Jump to content

Φωτογραφίες & βίντεο με τα Sony Xperia μας


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το 5αρι , σου βγήκε τεφαρικι για 500.

 

Κινητό ναυαρχίδα σε όλα του όμως όχι μόνο σε μια κάμερα ( υπόψιν δεν είμαι χαζός υπάρχουν κινητά που είναι καλύτερα απ το 5αρι στη κάμερα αλλά οι διαφορές είναι πολύ μικρές) αλλά και σε λογισμικό, οθόνη Hardware, software ποιότητα ε ναι είναι τεφαρίκι... Γιατί όποιος δίνει 8 κ 9 κατοστάρικα για να πάρει μόνο μια καλύτερη κάμερα για μένα είναι κορόιδο.....

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Στα ποδια πχ στην πρωτη φαινεται το blurring .

 

Στη δευτερη βλεπεις κατι που δειχνει στο dxomark οτι εκανε ψηφιακο λαθος θολωμα στο δεντρο μπροστα απο τα ποδηλατα.

 

Η τριτη εμενα μου αρεσει, δεν ξερω αν τις λειπει κατι.

Αδελφέ αστειεύεσαι, πρώτον όπως σου απάντησε και ο Γιώργος αυτό συμβαίνει σε όλες τις Φωτογραφιες που προέρχονται από κινητό απλά στην δικιά μου είναι σε λιγότερο βαθμό από την δικιά σου.

Όσο αναφορά την δεύτερη δεν βλέπω κάτι ιδίως όταν προσπαθούσα να τραβήξω τα παιδιά, για κουνημένη αν μου έλεγες θα το δεχόμουν.

Πράγματικα πιστεύω ότι ώρες ώρες ψάχνεστε κάποιοι.

Στηριχτητε στο dxomark και καλά κρασιά

Για την ιστορία σου επειδή δεν είμαι άσχετος στην δικιά σου φωτογραφία το χέρι της γυναίκας κουνιόταν σίγουρα γρήγορα.

Πάρτε dslr για να αποφύγετε τέτοιες καταστάσεις.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κινητό ναυαρχίδα σε όλα του όμως όχι μόνο σε μια κάμερα ( υπόψιν δεν είμαι χαζός υπάρχουν κινητά που είναι καλύτερα απ το 5αρι στη κάμερα αλλά οι διαφορές είναι πολύ μικρές) αλλά και σε λογισμικό, οθόνη Hardware, software ποιότητα ε ναι είναι τεφαρίκι... Γιατί όποιος δίνει 8 κ 9 κατοστάρικα για να πάρει μόνο μια καλύτερη κάμερα για μένα είναι κορόιδο.....
Το dxo mark το έχει χαμηλά, αν κάνεις zoom και βάλεις μεγεθυντικό ίσως βρεις ψεγάδι.

Αδελφέ οι φωτο σου είναι top συνέχισε έτσι.

Και έχει πάρει και αναβάθμιση γιατί στα πρώτα συγκριτικά με iPhone και 1+7 οι διαφορές ήταν εμφανείς, τώρα πλέον η ψαλίδα έχει κλείσει πάρα πολύ ιδίως με το δεύτερο.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Όπως νομίζεις. Εάν εσένα σου αρέσουν σε ποιότητα, τότε στους άλλους περισσεύει. Ο καθένας είναι ικανοποιημένος με αυτό που νομίζει.
Link to comment
Share on other sites

Μα αν δεν θες να καταλάβεις δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.

Τις φωτογραφίες με τα παιδιά τις έβαλα όχι για την ποιότητα τους αλλά για την κίνηση της στιγμής-του κλικ.

Και αποδεικνύεται ότι υπάρχουν διάφορες με την δικιά σου... Κοίταξε το.

Όσο για ποιοτικές φωτογραφίες μπορείς να τσεκάρεις άλλες δικές μου κι αν βρεις κάτι εδώ είμαστε.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μα αν δεν θες να καταλάβεις δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.

Τις φωτογραφίες με τα παιδιά τις έβαλα όχι για την ποιότητα τους αλλά για την κίνηση της στιγμής-του κλικ.

Και αποδεικνύεται ότι υπάρχουν διάφορες με την δικιά σου... Κοίταξε το.

Όσο για ποιοτικές φωτογραφίες μπορείς να τσεκάρεις άλλες δικές μου κι αν βρεις κάτι εδώ είμαστε.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ιδιο θεωρω για εσενα. Σου εξηγω ενα προβλημα, το παρατηρουν και αλλα μελη και κανεις οτι δεν υπαρχει.

Σε καθε περιπτωση, οπως ειπα, εαν εσυ εισαι ικανοποιημενος με την ποιοτητα, η γνωμη μου περισσευει.

