Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα σχόλια 'πολύ χάλια' πως τα στηρίζουμε ακριβώς; Μήπως να δείτε τις φώτο στο Site πρώτα?

 

Προσωπικά ψήνομαι για το k750 αυτό το καιρό, και για αυτό το ψυρίζω. Αυτες οι φώτο όμως ΔΕΝ δίνουν και σοβαρό προβάδισμα στο k750 έναντι του S700. Αυτη τη στιγμή τις έχω κατεβάσει στο Photoshop και τις συγκρίνω σε κοντινά και μακρυνά πλάνα και οι διαφορές είναι απο μηδαμινές εως ελάχιστα βελτιωμένες υπερ του k750, για να μην πω οτι το S700 τις παρουσιάζει πιό έντονες χρωματικά. Υπαρχει κάποιο άλλο site με τέτοιες συγκριτικές φωτο? Αν η διαφορά 1.3 με 2.0 mpixels, δεν 'φαίνεται', τότε τι λέμε τόσο καιρό για 'την καλυτερη' κάμερα σε κινητό? Είναι 'συν' αυτό με τέτοια τιμή;

Αυτό που ρωτάω είναι: Αν υπάρχουν φωτο που δείχνουν οτι τα δύο κινητά έχουν διαφορετική ποιοότητα, ας μας τις παρουσιάσει κάποιος.

και Δεύτερον, αν πιστεύετε οτι κάπου έχω παρασυρθεί σε λάθος συμπεράσματα, τότε ΠΟΥ ακριβώς είναι το λάθος μου.

Το τρίτο ερώτημα δε με πολυαπασχολεί, αλλα έτσι για να έχουμε να λέμε. Αυτό το 'πολύ χάλια' οι φώτο του S700 συγκριτικά με το k750, που το είδατε; δείξτε μου κι εμενα! :Ρ

Δες εδώ http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_k750-review-34.php για

σύγκριση. Βέβαια μην περιμένεις τεράστια διαφορά.Άλλωστε η διαφορά θα φανεί κυρίως στην εκτύπωση φωτογραφιών στη μέγιστη ανάλυση και σε

μέγεθος 10Χ15 με 300 dpi.Το βασικό πλεονέκτημα του Κ750 είναι το

autofocus.Όμως βασικά είναι και το μέγεθος,βάρος,ευχρηστία, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια στο sms ποσους χαρακτηρες εχετε.εμενα στους 67 χαρακτηρες το παιρνει σαν 2ο sms :mad:

Μην αρχίσουμε πάλι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που δεν μπορώ να διαβάζω τόσες σελίδες. Μήπως,όποιοι το πήρανε το κινητό, να πούνε τις εντυπώσεις τους επιγραμματικά; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :O

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

re file ta xoume pei oloi 100 fores eleos!!diabase to allo 8ema pou exei kleisei twra kai des oti legan oloi osoi to phran!!!

 

Εκανα μια απλη ερωτηση.θα μπορουσες απλα να μου πεις οτι το θεμα εχει αναφερθει ειδει.Απλα αν εχεις προσεξει ειναι 42 σελιδες το topic και ειναι φυσιολογικο καποια πραγματα να μην τα εχουμε διαβασει ολοι

Link to comment
Share on other sites

Τα 3gp εχουν ηδη χαμηλη ποιοτητα και ειδικα ο amr ηχος τους των 8000Hz ειναι τοσο χαλια που ακομη και αν τα μετατρεψεις σε mp4 θα ειναι ιδια χαλια με τα 3gp.

 

Σε καθε περιπτωση, ο ImToo 3GP Video Converter ειναι εξαιρετικος μετατροπεας αναμεσα σε αρκετες μορφες βιντεο. Δεν ειναι δωρεαν αλλα μπορεις ευκολα να εντοπισεις "κλειδακια"! ;)

 

Μολις μετετρεψα ενα videaki σε divx. Αψογη ποιοτιτα για κινητο.Κατεβασα την 2.1.41

Link to comment
Share on other sites

Τα 3gp εχουν ηδη χαμηλη ποιοτητα και ειδικα ο amr ηχος τους των 8000Hz ειναι τοσο χαλια που ακομη και αν τα μετατρεψεις σε mp4 θα ειναι ιδια χαλια με τα 3gp.

