Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λεω να παρω αυτα τα 2 απο το συγκεκριμενο σαιτ. πως τα βλεπετε? απο usb c σε usb 2 για να συνδεω το κινητο με το pc

 

http://www.banggood.com/NILLKIN-1_2M-2A-USB-3_1-Type-C-Male-to-USB-2_0-Male-Data-Sync-Charging-Cable-for-Nexus-5X-6P-OnePlus-p-1022553.html

 

και αυτο το τζαμακι

 

http://www.banggood.com/NILLKIN-9H-Hard-Anti-Burst-Tempered-Glass-Film-Screen-Protector-For-LG-Nexus-5X-p-1017711.html

 

νομιζω δεν ειναι το πολυ λεπτο αλλα πιστευω θα ειναι καλο στην αισθηση. πως τα βλεπετε? εχει παρει καποιος αλλος απο αυτο το σαιτ?

 

Το καλώδιο δεν είναι καλό καθώς δέν βγάζει 3A. Προτίμησε κάποιο τής blitzwolf από το ίδιο site. Λινκ υπάρχουν στις προηγούμενες σελίδες.

 

Το τζάμι το έχεις ακριβό. Πάρε το pro από ebay στα ίδια λεφτά.

 

Το site είναι από τά πιο αξιόπιστα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει να προτείνει κάποιος tempered glass;; Ευχαριστώ

 

Εδώ, αν διαβάσεις το νήμα θα δεις πως τις πιο πολλές ψήφους τις παίρνει το Nillkin.

Το περιμένω μέσα στον μήνα (Ή+προ)

Τώρα φοράει ένα no name που είχαν στο Κ.στορ όταν πήρα το κινητό.

Δεν μπορώ να πω πως μ αρέσει.

Περιμένω το Nillkin να έχει πολύ πιο καλή αίσθηση... Θα δείξει

 

Έχει απίστευτη αίσθηση της Nillkin. Θα σ αρέσει πολύ !

Όντως...

Το παρέλαβα προχθές κ μόλις το τοποθέτησα αφού είχα αφαιρέσει το παλιό για κανά 24ωρο και ήμουν με την οθόνη "γυμνή"

Εξαιρετική αίσθηση! 98% όπως το τζάμι της οθόνης.

Συστήνεται 100%.

Το H+ pro έχω πάρει.

Κατάφερα κ το έβαλα κ πάρα πολύ σωστά κ το τηλεφωνάκι είναι σουπερ με την original Googleοθήκη και το Nillkin.

 

Τζάμπα το 10ευρο του νο νέιμ που πήρα από το μαγαζί που αγόρασα το κινητό... Τζάμπα!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλει και διαγραφή του επισκεπτη.Δεν το εχω τωρα για να δω πως ακριβώς γίνεται. Το τεθερινγκ ειναι οταν το κινητό έχει ιντερνέτ απο το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας και το δίνει σε αλλα κινητά ή υπολογιστές μεσω wifi.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απλά να ενημερώσω, ως παθών, ότι το καλώδιο της Lg που μπορεί κάποιος να προμηθευτεί μέσω του eshop για σύνδεση με τον υπολογιστή μέσω θύρας usb a λειτουργεί μονάχα για φόρτιση του κινητού και όχι για μεταφοράς αρχείων (τουλάχιστον στα δικά μου laptops με win10 και win7 αντίστοιχα) εν αντιθέσει με καλώδιο της Anker που προμηθεύτηκα από ιστοσελίδα του εξωτερικού (δεν την αναφέρω για να μη θεωρηθεί διαφήμιση) το οποίο λειτουργεί απροβλημάτιστα τόσο για φόρτιση όσο και για μεταφορά αρχείων.

 

Εγώ το έχω το συγκεκριμένο καλώδιο και δουλεύει μία χαρά και για φόρτιση μέσω usb και για δεδομένα. Αν δεν έχεις κάποια ρύθμιση γύρισε το πίσω

Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο....δεν μ9ορω να βρω πως βαζω την ενδειξη της μπαταριας να δειχνει και της %....

Στο quick settings πάτα παρατεταμένα πάνω στο γρανάζι και θα εμφανιστεί στις ρυθμίσεις η "system UI tuner"

Link to comment
Share on other sites

Όντως...

Το παρέλαβα προχθές κ μόλις το τοποθέτησα αφού είχα αφαιρέσει το παλιό για κανά 24ωρο και ήμουν με την οθόνη "γυμνή"

Εξαιρετική αίσθηση! 98% όπως το τζάμι της οθόνης.

Συστήνεται 100%.

Το H+ pro έχω πάρει.

Κατάφερα κ το έβαλα κ πάρα πολύ σωστά κ το τηλεφωνάκι είναι σουπερ με την original Googleοθήκη και το Nillkin.

