Jump to content

Δύο Ξένοι (Mega)


AquaSonic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και καιρό ψάχνω να βρω τα αυθεντικά επεισόδια, με τους τίτλους τέλους και χωρίς περικοπές, απο το ''Δύο Ξένοι",αν τα έχεις θα σου ήμουν υπόχρεος ή σε όποιον άλλον μπορεί να μου υποδείξει κάποιον τρόπο να τα βρω. Το e-mail μου είναι stelios.5@hotmail.com. Η σειρά αυτή ήταν και Είναι Η Αγαπημένη μου και έχει νοτισθεί με παλιές ωραίες αναμνήσεις...

 

φιλε κι εγω ομοιοπαθης.. οι δυο ξενοι ειναι η αγαπημενη μου σειρα (συνδεδεμενη με αναμνησεις..), εχω ψαξει ολο το νετ να βρω τα αυθεντικα επεισοδια και παντα καταληγω στα κομμενα και ραμενα απο το μεγκα.

 

αν εχει κανεις τα αυθεντικα και μπορει να μου τα στειλει θα ειμαι υποχρεος πραγματικα. επισης αν δεν εχει προβλημα, μπορω να τα βγαλω και στο rapidshare λογαραισμο μου να τα βρισκει και οποιος αλλος θελει.

 

το email μου ειναι stchat@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 159
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ανασταίνω το thread για καλό σκοπό!

Ψάχνουμε με ένα φιλαράκι ένα τραγούδι που έπαιξε στους 2 ξένους πάνω από μια φορά.

 

Αγγλικό κομμάτι.

 

Η μία περίπτωση ήταν με 2 δημοσιογράφους, οι οποίοι σχολίαζαν τη σχέση της Κουντουράτου (νομίζω). Από πίσω έπαιζε χαλί το κομμάτι. Στυλ κουτσομπολίστικη εκπομπή.

 

τα λόγια ήταν αν θυμόμαστε καλά: Coming back to you know...... πάνω κάτω.. και τι στύλ του ήταν ηλεκτρονικό όπως το Blue (Da ba dee) των Eiffel65 και είναι πάνω κάτω του καιρού του.

έχει κανείς, καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν "falling back to you now" τοτε ίσως λες για το:

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι ναι!!!

αν και λέει falling back to me now :D

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

είναι αλήθεια ότι η σειρά είχε τελειώσει "βιαστικά" λόγω κάποιου τσακωμού μεταξύ των συντελεστών?:worry:

 

ποιο προοριζόταν να είναι το κανονικό τέλος??

Link to comment
Share on other sites

είναι αλήθεια ότι η σειρά είχε τελειώσει "βιαστικά" λόγω κάποιου τσακωμού μεταξύ των συντελεστών?:worry:

 

ποιο προοριζόταν να είναι το κανονικό τέλος??

 

Ναι θα πηγαινε και για 3 κυκλο του οποιου το σεναριο "μεσας ακρας" ειχε δημοσιευτει σε ενα περιοδικο τοτε...Θα ειχε αλλα 15-16 επεισοδια νομιζω:)

 

Βασικα νομιζω σταματησε γιατι η Παπουλια δεν ηθελε να συνεχισει να παιζει το ρολο της χαζης ξανθιας αλλο:p

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί?Μια χαρα της πήγαινε :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί?Μια χαρα της πήγαινε :)

όντως στο tv zapping μάλιστα ειχε ανακοινωθεί σχεδόν το περιεχόμενο της τρίτης σεζόν...

το μόνο που θυμάμαι ήταν νομίζω ότι θα τσακώνονταν για τα δίδυμα και θα γινόταν δίκη όπου δικαστίνα θα ήταν η Μίνα (που θα έκανε έτσι guest στη τρίτη σεζόν πάλι τίποτα άλλο δε θυμάμαι για να πω την αλήθεια...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα πηγαινε και για 3 κυκλο του οποιου το σεναριο "μεσας ακρας" ειχε δημοσιευτει σε ενα περιοδικο τοτε...Θα ειχε αλλα 15-16 επεισοδια νομιζω:)

 

Βασικα νομιζω σταματησε γιατι η Παπουλια δεν ηθελε να συνεχισει να παιζει το ρολο της χαζης ξανθιας αλλο:p

 

ευχαριστώ!

τίποτα άλλο για το σενάριο του τρίτου κύκλου δεν ξέρουμε?ποιο θα ήταν το τέλος?

