Jump to content

Δύο Ξένοι (Mega)


AquaSonic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mπαίνει ο Κων/νος σπίτι, η Φλώρα μαγειρεύει:

Κων/νος: σπέρα,

Φλώρα: σπέρα.

Κων/νος: Καλά;

Φλώρα: Σκατά, εσύ;

Κων/νος: σκατά.

Φλώρα: Καλά.

Κων/νος: Ο Μένιος;

Φλώρα: Έξω.

Κων/νος: Που;

Φλώρα: Στο διάολο :lol: :lol: :lol:

 

καλα μοναδικο!!!!!! εχεις απολυτο δικιο και το ειχα ξεχασει!!!!! το εβαλα κατακορυφα να φανει καλυτερα!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 159
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • 6 months later...

απο τη Δευτερα θα το ξαναβαλει ειναι η δευτερη φορα που θα τη δω κανονικα μετα απο 10 χρονια...:wacko::happy:

 

αυτη η σκηνη οταν πρωτοπαιχτηκε μου εχει μεινει και τη θυμαμαι απο 6 ετων http://www.youtube.com/watch?v=Cq25lSfMko8

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλει επανάληψη Δυο ξένους;

Ωραία, για να μαθαίνουν οι νέοι και να θυμούνται οι παλιότεροι:p

Μόνο μη το καταντήσουν σαν το "ρετιρέ" και το μπουχτήσουμε στο τέλος.. Αν και όποιος θέλει πλέον κατεβάζει όλη τη σειρά από το ίντερνετ.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Αν και όποιος θέλει πλέον κατεβάζει όλη τη σειρά από το ίντερνετ.

Καλα σωστο και αυτο:p

Αλλα καλο ειναι να το δειχνει και η τv!Σου θυμιζει τα παλια:p:wacko:

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν και όποιος θέλει πλέον κατεβάζει όλη τη σειρά από το ίντερνετ.

Καλα σωστο και αυτο:p

Αλλα καλο ειναι να το δειχνει και η τv!Σου θυμιζει τα παλια:p:wacko:

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
επειδη δεν υπαρχει περιπτωση να το βρω αλλου, να σας ρωτησω κατι... θυμαται κανεις περιπου σε ποια επεισοδια εμφανιζοταν ο θοδωρης αθεριδης, με ξανθια περουκα, κατοικος συγγρου;;;; ειχαν πολυ γελιο αυτα τα επεισοδια, θελω πολυ να τα ξαναδω, αλλα δεν θυμαμαι ποια ηταν... η σειρα εχει 77 νομιζω επεισοδια και θυμαμαι οτι η μαρινα ηταν εγκυος τοτε, αυτος εκανε το σκηνοθετη στο σιριαλ της ντενης, κι ειχε φυγει γιατι τον πιεζανε απο παντου αν θυμαμαι καλα... αλλα τον αριθμο του επεισοδιου δεν θυμαμαι... 50, 54, 56;;;; ποιο να ηταν;;; πριν ή μετα... δεν θυμαμαι.. ξερεις κανεις;;;:confused::confused::confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν έγκυος. Είχε γεννήσει και τον Μαρκορά τον πιέζανε να τα αναγνωρίσει. Αν είναι 77 πρέπει να είναι ανάμεσα στα 70-75

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν υπαρχει περιπτωση να το βρω αλλου, να σας ρωτησω κατι... θυμαται κανεις περιπου σε ποια επεισοδια εμφανιζοταν ο θοδωρης αθεριδης, με ξανθια περουκα, κατοικος συγγρου;;;; ειχαν πολυ γελιο αυτα τα επεισοδια, θελω πολυ να τα ξαναδω, αλλα δεν θυμαμαι ποια ηταν... η σειρα εχει 77 νομιζω επεισοδια και θυμαμαι οτι η μαρινα ηταν εγκυος τοτε, αυτος εκανε το σκηνοθετη στο σιριαλ της ντενης, κι ειχε φυγει γιατι τον πιεζανε απο παντου αν θυμαμαι καλα... αλλα τον αριθμο του επεισοδιου δεν θυμαμαι... 50, 54, 56;;;; ποιο να ηταν;;; πριν ή μετα... δεν θυμαμαι.. ξερεις κανεις;;;:confused::confused::confused:

το επεισόδιο που εμφανίζεται ο Αθερίδης είναι περίπου στην μέση της σειράς ,ήταν τότε που ο Μαρκοράς είχε πρόβλημα στύσης και απευθήνθηκε στο αγοραίο έρωτα ... αλλά χωρίς αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

απο τη Δευτερα θα το ξαναβαλει ειναι η δευτερη φορα που θα τη δω κανονικα μετα απο 10 χρονια...:wacko::happy:

 

αυτη η σκηνη οταν πρωτοπαιχτηκε μου εχει μεινει και τη θυμαμαι απο 6 ετων http://www.youtube.com/watch?v=Cq25lSfMko8

 

Εμένα πάλι αυτές οι σκηνές με έκαναν να μη βλέπω συστηματικά τη σειρά. Βαριόμουν το πολύ love story.

Προτιμούσα αυτές:

http://www.youtube.com/watch?v=F2EcBX24z98&feature=related

;)

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι αυτές οι σκηνές με έκαναν να μη βλέπω συστηματικά τη σειρά. Βαριόμουν το πολύ love story.

Προτιμούσα αυτές:

http://www.youtube.com/watch?v=F2EcBX24z98&feature=related

;)

 

+1

 

Το love story Μαρκορά-Μαρίνας, ήταν καλό ως κινητήρια δύναμη για το σενάριο. Αλλού όμως ήταν η δύναμη της σειράς.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν έγκυος. Είχε γεννήσει και τον Μαρκορά τον πιέζανε να τα αναγνωρίσει. Αν είναι 77 πρέπει να είναι ανάμεσα στα 70-75

 

κι εγω κατι τετοιο θυμαμαι...

 

το επεισόδιο που εμφανίζεται ο Αθερίδης είναι περίπου στην μέση της σειράς ,ήταν τότε που ο Μαρκοράς είχε πρόβλημα στύσης και απευθήνθηκε στο αγοραίο έρωτα ... αλλά χωρίς αποτέλεσμα

 

ναι;;; εμφανιζοταν σε αρκετα επεισοδια, τρια τεσσερα, οχι ενα... αν θυμαμαι τα ειχε με τη μαρα απο το σιριαλ τοτε, τη σεναριογραφο, γιατι θυμαμαι που εβλεπε την ντενη στην τηλεοραση που του ελεγε να γυρισει και ειπε ο αθεριδης:"η γυναικα το λεει καθαρα, γυρνα πισω, στοπ, σε συγχωρουμε, στοπ, χανουμε λεφτα, στοπ''!!!!!!:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ντένη Μάρκορα! Απλά είδωλο! Ένας από τους λόγους για να δεις τη σειρά. Ίσως ο καλύτερος!!!

Ειδικά οι διάλογοι με Φλώρα. Κορυφή!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΜΕ ΜΕΓΑΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΕΧΩ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ "ΔΥΟ ΞΕΝΟΥΣ"

 

Θέλω, θέλω!!! Θα σου τα πληρώσω, σε παρακαλώ, μόλις δεις το μήνυμα απάντησέ μου. Είναι τα επεισόδια στην αρχική τους μορφή; Προτού αρχίσει το Mega να κόβει σκηνές στις επαναλήψεις;

Σε παρακαλώ, γράψε μου στο kristallrk@yahoo.com

:O:D;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λοιπόν...επειδή υπάρχει μια παραφιλολογία σχετικά με κάποια θέματα, το θεωρώ σκόπιμο να κάνω κάποιες διευκρινίσεις:

 

1) H Παπούλια δεν τσακώθηκε ποτέ με τον Σεργιανόπουλο. Είχαν πάντα πολύ καλή σχέση. Με τον Ρήγα είχε τσακωθεί, όταν γυρίζονταν οι δυο ξένοι. Και έκτοτε μάλιστα, δεν μιλιούνται. Υπήρχαν και άλλοι τσακωμοί μεταξύ των ηθοποιών. Όχι όμως μεταξύ Παπούλια και Σεργιανόπουλου.

 

2) Στο τέλος τους τρίτου κύκλου των δυο ξένων η μαρίνα κουντουράτου θα έπαιζε την Αντιγόνη...με δόξα και τιμή.

