Jump to content

[Οδηγός] Αναβάθμιση: Sony Ericsson K750i σε W800i


K700i_maniakos
 Κοινοποίηση

Θα προτιμούσατε να μετατρέψετε το Κ750i σας σε W800i;  

253 members have voted

  1. 1. Θα προτιμούσατε να μετατρέψετε το Κ750i σας σε W800i;

    • ΝΑΙ
      178
    • ΟΧΙ
      75


Recommended Posts

λοιπόν.αφού, είδα μονο την 1η σελίδα το ερώτημα μένει άλυτο.

Το k750i με μενού w800 και δυνατότητες w800 πρώτη φορά ακούω.

Τι έγινε?καμιά διαφορά??απο Θεσσαλονίκη πλευρά τι γίνετε?κανα μαγαζί μήπως?

το k750 είναι unbranded.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 312
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eipan pws den ginetai na ginei kapoia allagi stis glwsses pou exei to kinito. Kati omws pou xtypaei ligo asxima otan to kinito exei glwsses opws tourkika kai oxi ellinika.

Pio polloi einai epitelous oi kebabtzides tis agglias apo tous ellines foitites?

 

FilthX

Καλησπέρα FilthX,να σε ρωτήσω στην θεσσαλονίκη σε ποιο μαγαζί πήγες? γιατί γύρισε ο αδερφός μου από αγγλία και θέλει να βάλει την ελληνική sim και φυσικά όπως καταλαβαίνεις είναι κλειδωμένο.Μήπως εκεί ξεκλειδώνουν κινητά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

:love:
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κι'εγώ για κάποιο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη για μετατροπή του Κ750 σε W800. Οποιος γνωρίζει κάτι ας στείλει ενα pm...

 

Edit: Εκανα τελικά το update μέσω του DaVinci και πλέον το Vodafone-Live K750 μου, έγινε W800 με FW R1AA008. Μπορώ να πω οτι ήταν πολύ ευκολότερο απ'οτι περίμενα :)

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

kalispera paidia kai xronia polla! :D

 

tha eithela na sas rotiso an kserei kapoios magazi pros thessaloniki meria gia anabathmisi toy k750 se w800 an kserei kanenas as pei

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

paidia mhpws mporei na mou dwsei kapoios links gia na katebasw oti xrhazete wste na anbathmisw to k750 mou....................:O
nokia 6210/nokia 3210/nokia 3310/nokia 3410/nokia 3650/nokia 6600/nokia 6220/nokia n73/nokia n82
Link to comment
Share on other sites

Paidia isos theorithei ligo ilithia h erothsh alla ean peraso sto kinito mou (k750) to software update toy w800 ti tha ginei?

Αν το κάνεις μόνος σου, θα το καταστρέψεις. Αν πας στο 9volto , θα είσαι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ. Σας λέω ευχαριστώ γιατι έψαχνα πολύ καιρό να βρώ τέτοιο μαγαζι που να βγάζει το ΠαλιοVF. ευχασιστώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΤΟΠΟΓΡΑΦΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
plz an mporei kapoios as mou pei pws h pou mporw na kanw afthn thn anabathmish giati to k750i pou exw exei arxisei kai kolaei synexeia.
nokia 6210/nokia 3210/nokia 3310/nokia 3410/nokia 3650/nokia 6600/nokia 6220/nokia n73/nokia n82
Link to comment
Share on other sites

apo k750i mou eipan ean to kanw w800 xalaei h poiotita tou videou. einai alhtheia kai oti h teleita version tou w800 exei polla provlhmara ti paizei me to parapanw provlhma ?? giati phga n ato kanw kai xenerwsa... :( as mou pei kapoios pou to exei kanei opws epeiseis kai poia version evale mesa??