Link to comment
Share on other sites

Με βάση το άρθρο του tv zapping και όσα θυμάμαι:

Ο τρίτος κύκλος ξεκινούσε περίπου 5 χρόνια από εκεί που μας άφησε ο 2ος. Ο Κωνσταντίνος και η Μαρίνα ζουν μαζί στο Λονδίνο. Όμως για κάποιο λόγο χωρίζουν και ο Κωνσταντίνος βρίσκει παρηγοριά και πάλι στη Μάρα. Η Μαρίνα επιστρέφει στην Ελλάδα και προσπαθεί να συνεχίσει την καριέρα της αλλά πλέον κανείς δεν ενδιαφέρεται γι αυτήν κι έτσι καταλήγει παρουσιάστρια τελεμάρκετινγκ σε τριτοκλασάτα κανάλια. Ο Μένιος, που στο τέλος του 2ου κύκλου είχε συλληφθεί ξανά, βρίσκεται στη φυλακή και τελικά τον τρώνε λάχανο, οπότε η Φλώρα μένει χήρα. Η Ντένη και ο Τόλης ανοίγουν μαζί ένα περιοδικό όπου γράφουν αποκλειστικά κουτσομπολιά για την κοσμική Αθήνα. Ο Κωνσταντίνος και η Μαρίνα καταλήγουν στα δικαστήρια για την κηδεμονία των παιδιών όπου δικαστής είναι μια παλιά τους γνώριμη, η Μίνα, όπως είπε και ο pan82. Τελικά βέβαια οι δυο τους καταλήγουν πάλι μαζί (ο Κωνσταντίνος με τη Μαρίνα). Ο Κωνσταντίνος που έχει εγκαταλείψει πλέον τα σχέδιά του για την Αντιγόνη αποφασίζει να ανεβάσει μια άλλη τραγωδία. Στο φινάλε της σειράς η παράσταση ανεβαίνει πανηγυρικά με πρωταγωνίστρια τη Μαρίνα!

Αυτά θυμάμαι, όσοι θυμούνται ή ξέρουν κάτι παραπάνω ας με συμπληρώσουν – διορθώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Με βάση το άρθρο του tv zapping και όσα θυμάμαι:

Ο τρίτος κύκλος ξεκινούσε περίπου 5 χρόνια από εκεί που μας άφησε ο 2ος. Ο Κωνσταντίνος και η Μαρίνα ζουν μαζί στο Λονδίνο. Όμως για κάποιο λόγο χωρίζουν και ο Κωνσταντίνος βρίσκει παρηγοριά και πάλι στη Μάρα. Η Μαρίνα επιστρέφει στην Ελλάδα και προσπαθεί να συνεχίσει την καριέρα της αλλά πλέον κανείς δεν ενδιαφέρεται γι αυτήν κι έτσι καταλήγει παρουσιάστρια τελεμάρκετινγκ σε τριτοκλασάτα κανάλια. Ο Μένιος, που στο τέλος του 2ου κύκλου είχε συλληφθεί ξανά, βρίσκεται στη φυλακή και τελικά τον τρώνε λάχανο, οπότε η Φλώρα μένει χήρα. Η Ντένη και ο Τόλης ανοίγουν μαζί ένα περιοδικό όπου γράφουν αποκλειστικά κουτσομπολιά για την κοσμική Αθήνα. Ο Κωνσταντίνος και η Μαρίνα καταλήγουν στα δικαστήρια για την κηδεμονία των παιδιών όπου δικαστής είναι μια παλιά τους γνώριμη, η Μίνα, όπως είπε και ο pan82. Τελικά βέβαια οι δυο τους καταλήγουν πάλι μαζί (ο Κωνσταντίνος με τη Μαρίνα). Ο Κωνσταντίνος που έχει εγκαταλείψει πλέον τα σχέδιά του για την Αντιγόνη αποφασίζει να ανεβάσει μια άλλη τραγωδία. Στο φινάλε της σειράς η παράσταση ανεβαίνει πανηγυρικά με πρωταγωνίστρια τη Μαρίνα!

Αυτά θυμάμαι, όσοι θυμούνται ή ξέρουν κάτι παραπάνω ας με συμπληρώσουν – διορθώσουν.

σωστός, περίπου έτσι είναι μόνο που στο τέλος ανεβαίνει η Αντιγόνη τελικά!! Έψαξα και μετά από κόπο βρήκα και το tv ζαπινγκ της εποχής, αν μπορέσω θα σκανάρω και θ΄ανεβάσω το αφιέρωμα εκείνης της εποχής έτσι για να υπάρχει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Επισης αν θυμαμαι καλα ο Κων/νος που βρισκει παρηγορια στη Μαρα την...αφηνει εγκυο τελικα..Κατι τετοιο θυμαμαι..