 

Σε καθε περιπτωση, ο ImToo 3GP Video Converter ειναι εξαιρετικος μετατροπεας αναμεσα σε αρκετες μορφες βιντεο. Δεν ειναι δωρεαν αλλα μπορεις ευκολα να εντοπισεις "κλειδακια"! ;)

Εγώ δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος με το im too 3gp. Δοκίμασα το mpgable x4 live και το Nero recode και η ποιότητα τους είναι πολύ καλύτερη. Αν ενδιαφέρεστε υπάρχει οδηγός και για τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Paidia agorasa to kinito m apo tin vodafone elladas me 2 xronia egiisi. Omws menw kipro mporeite na m peite an isxeii i eggiisi stin kipro apo tin antiprosopia tis s.e stin kipro (s.a petrides) ?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Μολις μετετρεψα ενα videaki σε divx. Αψογη ποιοτιτα για κινητο.Κατεβασα την 2.1.41.Serial θα βρειτε http://www.serials.ws

Για να το παιξεις στον υπολογιστη;Το θεμα ειναι στο κινητο ποια ειναι η καλυτερη ποιοτητα που μπορουμε να παιξουμε

Link to comment
Share on other sites

Για να το παιξεις στον υπολογιστη;Το θεμα ειναι στο κινητο ποια ειναι η καλυτερη ποιοτητα που μπορουμε να παιξουμε

 

Για τον υπλογιστη μιλαω ναι.Οσο για το κινητο παντα καλα παιζει μια χαρα ρε συ αφου ειναι μικρη η εικονα στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει κανεις προβλημα με το cd.Οπου να παω να το περασω μου βγαζει error.Το ιδιο και με το prog απο το net

 

αυτο ειναι το error

 

microsoft MSXML2 publickey token="6bd6b9abf345378" version="4.1.0.0" type="win32 processor.....

Κανεις γι'αυτο εδω παιδια.το κανει σε winxp sp2

Τα ίδια έκανε και σε μένα.......απενεργοποίησε(προσωρινά μέχρι να γίνει η δουλειά σου) όλα τα ad-aware firewalls kai spywares που έχεις σε λειτουργία και δοκίμασε ξανά να κάνεις setup to pcsuite, σε μένα και σε αρκετούς άλλους με το ίδιο πρόβλημα λύθηκε.. ;)

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Α.....και καλό θα έιναι ορισμένα πολύ σημαντικά προβλήματα όπως το παραπάνω που συνάντησε ο φίλος aare να απαντούνται έστω και αν έχουν αναφερθεί εκατοντάδες post προηγουμένως σε προηγούμενο thread..............αν είναι δυνατόν κάποιος να ψάξει τόσα posts.....................

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για βοηθηστε λιγακι εστειλα εχτεs ενα mms σε ενα sharp gx30i αλλα απο οτι ειδα η φωτογραφια δεν ειναι full screen size (στο sharp) αλλα σχετικα μικρη ετσι δειχνει τηs φωτογραφιεs απο κινητο σε κινητο? μηπωσ κανω κατι λαθοs? ευχαριστω προκαταβολικοs
Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι έχει αναφερθει ξανά ότι τις μικραίνει πέρνωντας ως δεδομένο ότι το μέγεθος του mms, πρέπει να είναι συγκεκριμένο είναι αδύνατον να μπορέσεις να στείλεις εικόνα 500kb
Link to comment
Share on other sites

