Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς το πολύ ενοχλητικό bug στο multitasking που κολλάει; Απορώ πως δε το έχουν λύσει αυτό

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Δηλαδή;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην πλοήγηση με το home button όταν το σέρνεις δεξιά για να πας σε προηγούμενη εφαρμογή κάποιες φορές κολλάει και πρέπει να πατήσω home για να βγω από multitasking. Δε το κάνει πάντα κι αυτό είναι ακόμα πιο σπαστικό

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χτες παιδιά έβαλα την beta 4 είναι μαγική τα gestures απίστευτα ακριβώς όπως πρέπει να είναι . Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα,μόνο που όποιος θέλει να το βάλει του προτείνω καθαρή εγκατάσταση γιατί εγώ χτες που την είχα περάσει πάνω από την 9 είχα θέματα . Μόλις το έκανα καθαρή εγκατάσταση έστρωσαν όλα ή σχεδόν όλα πχ το dark theme είναι χάλια σε κάποιες εφαρμογές όπως το facebook κ το messenger θέλει βελτίωση αυτό κ όπως κ κάποια άλλα ψιλό bug που είναι λογικό να υπάρχουν μιας κ πρόκειται για preview beta ...
Link to comment
Share on other sites

Χτες παιδιά έβαλα την beta 4 είναι μαγική τα gestures απίστευτα ακριβώς όπως πρέπει να είναι . Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα,μόνο που όποιος θέλει να το βάλει του προτείνω καθαρή εγκατάσταση γιατί εγώ χτες που την είχα περάσει πάνω από την 9 είχα θέματα . Μόλις το έκανα καθαρή εγκατάσταση έστρωσαν όλα ή σχεδόν όλα πχ το dark theme είναι χάλια σε κάποιες εφαρμογές όπως το facebook κ το messenger θέλει βελτίωση αυτό κ όπως κ κάποια άλλα ψιλό bug που είναι λογικό να υπάρχουν μιας κ πρόκειται για preview beta ...
Καλά για το messenger έχει δικό του εξαιρετικό dark mode.

Δεν χρειάζεται βασίζεσαι στην native έκδοση της Q που είναι ημιτελές με forced black theme μέσω developer option.

 

Θα την τεστάρω και εγώ αλλά daily driver αποκλείεται να την έχω όταν substratum themes δεν δουλεύουν ακόμα με Q.

 

Χωρίς substratum είναι σαν ομελέτα δίχως αυγά σε εμένα stock rom σιγά μην στηρίζομαι στα καπρίτσια Google η oneplus η των developer των εφαρμογών πότε θα τους καπνίσει να βάλουν παντού σωστo dark mode.

 

Περίμενε η Google την Apple με ios 13 για να τους έρθει η θεία φώτιση για dark mode επιλογή σε stock android.

 

Είναι τραγικοί σε Google τόσα χρόνια.

 

Τα ίδια και με τα gestures navigation.

 

Αν δεν έβαζε η Apple Google και oem Android θα ήταν σε διαρκεί χειμερία νάρκη.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά για το messenger έχει δικό του εξαιρετικό dark mode.

Δεν χρειάζεται βασίζεσαι στην native έκδοση της Q που είναι ημιτελές με forced black theme μέσω developer option.

 

Θα την τεστάρω και εγώ αλλά daily driver αποκλείεται να την έχω όταν substratum themes δεν δουλεύουν ακόμα με Q.

 

Χωρίς substratum είναι σαν ομελέτα δίχως αυγά σε εμένα stock rom σιγά μην στηρίζομαι στα καπρίτσια Google η oneplus η των developer των εφαρμογών πότε θα τους καπνίσει να βάλουν παντού σωστo dark mode.

 

Περίμενε η Google την Apple με ios 13 για να τους έρθει η θεία φώτιση για dark mode επιλογή σε stock android.

 

Είναι τραγικοί σε Google τόσα χρόνια.

 

Τα ίδια και με τα gestures navigation.

 

Αν δεν έβαζε η Apple Google και oem Android θα ήταν σε διαρκεί χειμερία νάρκη.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

Κοίτα εγώ το substratum το είχα στο s8 plus εδώ δεν ξέρω τι παίζει πήγα να το βάλω αλλά δεν έβρισκα θέματα που να λειτουργούν σε δωρεάν αν ξέρεις κάποια με πληρωμή ή δωρεάν που να αξίζουν τον κόπο πες μου . Σε ότι λες συμφωνώ αλλά μιλάς για ένα λειτουργικό το ios που είναι γύρω στο 2005 να πω ακόμα.....;;; Μπορεί τα gestures ναι να είναι κορυφαία εκει αλλά με το 10 η google νομίζω ότι βελτίωσε πολύ μα πάρα πολύ !!!!