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλα εγώ είχα πιο παλιά το κ750 με την r1l. Τώρα έχω το w800 με την τελευταία έκδοση λογισμικού και η διαφορά στην ταχύτητα του κινητού είναι μεγάλη. Το w800 πάει σφαίρα και η καμερα είναι ελαφρά καλύτερη,οσο για το video μέτριο όπως πρίν
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Πλέον επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το W800i ή το W900i η σημερινή διαφορά τιμής ανάμεσα σε k750i και w800i είναι αστεία για να πάρω το κ750 με προοπτική αναβάθμισης έτσι;
Eimai fantastikos..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδια, εχω καιρο να μπω στο Myphone και ηθελα να ρωτησω μιας και δεν καταάβα πολλά πράγματα γιατι είναι μπερδεμένα απο όσα έχω διαβάσει απο την αρχή έως σήμερα.

 

μπορει κάποιος να γράψει τελικα που καταλήγουμε για online αναβάθμιση σε w800?

 

πχ.

1. μπορω με το καλώδιο που είχε η συσκευή μου μέσα να το κάνω?

2. μπορώ εφόσον το κάνω να κάνω αναβάθμιση λογισμικού απο το seus?

 

απλα διαβασα απο την αρχη και έχω καταλήξει αν εχω καταλαβει καλα οτι μπορω να το κάνω απλα μετα δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση απο seus και θα πρεπει να το κάνω απο davinci που είναι ουσιαστικά το μοναδικό πρόβλημα που παρουσιάζεται

Link to comment
Share on other sites

apo k750i mou eipan ean to kanw w800 xalaei h poiotita tou videou. einai alhtheia kai oti h teleita version tou w800 exei polla provlhmara ti paizei me to parapanw provlhma ?? giati phga n ato kanw kai xenerwsa... :( as mou pei kapoios pou to exei kanei opws epeiseis kai poia version evale mesa??

Και γω όταν είχα πάει με ένα φίλο να κανει το Κ750 σε W800 έτσι μας είπαν στο κατάστημα αλλά μετά που το πήραμε και κάναμε μερικά πειράματα δεν είδαμε και ιδιαίτερη διαφορά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

oxi file mou isxuei kanonika i eggiisi.rwtisa sto 9volto apla otan to pas tha sto ftiaxoun an exei problima px.sto ixeio alla tha sou xanaperasoun vflive firmware an to eixes agorasei live!!!

 

Παιδιά εγώ πήρα τηλ στην SE και ρώτησα και για αλλαγή του λογισμικού σε W800, και για απλή αφαίρεση του Vodafone Live.. Η απάντηση ήταν ότι "Αν βρεθεί πειραγμένο το software ή το hardware η εγγύηση παύει". Βέβαια, δε περίμενα να ακούσω κάτι διαφορετικό, οπότε, όποιος έχει κάνει κάποια αλλαγή, και το έχει πάει μετά στο service της SE, ας μας πει τι ισχύει τελικά.

Link to comment
Share on other sites

to piga egw sthn SE opou apo VL k750i to eixa kanei w800i.Eixe pesei poto kai eixe svisei tous eipa oti aplws esvise kai den kserw ti kanane alla to eidan peiragmeno kai mou eipane oti den pianei i eggiisi.alla gia to logismiko mono.to thema eine twra allo ANAVATHMISI pws kanoume?giati mesw intnet den ginete stin SE.to dokimazw 5 meres twra kai tipota kai ekei pou nomiza oti kanw kati lathos pira ena W800i original enos filou kai tin ekane se misi wra kai exw kai pstn syndesi.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Επειδή κ εγώ αγόρασα το k750 και μένω στη Θεσ/νίκη, ήθελα να βρώ τρόπο να το αναβαθμίσω (αφού δε μπορώ να το πάω 9volto με 20 ευρά).

 

Το αναβάθμισα εχθές με το davinciteam. Κανένα πρόβλημα μετά τηναναβάθμιση απλά θέλει λίγη προσοχή γιατί αν κάτι πάει στραβά ή το μετανιώσει κανείς μπορεί πολύ εύκολα να καταλήξει να πληρώνει πολλά στο davinci.