Δε λεω καλο το κινητακι,αλλα ορισμενα πραγματα που προσπαθει να προωθησει η "μαμα" Σονυ Εριξον με εχουν εκνευρισει αφανταστα...(κυριως επειδη δε μας ειχε συνηθισει στο παρελθον κατι τετοιο-μονο η νοκια τα εκανε :p ).Π.χ. οταν λεει στη διαφημιση "τραβηξτε την καλυτερη φωτογραφια σας μ'ενα κινητο" αισθανομαι οτι με δουλευουν κανονικα! :mad: Ποια φωτο βρε κακομοιρηδες?Για βαλτε τη στο pc ή,ακομα χειροτερα,εκτυπωστε την να τη δειτε!Κι αν δειτε τιποτα ελατε να μου το πειτε... :lol: βαλτε διπλα μια οποιαδηποτε ψηφιακη μηχανη ακομα & του 1 μεγκαπιξελ(εχω μια τετοια κοντακ του 2001 :p )& συγκρινετε τις φωτογραφιες...απλα,καμια σχεση :!:

 

Γιατι το αλλο?"Το μονο κινητο με αυτοματη εστιαση"? :lol: :w00t: Ε και τι παει να πει αυτο οταν δεν εχει καθολου ζουμ το κινητο(εννοω οπτικο)?Ναι μεν διευκολυνει στη ληψη της φωτογραφιας,αφου εστιαζει πιο γρηγορα,αλλα & να μην υπηρχε δε θα αλλαζαν πολλα... :rolleyes:

 

Τελικα πιστευω πως ολες οι εταιριες εχουν ριξει στο μαρκετινγκ ολα τα οπλα τους & προσπαθουν να συγκρινουν πραγματα που δεν συγκρινονται...με θυμα βεβαια τον καταναλωτη,που νομιζει πως θα παρει τη σουπερ γουαου κινηταρα με τη φοβερη καμερα & οταν βλεπει τις φωτογραφιες που τραβαει ψιλοαπογοητευεται...

 

Υ.Γ.Εννοειται πως εχω δοκιμασει το κινητο & τα λεω αυτα...και δεν θα τα εγραφα καθολου,αν δεν ακουγα χτες σε γερμανο της περιοχης μου υπαλληλο να λεει σε ανυποψιαστα θυματα οτι "το ιδιο ειναι η καμερα αυτου του κινητου με μια απλη ψηφιακη των ιδιων μεγκαπιξελς"...απλα ΕΛΕΟΣ... :mad:

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα εμενα οταν μου στελνουν φωτο απο το sharp ειναι full screen, και εξαλου η φωτο που στελνω δεν ειναι στην μεγιστη αναλυση οποτε δεν ειναι και πολλα kbytes. δεν εχει στειλει κανεναs mms σε αλλο κινητο να μου πει αν εχει το ιδιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις για τα mms υπάρχει μενού που επιλέγεις το μέγεθος που θέλεις να σταλεί η φωτό.
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

@Dimitris79

Επίτρεψε μου να σου πώ ότι για να γράφεις αυτά τα πράγματα είτε δεν έχεις πιάσει στα χέρια σου το κινητό είτε χρησιμοποίησες κάποιο άλλο...Δεν έχω άλλη εξήγηση, λυπάμαι. Και έχω εκτυπώσει φωτογραφίες του και δεν το πίστευαν πως είναι από κινητό. Επόμένως τα γραφόμενά σου είναι τουλάχιστον υπερβολικά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

file pane pare to kinito kai isos katalabis oti ayta pou eleges einai lathos...milame gia kinito kai oxi gia theo..oso nanai exei psifiaki camera pou aytin ti stigmi einai h kalyteri stin agora sta kinita....exo sigrini poles psifiakes kai 1mp kai 2mp k exo ektiposi kai stis pio poles sigrisis einai apisteyto pou yperteri to 750i..to kinito vgazei 5ntakathares foto kai to vrady me to flash egw stin arxi d pisteya oti einai apo kinito ayti h foto!! kai c bre palikari mou, ti perimenes na kanei h SE? d to katalaba...kai kafe na sou eftiaxne esy paly tha tin ekrazes malon exeis prohgoumena mazi tis.. :D
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...