Εγώ apple κινητό ξανά δεν παίρνω με όλα αυτά τα κολλήματα που έχει κ είχα apple iPhone το πρώτο όταν βγήκε το είχα πάρει από Αμερική κ πήγα μέχρι κ το iphone 5 όπου με κούρασε κ το γύρισα σε samsung κ android γιατί υπήρχε κ υπάρχει η παραμετροποίηση κ με το oneplus κ τα pixel ακόμα παραπάνω ελευθερία να έχεις ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΙΝΗΤΟ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ το substratum το είχα στο s8 plus εδώ δεν ξέρω τι παίζει πήγα να το βάλω αλλά δεν έβρισκα θέματα που να λειτουργούν σε δωρεάν αν ξέρεις κάποια με πληρωμή ή δωρεάν που να αξίζουν τον κόπο πες μου . Σε ότι λες συμφωνώ αλλά μιλάς για ένα λειτουργικό το ios που είναι γύρω στο 2005 να πω ακόμα.....;;; Μπορεί τα gestures ναι να είναι κορυφαία εκει αλλά με το 10 η google νομίζω ότι βελτίωσε πολύ μα πάρα πολύ !!!!

 

Εγώ apple κινητό ξανά δεν παίρνω με όλα αυτά τα κολλήματα που έχει κ είχα apple iPhone το πρώτο όταν βγήκε το είχα πάρει από Αμερική κ πήγα μέχρι κ το iphone 5 όπου με κούρασε κ το γύρισα σε samsung κ android γιατί υπήρχε κ υπάρχει η παραμετροποίηση κ με το oneplus κ τα pixel ακόμα παραπάνω ελευθερία να έχεις ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΙΝΗΤΟ!!!!

Δωρεάν θέματα της προκοπής δεν εχει δυστυχώς.

Μόνο στα paid έχεις συνεχή υποστήριξη και εμπλουτισμό νέα feature.

 

Μόνο το Ozone άξιζε στα free αλλά δούλευε έως 8.1,με Pie όχι.

 

Εγώ αγόρασα καμία δεκαριά αυτά τα 2 έτη που ασχολούμαι με substratum themes που υποστηρίζουν και Oxygen και stock android /AOSP.

 

Σε AOSP rom μάλιστα βρήκα ότι δουλεύουν και καλύτερα μάλιστα από Oxygen.

 

Το swift black ένα από τα κορυφαία, το flux εξίσου, το pitch black, το valerie, το dark meterial Oxygen version διότι έχει και ξεχωριστή version για stock android η Samsung, το k-klock manager εξίσου, το linear που πρόσφατα αγόρασα και βρήκα έχει ωραίες πινελιές πχ gradient color στο UI.

 

Όλα αυτά κάνω χρήση ακόμα και συνδυαστικα να φέρω το UI στα μέτρα μου και τα περισσότερα θεμαρουν δεκάδες εφαρμογές είτε dark είτε black theme όπως και unlimited accent color customization.

 

Φυσικα μπορείς αλλάξεις πλήθος παραμέτρων και εκτός εφαρμογών όπως πχ status bar η quick setting panel η μενού setting, volume panel,power menu button λειτουργία.

 

 

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν θέματα της προκοπής δεν εχει δυστυχώς.

Μόνο στα paid έχεις συνεχή υποστήριξη και εμπλουτισμό νέα feature.

 

Μόνο το Ozone άξιζε στα free αλλά δούλευε έως 8.1,με Pie όχι.

 

Εγώ αγόρασα καμία δεκαριά αυτά τα 2 έτη που ασχολούμαι με substratum themes που υποστηρίζουν και Oxygen και stock android /AOSP.

 

Σε AOSP rom μάλιστα βρήκα ότι δουλεύουν και καλύτερα μάλιστα από Oxygen.

 

Το swift black ένα από τα κορυφαία, το flux εξίσου, το pitch black, το valerie, το dark meterial Oxygen version διότι έχει και ξεχωριστή version για stock android η Samsung, το k-klock manager εξίσου, το linear που πρόσφατα αγόρασα και βρήκα έχει ωραίες πινελιές πχ gradient color στο UI.

