Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το meanova sd card που ανέφερα παραπάνω 2 παρατηρήσεις:

1) Σε θήκες τύπου Neo Hybrid της spigen ενδεχομένως να μη κουμπώνει. Και λέω ενδεχομένως γιατί έχω το παλιό meanova που δεν κουμπώνει, για το καινούργιο (το dash) μπορεί να μη μπαίνει μπορεί και να μπαίνει γιατί είναι πιο μακρόστενο. Όποτε μπορεί να χρειαστεί να βγάζετε τη θήκη.Στη spigen ultra fit κουμπώνει.

2) Για όσους είναι root δουλεύει με την εφαρμογή stickmount και το βλέπεις με file manager όπως ο ES. Για όσους δεν είναι root δουλεύει με το nexus media importer. Για περισσότερα δείτε το

. Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.skroutz.gr/s/4480112/Sandisk-Ultra-Dual-32GB.html

 

Εχεις δίκιο. Είναι το usb otg stick που αναφέρεται 3-4 topic παραπάνω

 

Αυτό έχω σε 16αρι. Μια χαρά δουλεύει και δεν χρειάζεται ρουτ. Με τον es file explorer κάνω την δουλειά μου.

:D
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ το 16 αρι. Πολύ ευχαριστημένος κυρίως λόγω του μικρού μεγέθους του. Αυτό βολεύει πολύ όταν κρατάς το τηλέφωνο.

Το ζήτημα είναι ότι όσο ήμουν σε KK custom rom δούλευε μια χαρά με τον es, όπως λέτε. Τώρα που, προς το παρόν, είμαι σε στοκ LP δεν παίζει.

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι επειδή είχα παραγγείλει μια θήκη από Κίνα, που δεν έφτασε ποτέ αν έχετε να προτείνετε κάποια από Ebay, Ευρωπαίο πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ το 16 αρι. Πολύ ευχαριστημένος κυρίως λόγω του μικρού μεγέθους του. Αυτό βολεύει πολύ όταν κρατάς το τηλέφωνο.

Το ζήτημα είναι ότι όσο ήμουν σε KK custom rom δούλευε μια χαρά με τον es, όπως λέτε. Τώρα που, προς το παρόν, είμαι σε στοκ LP δεν παίζει.

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι επειδή είχα παραγγείλει μια θήκη από Κίνα, που δεν έφτασε ποτέ αν έχετε να προτείνετε κάποια από Ebay, Ευρωπαίο πωλητή.

 

Εμένα παίζει κανονικά σε L και χωρίς ρουτ.Χθες το δούλεψα.

:D
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο. Μόλις το είδα. Απλώς δε το δείχνει στην home screen του es, όπως πριν. Με swipe αριστερά όλα καλά. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ το 16 αρι. Πολύ ευχαριστημένος κυρίως λόγω του μικρού μεγέθους του. Αυτό βολεύει πολύ όταν κρατάς το τηλέφωνο.

Το ζήτημα είναι ότι όσο ήμουν σε KK custom rom δούλευε μια χαρά με τον es, όπως λέτε. Τώρα που, προς το παρόν, είμαι σε στοκ LP δεν παίζει.

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι επειδή είχα παραγγείλει μια θήκη από Κίνα, που δεν έφτασε ποτέ αν έχετε να προτείνετε κάποια από Ebay, Ευρωπαίο πωλητή.

 

Αν παραγγείλεις απο ,ebay απο οπου και να είναι ο πωλητής εχεις ασφάλεια αγορών. Αν δεν σου ερθει ανοιγεις υπόθεση και καθαριζεις

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους αναγνώστες του forum. Είμαι κι εγώ εδώ και λίγες μέρες κάτοχος του Nexus5, και θα ήθελα να λύσω το πρόβλημα της απουσίας ραδιοφώνου στο τηλέφωνο.Έχω καταλήξει σε 2 bluetooth της Sony, τα SBH52 & MW1. Μήπως κάποιος απο εσάς μπορεί να με διαφωτίσει σχετικά με την επιλογή ή αν έχει να μου προτείνει κάτι άλλο? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους αναγνώστες του forum. Είμαι κι εγώ εδώ και λίγες μέρες κάτοχος του Nexus5, και θα ήθελα να λύσω το πρόβλημα της απουσίας ραδιοφώνου στο τηλέφωνο.Έχω καταλήξει σε 2 bluetooth της Sony, τα SBH52 & MW1. Μήπως κάποιος απο εσάς μπορεί να με διαφωτίσει σχετικά με την επιλογή ή αν έχει να μου προτείνει κάτι άλλο? :confused:

 

Πολύ καλές επιλογές και τα δύο... Αλλά sbh52 χαλαρά... Είναι λίγο μεγάλο αλλά σκέψου αν βγάλεις τα ακουστικά μιλάς κανονικά σαν τηλέφωνο.. Και αδιάβροχο και το κυριότερο πολύ καλή ποιότητα όταν μιλάς και όταν σε ακούν... Εγώ σκέψου το έχω μέσα από το μπουφάν και δεν έχω πρόβλημα στο να με ακούνε

