Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ποιο tempered glass προτείνετε από τα παρακάτω;

 

http://www.tech-in.gr/nillkin-anti-burst-tempered-glass-9h-pro-lg-h791

 

http://plusmobi.net/index.php?route=product/product

 

http://www.e-experts.gr/spigen-nexus-5x-screen-protector-glastr-slim-sgp11815

 

Ευχαριστώ!

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Κανένα λινκ δεν μου ανοίγει (ίσως επειδή είμαι από κινητό) πάντως στο πρώτο μαγαζί είδα καλά ότι πουλάνε το nillkin 30 ευρώ;;;; μην τους κάνεις την χάρη φίλε μου και πάρε το ίδιο από ebay στα 7 ευρώ και τα υπόλοιπα 23 ευρώ καψτα

 

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-9H-Pro-0-2mm-2-5D-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-LG-Google-Nexus-5X-/201463161925?hash=item2ee823e445:g:sjEAAOSwo6lWPhzl

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανένα λινκ δεν μου ανοίγει (ίσως επειδή είμαι από κινητό) πάντως στο πρώτο μαγαζί είδα καλά ότι πουλάνε το nillkin 30 ευρώ;;;; μην τους κάνεις την χάρη φίλε μου και πάρε το ίδιο από ebay στα 7 ευρώ και τα υπόλοιπα 23 ευρώ καψτα

 

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-9H-Pro-0-2mm-2-5D-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-LG-Google-Nexus-5X-/201463161925?hash=item2ee823e445:g:sjEAAOSwo6lWPhzl

Ωχ κοίτα να δεις.. δεν μπορώ να καταλάβω γιατί!

Ούτε εμένα..

Τέλος πάντων.. αυτό Νιλκιν του ιμπέι είναι γνήσιο;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωχ κοίτα να δεις.. δεν μπορώ να καταλάβω γιατί!

Ούτε εμένα..

Τέλος πάντων.. αυτό Νιλκιν του ιμπέι είναι γνήσιο;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Πιο πιθανό είναι να πουλάει το ελληνικό μαγαζί μουφες (το έχουμε δει σε αρκετά προϊόντα να συμβαίνει) παρά οι top sellers του ebay

Link to comment
Share on other sites

Πιο πιθανό είναι να πουλάει το ελληνικό μαγαζί μουφες (το έχουμε δει σε αρκετά προϊόντα να συμβαίνει) παρά οι top sellers του ebay

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου...

Όπως κ να έχει Σπιγκεν ή Νιλκιν;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου...

Όπως κ να έχει Σπιγκεν ή Νιλκιν;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Εγώ προτείνω νιλκιν. Είχα και την σπιγκεν αλλά ήταν πιο χοντρή. Μου ήρθε η νιλκιν χθες και την έβαλα. Άριστη εφαρμογή και πολύ καλή ποιότητα.

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω νιλκιν. Είχα και την σπιγκεν αλλά ήταν πιο χοντρή. Μου ήρθε η νιλκιν χθες και την έβαλα. Άριστη εφαρμογή και πολύ καλή ποιότητα.

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Από το πιο πάνω λινκ ναι;

Πόσο καιρό έκανε να ρθει;

Γιατί αν πιάσει Αύγουστο όπως λέει πιθανή παράδοση δεν θα με προλάβει Αθήνα...

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από το πιο πάνω λινκ ναι;

Πόσο καιρό έκανε να ρθει;

Γιατί αν πιάσει Αύγουστο όπως λέει πιθανή παράδοση δεν θα με προλάβει Αθήνα...

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Έκανε περίπου 2 βδομάδες. Δεν μπορείς να είσαι και 100% σίγουρος για το χρόνο παράδοσης.

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

@nikchris

 

Λοιπόν μακρύ καλώδιο δοκιμασμένο από εμένα

http://www.banggood.com/BlitzWolf-3A-Double-sided-Reversible-USB-to-Type-C-3_33ft1m-Data-Cable-p-1051395.html

 

Τώρα αν θες μικρό η BlitzWolf έχει μόνο Micro usb. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον ανταπτορα που σου ήρθε μαζί με το powerbank. Επίσης δοκιμασμένο από εμένα

http://www.banggood.com/BlitzWolf-2_1A-Micro-USB-Cable-0_66ft-0_2m-USB-A-Male-Reversible-to-Micro-B-Nickel-plated-Plug-p-1010839.html

 

 

Και τα δύο όταν τα σύνδεσα με το κινητό έγραφαν charging rapidly.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρηγγειλα και αυτο http://www.meenova.com/st/p/dash_g3c.html

Ειχα μια 64αρα micro sd απο το G4....

