Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκουμπωνοντας δηλαδη τα πλαινα του κινητου πρωτα ε?

Την παρηγγειλα Τριτη 01:30, και μου ηρθε προχτες! :) Ουτε βδομαδα!

Με ουτε μια μερα που την εχω πανω, μου φαινεται λιγοτερες δακτυλιες κραταει απ'οτι χωρις :)

 

εγω πηρα την λεπτη ultra fit και μπαινοβγαινει σχετικα ευκολα χωρις να κανει σημαδια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.ebay.com/itm/261080268346?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 Για ακουστικα παιδια εχω πάρει αυτά και είμαι απόλυτα ευχαριστημενος!!

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/261080268346?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 Για ακουστικα παιδια εχω πάρει αυτά και είμαι απόλυτα ευχαριστημενος!!

 

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου, τα εχω δει κι εγω αυτα..

Αν σου ειναι ευκολο απαντησε μου καποια πραγματα:

1. Τι μουσικη ακους γενικα? Το λεω γιατι εχει διαφορα το τι μπορει να "βγαλει" απο ηχο καθε ακουστικο

2. Απο controls τι εχει αυτο? Μονο για την κληση? Ελεγχος για επομενο/ προηγουμενο κομματι υπαρχει?

 

Ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου, τα εχω δει κι εγω αυτα..

Αν σου ειναι ευκολο απαντησε μου καποια πραγματα:

1. Τι μουσικη ακους γενικα? Το λεω γιατι εχει διαφορα το τι μπορει να "βγαλει" απο ηχο καθε ακουστικο

2. Απο controls τι εχει αυτο? Μονο για την κληση? Ελεγχος για επομενο/ προηγουμενο κομματι υπαρχει?

 

Ευχαριστω! :)

 

Εγώ έιχα πάρει τα Jays εδώ και πολύ καιρό και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος πάντως αν ψάχνεις α ακουστικά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έιχα πάρει τα Jays εδώ και πολύ καιρό και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος πάντως αν ψάχνεις α ακουστικά

 

Και γω Jays έχω και δεν έχω κανένα πρόβλημα

 

Δεν τα ειχα ξαναδει αυτα και φαινονται μια χαρα!! :D

Ποια εκδοση εχετε εσεις? Γιατι βλεπω εχει 5 μεχρι στιγμης :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ειχα ξαναδει αυτα και φαινονται μια χαρα!! :D

Ποια εκδοση εχετε εσεις? Γιατι βλεπω εχει 5 μεχρι στιγμης :P

 

http://www.jays.se/a-jays-one-plus Αυτά έχω εγώ.

:D
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου, τα εχω δει κι εγω αυτα..

Αν σου ειναι ευκολο απαντησε μου καποια πραγματα:

1. Τι μουσικη ακους γενικα? Το λεω γιατι εχει διαφορα το τι μπορει να "βγαλει" απο ηχο καθε ακουστικο

2. Απο controls τι εχει αυτο? Μονο για την κληση? Ελεγχος για επομενο/ προηγουμενο κομματι υπαρχει?

 

Ευχαριστω! :)

 

Φίλε μου αλήθεια δεν ακουω πολυ μουσική αν κ εχει πολυ ποιοτικο ήχο!!! πιο πολυ κλήσεις.... απο κουμπια εχει μονο για απάντηση

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χτές μου ήρθε η premium slim της Ringke απο ebay με κόστος $11. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές, το υλικό είναι σκληρό κι έχει την ίδια υφή με την πλάτη του τηλεφώνου, έχει πολύ καλή εφαρμογή και προσθέτει πολύ λίγο όγκο στο τηλεφωνο. Αυτό που είναι επίσης σημαντικό είναι οτι αν βάλεις το τηλεφωνο ανάποδα έχει 1 χιλιοστό "αέρα" η οθόνη απο το τραπέζι και δεν έχεις φόβο να γρατζουνιστεί ή κάτι τέτοιο. Γενικά μου αρέσει πολύ και πιστεύω οτι για τα λεφτά της είναι πολύ καλή αγορά.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Χτές μου ήρθε η premium slim της Ringke απο ebay με κόστος $11. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές, το υλικό είναι σκληρό κι έχει την ίδια υφή με την πλάτη του τηλεφώνου, έχει πολύ καλή εφαρμογή και προσθέτει πολύ λίγο όγκο στο τηλεφωνο. Αυτό που είναι επίσης σημαντικό είναι οτι αν βάλεις το τηλεφωνο ανάποδα έχει 1 χιλιοστό "αέρα" η οθόνη απο το τραπέζι και δεν έχεις φόβο να γρατζουνιστεί ή κάτι τέτοιο. Γενικά μου αρέσει πολύ και πιστεύω οτι για τα λεφτά της είναι πολύ καλή αγορά.

