Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αντιπρόσωπος μπορεί να είναι, ο κατασκευαστής είναι άλλος και άλλα mAh δίνει στον φορτιστή αυτός !

Δεν ξέρω σου είπα αν στέκει τεχνικά, απλά με προβληματίζει το γεγονός που ανέφερα παραπάνω

 

βρήκα αυτόν http://www.ebay.com/itm/400622482249?redirect=mobile απο τρεις διαφορετικους πωλητές..το μόνο που αλλάζει είναι to model......Model : MCS-01ER ήταν ο δικός μου και αυτός MCS-01KR....το ER-ΚR είναι χώρα προέλευσης??

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι ταχυτητες των 1.8-2.0 προορίζονται για ταμπλέτες. Τα σύγχρονα κινητά κυμαίνονται από 1-1.2. Όντως το κινητό θα φορτίζει πιο γρήγορα αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι έτσι δεν μειώνεις και τον χρόνο ζωής της μπαταρίας. Και εγώ σε κινητό που δεν βγαίνει η μπαταρία δεν θα το ρίσκαρα. Δεν είναι τυχαίο που λένε ότι όσο πιο αργεί φόρτιση τόσο και καλύτερη προφανώς.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Οι ταχυτητες των 1.8-2.0 προορίζονται για ταμπλέτες. Τα σύγχρονα κινητά κυμαίνονται από 1-1.2. Όντως το κινητό θα φορτίζει πιο γρήγορα αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι έτσι δεν μειώνεις και τον χρόνο ζωής της μπαταρίας. Και εγώ σε κινητό που δεν βγαίνει η μπαταρία δεν θα το ρίσκαρα. Δεν είναι τυχαίο που λένε ότι όσο πιο αργεί φόρτιση τόσο και καλύτερη προφανώς.

Δεν μπορώ,παρά να συμφωνήσω απόλυτα.

Όσο πιο ''γρήγορα'' φορτίζουμε την μπαταρία,νομίζω ότι μειώνουμε τον χρόνο ζωής της.Καλύτερα να μένουμε στα χαρακτηριστικά που μας δίνει ο κατασκευαστής.Είναι προτιμότερο να φορτίζουμε με έναν φορτιστή με λιγότερα Α (δηλαδή πιό αργή φόρτιση) παρά να ''σοκάρουμε'' την μπαταρία με 1,8 κ 2Α.

Αν κάπου κάνω λάθος κάθε διόρθωση,δεκτή.:)

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ,παρά να συμφωνήσω απόλυτα.

Όσο πιο ''γρήγορα'' φορτίζουμε την μπαταρία,νομίζω ότι μειώνουμε τον χρόνο ζωής της.Καλύτερα να μένουμε στα χαρακτηριστικά που μας δίνει ο κατασκευαστής.Είναι προτιμότερο να φορτίζουμε με έναν φορτιστή με λιγότερα Α (δηλαδή πιό αργή φόρτιση) παρά να ''σοκάρουμε'' την μπαταρία με 1,8 κ 2Α.

Αν κάπου κάνω λάθος κάθε διόρθωση,δεκτή.:)

 

Οι ταχυτητες των 1.8-2.0 προορίζονται για ταμπλέτες. Τα σύγχρονα κινητά κυμαίνονται από 1-1.2. Όντως το κινητό θα φορτίζει πιο γρήγορα αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι έτσι δεν μειώνεις και τον χρόνο ζωής της μπαταρίας. Και εγώ σε κινητό που δεν βγαίνει η μπαταρία δεν θα το ρίσκαρα. Δεν είναι τυχαίο που λένε ότι όσο πιο αργεί φόρτιση τόσο και καλύτερη προφανώς.

 

Ναι το έχω ακούσει και από άλλους αυτό παιδιά έχετε δίκιο...παράγγειλα τελικά τον 1,2.....Ευχαριστώ για την βοήθεια!!!

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρακολουθήσει μερικά τοπικ στο xda στα οποία οι χρήστες έβαλαν μεγαλύτερο φορτιστή (μεχρι 2 A αν θυμάμαι καλα) και κατέγραψαν τα αμπέρ που χρησιμοποιουνταν απο το κινητό.

Τα συμπεράσματα που βγήκαν ήταν ότι μεχρι το 75% απορροφούσε 1.5Α και μετα έπεφτε στο 1Α.

 

Επειδή όμως δεν είμαι καθόλου σχετικός με τον τομέα αυτο δεν θα προτείνω τίποτα.