Μολις ερθει θα γραψω εντυπωσεις...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την Folio απο ebay.Μια χαρά θήκη...για παραλία!:lol::lol:

Για καθημερινή χρήση είναι λίγο χοντροκομμένη για τα γούστα μου,αλλά παρέχει φούλ προστασία.Όπως είπα για παραλία είναι ιδανική...

Θα ανέβαζα φωτό,αλλά δυστυχώς δεν γνωρίζω τον τρόπο

Edited by SergioChr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απλά να ενημερώσω, ως παθών, ότι το καλώδιο της Lg που μπορεί κάποιος να προμηθευτεί μέσω του eshop για σύνδεση με τον υπολογιστή μέσω θύρας usb a λειτουργεί μονάχα για φόρτιση του κινητού και όχι για μεταφοράς αρχείων (τουλάχιστον στα δικά μου laptops με win10 και win7 αντίστοιχα) εν αντιθέσει με καλώδιο της Anker που προμηθεύτηκα από ιστοσελίδα του εξωτερικού (δεν την αναφέρω για να μη θεωρηθεί διαφήμιση) το οποίο λειτουργεί απροβλημάτιστα τόσο για φόρτιση όσο και για μεταφορά αρχείων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απλά να ενημερώσω, ως παθών, ότι το καλώδιο της Lg που μπορεί κάποιος να προμηθευτεί μέσω του eshop για σύνδεση με τον υπολογιστή μέσω θύρας usb a λειτουργεί μονάχα για φόρτιση του κινητού και όχι για μεταφοράς αρχείων (τουλάχιστον στα δικά μου laptops με win10 και win7 αντίστοιχα) εν αντιθέσει με καλώδιο της Anker που προμηθεύτηκα από ιστοσελίδα του εξωτερικού (δεν την αναφέρω για να μη θεωρηθεί διαφήμιση) το οποίο λειτουργεί απροβλημάτιστα τόσο για φόρτιση όσο και για μεταφορά αρχείων.

 

Δωσε το λινκ για το ανκερ. Γιαυτο ειναι το θεμα :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εν αντιθέσει με καλώδιο της Anker που προμηθεύτηκα από ιστοσελίδα του εξωτερικού (δεν την αναφέρω για να μη θεωρηθεί διαφήμιση) το οποίο λειτουργεί απροβλημάτιστα τόσο για φόρτιση όσο και για μεταφορά αρχείων.

 

Δεν είναι διαφήμιση από τη στιγμή που δεν έχεις ιδίο όφελος από το προϊόν, μπορείς να δώσεις το link εδώ κανονικότατα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απλά να ενημερώσω, ως παθών, ότι το καλώδιο της Lg που μπορεί κάποιος να προμηθευτεί μέσω του eshop για σύνδεση με τον υπολογιστή μέσω θύρας usb a λειτουργεί μονάχα για φόρτιση του κινητού και όχι για μεταφοράς αρχείων (τουλάχιστον στα δικά μου laptops με win10 και win7 αντίστοιχα) εν αντιθέσει με καλώδιο της Anker που προμηθεύτηκα από ιστοσελίδα του εξωτερικού (δεν την αναφέρω για να μη θεωρηθεί διαφήμιση) το οποίο λειτουργεί απροβλημάτιστα τόσο για φόρτιση όσο και για μεταφορά αρχείων.