 

Στο βάλε βγάλε πως είναι φίλε;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Θέλα να ρωτήσω κάτι σχετικά με ένα αξεσουάρ. Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα οπότε αν είμαι σε λάθος διορθώστε με. Αφορά το slimport το οποίο συνδέει το κινητό με ένα monitor. Στο nexus 5 σε όσα βίντεο έχω δει,όταν είναι συνδεδεμένο πχ με μια τηλεόραση, στην αναπαρωγή video η οθόνη του nexus παραμενει ανοικτή. Στο ίδιο demonstration video για το LG G2 η οθόνη της συσκευής έκλεινε όπως στα laptop που επιλέγεις αναπαραγωγή της εικόνας μόνο σε μια οθόνη, αλλά το video έπαιζε κανονικά στην τηλεόραση,μάλιστα μπορείς να χρησιμοποιείς τη συσκευή και η τηλεόραση να συνεχίζει να δείχνει το βίντεο.Υπάρχει η ίδια δυνατότητα στο nexus με κάποια εφαρμογή;ΠΧ η Home screen στο nexus δεν πάει σε landscape αν το γυρίσεις παρά μόνο στις υπόλοιπες οθόνες.Στο G2 γυρίζει κανονικά και στη Home screen.Αυτό με μια εφαρμογή το φτιάχνω.Υπάρχει κάτι παρόμοιο και για το video playback του nexus; Edited by alien2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή αλλά δεν ξέρω αν λειτουργεί και για slimport η μονο MHL. Δεν έχει καμια σχέση με τη συσκευή πάντως ,εννοώ οτι αν δουλεύει σε αλλες συσκευές με slimport θα δουλεύει και για μας
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή αλλά δεν ξέρω αν λειτουργεί και για slimport η μονο MHL. Δεν έχει καμια σχέση με τη συσκευή πάντως ,εννοώ οτι αν δουλεύει σε αλλες συσκευές με slimport θα δουλεύει και για μας

 

 

 

Στο G2 αυτόματα το κανει και σε ρωτάει αν τη θες κλειστή ή όχι. Στο nexus δεν κάνει κατι τετοιο για αυτό και ρωτάω μήπως το έχει ψάξει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο λιγες πτώσεις άρχισα να ψιλοανυσηχω . Αλλά δεν θέλω να μου κλείνει το πίσω μέρος μιας και μου αρέσει πολύ το τηλέφωνο.

Βρήκα αυτήν http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=131079822782

Δεν έχει ουτε πίσω κάλυμμα ουτε τίποτα παραπανισιο , απλα ενα περιμετρικό πλαίσιο. Ποια η γνώμη σας ? Έχει κανεις κάτι παρόμοιο? Δηλαδή χωρίς πλάτη

Αλλιως θα πήγαιναν ίσως για την hybrid ultra της spigen. Αλλά είναι κάπως ογκώδης και δεν μου άφεση η πλάτη

Link to comment
Share on other sites

 

 

Στο G2 αυτόματα το κανει και σε ρωτάει αν τη θες κλειστή ή όχι. Στο nexus δεν κάνει κατι τετοιο για αυτό και ρωτάω μήπως το έχει ψάξει κάποιος.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nkahoang.screenstandby

Αυτή την εφαρμογή εννοουσα.

Πρεπει να δουλεύει θεωτιτικα σε Νέξους 5. Δες όμως αυτό το ποστ αν αντιμετωπίζεις πρόβλημα, μου φανηκε χρησιμο οπως το διαβασα.: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=50022971&postcount=1094

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nkahoang.screenstandby

Αυτή την εφαρμογή εννοουσα.

Πρεπει να δουλεύει θεωτιτικα σε Νέξους 5. Δες όμως αυτό το ποστ αν αντιμετωπίζεις πρόβλημα, μου φανηκε χρησιμο οπως το διαβασα.: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=50022971&postcount=1094

 

ΟΚ φιλε μου σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Στο βάλε βγάλε πως είναι φίλε;

Την έβαλα βάζοντας πρώτα τη μακριά πλευρά και μπήκε με λίγο ζόρι, αλλά έχει πολύ καλή/σφιχτή εφαρμογή και αίσθηση.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις κ αδικο...ζεστενεται περισσοτερο οταν φορτιζει ασυρματα ?

