μειώσει μπλε Pixel στο μισό και κοκκινο-πρασινο να κυριαρχούν και να έχει σωστό λευκό.

 

Δεν κολλάει πουθενά.

 

Η ίδια η Sammy δήλωσε μείωσε μπλε Pixel,θα μας βγάλει και τρελούς η display mate.

 

 

Τώρα για την φωτεινότητα δεν μπορώ να φανταστώ ότι δεν καλύπτει την συντριπτική πλοιοψηφια και συντριπτική πλοιοψηφια πιθανών χρήσεων.

 

Εξαιρέσεις πάντα θα υπάρχουν άλλα ο κανόνας δεν αλλάζει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η ζελατινα ξηλωθηκε και το πρόβλημα κάτω από τον ήλιο εξαφανίστηκε. Οπότε συναγερμός τέλος.

 

Ο πήχης ανέβηκε αρκετά και η τιμη παρέμεινε σε λογικά επίπεδα

Μπορώ να πω με μεγαλύτερη σιγουριά από ποτέ ότι είναι ένα κινητό που θα ευχαριστήσει τον οποιονδήποτε

Και επίσημα πρόκειται overall για την καλύτερη συσκευή του εμπορίου

Προσωπικά θα δοκιμάσω και το μικρό

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Η ζελατινα ξηλωθηκε και το πρόβλημα κάτω από τον ήλιο εξαφανίστηκε. Οπότε συναγερμός τέλος.

 

Και επίσημα πρόκειται overall για την καλύτερη συσκευή του εμπορίου

 

Ο πήχης ανέβηκε αρκετά και η τιμη παρέμεινε σε λογικά επίπεδα

 

Μπορώ να πω με μεγαλύτερη σιγουριά από ποτέ ότι είναι ένα κινητό που θα ευχαριστήσει τον οποιονδήποτε

 

Προσωπικά θα δοκιμάσω και το μικρό

Μήπως φοραγες γυαλιά ηλίου και είχες την απαίτηση να βλέπεις τόσο άνετα με μαύρο θέμα?

Η ζελατίνα όντως άμα ξυλωσεις έχει μια μικρή διαφορά και σε 5T την ξυλωσα αφού μπήκα άνοιξη πέρσι.

 

Αλλά τόση ουσιώδη διαφορά απόδοσης μου φαίνεται αδιανόητη για μια ζελατίνα εκτός χρεπι τελείως είναι.

 

Τι να πω.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις τις τιμές των αξεσουάρ στο επίσημο κινεζικό site τους ,οι τιμές στην Ευρώπη είναι 50-70% πάνω,όπως και το κινητό ξεκινάει το pro από 585€(8gb+256) με ένα χρόνο εγγύηση βέβαια αν κατάλαβα καλά από το Google translate. Για τα αξεσουάρ είναι τρελή η διαφορά πάντως. Οι φόροι μας την κάνουν

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by georgepao113
MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα θα περιμενα λιγο να πεσει για να το παρω απο κινεζομαγαζο...

ηδη οι διαφορες που υπαρχουν ειναι γυρω στα 70 ευρω απο κινεζομαγαζο

ειναι ρισκο με την εγγυηση αλλα θεωρω οτι εχει ανεβει παρα πολυ η τιμη και ταυτοχρονα οι ανταγωνιστες του πεφτουν συνεχεια

Edited by panos007
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από περιέργεια το κοίταξα γτ ήμουν Κίνα πριν δύο εβδομάδες όπου και εκεί δεν υπάρχουν καταστήματα τους. Τουλαχιστον σε Σανγκάη και Πεκίνο που έψαξα. Είχαν και τα έχουν κλείσει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται προσεχώς και βάρβατο software update

https://www.xda-developers.com/oneplus-7-pro-camera-improve-hdr-nightscape/

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται προσεχώς και βάρβατο software update

https://www.xda-developers.com/oneplus-7-pro-camera-improve-hdr-nightscape/

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Έτσι για να γουστάρουμε

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα και στα δικά μου μάτια το λευκό του s10 δεν είναι το απόλυτο,. Επίσης έχω παραθέσει από το Anandech άρθρο που αναφέρει για το μη σωστό καλιμπραρισμα της οθόνης, άρα ο καθένας ας κρίνει όπως θέλει.

 

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται προσεχώς και βάρβατο software update

https://www.xda-developers.com/oneplus-7-pro-camera-improve-hdr-nightscape/

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

Τι ακριβώς θα βελτιω

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τι τρόπο αποστολής να επιλέξω; αξίζει το priority ;

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

Οχι δεν αξίζει και το απλό στέλνει με UPS express saver αρα αν φύγει σήμερα αύριο παραλαμβανεις.

Αν φύγει αύριο Παρασκευή τότε παραλαβή.

Στο 90% των περιπτωσεων ετσι γίνεται με την δωρεάν αποστολή.

Αλλιώς αν θες 100% σιγουριά οτι θες παραλαβεις με express αποστολή και DHL πληρώνεις το priority;)

Ημερομηνίες ισχύουν τα ιδια όπως αν έφευγε με express saver UPS.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά χτες μεσημέρι έκανα παραγγελία κ έλεγε ότι σήμερα θα είχα αποστολή αριθμό για παρακολούθηση κ Παρασκευή την συσκευή στα χέρια μου όμως μεχρι τώρα δεν έχω λάβει αριθμό αποστολής ξέρετε τι γίνεται είναι η πρώτη μου φορά σε παραγγελία one plus κ είμαι άσχετος
Link to comment
Share on other sites

παρατηρώ οτι το ηχείο είναι πεντακάθαρο και πολύ ποιοτικό.

Επίσης η μπαταρία καμία σχέση με τα αρνητικά που άκουγα. Το κόβω για 6-7 ώρες σοτ

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά φέτος που επιλέγω δωρεάν αποστολή και έστειλαν με UPS standard αντί express. Άρα από βδομάδα.
Link to comment
Share on other sites

OnePlus 7 Pro is a disaster for Samsung in China. Many people are planning to sell S10 to buy OnePlus 7 Pro. Many people who are ready to buy S10 have purchased OnePlus 7 Pro, Samsung China's market share is about to fall below 1%.

 

Because many Chinese users buy S10 because of the excellent screen, and OnePlus7Pro not only has the same excellent screen, but also has a smooth 90Hz, and is cheaper, so fans choose OnePlus, this is a normal logic, we can not blame him.

 

twitter from ice universe fan & insider σε οτι αφορά την samsung

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά φυσικά χρώματσ χωρίς υπερέκθεση το onepkus,δεν βλέπω ούτε σε αυτό ούτε σε άλλα συγκριτικά να υπερέχει τρομερά το s10

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Σύγκριση καμερών

 

Το S10+ φαίνεται να μην έχει αντίπαλο εδώ.

 

ανεβαστε και κανα speed test.. μην φοβαστε..!!χαχαχα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...