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές επιλογές και τα δύο... Αλλά sbh52 χαλαρά... Είναι λίγο μεγάλο αλλά σκέψου αν βγάλεις τα ακουστικά μιλάς κανονικά σαν τηλέφωνο.. Και αδιάβροχο και το κυριότερο πολύ καλή ποιότητα όταν μιλάς και όταν σε ακούν... Εγώ σκέψου το έχω μέσα από το μπουφάν και δεν έχω πρόβλημα στο να με ακούνε

 

Με nexus 5 το δουλεύεις, και αν ναι θέλω να μου πεις αν υπάρχει κανένα θέμα συνδεσιμότητας.

Link to comment
Share on other sites

Με nexus 5 το δουλεύεις, και αν ναι θέλω να μου πεις αν υπάρχει κανένα θέμα συνδεσιμότητας.

Ναι φίλε μου... Απολύτως κανένα πρόβλημα... Αν θες υπάρχει αν το βρεις και το Sony mw600 ακόμα πιο φθηνό και καλύτερη μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

Αν παραγγείλεις απο ,ebay απο οπου και να είναι ο πωλητής εχεις ασφάλεια αγορών. Αν δεν σου ερθει ανοιγεις υπόθεση και καθαριζεις

Το γνωρίζω αυτό. Μόνο που έχω βαρεθεί να ανοίγω υποθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω αυτό. Μόνο που έχω βαρεθεί να ανοίγω υποθέσεις.

Μήπως πρέπει να προσέχεις περισσότερο από που αγοράζεις.. Δηλαδή κάποιοι με 99% feedback δεν μπορεί να είναι απατεώνες.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που έχω βαρεθεί να ανοίγω υποθέσεις.

ε οχι δα!μονο εαν αγοραζεις απο απατεωνες, λογικο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους αναγνώστες του forum. Είμαι κι εγώ εδώ και λίγες μέρες κάτοχος του Nexus5, και θα ήθελα να λύσω το πρόβλημα της απουσίας ραδιοφώνου στο τηλέφωνο.Έχω καταλήξει σε 2 bluetooth της Sony, τα SBH52 & MW1. Μήπως κάποιος απο εσάς μπορεί να με διαφωτίσει σχετικά με την επιλογή ή αν έχει να μου προτείνει κάτι άλλο? :confused:

 

Και εγώ το sbh52 έχω και κανένα θέμα δεν υπάρχει με το νέξους.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε κι εμένα το Meenova Dash Micro - να αναφέρω πως μπαίνει κανονικά και με την Spigen Neo Hybrid! Edited by chris_asl
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε κι εμένα το Meenova Dash Micro - να αναφέρω πως μπαίνει κανονικά και με την Spigen Neo Hybrid!

Αυτό είναι καλό νέο γι' αυτούς που θέλουν να πάνε σε sd card reader. Αφού μπαίνει σε Neo Hybrid θα κουμπώνει σε όλες τις θήκες.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας βάλει dbrand? Ωραία φαίνονται...

ναι φιλε μου εγω ειχα βαλει...πολυ καλο και ποιοτηκο,με ευκολη τοποθετηση,αμα ψαξεις στο topic θα βρεις και φωτο που εχω βαλει!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαία η dbrand. Έχουν και έκπτωση σήμερα μην το σκέφτεσαι καθόλου. Εγώ έχω κόκκινο carbon σχεδόν ένα χρόνο και είναι άψογο.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου εγω ειχα βαλει...πολυ καλο και ποιοτηκο,με ευκολη τοποθετηση,αμα ψαξεις στο topic θα βρεις και φωτο που εχω βαλει!

Ξεκολλανε;μαζεύουν τριχουλες;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε κι εμένα το Meenova Dash Micro - να αναφέρω πως μπαίνει κανονικά και με την Spigen Neo Hybrid!

Η microSD σου αφαιρείται εύκολα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω σε 16αρι. Μια χαρά δουλεύει και δεν χρειάζεται ρουτ. Με τον es file explorer κάνω την δουλειά μου.

 

Εμένα παίζει κανονικά σε L και χωρίς ρουτ.Χθες το δούλεψα.

Έχεις το nexus media importer? Χωρίς αυτό νομίζω δεν παίζει σε κανένα nexus.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να προσέχεις περισσότερο από που αγοράζεις.. Δηλαδή κάποιοι με 99% feedback δεν μπορεί να είναι απατεώνες.

 

Εγώ προσωπικά έχω πάρει από άτομα με 98-99% και έχω ανοίξει υποθέσεις...και λέμε για 99% με πενταψήφους ψήφους να έχει και όχι καμιά χιλιάδα....

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...