Μήπως χρειάζεται να αλλάξεις την ρύθμιση στις επιλογές για την χρήση σε σύνδεση με τον υπολογιστή;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το καλώδιο που αγόρασα από το εξωτερικό και λειτουργεί κανονικότατα για φόρτιση και μεταφορά δεδομένων από το laptop:

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B011995DDO/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Κι αυτό το καλώδιο που αγόρασα από το eshop και λειτουργεί μονάχα για τη φόρτιση και όχι για μεταφορά αρχείων:

 

http://www.e-shop.gr/lg-type-c-data-cable-dc12wk-g-bulk-p-TEL.028507

 

Φίλε DomieMic65 δεν είναι ζήτημα ρυθμίσεων καθώς όπως ήδη έγραψα το καλώδιο της Anker αναγνωρίστηκε αμέσως σε αντίθεση με το Lg.

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά στο nexus 5 μου ακόμα κ το μαμά καλώδιο που είχε στη συσκευασία όταν το συνέδεες στον υπολογιστή δεν έκανε αυτόματα μεταφορά δεδομένων αλλά μόνο φόρτηση. Έπρεπε να αλλάξεις την αντίστοιχη ρύθμιση για να μεταφέρεις δεδομένα. Λέω μήπως κ στο 5Χ χρειάζεται κάτι αντίστοιχο. Δεν έχω δυνατότητα να το δω γιατί δεν έχω κάποιο καλώδιο σύνδεσης με PC ακόμα..

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά στο nexus 5 μου ακόμα κ το μαμά καλώδιο που είχε στη συσκευασία όταν το συνέδεες στον υπολογιστή δεν έκανε αυτόματα μεταφορά δεδομένων αλλά μόνο φόρτηση. Έπρεπε να αλλάξεις την αντίστοιχη ρύθμιση για να μεταφέρεις δεδομένα. Λέω μήπως κ στο 5Χ χρειάζεται κάτι αντίστοιχο. Δεν έχω δυνατότητα να το δω γιατί δεν έχω κάποιο καλώδιο σύνδεσης με PC ακόμα..

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Όταν συνδέεις ένα καλώδιο (φορτίσεως-συγχρονισμού) επιλέγεις είτε από το μενού κάτω από την "κουρτίνα", είτε από το αναδυόμενο παράθυρο στον υπολογιστή την επιθυμητή ενέργεια (φόρτιση, μεταφορά αρχείων, ...). Με το καλώδιο της lg που προμηθεύτηκα από το eshop δεν έχεις καμία δυνατότητα επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεις ένα καλώδιο (φορτίσεως-συγχρονισμού) επιλέγεις είτε από το μενού κάτω από την "κουρτίνα", είτε από το αναδυόμενο παράθυρο στον υπολογιστή την επιθυμητή ενέργεια (φόρτιση, μεταφορά αρχείων, ...). Με το καλώδιο της lg που προμηθεύτηκα από το eshop δεν έχεις καμία δυνατότητα επιλογής.

Μάλιστα....

Την περίπτωση το καλώδιο να μην είναι γνήσιο την εξετάζουμε;

Πολύ περίεργο η lg να το δίνει κ ως καλώδιο data αλλά τελικώς να μην είναι ...

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απλά να ενημερώσω, ως παθών, ότι το καλώδιο της Lg που μπορεί κάποιος να προμηθευτεί μέσω του eshop για σύνδεση με τον υπολογιστή μέσω θύρας usb a λειτουργεί μονάχα για φόρτιση του κινητού και όχι για μεταφοράς αρχείων (τουλάχιστον στα δικά μου laptops με win10 και win7 αντίστοιχα) εν αντιθέσει με καλώδιο της Anker που προμηθεύτηκα από ιστοσελίδα του εξωτερικού (δεν την αναφέρω για να μη θεωρηθεί διαφήμιση) το οποίο λειτουργεί απροβλημάτιστα τόσο για φόρτιση όσο και για μεταφορά αρχείων.

 

Το ίδιο καλώδιο αγόρασα και χρησιμοποιώ από το e-shop χωρίς κανένα πρόβλημα. Οταν το συνδέω, αλλάζω στο κινητό αυτό που γράφει "USB για φόρτιση" σε "USB για μεταφορά αρχείων σε Windows ή Mac" και όλα καλά..

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα σε ringke fusion, nillkin nature και αυτη εδω http://www.ebay.com/itm/For-LG-Google-Nexus-5X-2015-Ultra-Thin-Slim-Soft-TPU-Gel-Skin-Matte-Case-Cover-/131855501874?var=431203204163&hash=item1eb3334a32:g:CGoAAOSwOVpXY8vI

 

Για πειτε καμια γνωμη...

