Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το βρήκα σε ποστ του xda... SKVALEX works great on 10.1

για call recorder και απο bluetooth ...το εχει δοκιμασει κάποιος αν ειναι να παμε σε αναβάθμιση και εστω με τριτη εφαρμογη να εχουμε ηχογράφηση

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ήταν παιδιά έστρωσε με το που έκοψα αποστολή δεδομένων στην huawei

 

Ωραίος...

Οπότε προχωράμε σε αναβάθμιση όταν μας έρθει και μας με το καλό;

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος...

 

Οπότε προχωράμε σε αναβάθμιση όταν μας έρθει και μας με το καλό;

Ο ναι... Απλά αν κάποιος προέρχεται από την 9 και έκανε update στην 10 και μετά σε 10.1 μάλλον το factory restore χωρίς backup εφαρμογών δεν την γλυτώνει

 

Btw 98% πρωί όπως και πριν

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον η συσκευη εχει GMS και Playstore λογικα περνατε τις εφαρμογες μεσω αυτου.

Τοτε καλυτερα καντε disable τα HMS, δεν υπαρχει λογος να τα εχετε και τα 2 εκτος αν πραγματικα κανετε χρηση και των 2.

Το πολυ αφηστε το AppGallery για ενημερωσεις στις Huawei εφαρμογες.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον η συσκευη εχει GMS και Playstore λογικα περνατε τις εφαρμογες μεσω αυτου.

Τοτε καλυτερα καντε disable τα HMS, δεν υπαρχει λογος να τα εχετε και τα 2 εκτος αν πραγματικα κανετε χρηση και των 2.

Το πολυ αφηστε το AppGallery για ενημερωσεις στις Huawei εφαρμογες.

 

Λογικο αυτό που λες αλλά δυστυχώς τα hms δεν σου δίνουν επιλογή για disable.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Λογικο αυτό που λες αλλά δυστυχώς τα hms δεν σου δίνουν επιλογή για disable.

 

Μεσω ADB τα κανεις απλα πριν το κανεις πρωτα κανει απεγκατασταση ενημερωσεων της εφαρμογης ωστε να γυρισει στην εργοστασιακη εκδοση της.

Ακομα κανεις απεγκατασταση ενημερωσεων σε αλλη μια, πλαισιο υπηρεσιων Huawei ή Υπηρεσιες συστηματος Huawei.

Δεν θυμαμαι σε ποια απο τις 2 αλλα θα το καταλαβεις γιατι μονο μια απο τις δυο θα εχει παρει ενημερωση.

 

Για να μην ψαχνεσαι η εντολη μεσω ADB SHELL για disable ειναι

pm disable-user --user 0 com.huawei.hwid

Μετα την κανεις και αναγκαστικη διακοπη απο την λιστα εφαρμογων κι επανεκκινηση της συσκευης

 

Σε περιπτωση που θελησεις να το κανεις enable παλι γιατι θες να αρχισεις να δουλευεις τις υπηρεσιες της Huawei (Health, Backup) που θελουν λογαριασμο Huawei τρεχεις την εντολη

pm enable com.huawei.hwid

κανεις ενα restart κι επειτα ενημερωση της εφαρμογης

 

Σαν extra αν κανεις disable το HMS κανε disable και το Backup της Huawei μιας και δεν θα δουλευει αφου θελει τα HMS

pm disable-user com.huawei.hifolder
pm disable-user --user 0 com.huawei.hicloud

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον η συσκευη εχει GMS και Playstore λογικα περνατε τις εφαρμογες μεσω αυτου.

Τοτε καλυτερα καντε disable τα HMS, δεν υπαρχει λογος να τα εχετε και τα 2 εκτος αν πραγματικα κανετε χρηση και των 2.

Το πολυ αφηστε το AppGallery για ενημερωσεις στις Huawei εφαρμογες.

Αν το κάνεις disable δεν παίζει καλά το health app τους δεν συγχρονίζει τα δεδομένα
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν έχω κάποιο πρόβλημα με battery drains κτλ οπότε δε μπαίνω στη διαδικασία.

Επίσης σκέφτομαι να αγοράσω και το gt2 της huawei οπότε θα χρειάζονται τα hms για το health.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν έχω κάποιο πρόβλημα με battery drains κτλ οπότε δε μπαίνω στη διαδικασία.

 

Επίσης σκέφτομαι να αγοράσω και το gt2 της huawei οπότε θα χρειάζονται τα hms για το health.

