Jump to content

Huawei P30


Doctor2010
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεχρι να ερθει η συσλευη (αυριο ή δευτερα) εκανα και εγω τις αγορες.

 

Για αρχη,μεχρι να ερθουν τα "μακρινα" αξεσουαρ,πηρα την παρακατω θηκη σιλικονης την οποια πηγα σε μαγαζι και την ειδα

 

και την συγκρινα με μια ακομα σιλικονης αλλα η συγκεκριμενη μου φανηκε πολυ πιο μαλακο υλικο και λιγοτερο ογκωδης.

 

Ειχα παραπλησια σε Sony Xperia XZ3 και ημουν πολυ ευχαριστημενος απο εφαρμογη,κρατημα και ανθεκτικοτητα σε σημαδια κλπ.

 

Οποτε τη προτιμησα ως προσωρινη λυση.Αγνωστο ποσο προστατευει την καμερα πισω.Κοστος 4 ευρω.

 

https://www.skroutz.gr/s/17894344/Back-Cover-Carbon-Fiber-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Huawei-P30.html#reviews

 

 

 

Η θηκη αυτη θα μεινει στην ακρη οταν ερθουν τα 2 παρακατω αξεσουαρ:

 

 

 

-Προστατευτικο δαχτυλιδι και τζαμακι για καμερα.Θα μπει μονο το δαχτυλιδι γιατι το τζαμι κανει αντανακλασεις και λερωνει πολυ.

 

Δοκιμασμενο σε μπλε χρωμα στο 1+ pro και παρολο που στηριζεται το κινητο εκει οταν το ακουμπαω σε τραπεζι κλπ,ειναι πολυ ανθεκτικο στο χρωμα του,προεξεχει ελαχιστα παραπανω και δεν ξεκολλαει ευκολα. Σε καμια περιπτωση δεν ενοχλει Κοστος περιπου 2 ευρω

 

s-l1600.jpg

 

 

 

-Διαφανη ματ μεμβρανη πλατης και αντιστοιχο κομματι για το τζαμι των φακων. Οτι καλυτερο εχω αγορασει ποτε για συσκευη μου.

 

Σχεδον ενα χρονο φορεμενη σε καμπυλωτη πλατη του +1 pro και δεν καταλαβαινει τιποτα,ενω εφαρμοζει αριστα,χωρις φουσκαλες κλπ,οπως ειπα σε προηγουμενο ποστ. Η υφη ειναι ολα τα λεφτα και οτι ξεπερδευεις για παντα απο δαχτυλιες,σημαδια κλπ.

 

Καθε συσκευασια εχει μεσα 2 τετοιες μεμβρανες πλατης+φακων και κοστιζει 14 ευρω με μεταφορικα απο Αμερικη (στο ταμειο γινεται η εκπτωση και το τελικο κοστος μεταφορικων απο ΗΠΑ).Φυσικα εχει απειρα σχεδια τετοιων skins εκει μεσα αλλα και σε παραπλησια sites που μπορει να καλυψει καθε γουστο,αν θελετε να χρησιμοποιειται το κινητο σας χωρις καθολου θηκη.

 

https://www.slickwraps.com/naked-series-skins-for-huawei-p30.html

Πολύ όμορφα αξεσουάρ αλλά για εμάς που έχουμε 3 παιδιά είναι κίνδυνος θάνατος για την συσκευή χωρίς θήκη και τζάμι

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχεις 100% δικιο. Με τα παιδια χρειαζεσαι υπερπροστατευτικη θηκη και τζαμακι. Μη σου πω κατι αλλες θηκες 360°

Να τα χαιρεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις 100% δικιο. Με τα παιδια χρειαζεσαι υπερπροστατευτικη θηκη και τζαμακι. Μη σου πω κατι αλλες θηκες 360°

 

Να τα χαιρεσαι!!!

Για τα παιδιά βρήκα λύση παντός δεν τουτα δίνω κινιτο κλπ
Link to comment
Share on other sites

Εχεις 100% δικιο. Με τα παιδια χρειαζεσαι υπερπροστατευτικη θηκη και τζαμακι. Μη σου πω κατι αλλες θηκες 360°

 

Να τα χαιρεσαι!!!

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τα παιδιά βρήκα λύση παντός δεν τουτα δίνω κινιτο κλπ
Και εγώ το προστατεύω αλλά με 3 παιδιά ποτέ δεν ξέρεις πως μπορεί να γίνει το κακό,γιαυτό σίγουρα τζαμακι με διάφανη λεπτή θήκη και στις διακοπές την γνήσια tpu carbon

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το δακτυλίδι προστασίας υπάρχει σε ελληνικό κατάστημα; Δεν το βρήκα κάπου...

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το δακτυλίδι προστασίας υπάρχει σε ελληνικό κατάστημα; Δεν το βρήκα κάπου...

Απο εδω ξεκινησα να το ψαξω αλλα δεν βρηκα κατι. Μονο σκετο τζαμακι για τους φακους βρηκα εδω Ελλαδα.

Μολις παρελαβα τη συσκευη!