 

Τζάμπα το 10ευρο του νο νέιμ που πήρα από το μαγαζί που αγόρασα το κινητό... Τζάμπα!!

καλησπερα.

Υπαρχει περιπτωση να μην μπει σωστα?και αν τοτε τι κανουμε?

μολις την παραγγειλα και εγω απλα πολλες μεμβρανες δεν μου εχουν κατσει καλα και εχω βαλει δευτερη και τριτη πολλες φορες,ευχομαι το glass να μην εχει τετοια ιστορια.πια η γνωμη σου?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

Υπαρχει περιπτωση να μην μπει σωστα?και αν τοτε τι κανουμε?

μολις την παραγγειλα και εγω απλα πολλες μεμβρανες δεν μου εχουν κατσει καλα και εχω βαλει δευτερη και τριτη πολλες φορες,ευχομαι το glass να μην εχει τετοια ιστορια.πια η γνωμη σου?

 

Ποια γνώμη ρε μαν, δηλαδή ζητάς τη γνώμη του για τα tempered glass?

 

Δες 2-3 βιντεακια στο utube και βαλτη, δεν είναι καμία επιστήμη , τα glass μπαίνουν ευκολότερα από τα απλά.

Link to comment
Share on other sites

Ποια γνώμη ρε μαν, δηλαδή ζητάς τη γνώμη του για τα tempered glass?

 

Δες 2-3 βιντεακια στο utube και βαλτη, δεν είναι καμία επιστήμη , τα glass μπαίνουν ευκολότερα από τα απλά.

 

οκ ρε μαν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

Υπαρχει περιπτωση να μην μπει σωστα?και αν τοτε τι κανουμε?

μολις την παραγγειλα και εγω απλα πολλες μεμβρανες δεν μου εχουν κατσει καλα και εχω βαλει δευτερη και τριτη πολλες φορες,ευχομαι το glass να μην εχει τετοια ιστορια.πια η γνωμη σου?

Ε όπως όλες οι προστασίες οθόνης αν δεν μπουν ευθυγραμμισμένες κ συμμετρικά σου μένει ένα ψυχαναγκαστικό γ@μώτο.. χα χα!

Θέλει προσοχή στο να ευθυγραμμιστούν όλες οι γωνίες κ τα κοψίματα.

Νομίζω υπάρχει δυνατότητα να την "σηκώσεις" για διορθώσεις αλλά υποθέτω μία δυο φορές.

Επίσης πολύ σημαντικό να έχεις πολύ καθαρά χέρια κ περιβάλλοντα χώρο καθώς επίσης να κάνεις πολύ σχολαστικά την διαδικασία με τα πανάκια κ την μεμβράνη για να είναι η οθόνη χωρίς ίχνος σκόνης!

Όντως, δες και κανά δυό βιντεάκια..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λίγη βοήθεια γιατί χάθηκα. Είμαι σε αναζήτηση Powerbank το οποίο να φορτίζει το nexus 5x αλλά και το nexus 6.

Έχω βρεί το ravpower

http://www.ravpower.com/20100mah-external-battery-charger-QC2.0-type-c.html

 

το οποίο έχει quickcharge και θύρα usb type c αλλά δε μπορώ να το βρω πουθενά γιατί στο amazon δεν στέλνουν ελλάδα.

 

Ξέρω ότι ο φορτιστής του 5χ είναι 3Α. Αν βρω powerbank που βγάζει 2Α ή 2,4Α πόσο πιο αργά θα φορτίζει; Θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν το φορτίζω με micro usb Καλώδιο και βάλω ανταποτα σε type c?

 

Γενικά αν το φορτίζω με quick charge φορτιστή με κανονικό καλώδιο και ανταποράκι σε type c θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα? Υπάρχει περίπτωση να καεί κάτι; Γιατί ο benson της google όλους τους φορτιστές που είναι type c Και στην ίδια θύρα δίνουν quick charge του βγάζει off

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αυτή εδώ την θήκη μπορούμε να την βρούμε απο πουθενά αλλού φθηνότερα, η είναι μονόδρομος το πλαίσιο ; :P

 

http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/thikes/LG-Thiki-Back-Cover-gia-Nexus-5X-mavri-CSV-140-AGEUCB.htm

 

 

Εντόπισα κ αυτή εδώ που μ αρέσει αρκετά. Την έχει πάρει κανείς; https://www.amazon.com/dp/B015GHQM7Q/ref=twister_B015GHQG68?_encoding=UTF8&psc=1

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αυτή εδώ την θήκη μπορούμε να την βρούμε απο πουθενά αλλού φθηνότερα, η είναι μονόδρομος το πλαίσιο ; :P

 

http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/thikes/LG-Thiki-Back-Cover-gia-Nexus-5X-mavri-CSV-140-AGEUCB.htm

 

 

Εντόπισα κ αυτή εδώ που μ αρέσει αρκετά. Την έχει πάρει κανείς; https://www.amazon.com/dp/B015GHQM7Q/ref=twister_B015GHQG68?_encoding=UTF8&psc=1

Όσον αφορά στην lg την έχει κ το media markt αλλά αν θυμάμαι καλά στην ίδια τιμή.