Εγω παρήγγειλα εναν ασύρματο κινέζικο με 8.5 € και περιμένω να έρθει να δω πως θα παει. Στο 1Α ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρακολουθήσει μερικά τοπικ στο xda στα οποία οι χρήστες έβαλαν μεγαλύτερο φορτιστή (μεχρι 2 A αν θυμάμαι καλα) και κατέγραψαν τα αμπέρ που χρησιμοποιουνταν απο το κινητό.

Τα συμπεράσματα που βγήκαν ήταν ότι μεχρι το 75% απορροφούσε 1.5Α και μετα έπεφτε στο 1Α.

 

Επειδή όμως δεν είμαι καθόλου σχετικός με τον τομέα αυτο δεν θα προτείνω τίποτα.

Εγω παρήγγειλα εναν ασύρματο κινέζικο με 8.5 € και περιμένω να έρθει να δω πως θα παει. Στο 1Α ειναι.

 

Και γιατί δεν έπαιρνες από το πλαίσιο; μάλιστα έχει και με 2 θύρες usb όπου η μία βγάζει 1A και η άλλη 2A. Τον έχω πάρει και εγώ δίχως προβλημα για το s3 που είχα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν έπαιρνες από το πλαίσιο; μάλιστα έχει και με 2 θύρες usb όπου η μία βγάζει 1A και η άλλη 2A. Τον έχω πάρει και εγώ δίχως προβλημα για το s3 που είχα.

εχεις καποιο Link?

 

αυτο εννοεις φανταζομαι http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/fortistes/Turbo-X-USB-Home-Charger-UHC200-UAD07-2-in-1-Tablet-and-Mobile.htm

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι ακριβώς αυτό έχω πάρει δίχως προβλήματα

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν έπαιρνες από το πλαίσιο; μάλιστα έχει και με 2 θύρες usb όπου η μία βγάζει 1A και η άλλη 2A. Τον έχω πάρει και εγώ δίχως προβλημα για το s3 που είχα.

 

Μα ασύρματο φορτιστή ήθελα. Δεν με ενδιέφερε η ταχύτητα αλλα η ασύρματη φόρτιση...

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρακολουθήσει μερικά τοπικ στο xda στα οποία οι χρήστες έβαλαν μεγαλύτερο φορτιστή (μεχρι 2 A αν θυμάμαι καλα) και κατέγραψαν τα αμπέρ που χρησιμοποιουνταν απο το κινητό.

Τα συμπεράσματα που βγήκαν ήταν ότι μεχρι το 75% απορροφούσε 1.5Α και μετα έπεφτε στο 1Α.

 

Επειδή όμως δεν είμαι καθόλου σχετικός με τον τομέα αυτο δεν θα προτείνω τίποτα.

Εγω παρήγγειλα εναν ασύρματο κινέζικο με 8.5 € και περιμένω να έρθει να δω πως θα παει. Στο 1Α ειναι.

 

Πολύ πιθανό. Στο Xperia P που είχα ο φορτιστής τοίχου που είχε ήταν ταχυφορτιστής με παρόμοια συμπεριφορά (στο 1.5Α αν θυμάμαι σωστά). Δηλαδή φόρτιζε γρήγορα μέχρι ένα ποσοστό και μετά πιο αργά για να μην στρεσάρει την μπαταρία.

 

Η ιδέα είναι ότι αν έχεις λίγη μπαταρία μπορείς να φορτίσεις γρήγορα για ένα τεταρτάκι (το οποίο θα σου δώσει πάνω από μια ώρα ομιλίας) ώστε να μη σε αφήσει έξω.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει καποιος αν όντως αξίζει η συγκεκριμένη? Αυτη και μια αλλη ειναι οι μονες 2 που μπορεσα να βρω στην Ελλάδα αυτή τη στιγμη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε!!Τελευταία η slim armor στη συλλογή μου από Spigen...την περίμενα πιο ογκώδεις αλλά είναι λίγο μεγαλύτερη από neo hybrid...πραγματικά με εξέπληξε πολύ ωραία εμφάνιση με το champagne να τα σπάει για άλλη μια φορά...τα κουμπιά θέλουν λίγο μεγαλύτερη πίεση.

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε!!Τελευταία η slim armor στη συλλογή μου από Spigen...την περίμενα πιο ογκώδεις αλλά είναι λίγο μεγαλύτερη από neo hybrid...πραγματικά με εξέπληξε πολύ ωραία εμφάνιση με το champagne να τα σπάει για άλλη μια φορά...τα κουμπιά θέλουν λίγο μεγαλύτερη πίεση.

