Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!

 

Πρώτη εκ-φόρτιση στη 10.1 (χωρίς factory reset) με bt (ρολοϊ και hands-free) συνέχεια ανοικτό όπως και 4g συνέχεια ανοικτό.

Δεν είδα μείωση σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση.

Ούτε βελτίωση στη μπαταρία αν και νομίζω ότι δουλεύει λίγο πιο γρήγορα (υποκειμενική άποψη)...

f79eba04a280161054def8180e8fa542.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

facebook δεν εχεις βλεπω......

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω... Από social media μόνο viber και Telegram. b1e16b54f468ca5a8f50b8e964c9a6d2.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Γλύτωσες το fb μέρα την ενημέρωση ξεσαλοσε
Link to comment
Share on other sites

Btw είμαι τόσες μέρες με το κινιτο για night photo έχω παράπονο

Yellow tint (ξέρω έχει RYYB σεναορα αλλά δεν παύει να είναι χάλια)

Είναι χειρότερο σε Pro mode από το honor 20 pro( το έβλεπα αυτό και δεν το πίστευα)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κάνα downgrade γιατί πήγαινε η μπαταρία περίπατο.

 

το έβγαλα έβαλα το light άστο ετσι και αλλιώς λες και μπαίνω μια είδηση έβλεπα και πολυ ήταν..........

Link to comment
Share on other sites

το έβγαλα έβαλα το light άστο ετσι και αλλιώς λες και μπαίνω μια είδηση έβλεπα και πολυ ήταν..........

Καλά άμα δεν είχα φβ και ινστα θα μου βγαζε 2 μέρες μπαταρία χαλαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι με τις ειδοποιήσεις μηνύματα αιτήματα φιλίας κλπ... έχει μεταφερθεί κάτω
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι με τις ειδοποιήσεις μηνύματα αιτήματα φιλίας κλπ... έχει μεταφερθεί κάτω

 

Για το facebook lite μιλατε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Το lite δεν σου βγαζει μια λευκη γραμμη στο κατω μςρος τις οθονης;

 

ε και....... δεν είμαι ψιχανανγκαστικος (κάποτε ήμουν λόγο δουλειάς μετά έπαιρνα χάπια κάνα χρόνο το θέμα)

Link to comment
Share on other sites

3η μέρα μετά το update 10.1 και βλέπω ότι η πτώση στη μπαταρία είναι μεγάλη

 

με τη χρήση που εκανα για να πέσει στο 50% είχα κάπου 5+ ώρες ανοιχτή οθόνη

 

τώρα 3η μέρα σερη και χωρίς καθόλου 4g πέφτει στο 40% με 4,5 - 5 ώρες οθόνη

 

εκεί που αν το έβγαζα από τη φόρτιση το πρωί μέχρι το βράδυ έπεφτε στο 30-40% τώρα πέφτει στο 15-20%

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα τι φταίει και η μπαταρία από 9 ώρες οθόνη μετά το update μου κράταγε 5 με 5μιση. Απεγκατεστησα το Facebook και το έβαλα να το χρησιμοποιώ μέσω του browser και αμέσως γύρισα στους παλιούς καλούς χρόνους μπαταρίας
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα τι φταίει και η μπαταρία από 9 ώρες οθόνη μετά το update μου κράταγε 5 με 5μιση. Απεγκατεστησα το Facebook και το έβαλα να το χρησιμοποιώ μέσω του browser και αμέσως γύρισα στους παλιούς καλούς χρόνους μπαταρίας
Καλησπέρα θα ρωτήσω εδώ γιατί βλέπω δεν υπάρχει και πολύ κίνηση στο νήμα της συσκευής μου, το Master Ai είναι καλύτερα να το έχουμε ανοιχτό ή κλειστό;

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά με αυτό το Facebook;

Πολλά προβλήματα τελικά.