 

Μη ρώτατε που τα ξέρω αυτά. Εκ των έσω. Δεν μου επιτρέπεται να πω περισσότερα, για ευνοήτους λόγους.;)

Link to comment
Share on other sites

 

1) H Παπούλια δεν τσακώθηκε ποτέ με τον Σεργιανόπουλο. Είχαν πάντα πολύ καλή σχέση. Με τον Ρήγα είχε τσακωθεί, όταν γυρίζονταν οι δυο ξένοι. Και έκτοτε μάλιστα, δεν μιλιούνται. Υπήρχαν και άλλοι τσακωμοί μεταξύ των ηθοποιών. Όχι όμως μεταξύ Παπούλια και Σεργιανόπουλου.

 

 

αυτο ισχυει μεχρι και σημερα;;; γιατι εγω την θυμαμαι που επαιξε και στο κοκκινο δωματιο και δεν νομιζω οτι θα επαιζε ποτε αν ηταν τσακωμενοι με τον ρηγα... τελικα γιατι σταματησε η σειρα αποτομα; λογω τσακωμων;;:worry::worry::worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Μη ρώτατε που τα ξέρω αυτά. Εκ των έσω. Δεν μου επιτρέπεται να πω περισσότερα, για ευνοήτους λόγους.;)

 

ή ο Ρηγας εισαι ή ο Αποστολου η Παππουλια η Γαλαναπουλου η ο Μποστατζογλου...:rolleyes::wacko::O

Link to comment
Share on other sites

αυτο ισχυει μεχρι και σημερα;;; γιατι εγω την θυμαμαι που επαιξε και στο κοκκινο δωματιο και δεν νομιζω οτι θα επαιζε ποτε αν ηταν τσακωμενοι με τον ρηγα... τελικα γιατι σταματησε η σειρα αποτομα; λογω τσακωμων;;:worry:

 

κατι τετοιο εχω ακουσει κ εγω αλλα δεν ηξερα αναμεσα σε ποιους ηταν. :worry:

 

ή ο Ρηγας εισαι ή ο Αποστολου η Παππουλια η Γαλαναπουλου η ο Μποστατζογλου...:rolleyes::wacko::O

 

ή η χρυσουλα διαβατη! :D

Link to comment
Share on other sites

Από τις ωραιότερες που έχουν παιχτεί στην ελληνική τηλεόραση!

Αμέτρητες φοβερές ατάκες!

Συνεχίζω να την βλέπω με ευχαρίστιση άκόμα και τώρα...

Ξανά και ξανά....:up:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΜΕ ΜΕΓΑΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΕΧΩ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ "ΔΥΟ ΞΕΝΟΥΣ"

 

Εδώ και καιρό ψάχνω να βρω τα αυθεντικά επεισόδια, με τους τίτλους τέλους και χωρίς περικοπές, απο το ''Δύο Ξένοι",αν τα έχεις θα σου ήμουν υπόχρεος ή σε όποιον άλλον μπορεί να μου υποδείξει κάποιον τρόπο να τα βρω. Το e-mail μου είναι stelios.5@hotmail.com. Η σειρά αυτή ήταν και Είναι Η Αγαπημένη μου και έχει νοτισθεί με παλιές ωραίες αναμνήσεις...

Link to comment
Share on other sites

τι μου άρεσε στην συγκεκριμένη σειρά:

1. οι διάλογοι μεταξύ των Κώνστα-Διαβάτη

2. τα σχόλια της ντένης για την πανάθα που μέχρι και πρόσφατα ήταν επίκαιρα

3. οι μαθητές της σχολής

4. η σουρεαλιστική επικοινωνία μεταξυ της Κώνστα και της Μαρούσκα

 

τι δεν μου άρεσε:

1. ειδικά στην δεύτερη σεζόν είχαν την εντύπωση ότι οι ηθοποίοι φώναζαν

2. το αίσθημα μεταξύ σεργιανόπουλου - παπούλια με κούρασε

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να θυμηθείς ή να τα βρεις αυτά τα site;

 

εψαξα, εψαξα αλλα τιποτα.θυμαμαι οτι καπου τα ειχα δει.θα ξαναριξω μια ματια.

Link to comment
Share on other sites

 

τι δεν μου άρεσε:

1. ειδικά στην δεύτερη σεζόν είχαν την εντύπωση ότι οι ηθοποίοι φώναζαν

2. το αίσθημα μεταξύ σεργιανόπουλου - παπούλια με κούρασε

 

θα συμφωνισω απολυτα!!!

 

κατα τ'αλλα μου αρεσαν κ τα οσα ανεφερες κ αλλα στοιχεια της σειρας! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...