Link to comment
Share on other sites

To XZ3 με έκανε να μάθω να τραβάω φωτογραφίες, εγώ σου απέδειξα αναφορικά με το blurring ότι δεν είναι ακριβώς έτσι όταν η κίνηση είναι μικρή.

Κατά τ άλλα αναμένουμε δείγματα σου σε αυτό το topic,αν δεν έχεις μην το χαλάς σε παρακαλώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Νικολα δεν το χαλαει το νήμα , πρώτα για τους δυσαρεστημένους ειναι και μετά για εμάς.

Θα ελεγα στον φιλο να διαβασει λιγο το νημα και εαν βρει λύση στα θέματα του σε κάποια είδη υπάρχον σχόλια εχει καλος , εαν όχι μακάρι να μπορέσουμε να τον βοηθήσουμε εκ νέου.

Πάντως Μορφέα εγω δεν βλεπω κάτι κακο στις φωτό του Νίκου με τα παιδιά , είναι φυσιολογικές οι εικόνες .

Βαρα με ριπή , εαν την βάλεις στην ζωή σου θα διαλέγεις αυτη που σου κάνει.

Στην φαση με την κοπελιά ας πουμε εαν το ειχες κανει καποια εικονα θα ήταν άρτια χωρίς κίνηση.

Εγω ευχομαι στην 10αρα να σας δωσει το firm που εχει ο mak στο 5αρι , ας εχετε αλλο αισθητήρα .

Link to comment
Share on other sites

Νικολα δεν το χαλαει το νήμα , πρώτα για τους δυσαρεστημένους ειναι και μετά για εμάς.

Θα ελεγα στον φιλο να διαβασει λιγο το νημα και εαν βρει λύση στα θέματα του σε κάποια είδη υπάρχον σχόλια εχει καλος , εαν όχι μακάρι να μπορέσουμε να τον βοηθήσουμε εκ νέου.

Πάντως Μορφέα εγω δεν βλεπω κάτι κακο στις φωτό του Νίκου με τα παιδιά , είναι φυσιολογικές οι εικόνες .

Βαρα με ριπή , εαν την βάλεις στην ζωή σου θα διαλέγεις αυτη που σου κάνει.

Στην φαση με την κοπελιά ας πουμε εαν το ειχες κανει καποια εικονα θα ήταν άρτια χωρίς κίνηση.

Εγω ευχομαι στην 10αρα να σας δωσει το firm που εχει ο mak στο 5αρι , ας εχετε αλλο αισθητήρα .

 

Θα το ενεργοποιησω για τεστ. Ενεργοποιησα και το Predictive Capture .

Ενα αλλο προβλημα που εχω ειναι οτι πολλες φορες σε βιντεο ( στα 1080p γραφω ) , λαγκαρει για 0,5-1 sec σε καποιο σημειο του. Το λαγκ φαινεται επισης και μετα που κανω την αναπαραγωγη. Σαν ποιοτητα δεν εχω θεμα. Ειναι μαλιστα πολυ σταθερα.

Να αναφερω οτι δεν γραφω σε καρτα μνημης. Το ειχα εκει σαν αποθηκευση, αλλα το αλλαξα μηπως και επαιζε θεμα κολληματος, αλλα και παλι μου το εκανε.

 

Υγ. Μακαρι να αλλαξει το firmware στο 10 ναι, ο φακος και ο επεξεργαστης δε νομιζω να εχουν κανενα θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ είχα ποτέ πρόβλημα. Με video, η φωτο είναι μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

τώρα τις είδα από τάμπλετ,πολύ καλές!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1b8ClkaDiYNInYrrcDPlebKF3qqWbvFL29dZkMt_CMpT2t_ekAmLp3SKBMJDVrUVZRGXLWD0buNnx8fl3Vbnrdep-fGVROzeprH_wt4mYRPTwcIc44jNvs8PS2hP4skwrCFQ7h5f9p-NGj0iIqM3w7Gg1e-jgDrRG_k-va6QbTFe1aDMCCuYG-W72__MNuTifkgnARzqXoU1oraSdPEaSmaEssi1p8vkLM-qce3_2W-u87OJBIrTvOZ6iT9wujsUhg_uR0Ql-kgHzTJee94jzVMjEic8U7U5Xd6yhZ9RK9fBmph6Y0vVqALeELtoNqft6fd22AlriZnOFAQeDedoyurnCVTym31zZZfWH9BqDsCBHANKB_RjkrqhJlHEIEYp9RvZ7UmNXyrAN9WaP5AC3c-2Yxpb4X5tdKShu01ad0VJKyqL4aYbcVacCIPJYEsJX5pHP_4QKiWUcb2tzzzXzF3nyu6lUbdKfeB-eHwNTUqXVRtZ7SQJ0VOjXUufheYLdR9Ifi9omVvLmfXDzQKq9S-x81zQuM2Nw8219Z_BPyjteJqiBQQF39jXO1rzmz42PsuGWGlWQTqZr_S_CVYtxvIoR5T7Osc7wE-3YrbUIxZFshNT3r4MqgKwjtbiK8hzE-ob4iT3uX9tj3W5wydD7gvD8TWJDu6kQHsbQDStrgOSBQl06LbVSwhJlkqIO-zHeK7-I3UHa4wPzWBgEh83Kv_R5ZvrIyeMUc1lr9Vs6rEm7a3Q=w1325-h994-no