 

Κατι μου θυμιζει η θηκη :D

Link to comment
Share on other sites

Δε προλαβα να την δω πανω στο κινητο αλλα τωρα βλεπω οτι ειναι μια χαρα. Καλοριζικη και καλη χρονια
Link to comment
Share on other sites

Δε προλαβα να την δω πανω στο κινητο αλλα τωρα βλεπω οτι ειναι μια χαρα. Καλοριζικη και καλη χρονια

 

Ευχάριστω Κοσμά καλή χρονιά!!!!

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μπορεις να μου πεις αν η fonem8 εχει τρυπες για αισθητήρα - καμερα??

Φιλέ μου χίλια συγνώμη, για καποιο λογο μου ξέφυγε η ερώτηση σου. Αν ψαχνεις ακόμα, έχει κανονικά 3 τρύπες και μάλιστα πολύ καλά κεντραρισμενες.

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου χίλια συγνώμη, για καποιο λογο μου ξέφυγε η ερώτηση σου. Αν ψαχνεις ακόμα, έχει κανονικά 3 τρύπες και μάλιστα πολύ καλά κεντραρισμενες.

 

ναι σαι καλα ευχαρηστω!!!

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτή την θήκη-πορτοφόλι με 3 ευρώ περίπου http://www.ebay.com/itm/Magnetic-Folio-Flip-Black-PU-Leather-Case-Cover-Stand-Wallet-for-Google-Nexus-5/281206398842?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D19464%26meid%3D3831699280803063229%26pid%3D100033%26prg%3D8800%26rk%3D4%26rkt%3D4%26sd%3D190994192746%26. Έχετε να προτείνετε κάτι παρόμοιο;;; Εκτός από την γνήσια φυσικά!!! Γενικά πιστεύετε ότι είναι εύκολες στην χρήση τους τέτοιες θήκες ;;;
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτή την θήκη-πορτοφόλι με 3 ευρώ περίπου http://www.ebay.com/itm/Magnetic-Folio-Flip-Black-PU-Leather-Case-Cover-Stand-Wallet-for-Google-Nexus-5/281206398842?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D19464%26meid%3D3831699280803063229%26pid%3D100033%26prg%3D8800%26rk%3D4%26rkt%3D4%26sd%3D190994192746%26. Έχετε να προτείνετε κάτι παρόμοιο;;; Εκτός από την γνήσια φυσικά!!! Γενικά πιστεύετε ότι είναι εύκολες στην χρήση τους τέτοιες θήκες ;;;

 

Γενικα ειναι το τι αρέσει στον καθένα.... εμενα δεν μου αρεσει τυπου πορτοφόλι.... πιανει πολυ ογκο και οταν μιλάς ειναι ενοχλητικο άνοιξε κλείσε...to nexus 4 που ειχα παρει στα χέρια μου με μια nilkin δεν μαρεσε.. και παλι ομως ειναι θεμα γούστου...

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια παιδια! Απο οτι ειδα σε προηγουμενο ποστ εχετε παρει αρκετοι την spigen neo hybrid. Γενικοτερα τo volume rocker και το power button σας ειναι και σας πολυ χαλαρα? Ειναι λιγο ενοχλητικο σε μενα κυριως οταν μιλαω.
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια παιδια! Απο οτι ειδα σε προηγουμενο ποστ εχετε παρει αρκετοι την spigen neo hybrid. Γενικοτερα τo volume rocker και το power button σας ειναι και σας πολυ χαλαρα? Ειναι λιγο ενοχλητικο σε μενα κυριως οταν μιλαω.

Είναι λίγο χαλαρά αλλά έχουν πάρα πολύ καλή αίσθηση στο πάτημα και είναι πολύ πιο βολικά σε σχέση με όταν είναι χωρίς θήκη το κινητό.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ξανα σημερα και εκανα ΠΑΛΙ παραπονα στην LG για την ΜΗ υποστηριξη αναβαθμισεων στις συσκευες της..

Και μου απαντησαν ότι "εμεις φυσικα εχουμε αναβαθμισεις στα προιοντα μας και απλα η δικη σας περιπτωση με το tablet lg v900 είναι μια μεμονωμενη περιπτωση":wacko: :X :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Υπαρχει καποιοσ απο Αθήνα που να έχει αγοράσει αυτό το screen protector http://www.amazon.co.uk/SPIGEN-Google-Protector-Crystal-Premium/dp/B00EV97UD6/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1389261034&sr=8-3&keywords=nexus+5+screen+protector και να θέλει να πουλήσει ένα απο τα 3 τεμάχια; :rolleyes::rolleyes: επειδή όταν το παραλάβω δεν θέλω να μείνω χωρίς προστασία οθόνης ούτε λεπτο και προτιμώ να μην αγοράσω κάποια απο skroutz!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...