Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Να μαντέψω ότι emui 12 θα πάρουμε όταν τελειώσουν και τα p40 lite, ε; Διαβάζω ότι στο p40 έχει ήδη ξεκινήσει! 

Τα P30 ειναι σε beta αλλα οχι σε πολλες χωρες.

Μπορεις να δοκιμασεις, αν θες να απρεις μερος, μεσα απο την εφαρμογη beta να δεις αν σου εμφανιζει να παρεις μερος στην beta.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Για Μάρτιο λέγεται για τη σειρά P30 το EMUI 12.

Πηγή (έως τώρα έχει βγει πολύ αξιόπιστος το τύπος):
https://www.huaweiailesi.com/mart-ayina-kadar-emui-12-alacak-modeller/

The first 5 models (P40 series, Mate 30, κλπ) on the list will be upgraded to EMUI 12 by February. The remaining 5 models (P30 series, P40lite, κλπ) will be upgraded by March if there is no change in the status of the tests. In this regard, it is of great importance that you, our valued users, be patient and continue to wait. After all these 10 models are upgraded, the update cycle that Huawei officially shared will continue from where it left off. This means that the upgrade for the Kirin 970 and 710 models is now very close.

Please note, the image we shared only covers the models that will be upgraded until March, this is not the final list. EMUI 12 upgrade and testing will continue with the participation of you, our valued users. The fact that your device is not in this image does not mean that it will not receive an update!

c7fccb6f-ebad-41c2-8500-b22c2e7b547c-1024x412.png

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, PapaDarxon said:

Τα P30 ειναι σε beta αλλα οχι σε πολλες χωρες.

Μπορεις να δοκιμασεις, αν θες να απρεις μερος, μεσα απο την εφαρμογη beta να δεις αν σου εμφανιζει να παρεις μερος στην beta.

Το ερώτημα είναι, πώς γίνεσαι beta tester. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, _NikitaS_ said:

Το ερώτημα είναι, πώς γίνεσαι beta tester. 

Δεν μπορείς πλέον. Έχουν κλείσει όλα τα διαθέσιμα slots.

Link to comment
Share on other sites

https://www.huaweicentral.com/huawei-p30-devices-to-receive-emui-12-in-april/

Quote

 

According to our information, Huawei P30 devices will receive EMUI 12 around Mid April 2022, which is a piece of good news for the P30 series model owners.

However, we also want to mention that, the Huawei P30 EMUI 12 rollout date for April is just an estimated rollout. Hence, the release could begin in advance in late March as well.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαίρεται κάτοχος απο μαιο του 2020 εδώ και ένα μηνα έχει σταμάτησει η υπερταχεία φορτίση , ξέρτε τι φταίει και πως φτιάχνεται?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, chrisfis said:

Χαίρεται κάτοχος απο μαιο του 2020 εδώ και ένα μηνα έχει σταμάτησει η υπερταχεία φορτίση , ξέρτε τι φταίει και πως φτιάχνεται?

Χρησιμοποιείς το γνήσιο καλώδιο; 

Επίσης αυτό το μήνα μήπως το αφηνεις να φορτίζει όλο το βράδυ; 

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικα με τογνησιο καλωδιο και ανταπτόρα , το αφηνω ολο το βραδυ να παει 100% ααλλα το πρόβλημα υπήρχε απο οκτμωμβρη αλλα φτιαχνόταν , ενώ τώρα δεν ανγνωρίζει καθόλου την υπερταχεια

 

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι ότι χειρότερο να αφήνεις το τηλέφωνο στην φόρτιση όλο το βράδυ και δεν βλέπω τον λόγο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, chrisfis said:

ναι κανονικα με τογνησιο καλωδιο και ανταπτόρα , το αφηνω ολο το βραδυ να παει 100% ααλλα το πρόβλημα υπήρχε απο οκτμωμβρη αλλα φτιαχνόταν , ενώ τώρα δεν ανγνωρίζει καθόλου την υπερταχεια

 

Πήγαινε τότε στις ρυθμίσεις μπαταριας/περισσότερες ρυθμίσεις μπαταρίας και απενεργοποιησε την έξυπνη φόρτιση. 