Δεν χρειάζεται να το κλείσεις απλά ξετσεκαρε να μην συλλέγει και στέλνει τα δεδομένα το hms
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους ήρθε η 10.1 , έχετε να μας πείτε κάποιες εντυπώσεις εκτός από το call recording? πχ κάμερα που είχε τόσα θεματα , τυχόν κολλήματα , νέες δυνατότητες του emui κλπ...
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που εχεις την 10.0 και οχι την 10.1 πως/που πας για να ξετσεκαρεις για να μην συλλεγει και στελνει τα δεδομενα το hms;;;

λογικά στο ίδιο σημείο ειναι (δεν το εχω τσεκάρει )

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους ήρθε η 10.1 , έχετε να μας πείτε κάποιες εντυπώσεις εκτός από το call recording? πχ κάμερα που είχε τόσα θεματα , τυχόν κολλήματα , νέες δυνατότητες του emui κλπ...

 

Επειδη ενδιαφερομαι για το κινητο ποια ειναι τα τοσο θεματα που ειχε η καμερα?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση για δημιουργία δεύτερου Viber όπως έχουν η Xiaomi και η Samsung στα κινητά τους;

 

δεν το εχει για viber μονο fb και whatsup

 

αν θελεις βαλε το Parallel Space

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε η 10.1.0.123. Η αλήθεια είναι οτι δεν ξερω να σας πω αν έφτιαξε τίποτα, αφου ακομα δεν εχω προλαβει να το χρησιμοποιησω πολυ το κινητο. Σιγουρα ομως βλεπω μεγαλη διαφορα στη μπαταρια προς το χειροτερο δυστυχως...Με τη 10.0.0.195 ήταν άψογη η μπαταρια. Τωρα βλεπω μεγαλη καταναλωση και στην αναμονη και στη χρηση...Βεβαια ακομα είναι πρωτη φόρτιση μετα την αναβαθμιση αλλα η καλη μερα απο το πρωι φαινεται...Και δεν ειναι καλη...Μια ερωτηση: Τι πρεπει να ρυθμισω για να μου ερχονται σωστα τα mail στο gmail και οχι με 10 λεπτα καθυστερηση; Απενεργοποίησα τη βελτιστοποιηση μπαταριας για το gmail και την αυτοματη διαχείρηση στην εκκινηση εφαρμογων...Αλλα εξακολουθουν να μην ερχονται σωστά τα mail... Ειναι τιποτα ακομα που θελει αλλαγη;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε η 10.1.0.123. Η αλήθεια είναι οτι δεν ξερω να σας πω αν έφτιαξε τίποτα, αφου ακομα δεν εχω προλαβει να το χρησιμοποιησω πολυ το κινητο. Σιγουρα ομως βλεπω μεγαλη διαφορα στη μπαταρια προς το χειροτερο δυστυχως...Με τη 10.0.0.195 ήταν άψογη η μπαταρια. Τωρα βλεπω μεγαλη καταναλωση και στην αναμονη και στη χρηση...Βεβαια ακομα είναι πρωτη φόρτιση μετα την αναβαθμιση αλλα η καλη μερα απο το πρωι φαινεται...Και δεν ειναι καλη...Μια ερωτηση: Τι πρεπει να ρυθμισω για να μου ερχονται σωστα τα mail στο gmail και οχι με 10 λεπτα καθυστερηση; Απενεργοποίησα τη βελτιστοποιηση μπαταριας για το gmail και την αυτοματη διαχείρηση στην εκκινηση εφαρμογων...Αλλα εξακολουθουν να μην ερχονται σωστά τα mail... Ειναι τιποτα ακομα που θελει αλλαγη;
Για την μπαταρία δες το προηγούμενο μου post αν δεν στρώσει με αυτό πας σε factory reset ΧΩΡΊΣ BACKUP (μόνο φώτο /video επαφές) τώρα για τα θέματα στηβ camera έχουν γράψει αρκετές αναφορές ποιο πριν
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία δες το προηγούμενο μου post αν δεν στρώσει με αυτό πας σε factory reset ΧΩΡΊΣ BACKUP (μόνο φώτο /video επαφές) τώρα για τα θέματα στηβ camera έχουν γράψει αρκετές αναφορές ποιο πριν

 

Το είχα δει το post σου πριν την αναβαθμιση...Μετα την αναβαθμιση το τσεκαρα να δω μηπως φταιει αυτο αλλα εμενα ηταν απενεργοποιημενα εξ αρχης (ειχα κοψει το δικαιωμα οταν εκανα το αρχικο setup του τηλεφωνου...). Δυστυχως δεν βλεπω να στρωνει η μπαταρια, συνεχιζει να ειναι χάλια σε σχεση με την 10.0.0.195. Εκκαθάριση μνημης cache μπορει κανεις να μου πει πως κάνουμε; Και με το gmail τελικά ρε παιδιά τί ρυθμισεις θελει; Ερχονται οι ειδοποιησεις για τα mail με 7-8 λεπτα καθυστερηση αντι για άμεσα...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το στήσιμο και οι εφαρμογές του καθενός παίζουν μεγάλο ρόλο . Μετά την αναβάθμιση είδα σούπερ μπαταρία !!!