 

ΠΡΟΣΟΧΉ: Ναι είναι πολύ όμορφη και σχεδόν εξαφανίζεται όταν είναι πάνω στο τηλ όμως δεν έχει καθόλου "χείλος" γύρω από την οθόνη.

Όταν το κινητό μου έφαγε μία καλή τούμπα από περίπου 1,5 μέτρο, πάνω σε ένα σχετικά άγριο πλακόστρωτο, η θήκη απέκτησε κάποια σημάδια (λογικό) όμως δυστυχώς ΚΑΙ το τηλ σε κάποια σημεία περιμετρικά, εκεί ακριβώς που αν η θήκη είχε έστω κ λίγο χείλος δεν γινόταν τπτ! Πολύ μικρά και άνευ σημασίας μεν αλλά σημάδια δε.

Ευτυχώς έχω βάλει και το tempered glass της Nillkin και η οθόνη δεν έπαθε τίποτα!

Επιστροφή στην μαμά Google θήκη...

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά στην lg την έχει κ το media markt αλλά αν θυμάμαι καλά στην ίδια τιμή.

 

ΠΡΟΣΟΧΉ: Ναι είναι πολύ όμορφη και σχεδόν εξαφανίζεται όταν είναι πάνω στο τηλ όμως δεν έχει καθόλου "χείλος" γύρω από την οθόνη.

Όταν το κινητό μου έφαγε μία καλή τούμπα από περίπου 1,5 μέτρο, πάνω σε ένα σχετικά άγριο πλακόστρωτο, η θήκη απέκτησε κάποια σημάδια (λογικό) όμως δυστυχώς ΚΑΙ το τηλ σε κάποια σημεία περιμετρικά, εκεί ακριβώς που αν η θήκη είχε έστω κ λίγο χείλος δεν γινόταν τπτ! Πολύ μικρά και άνευ σημασίας μεν αλλά σημάδια δε.

Ευτυχώς έχω βάλει και το tempered glass της Nillkin και η οθόνη δεν έπαθε τίποτα!

Επιστροφή στην μαμά Google θήκη...

 

Oτι δηλαδη επεσε το τηλ απο το εναμιση μετρο και η οθονη δεν εσπασε επειδη ειχε tempered glass.

Θα ξεχασουμε και τη στοιχειωδη φυσικη που ξερουμε ρε παιδια. Πως ειναι δυνατον να τα πιστευετε αυτα;

 

Ψημενο γυαλι βαζουμε γιατι εχει ευκολη εφαρμογη, δεν γρατζουναει οπως το πλαστικο και εχει ωραια αισθηση στο δαχτυλο.

Σε πτωσεις προστατευει οσο και το πλαστικο, δηλαδη καθολου Καιρος να τελειωνουμε με τους αστικους μυθους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Θελω να παρω ενα power bank αλλα επειδη εχω το 5x με usb type c και αλλο κινητο με mini usb μπορω να βγαζω και να αλλαζω τα καλωδια...

Ποτε δεν εχω ασχοληθει με.power banks γιαθτπ και η ερωτηση.

Σκεφτομαι ενα της Xiaomi αλλα δεν ξερω αν ειναι εφικτη η αλλαγη καλωδιου....

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θελω να παρω ενα power bank αλλα επειδη εχω το 5x με usb type c και αλλο κινητο με mini usb μπορω να βγαζω και να αλλαζω τα καλωδια...

Ποτε δεν εχω ασχοληθει με.power banks γιαθτπ και η ερωτηση.

 

Σε όλα τα power bank βάζεις το δικό σου καλώδιο (της εκάστοτε συσκευής) και ως εκ τούτου δεν έχεις κανένα θέμα σε αυτό που αναφέρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα power bank βάζεις το δικό σου καλώδιο (της εκάστοτε συσκευής) και ως εκ τούτου δεν έχεις κανένα θέμα σε αυτό που αναφέρεις.

Ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Oτι δηλαδη επεσε το τηλ απο το εναμιση μετρο και η οθονη δεν εσπασε επειδη ειχε tempered glass.

Θα ξεχασουμε και τη στοιχειωδη φυσικη που ξερουμε ρε παιδια. Πως ειναι δυνατον να τα πιστευετε αυτα;

 

Ψημενο γυαλι βαζουμε γιατι εχει ευκολη εφαρμογη, δεν γρατζουναει οπως το πλαστικο και εχει ωραια αισθηση στο δαχτυλο.