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, chrisfis said:

και παλι τίποτα ή καθαριμα η πλακετα φόρτιης ή νεα μπαταρια

Παίζει να τα έχει παίξει η μπαταρία σου και να μην σε περνάει σε ταχεία φόρτιση για προστασία. 

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και από μένα!

Κάτοχος Huawei p30 pro εδώ και σχεδόν 3 χρόνια και μου βγήκαν και εμένα τα γνωστά θέματα με την κάμερα.

Εγώ εκτός από το πρόβλημα στο φόκους έχω και τον ουρανό να ασπρίζει μόλις πάω να κάνω έστω και ελάχιστο ζουμ.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό; Υπάρχει καμία σωτηρία; 😬

Link to comment
Share on other sites

On 15/3/2022 at 2:29 ΠΜ, PhysChemist said:

Kαλημέρα και από μένα!

Κάτοχος Huawei p30 pro εδώ και σχεδόν 3 χρόνια και μου βγήκαν και εμένα τα γνωστά θέματα με την κάμερα.

Εγώ εκτός από το πρόβλημα στο φόκους έχω και τον ουρανό να ασπρίζει μόλις πάω να κάνω έστω και ελάχιστο ζουμ.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό; Υπάρχει καμία σωτηρία; 😬

Εμενα ξεκινησε πριν 5 μηνες με την καμερα....μου ζητησαν τηλεφωνικα με την Huawei ενα αστρονομικο ποσο (δεν θυμαμαι ποσο) Στο skroutz η βασικη καμερα εχει παντως 44 ευρω η γνησια

Περιμενω μπας και κανει κανενα firmware update γτ νομιζω οτι παιζει πουστια με το software,,,,θα δουμε
Αν μαθεις εσυ ακριβως τιμη στειλε μου

Edited by Djdeltavita
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με το emui 11 η καταναλωση έχει φτάσει στο Θεό. Μπορεί και να φορτίζω δύο φορές την μέρα πλέον. Επίσημα η huawei λέει ότι είναι πιο βαρύ το emui. Άλλαξα και μπαταρία και τα ίδια. Αναμένω το emui 12 μπας και στρώσει πάλι. 

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2022 at 8:53 ΠΜ, assos01 said:

Μέσα στον μήνα θα πάρουμε την ενημέρωση ασφαλείας Φεβρουαρίου 11.0.0.190

Εγω την εχω παρει αυτη εδω και 2 εβδομαδες

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Djdeltavita said:

Εγω την εχω παρει αυτη εδω και 2 εβδομαδες

Ναι το ίδιο και εγώ, έχει κυκλοφορήσει ήδη. 

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2022 at 2:37 ΜΜ, Djdeltavita said:

Εγω την εχω παρει αυτη εδω και 2 εβδομαδες

Σε εμένα δεν έχει φανεί ακόμα.

 

On 18/3/2022 at 9:45 ΠΜ, _NikitaS_ said:

Εμένα με το emui 11 η καταναλωση έχει φτάσει στο Θεό. Μπορεί και να φορτίζω δύο φορές την μέρα πλέον. Επίσημα η huawei λέει ότι είναι πιο βαρύ το emui. Άλλαξα και μπαταρία και τα ίδια. Αναμένω το emui 12 μπας και στρώσει πάλι. 

Το δικό μου, σχεδόν 2,5 ετών, είναι αξιοπρεπέστατο σε μπαταρία. Πρώτη φορά πέρασα 2 χρόνια με το ίδιο smartphone χωρίς να με τρώει για αλλαγή. Ίσως επειδή πρώτη φορά πήρα ναυαρχίδα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, LeonidasT said:

Σε εμένα δεν έχει φανεί ακόμα.

 

Το δικό μου, σχεδόν 2,5 ετών, είναι αξιοπρεπέστατο σε μπαταρία. Πρώτη φορά πέρασα 2 χρόνια με το ίδιο smartphone χωρίς να με τρώει για αλλαγή. Ίσως επειδή πρώτη φορά πήρα ναυαρχίδα.