Η nillkin αμα αφησεις το τηλεφωνο σε ενα τραπεζι ακουμπαει η καμερα κατω?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα σε ringke fusion, nillkin nature και αυτη εδω http://www.ebay.com/itm/For-LG-Google-Nexus-5X-2015-Ultra-Thin-Slim-Soft-TPU-Gel-Skin-Matte-Case-Cover-/131855501874?var=431203204163&hash=item1eb3334a32:g:CGoAAOSwOVpXY8vI

 

Για πειτε καμια γνωμη...

Η nillkin αμα αφησεις το τηλεφωνο σε ενα τραπεζι ακουμπαει η καμερα κατω?

 

Eχω την nature της Nillkin και την folio της google.

 

Η folio ειναι bumper case, προστατευει καλα αλλα δινει όγκο πολυ. Επισης, ειναι τρομερα δυσκολο να καθαρισεις το τζαμακι της καμερας.

Και τα κουμπια ζοριζουν στο πατημα. Αλλα εχει καλη, τρομερη αισθηση στο χερι, καμια σχεση με πλαστικό.

 

Η nature ειναι απλα μια καλη θηκη σιλικονης, προστατευει απο γρατζουνιες, αλλα οχι απο πεσιματα. Και δεν προτατευει το τζαμακι της καμερας.

Επισης, με ιδρωμενα χερια, 'λασπωνει' και πιανει λαδιλα.

 

Εχω δει την Ringke Fusion σε 5χ, και την ειχα και εγω παλαιοτερα στο 6P. Κακασχημη θηκη, για μενα καλυτερα να σπασει το κινητο, παρα να το κυκλοφορω με τετοια θηκη.

 

Αν ειναι να πας σε bumper case, παρε της Google. To υλικο που εχει ειναι πολυ καλο στο grip, και ας προσθετει ογκο.

 

Αλλιως, η nature της Nillkin ειναι αρκετα καλη. Αν δεν δουλευα σε δυσκολο περιβαλλον, αυτην θα ειχα παντα πανω, εχει τον μικροτερο ογκο.

 

ΥΓ

 

Η noname που λες απο ebay, μονο αν την εχει καποιος θα σου πει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Ringke Fusion που είχα στο Ν5 έκανε εξαιρετική δουλειά σε πεσίματα (ακόμα κ από την μοτό εν κινήσει) και χωρίς προστασία οθόνης παρακαλώ.. το κινητό δεν έχει την παραμικρή γρατζουνιά! Ομολογουμένως η RF του 5 είναι πολύ πιο διακριτική κ σχεδόν δεν φαινόταν για τόσο προστατευτική θήκη! Του 5Χ είναι λίγο κ κάπως είναι η αλήθεια από όσο βλεπω στο νετ. Δεν την έχω δει από κοντά..

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για όσους ψάχνουν διακριτική θήκη η μαμά της lg είναι πολύ καλή. Μου την σπάει μόνο που δεν έχει το λογότυπο NEXUS πίσω!

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα χθες την Cruzerlite για το Nexus. Από ότι μπόρεσα να διαβάσω φαίνεται να είναι σχετικά ποιοτική. Εσείς τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενδιαφέρει να είναι λεπτή και όταν το ακουμπάω σε τραπέζι να μην έρχεται σε επαφή το τζαμακι της κάμερας.

Δεν με ενδιαφέρει τόσο η προστασία από πέσιμο.

Με βλέπω να παίρνω καμία από τις φτηνές του ebay που το κόψιμο στην κάμερα είναι μέχρι τέλος και προστατεύει από την επαφή.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενδιαφέρει να είναι λεπτή και όταν το ακουμπάω σε τραπέζι να μην έρχεται σε επαφή το τζαμακι της κάμερας.

Δεν με ενδιαφέρει τόσο η προστασία από πέσιμο.

Με βλέπω να παίρνω καμία από τις φτηνές του ebay που το κόψιμο στην κάμερα είναι μέχρι τέλος και προστατεύει από την επαφή.

Την lg δες

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...