Ευτυχώς δε το χρησιμοποιώ αλλά όταν το δούλευα μόνο μέσω browser πάντα.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ρωτήσω εδώ γιατί βλέπω δεν υπάρχει και πολύ κίνηση στο νήμα της συσκευής μου, το Master Ai είναι καλύτερα να το έχουμε ανοιχτό ή κλειστό;

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάνεις δωκιμες εγώ δεν θα μπορέσω να σε βοηθήσω καθος κάνω χρήση μόνο pro mode
Link to comment
Share on other sites

Βγάζω σήμερα το fb... Κάνω restart και ρκ θαύματος όλα τα bugs λύθηκαν μόνα τους. Και με Camera (κρασαρε night mode καμια φορά δεν άνοιγε καν) και με ηχείο και με μπαταρία και με κολλήματα και με υπερθέρμανση και με μικρόφωνο (ξαφνικά δεν με άκουγαν καλά σαν να έριχνα ένταση μικροφώνου) το gallery αργούσε να κάνει load τα thumbnails

Δεν ξέρω τι άλλο φτιάχτηκε θα φανεί στην πράξη

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έκανα αναβάθμιση πριν 4 μέρες και έχανε 20% μπαταρία το βράδυ με κατανάλωση από fb μόνο. Κάτι παίζει με την εφαρμογή, εγώ το κινητό το έχω για 2ο με μηδενική χρήση και έβαλα σε περιορισμό το fb και τώρα παίζει οκ.. Θεωρώ πως η 10.1 είναι καλή αλλά δεν τα πάει καλά με fb

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έκανα αναβάθμιση πριν 4 μέρες και έχανε 20% μπαταρία το βράδυ με κατανάλωση από fb μόνο. Κάτι παίζει με την εφαρμογή, εγώ το κινητό το έχω για 2ο με μηδενική χρήση και έβαλα σε περιορισμό το fb και τώρα παίζει οκ.. Θεωρώ πως η 10.1 είναι καλή αλλά δεν τα πάει καλά με fb

 

εγώ τι να πω που χθες ανακάλυψα ότι έχει μόνιμα σε χρήση την camera μικρόφωνο ηχείο τοποθεσία κλπ το fb? τι τα κάνει ακριβός.. (καλά όχι μόνιμα αλλά πάρα πάρα πολύ συχνά αυτά δεσμευόντουσαν απο την εφαρμογή και δημιουργούσαν προβλήματα (μέσα σε αυτό και κατανάλωση )

Link to comment
Share on other sites

Βγάζω σήμερα το fb... Κάνω restart και ρκ θαύματος όλα τα bugs λύθηκαν μόνα τους. Και με Camera (κρασαρε night mode καμια φορά δεν άνοιγε καν) και με ηχείο και με μπαταρία και με κολλήματα και με υπερθέρμανση και με μικρόφωνο (ξαφνικά δεν με άκουγαν καλά σαν να έριχνα ένταση μικροφώνου) το gallery αργούσε να κάνει load τα thumbnails

Δεν ξέρω τι άλλο φτιάχτηκε θα φανεί στην πράξη

 

Αυτό με το bug στο night mode το ανέφερε κάποιος συμφορουμιτης πιο πίσω ότι έφταιγε το fb.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαίωνω και εγώ με το bug night mode και Facebook. Έκανα απεγκατασταση το Facebook, χωρίς restart, και το πρόβλημα λύθηκε
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το bug στο night mode το ανέφερε κάποιος συμφορουμιτης πιο πίσω ότι έφταιγε το fb.

να ηταν μονο το night mode η συσκευη υπολειτουργουσε επειδι το fb χρησημοπιουσε το καθε υποσηστημα.......

 

Α και το καλυτερο....... μου εφαγε 4 gb απο τα data μου σε 6 μερες (τη εστειλε που εστειλε δεν εχω ιδεα)

Link to comment
Share on other sites

να ηταν μονο το night mode η συσκευη υπολειτουργουσε επειδι το fb χρησημοπιουσε το καθε υποσηστημα.......

 

Α και το καλυτερο....... μου εφαγε 4 gb απο τα data μου σε 6 μερες (τη εστειλε που εστειλε δεν εχω ιδεα)

 

Τόσο χαλι τελικά;

Γιατί όμως αποκλειστικά με την 10.1;

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω θέμα με την μπαταρια με την 10.1. Ότι έγραψε κάποιος πιο πάνω, ότι από 5ωρες οθόνη και 40% υπόλοιπο μπαταρίας τώρα πήγε στις 3 ώρες οθόνη το πολύ. Το fb παρατήρησα ότι δούλευε συνέχεια στο υπόβαθρο. Για να κλείνει με το που το βγάζετε από τη μνήμη του κινητού πρέπει να απενεργοποιήσετε τις system apps που αφορούν το fb (είναι 3). Μόλις τις απενεργοποίησα με το που βγάζω το fb από την μνήμη σταματάει και η εφαρμογη. Πάρα όλο αυτά εξακολουθεί η μπαταρία να πέφτει πολύ γρήγορα σε σχέση με πρωτα χωρίς να φαίνεται καποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα που να την καταναλώνει...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...