Σε πτωσεις προστατευει οσο και το πλαστικο, δηλαδη καθολου Καιρος να τελειωνουμε με τους αστικους μυθους.

Δεν έχω ιδέα από φυσική...

Έφαγε την τούμπα το κινητό.

Απέκτησε τα σημαδάκια που απέκτησε στο σημείο που δεν ειχε προστασία (περιμετρικά όπως έγραψα),

και όπου είχε είτε την θήκη είτε το tempered δεν έπαθε τπτ.. αυτό είδα αυτό λέω!

Από κει κ πέρα το αν προστάτεψε το γυαλί ή όχι δεν το ξέρω επιστημονικά!

Από την στιγμή που δεν έπαθε τπτ η οθόνη συμπέρανα πως προστάτεψε...

Αν θες πες μας γιατί λες πως δεν έχει σημασία..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα από φυσική...

Έφαγε την τούμπα το κινητό.

Απέκτησε τα σημαδάκια που απέκτησε στο σημείο που δεν ειχε προστασία (περιμετρικά όπως έγραψα),

και όπου είχε είτε την θήκη είτε το tempered δεν έπαθε τπτ.. αυτό είδα αυτό λέω!

Από κει κ πέρα το αν προστάτεψε το γυαλί ή όχι δεν το ξέρω επιστημονικά!

Από την στιγμή που δεν έπαθε τπτ η οθόνη συμπέρανα πως προστάτεψε...

Αν θες πες μας γιατί λες πως δεν έχει σημασία..

 

Το tempered glass σίγουρα θα αποροφήσει ένα μέρος της πτώσης και της δύναμης. Τώρα το αν θα σπάσει η οθόνη εξαρτάται από πολλούς παράγοντας. πχ τη δύναμη της πτώσης και το έδαφος

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Το tempered glass σίγουρα θα αποροφήσει ένα μέρος της πτώσης και της δύναμης. Τώρα το αν θα σπάσει η οθόνη εξαρτάται από πολλούς παράγοντας. πχ τη δύναμη της πτώσης και το έδαφος

Ήταν πτώση δεν το έριξε κάποιος με δύναμη. Βασικά πήγα να το βάλω στην βάση της μοτό, δεν έπιασε καλά, και το ελατήριο που έχει το πέταξε πίσω με αποτέλεσμα να πέσει.

Το έδαφος ήταν πλακόστρωτο αλλά όχι με λείες πέτρες

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβε κανένας την θήκη http://www.ebay.com/itm/181992968752 να μας πει εντυπώσεις και καμία φωτογραφία αν είναι δυνατόν για να την παραγγειλώ και εγώ??
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβε κανένας την θήκη http://www.ebay.com/itm/181992968752 να μας πει εντυπώσεις και καμία φωτογραφία αν είναι δυνατόν για να την παραγγειλώ και εγώ??

 

εγω παραγγειλα αυτην γιατι μου αρεσε περισσοτερο η κοκκινη

http://www.ebay.com/itm/262487500743

 

ωραιο στην αισθηση και προστατευει το κινητο , η πλατη σαν υφασμα ειναι

αν ειναι και γνησια δεν ξερω , θα σε γελασω αλλα για τα λεφτα τους ειναι σουπερ

ελπιζω να βοηθανε οι φωτογραφιες ...:O:O :D

 

 

DSC_0017_1.jpg

 

DSC_0017.jpg

Link to comment
Share on other sites

ωραία και ενημερωτικά αυτα που γράφεται αλλά να πω εγώ κάτι... γιατί να πάρουμε καλώδιο για pc αφοί υπάρχει το airdoid ?
Link to comment
Share on other sites

ωραία και ενημερωτικά αυτα που γράφεται αλλά να πω εγώ κάτι... γιατί να πάρουμε καλώδιο για pc αφοί υπάρχει το airdoid ?

 

Σωστό και αυτό

Link to comment
Share on other sites

εγω παραγγειλα αυτην γιατι μου αρεσε περισσοτερο η κοκκινη

http://www.ebay.com/itm/262487500743

 

ωραιο στην αισθηση και προστατευει το κινητο , η πλατη σαν υφασμα ειναι

αν ειναι και γνησια δεν ξερω , θα σε γελασω αλλα για τα λεφτα τους ειναι σουπερ

ελπιζω να βοηθανε οι φωτογραφιες ...:O:O :D

 

 

DSC_0017_1.jpg

 

DSC_0017.jpg

 

Ρε φιλε, τι αναλυση εχουν οι φωτο που τραβηξες;

2016 εχουμε, οχι 1995.

 

Ανεβασε πιο καλες.

 

ωραία και ενημερωτικά αυτα που γράφεται αλλά να πω εγώ κάτι... γιατί να πάρουμε καλώδιο για pc αφοί υπάρχει το airdoid ?

 

Για να κανεις unlock το κινητο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...