 

Όλα αυτά κάνω χρήση ακόμα και συνδυαστικα να φέρω το UI στα μέτρα μου και τα περισσότερα θεμαρουν δεκάδες εφαρμογές είτε dark είτε black theme όπως και unlimited accent color customization.

 

Φυσικα μπορείς αλλάξεις πλήθος παραμέτρων και εκτός εφαρμογών όπως πχ status bar η quick setting panel η μενού setting, volume panel,power menu button λειτουργία.

 

 

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ θα τα ψάξω γιατί με ενδιαφέρει πάρα πολύ αυτό

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με το playstore? Σας κάνει κανονικά ενημέρωση των εφαρμογών.? Εμένα ξεκινάει να την κάνει και δεν την ολοκληρωνη. Κολλάει..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με το playstore? Σας κάνει κανονικά ενημέρωση των εφαρμογών.? Εμένα ξεκινάει να την κάνει και δεν την ολοκληρωνη. Κολλάει..!!

 

με wifi και με δεδομένα?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι όλα κανονικά με το playstore. Κάνε του ένα clear cache.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι όλα κανονικά με το playstore. Κάνε του ένα clear cache.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έστρωσε κομπλέ. Ευχαριστώ πολυ

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

https://techblog.gr/mobile/oneplus-7t-pro-dierreysa-oi-protes-live-fotografies/

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορεί σας παρακαλώ να μου στείλει κάποιος pm από που μπορώ να αγοράσω το κινητό με τιμολόγιο;

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορεί σας παρακαλώ να μου στείλει κάποιος pm από που μπορώ να αγοράσω το κινητό με τιμολόγιο;

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Amazon και Wind, αν θελεις ευρωπαικη εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Amazon και Wind, αν θελεις ευρωπαικη εκδοση.
Από skroutz εννοώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από skroutz εννοώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατι δεν παιρνεις καλυτερα τηλεφωνο τα καταστηματα που βλεπεις και σε ενδιαφερουν και να τους ρωτησεις εσυ ο ιδιος?

Που να γνωριζουμε εμεις οι υπολοιποι ολα τα καταστηματα του skroutz αν κοβουν ή δεν κοβουν τιμολογιο και τι χαρτια πχ ζητανε ή ποσο καιρο κανουν?

Η εκδοση 8/256 πχ εχει 23καταστηματα....

Link to comment
Share on other sites

Από skroutz εννοώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο skroutz σχεδον απ' ολα μπορεις, αλλα, δεν μπορω να σου πω κατα ποσο 100% θα ειναι Ευρωπαικα. Επισης, νομιζω πως ειναι πιο ακριβα απο amazon.

Link to comment
Share on other sites

Κάντε ενα κόπο με adb εντολή και την εφαρμογή Joneplus tools να βάλετε μόνιμα 90hertz σε όλες τις εφαρμογές.

Γίνεται πολύ smooth και απολαυστικό το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα μερικες νυχτερινες φωτογραφιες σε ανοιχτο χωρο και νομιζω με το τελευταιο update δεν υπαρχει ο υπερκορεσμος χρωματων.

Στις ημερησιες δεν δοκιμασα ακομα.Εχει παρατηρησει κανεις τιποτα αντιστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

Κάντε ενα κόπο με adb εντολή και την εφαρμογή Joneplus tools να βάλετε μόνιμα 90hertz σε όλες τις εφαρμογές.

Γίνεται πολύ smooth και απολαυστικό το τηλέφωνο.

 

Για πες την εντολή? Την ξέχασα ..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα μερικες νυχτερινες φωτογραφιες σε ανοιχτο χωρο και νομιζω με το τελευταιο update δεν υπαρχει ο υπερκορεσμος χρωματων.

Στις ημερησιες δεν δοκιμασα ακομα.Εχει παρατηρησει κανεις τιποτα αντιστοιχο?

 

Αν δεν σου είναι κόπος, ανέβασε να τις δούμε...!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάντε ενα κόπο με adb εντολή και την εφαρμογή Joneplus tools να βάλετε μόνιμα 90hertz σε όλες τις εφαρμογές.

Γίνεται πολύ smooth και απολαυστικό το τηλέφωνο.

 

Κ από ότι είδα στο βίντεο από το xda με τα 90 hz μόνιμα θα έχεις κ battery drain οπότε μια χαρά είμαστε έτσι .....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...