 

Για όσους δε ξέρουν ή δε μπορούν/ δεν έχουν πιστωτική κλπ αν θέλουν ας επικοινωνήσουν μαζί μου να τους το φτιάξω εγώ.

 

------------------

Δε βλέπω όμως γιατί τόση φασαρία.

Όχι μόνο δε μου φαίνεται καλύτερο το κινητό, αλλά χειρότερο θα λεγα.

Όχι τίποτα δηλαδή απλά αλλάξανε τα κουμπιά στην κεντρική.

Έτσι το πάνω με το μοχλό δε μπορείς πλέον να το ρυθμίσεις σ αυτό που θέλεις και βγάζει πάντα τη λίστα με τις συντομεύσεις, ενώ το κουμπάκι των συντομέυσεων πάνω απ το μοχλό βγάζει τον Media player.

 

Το flight mode δεν είναι πραγματικά flight mode αφού ούτε ραδιόφωνο, ούτε επαφές βλέπεις ούτε τίποτα. Μόνο ο Media player ανοίγει.

 

Δε ξέρω, πατάτα walkman μου φαίνεται εμένα...

Link to comment
Share on other sites

metetrepsa to k750i mou se w800i me to kalodio usb DCU-60 ke to davinci. panefkoli diadikasia, 100% epitixis, kanena provlima,sto kinhto ola doulevoun apsoga san na einai kanoniko w800i (gprs,mms,media player ola kirile).kostos 10euro mesw paypal i pistotikis.

 

odigos metatropis: http://www.seuniverse.com/step1.php

 

prosoxi: sto client na exete tsekarei ta koutakia main, fs ke finalisation ke na exete epileksei sta antistoixa pedia ta epithimita firmware files. to telefteo diathesimo w800i firmware einai to R1BC002.gia ipostiriksi ellinikwn katevaste ta firmware files EMEA3. sto port setting dialekste to dcu-60 me tsekarismena ta RTS ke DTR ke taxitita sta 115200. prosekste ti mpataria na einai fortismeni panw apo 80% ke na exete kanei backup ta contacts ke ta files pou ine apothikevmena sti mnimi tou tilefonou giati me to update tha xathoun.

LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Επειδή κ εγώ αγόρασα το k750 και μένω στη Θεσ/νίκη, ήθελα να βρώ τρόπο να το αναβαθμίσω (αφού δε μπορώ να το πάω 9volto με 20 ευρά).

 

Το αναβάθμισα εχθές με το davinciteam. Κανένα πρόβλημα μετά τηναναβάθμιση απλά θέλει λίγη προσοχή γιατί αν κάτι πάει στραβά ή το μετανιώσει κανείς μπορεί πολύ εύκολα να καταλήξει να πληρώνει πολλά στο davinci.

 

Για όσους δε ξέρουν ή δε μπορούν/ δεν έχουν πιστωτική κλπ αν θέλουν ας επικοινωνήσουν μαζί μου να τους το φτιάξω εγώ.

 

------------------

Δε βλέπω όμως γιατί τόση φασαρία.

Όχι μόνο δε μου φαίνεται καλύτερο το κινητό, αλλά χειρότερο θα λεγα.

Όχι τίποτα δηλαδή απλά αλλάξανε τα κουμπιά στην κεντρική.

Έτσι το πάνω με το μοχλό δε μπορείς πλέον να το ρυθμίσεις σ αυτό που θέλεις και βγάζει πάντα τη λίστα με τις συντομεύσεις, ενώ το κουμπάκι των συντομέυσεων πάνω απ το μοχλό βγάζει τον Media player.

 

Το flight mode δεν είναι πραγματικά flight mode αφού ούτε ραδιόφωνο, ούτε επαφές βλέπεις ούτε τίποτα. Μόνο ο Media player ανοίγει.

 

Δε ξέρω, πατάτα walkman μου φαίνεται εμένα...

 

Για τα μέλη του myphone η Level4 στη Θεσσαλονίκη το κάνει με 10 ευρώ σε ένα δεκάλεπτο :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...