Το ίδιο και εγώ και το τι πίεση έχει τραβήξει (επαγγελματικό - προσωπικό νούμερο, όλα ανοικτά μονίμως κλπ), εάν δεν λιώσει δεν το αλλάζω. 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά και εγώ δε το αλλάζω. Δε βρίσκω και λόγω. Για την μπαταρία την έχω ήδη αλλάξει μια φορά όταν πρωτοείδα την πτώση της (με το που πρωτοπηρε τo emui 11) και ήμουν στην Μιχαλακοπουλου και μου είπαν ότι ίσως έχει πέσει η υγεία της. Τελικά ήταν τα ίδια. Φταίει ξεκάθαρα το emui. 

Μπορεί να φταίει που το λιώνω σα κατεβαστηρι σε τορρεντ και μετά σε upload στο cloud. 

Τεσπα, αναμένω το emui 12 μπας και έρθει στα στατιστικά χρήσης του 9 και 10.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι χρήστες p30 pro στη σελίδα huawei του Facebook λένε ότι ξεκίνησε το emui 12 στις συσκευές τους 

Link to comment
Share on other sites

On 17/3/2022 at 6:53 ΜΜ, Djdeltavita said:

Εμενα ξεκινησε πριν 5 μηνες με την καμερα....μου ζητησαν τηλεφωνικα με την Huawei ενα αστρονομικο ποσο (δεν θυμαμαι ποσο) Στο skroutz η βασικη καμερα εχει παντως 44 ευρω η γνησια

Περιμενω μπας και κανει κανενα firmware update γτ νομιζω οτι παιζει πουστια με το software,,,,θα δουμε
Αν μαθεις εσυ ακριβως τιμη στειλε μου

επίσημα δεν αλλάζει μόνο η camera αλλά ολο το array, + δουλειά που σημαινει το ποσό ανετα φτάνει τα 200+

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι χρήστες p30 pro στη σελίδα huawei του Facebook λένε ότι ξεκίνησε το emui 12 στις συσκευές τους 
Υπάρχουν αρκετές αναφορές από χρήστες όλων των συσκευών που θα λάμβαναν το EMUI 12 τον Απρίλιο, ότι η αναβάθμιση έχει ξεκινήσει.

Και για το δικό μου κινητό πολλοί Σέρβοι έχουν γράψει στο Reddit ότι έχουν ήδη αναβαθμιστεί σε EMUI 12.



Edit: Λογικά μόνο η εμφάνιση στο μενού των Settings, και στo Control Panel θα αλλάξει, ενώ ίσως λάβουμε και Security Patch Μαρτίου.
Ας ελπίσουμε μη χαλάσουν και άλλο την κάμερα, γιατί με κάθε update του EMUI η κάμερα γινόταν όλο και χειρότερη σε όλες τις συσκευές της Huawei....



Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk



Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Κάποιοι χρήστες p30 pro στη σελίδα huawei του Facebook λένε ότι ξεκίνησε το emui 12 στις συσκευές τους 

Καλημέρα, ναι ήρθε σε εμένα σήμερα το πρωί και μόλις την πέρασα. Έχει κάποιες νέες δυνατότητες (τράβηγμα αριστερά κάτω απο την αρχική φέρνει τις ειδοποιήσεις, τράβηγμα απο την δεξιά φέρνει τον πίνακα ελέγχου κλπ. Έχει μία νέα εφαρμογή για βιντεοκλήσεις Meetime, μεγαλώνεις τα εικονίδια με μία κίνηση ). Αυτά μέχρι στιγμής, μόλις την πέρασα, θα επανέλθω με νεότερα για μπαταρία, διάρκεια κλπ. 
Και για όσους μπορεί να ρωτήσουν, ΔΕΝ αλλάζει τίποτα όσον αφορά τα gms, λειτουργούν κανονικά όπως πριν. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...