Πολύ καλύτερη αφού στα στην προηγούμενη εκδοση είχα 30 ώρες αναμονή και σοτ 5 ώρες στο 15%09095cdecc4a08026dfc650f6cfeaf26.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το στήσιμο και οι εφαρμογές του καθενός παίζουν μεγάλο ρόλο . Μετά την αναβάθμιση είδα σούπερ μπαταρία !!!

Πολύ καλύτερη αφού στα στην προηγούμενη εκδοση είχα 30 ώρες αναμονή και σοτ 5 ώρες στο 15%09095cdecc4a08026dfc650f6cfeaf26.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Οκ, αυτά θα τα βγάλω και εγω μάλλον τωρα...Απλά τα πριν ήταν πολύ καλύτερα. 40 ώρες αναμονή, 8 ώρες SOT και 2 ώρες ομιλία και δεν είχα φτάσει ακόμα 20% μπαταρία (δυστυχώς δεν πήρα screenshot γιατί από την Τρίτη που το έχω τα ίδια μου έβγαλε και τις 2 φορές που το φόρτισα μέχρι την Κυριακή που μου ήρθε η νέα αναβάθμιση, οπότε όλα άλλαξαν...Ήταν τρελή η μπαταρία με την 10.0.0.195 σε μένα. Και όλα ανοιχτά...Απλά η χρήση αυτες τις μέρες ήταν αποκλειστικά με wifi και οχι δεδομένα. Αλλά 2 κάρτες sim και 3 λογαριασμούς mail να συγχρονίζουν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα. Φίλος μου πήγε Γερμανία και ο αδερφός του έχει ένα p30pro 8gb μαύρο ενός μηνός και το δίνει 400€, τι λέτε αξίζει να το παρω? Θα έχει μεγάλη διαφορά από το s8+ που έχω?

Με την εγγύηση τι γίνεται?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

400 ευρώ?

Δεν ξέρω εκεί στην Ελλάδα πόσο τα έχουν

 

Εδώ το πήρα με 2 χρόνια συμβόλαιο 20 gd. Internet

Απεριόριστα σταθερά κινητά. Αυτό είναι νόμος σε όλα τα κινητά

Λοιπόν 30 ευρώ τον μήνα

 

Σε 2 χρόνια 720 την αξία του κινητού Δλδ

Η τις κάρτας το ένα από τα 2 σου βγαίνει δωρεάν..

 

Όσο για εγγύηση έχεις και στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δει το post σου πριν την αναβαθμιση...Μετα την αναβαθμιση το τσεκαρα να δω μηπως φταιει αυτο αλλα εμενα ηταν απενεργοποιημενα εξ αρχης (ειχα κοψει το δικαιωμα οταν εκανα το αρχικο setup του τηλεφωνου...). Δυστυχως δεν βλεπω να στρωνει η μπαταρια, συνεχιζει να ειναι χάλια σε σχεση με την 10.0.0.195. Εκκαθάριση μνημης cache μπορει κανεις να μου πει πως κάνουμε; Και με το gmail τελικά ρε παιδιά τί ρυθμισεις θελει; Ερχονται οι ειδοποιησεις για τα mail με 7-8 λεπτα καθυστερηση αντι για άμεσα...

 

δεν εχει κατι αλλο κανε αυτο που σου ειπα factory reset (ΧΩΡΙΣ BACKUP)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά το στήσιμο και οι εφαρμογές του καθενός παίζουν μεγάλο ρόλο . Μετά την αναβάθμιση είδα σούπερ μπαταρία !!!

Πολύ καλύτερη αφού στα στην προηγούμενη εκδοση είχα 30 ώρες αναμονή και σοτ 5 ώρες στο 15%09095cdecc4a08026dfc650f6cfeaf26.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

αυτα δεν ειναι αντιπροσωπευτικά της συσκευής ειναι καθαρά για σένα δλδ αν δεις το sot μου ειναι 2 ώρες και κάτι σήμερα πχ και εχω αυτή την στιγμή 17% μπαταριά (με αναμονή 13 ώρες)

 

όποιος δει αυτο θα πεις μάπα η συσκευη (μόνο που δεν ξέρει κάνεις τη χρήση κάνω πχ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...