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω ξεκινησα να το ψαξω αλλα δεν βρηκα κατι. Μονο σκετο τζαμακι για τους φακους βρηκα εδω Ελλαδα.

 

Μολις παρελαβα τη συσκευη!

Να την χαρείς φίλε είναι εξαιρετική συσκευή

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω. Ηδη κατεβαινει το 5ο κατα σειρα udpate που ειναι και η 10.1.0.123

Ενα ενα τα περασα χωρις να σεταρω-στησω το παραμικρο,πλην εισοδου στο ID.

Το κινητο ειναι οτι περιμενα.Αψογο σε πρακτικοτητα λογω βαρους και μεγεθους.

Καθεται κουτι στο χερι.

Η προσωρινη θηκη που πηρα και εγραψα πιο πανω δεν προστατευει την καμερα οριακα

γιατι δεν εχει χειλος. Πολυ οριακα.

Ειχα ενα μικρο αγχος μη τυχον δεν παιξουν VoWifi-VoLTE αλλα επαιξαν με την μια.

Ολα τα updates βγηκαν μολις εβαλα την sim μεσα (cosmote).

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Μάλλον την ίδια θήκη έχουμε... Θα το κοιτάξω πάντως αυτό με το δακτυλίδι μήπως το βρω από ebay, Amazon κλπ.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικές.

-Κάμερα στα γούστα μου σε οξύτητα και σωστά-ισορροπημένη χρωματα.

- Πρακτική για χρήση με το ένα χέρι (μεγάλο σχετικά χέρι).

-Πολύ γρήγορο αποτύπωμα.

-Μέτριο ηχείο.

-Άψογη συνδεσιμοτητα BT με ρολόι, άλλο κινητό, αμάξι.

-Την πρώτη νύχτα η αναμονή έχασε 8% μπαταρία αλλά μετά από τις ρυθμίσεις μου στις εφαρμογές μια μια, την δεύτερη νύχτα έχασε μόνο 1%. Και στις δύο φορές το άφησα με 100%.

-Αφου έκανα όλα τα updates κλπ η μπαταρία πήγε από 63->22%. Το φορτίζω ως 90% και κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων για να ξεκινήσω στήσιμο. Το εντελώς κουλό είναι ότι μόλις τελείωσε η επαναφορά, έδειχνε πάλι 63% μπαταρία.

-Όσες εφαρμογές απενεργοποιησα, δεν ξαναεμφανιστηκαν. Όσο ήταν ενεργοποιημενες,τις ενημέρωσα και μετά τις έκανα απενεργοποιησα ενημερωμένες. Δεύτερη μέρα και δεν άνοιξε μόνη της καμία.

- Σήμα τυπικό μέσα στο σπίτι όπου με όλες τις συσκευές έχω 1-2 γραμμές το πολύ.

-VoLTE/VoWifi παίζουν άμεσα.

-Τα 60ΗΖ έχουν διαφορά αλλά έχω απενεργοποιησα τα γραφικά από την λειτουργία προγραμματιστεί και μαζί με τα γραφικά του nova prime σε ρύθμιση αστραπιαία, η χρήση του κινητού γίνεται πραγματικά αστραπιαία και δεν μου φαίνεται τόσο η απουσία 90ΗΖ.

 

Προσεχώς και άλλες εντυπώσεις.

Εξαιρετικό τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, κάτοχος του P20 εδώ και 15 μηνες και ειμαι (ακομα) εξαιρετικα ευχαριστημένος. Αξίζει η μετάβαση στο P30 ή να περιμένω 4-5 μήνες ακομα να πέσει η τιμή του P30 Pro και να παω γι αυτό; Κανεις που εκανε παρόμοια μετάβαση για εντυπώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Το p30 pro εννοειται ειναι κινηταρα. Ως παθων παντοφλοειδων συσκευων, προσεξε μονο το μεγεθος και το παραπανω βαρος.

Εισαι ηδη με ενα μικρο κινητο,τουμπανακι με φλατ οθονη. Θα πας σε ενα βαρυ,μεγαλο και με edge οθονη. Εμενα με κουρασε το 1+ pro που ειναι

παρομοιας φιλοσοφιας με το p30 pro.

Δοκιμασε το στα μαγαζια.Επισης,οι edge οθονες ειναι λιγο μπελαλιδικες για προστασια και οι θηκες σχεδον ολες αλλοιωνουν

αυτο το πλεονεκτημα του χειρισμου τους και της εμφανισης.

Δεδομενου οτι η σειρα p40 θα παει λιγο ακλαφτη και ηδη γκρεμιζονται οι τιμες της,πιστευω οτι θα αργησει κι αλλο να πεσει αρκετα η p30 σειρα.

Ειναι το καλυτερο και πιο προσιτο μοντελο της Huawei με GMS αυτη τη στιγμη.

 

Mην βιαστεις να αποκλεισεις και το p30 αφου τα δοκιμασεις καλα σε καταστηματα. Απο p40 pro ξεκινησα να βλεπω,περασα σε p40 και κατεληξα τελικα στο p30 6/128στα 387 ευρω ενω το φθηνοτερο p30 pro 6/128 ξεκιναω απο 521 στο σκρουτζ.