https://photos.google.com/share/AF1QipOLZsGEA1h4puDlmrtBsfEv6MuJMwoCjFKoZ87POK7jMNSQ9oni0_zGk6SoZ-AYgg/photo/AF1QipP8Dv07A15hOuFwsHvCZP13RD8vITocVgHqoH4e?key=T1hYSHcxQ0FnM3hid0owQ3pmczBMSzgxNWxFc29B

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Xperia 5

49346377352_e7eda257e5_c.jpg2020-01-07_06-50-50 by l200kerasia, on Flickr

Telephoto

49346383692_cdb872cf4c_c.jpg2020-01-07_06-51-00 by l200kerasia, on Flickr

49345698103_2707b1186b_c.jpg2020-01-07_06-50-40 by l200kerasia, on Flickr

Και μερικές indoor

49347956891_47afd3d9da_c.jpg2020-01-08_01-48-55 by l200kerasia, on Flickr

49347957726_5f66d71ec7_c.jpg2020-01-08_01-49-03 by l200kerasia, on Flickr

49347496258_0e1b5dd7f8_c.jpg2020-01-08_01-49-15 by l200kerasia, on Flickr

Edited by mak25

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Respect φίλε Mak......

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά όμως!!!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια... Τα φυσικά χρώματα που αποδίδει η Sony στις φωτο δε το αλλάζω με καμία κάμερα πραγματικά... Είμαι λάτρης του φυσικού χρώματος.. Δε μπα να έχει και 108Mp και να θέλει 10 sec μέχρι να αποθηκεύσει τη φωτογραφία και άλλα 10 να την ανοίξει χαχαχα... τη πέταξα τη κακία μου θα σκαγα με τα μαρκετινίστικά τους... Πραγματικά οι κινέζοι με κούρασαν...

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Που ήσουν εσύ τόσο καιρό? Πολύ καλή αγορά, εύγε!

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

5IxwFjZ.jpg

Και μια από μένα να κινείται λίγο το νημα. Μακ έβγαζα κάτι φωτογραφίες και με mi a3 και με redmi note 8 και έκανε 3-4" να τις ανοίξει σίγουρα μετά. Πάταγα το εικονίδιο κάτω και έλεγα τι στο καλό δεν το πάτησα;

Link to comment
Share on other sites

5IxwFjZ.jpg

Και μια από μένα να κινείται λίγο το νημα. Μακ έβγαζα κάτι φωτογραφίες και με mi a3 και με redmi note 8 και έκανε 3-4" να τις ανοίξει σίγουρα μετά. Πάταγα το εικονίδιο κάτω και έλεγα τι στο καλό δεν το πάτησα;

Στο καμάρι τους υποτίθεται το Note 10 ( xiaomi εννοω μη μπερδευόμαστε κιολας γιατί η Samsung είναι μια εταιρεία που εκτιμώ πάρα πάρα πολύ...) κάνει παραπάνω χρόνο για να το κάνει όλο αυτό... Βαλαν που βαλαν 108Mp θέλουν 600€ αλλά snap 735 chipset το οποί ο δεν αγγίζει ούτε τον Snap 835 ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που ήσουν εσύ τόσο καιρό? Πολύ καλή αγορά, εύγε!

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδώ ήμουνα από πολύ πιο παλιά... Απλά κάποια πράγματα και κάποια κολλήματα με κούρασαν... Εδώ είμαστε για να γινόμαστε καλύτεροι Όχι για να υποστηρίξουμε τη κάθε εταιρεία... Αν είναι καλό κάτι το λέμε... Αν δεν είναι δε μπορεί να είναι με το ζόρι βρε αδελφέ...

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατάλαβα που αναφέρεσαι και φαντάζομαι τι θα γίνεται στα 108mp όταν τα άλλα κάνουν 4" να ανοίξουν τα 48. Δε λέω καλά τηλεφωνακια στο σύνολο τα xiaomi και vfm εκτός εξαιρέσεων όπως το 10 που είπες , αλλά δεν μου εμπνέουν σίγουρα με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φωτογραφίες & βίντεο με τα Sony Xperia μας
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...