 

Πάντως στο Nexus 4 (το είχα κάνει αγορά πέρσι - αυτό που έδινε η wind με το γνήσιο ασύρματο φορτιστή) είχα δει και 62 Βαθμούς να πιάνει! Ήθελα να αλλάξω φορτιστή πριν παρω το 5αρι, μήπως έφταιγε ο φορτιστής, αλλά δεν ήθελα να πληρώσω λόγω του ότι πίστευα ότι το τηλέφωνο έφταιγε μιας και είχε πολλές διαμάρτηριες στο web.

Σε ματιά που έριξα βλέπω και κάποια περιέργα περιστατικά για το nexus 5.

Το θέμα είναι όταν εχουμε υπερθέρμανση φταίει ο φορτιστής ή είναι τελικά κατασκευασμένο το κινητό για υψηλές θερμακρασίες.

Δουλέυω σε γραφείο και θα ήθελα λίγο cable-free κινήσεις, ψάχνοντας λίγο βρήκα αυτό τον ασύρματο φορτιστή με ενδιαφέρον στιλ, αλλά αξίζει να πληρώσουμε τελικά ή θα έχουμε πάλι τα ίδια.

Πάντως αν η ενέργεια μετατρέπεται τελίκα σε θερμότητα - τότε με βάση την φυσική έχουμε μια χαμηλής αποδοτικότητας συσκέυη!

Link to comment
Share on other sites

Όντως. Ο τελευταίος ασύρματος φορτιστής είναι όλα τα λεφτά. Κανένα πρόβλημα με αύξηση θερμοκρασίας του κινητού, σταματάει αυτόματα την φόρτιση, και γενικά δεν παρατηρώ προβλήματα του στιλ γρήγορης αποφόρτισης όπως είχε αναφερθεί παλιότερα στο νήμα.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι με τον τελευταίο ασύρματο φορτιστή της Google το τηλέφωνο δεν υπερθερμαίνεται και δεν αποφορτίζει πιο γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο Nexus 4 (το είχα κάνει αγορά πέρσι - αυτό που έδινε η wind με το γνήσιο ασύρματο φορτιστή) είχα δει και 62 Βαθμούς να πιάνει! Ήθελα να αλλάξω φορτιστή πριν παρω το 5αρι, μήπως έφταιγε ο φορτιστής, αλλά δεν ήθελα να πληρώσω λόγω του ότι πίστευα ότι το τηλέφωνο έφταιγε μιας και είχε πολλές διαμάρτηριες στο web.

Σε ματιά που έριξα βλέπω και κάποια περιέργα περιστατικά για το nexus 5.

Το θέμα είναι όταν εχουμε υπερθέρμανση φταίει ο φορτιστής ή είναι τελικά κατασκευασμένο το κινητό για υψηλές θερμακρασίες.

Δουλέυω σε γραφείο και θα ήθελα λίγο cable-free κινήσεις, ψάχνοντας λίγο βρήκα αυτό τον ασύρματο φορτιστή με ενδιαφέρον στιλ, αλλά αξίζει να πληρώσουμε τελικά ή θα έχουμε πάλι τα ίδια.

Πάντως αν η ενέργεια μετατρέπεται τελίκα σε θερμότητα - τότε με βάση την φυσική έχουμε μια χαμηλής αποδοτικότητας συσκέυη!

 

Αρκετά φθηνότερος εδώ http://www.ebay.com/itm/281228359032?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Τον έχω αγοράσει και εγώ και τον περιμένω.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

http://www.jays.se/a-jays-one-plus Αυτά έχω εγώ.

 

Φίλε μου αλήθεια δεν ακουω πολυ μουσική αν κ εχει πολυ ποιοτικο ήχο!!! πιο πολυ κλήσεις.... απο κουμπια εχει μονο για απάντηση

Scorpio σιγουρα μονο για απαντηση?

Το εχεις δει αυτο Jays Headset Control?

 

Αν σας ειναι ευκολο να το δοκιμασετε και να μου πειτε μια γνωμη, γιατι λεει οτι μπορεις να ρυθμισεις με 2 πατηματα να παει next track, 3 για previous, και με παρατεταμενο πατημα ελεγχεις μεχρι και φωνη (αν και νομιζω το παρατεταμενο δεν δουλευει λογω Google now).

Link to comment
Share on other sites

Scorpio σιγουρα μονο για απαντηση?

Το εχεις δει αυτο Jays Headset Control?

 

Αν σας ειναι ευκολο να το δοκιμασετε και να μου πειτε μια γνωμη, γιατι λεει οτι μπορεις να ρυθμισεις με 2 πατηματα να παει next track, 3 για previous, και με παρατεταμενο πατημα ελεγχεις μεχρι και φωνη (αν και νομιζω το παρατεταμενο δεν δουλευει λογω Google now).

 

chris δεν το έχω δει γιατί δεν έχω και τα συγκεκριμένα handsfree

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...