 

Μεταξυ p20 και p30 δεν γνωριζω πσοο μεγαλες διαφορες υπαρχουν στην πραξη περα απο τα απλα νουμερα και το hardware

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πάντως η Huawei να συνεχίζει να μην παρέχει ενημερώσεις ακόμα με security Απριλίου είναι η συσκευή

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πάντως η Huawei να συνεχίζει να μην παρέχει ενημερώσεις ακόμα με security Απριλίου είναι η συσκευή

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πρωί έλαβα το security patch Ιουνίου.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί έλαβα το security patch Ιουνίου.
Ποία έκδοση σου ήρθε; λογικά δεν έχεις κάρτα cosmote

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποία έκδοση σου ήρθε; λογικά δεν έχεις κάρτα cosmote

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Cosmote SIM.

10.1.0.133

Link to comment
Share on other sites

Cosmote SIM.

 

10.1.0.133

Ευχαριστώ φίλε μου

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά, έκανε κανείς την μετάβαση από το μικρό P30 στο P30 pro για να μπορέσει να μου πει αν υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές σε μπαταρία και κάμερα; στο YouTube ότι και αν έψαξα δεν βγάζω άκρη και επειδή υπάρχεις σημαντική διαφορά σε μέγεθος και βάρος θα ήθελα την βοήθεια σας, αν κάποιος εδώ έχει έρθει από το Pro και μπορεί να βοηθήσει;

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το p30 pro εννοειται ειναι κινηταρα. Ως παθων παντοφλοειδων συσκευων, προσεξε μονο το μεγεθος και το παραπανω βαρος.

Εισαι ηδη με ενα μικρο κινητο,τουμπανακι με φλατ οθονη. Θα πας σε ενα βαρυ,μεγαλο και με edge οθονη. Εμενα με κουρασε το 1+ pro που ειναι

παρομοιας φιλοσοφιας με το p30 pro.

Δοκιμασε το στα μαγαζια.Επισης,οι edge οθονες ειναι λιγο μπελαλιδικες για προστασια και οι θηκες σχεδον ολες αλλοιωνουν

αυτο το πλεονεκτημα του χειρισμου τους και της εμφανισης.

Δεδομενου οτι η σειρα p40 θα παει λιγο ακλαφτη και ηδη γκρεμιζονται οι τιμες της,πιστευω οτι θα αργησει κι αλλο να πεσει αρκετα η p30 σειρα.

Ειναι το καλυτερο και πιο προσιτο μοντελο της Huawei με GMS αυτη τη στιγμη.

 

Mην βιαστεις να αποκλεισεις και το p30 αφου τα δοκιμασεις καλα σε καταστηματα. Απο p40 pro ξεκινησα να βλεπω,περασα σε p40 και κατεληξα τελικα στο p30 6/128στα 387 ευρω ενω το φθηνοτερο p30 pro 6/128 ξεκιναω απο 521 στο σκρουτζ.

 

Μεταξυ p20 και p30 δεν γνωριζω πσοο μεγαλες διαφορες υπαρχουν στην πραξη περα απο τα απλα νουμερα και το hardware

 

Εχεις δικιο. Η αληθεια ειναι πως καταρχην εξιταρει η μεγαλυτερη οθονη. Αλλα το Samsung A51 που εχω σαν δευτερη συσκευη παρατηρω οτι με κουραζει το μεγεθος και το βαρος του. Μαλλον για το P30 θα παω που ειναι πιο compact αν και ισως θα το ηθελα ενα τσικ πιο μεγαλο απο το P20.

Link to comment
Share on other sites

Σαν συνολική διάσταση συσκευής ναι αλλά έχει μεγαλύτερη οθόνη από το p20 αν δεν κάνω λάθος. Και ελάχιστα φαρδύτερο το p30.

 

Έβγαλα και τα πρώτα νυχτερινά μου δείγματα σε κλειστο χωρο με μετριο φως,στο auto και με νυχτερινη λήψη.

Πολύ δυνατή στη διαχείριση των φωτεινων πηγών η νυχτερινή λήψη παρόλο που φωτίζει πολλά σκοτεινά σημεία. Και μεγάλη ακρίβεια χρωματικά.

Πρωτα η auto

 

50116408353_733a163ca5_z.jpgIMG_20200715_214332 by Dim Tsak, on Flickr

 

50116983121_83d3b0be8d_z.jpgIMG_20200715_214350 by Dim Tsak, on Flickr

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το drain από το facebook σε μένα λύθηκε με απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Στην στοκ recovery δεν έχει πλέον clear cache που κάναμε μετά από update;

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαινει σημερα και σε εμενα η 133 με secutiry patch Ιουνιου.

Σε τερμα χαμηλη φωτεινοτητα,η γκρι αποχρωση γιατι φαινεται τοσο χαλια? Σαν γραμμες γραμμες...

Κανενα αλλο χρωμα δεν το κανει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...