 

Α μπραβο στο TV zapping ηταν...Παντως ετσι θα πηγαινε η ιστορια οπως ειπατε.Με εξαιρεση αν θυμαμαι καλα και ισχυει και αυτο για τη Μαρα.

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες! :)

Πάντως ίσως ήταν κ τραβηγμένος ο 3ος κύκλος,ήδη ο 2ος είχε κάνει κοιλιά συγκριτικά με τον 1ο που ήταν τέλειος!Οπότε καλύτερα που δεν το συνέχισαν,αν κ το τέλος που είδαμε δε μου άρεσε,πολύ "στο πόδι".

(Πάντως αυτό που θα άφηνε κ τη Μάρα έγκυο,έλεος πια!:X:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τέλος,πολύ βιαστικό και πρόχειρο μου φάνηκε εμένα τότε.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

άρχισαν πάλι τις επαναλήψεις στην Κύπρο απο εχτές.

 

σήμερα έδειξε ακόμα ένα επεισόδιο από τα πρώτα, και ακούστηκε ένα τραγούδι από την CELINE DION. Θυμάται κανείς ποιο ήταν ??

Link to comment
Share on other sites

άρχισαν πάλι τις επαναλήψεις στην Κύπρο απο εχτές.

Ακόμα κι αν είχες αμφιβολίες, μπήκε το καλοκαίρι για τα καλά! :lol:

σήμερα έδειξε ακόμα ένα επεισόδιο από τα πρώτα, και ακούστηκε ένα τραγούδι από την CELINE DION. Θυμάται κανείς ποιο ήταν ??

Έχω να το δω χρόνια, και δεν θυμάμαι καθόλου, αλλά τελείως στην τύχη μήπως ήταν το All by Myself;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
γεια σας! θα ήθελα να m πει κάποιος αν ξέρει πως λέγεται η μουσική που ακούγεται σαν background στη σκηνη που ο μαρκοράς διηγείται στην flora και στον μένιο την ιστορία του με την kountouratou.είναι από το τελευταίο επεισόδιο της σειράς k είναι όλοι στο σπίτι που τους κρατάει ομηρους ο μένιος.pleaseeeee ψάχνω χρονια αυτό το κομμάτι k δεν μπορώ να το βρω.και το άκουσα τυχαία σήμερα που είχε το τελευταίο επεισόδιο επανάληψη.συγκεκριμένα ο μαρκοράς κάθεται σε μια "πολυθρονα στο σπίτι του και διπλα του η ντενη και ο μαρκοράς μιλάει για την μαρίνα και πως νιώθει για αυτήν στους υπολοιπους. thanks anyway
Link to comment
Share on other sites

γεια σας! θα ήθελα να m πει κάποιος αν ξέρει πως λέγεται η μουσική που ακούγεται σαν background στη σκηνη που ο μαρκοράς διηγείται στην flora και στον μένιο την ιστορία του με την kountouratou.είναι από το τελευταίο επεισόδιο της σειράς k είναι όλοι στο σπίτι που τους κρατάει ομηρους ο μένιος.pleaseeeee ψάχνω χρονια αυτό το κομμάτι k δεν μπορώ να το βρω.και το άκουσα τυχαία σήμερα που είχε το τελευταίο επεισόδιο επανάληψη.συγκεκριμένα ο μαρκοράς κάθεται σε μια "πολυθρονα στο σπίτι του και διπλα του η ντενη και ο μαρκοράς μιλάει για την μαρίνα και πως νιώθει για αυτήν στους υπολοιπους. thanks anyway

 

Αυτο εδω ειναι..πραγματικα υπεροχο :clap::up:

 

Secret Garden ~ Songs From A Secret Garden

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
ξερω ξεθαβω το θεμα αλλα ψαχνω ενα τραγουδι απο το σειρα που το τραγουδησε καποιος στην εκπομπη της Μαρινας και ο στοιχος ελεγε οτι και να γινει παλι στην εθνικη θα βγουμε
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
ξερω ξεθαβω το θεμα αλλα ψαχνω ενα τραγουδι απο το σειρα που το τραγουδησε καποιος στην εκπομπη της Μαρινας και ο στοιχος ελεγε οτι και να γινει παλι στην εθνικη θα βγουμε
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό και τον Σεπτέμβρη του 2015 εδώ να 'μαστε και να ψάχνουμε ακόμα το τραγούδι από τους 2 ξένους...

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό και τον Σεπτέμβρη του 2015 εδώ να 'μαστε και να ψάχνουμε ακόμα το τραγούδι από τους 2 ξένους...

 

:rolleyes:

 

:p:p:p:p:p

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...