Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω εγω κατι αλλο:

 

Παμε Μενου->Ψυχαγωγια->Απομακρ. Ελεγχος

 

Αυτα σε τι χρησιμευουν; Μπορουμε να ελεγξουμε τον Media Player απο αποσταση μεσω Bluetooth; Το desktop πως ομως.

 

Τα εχει δοκιμασει κανεις; :X

 

 

Ναι, μπορείς κανονικά. Και media player ελέγχεις, αλλάζοντας κομμάτια και την ένταση, και στο desktop κουνάς το δεικτη με το joystick σαν χρησιμοποιείς το ποντίκι.

 

Καλο...;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, μπορείς κανονικά. Και media player ελέγχεις, αλλάζοντας κομμάτια και την ένταση, και στο desktop κουνάς το δεικτη με το joystick σαν χρησιμοποιείς το ποντίκι.

 

Καλο...;)

:D :D

 

Καλο ακουγεται, οντως!

Θα το δοκιμασω κ θα πω εντυπωσεις :cool:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

oχι δυστηχως δεν υπαρχει αλλη ρυθμιση απ'αυτη.το μονο που μπορεις να κανεις ειναι με ειδικο προγραμμα να μετερεπεις τα mp3 να παιζουν πιο δυνατα.

 

Καλησπέρα .

 

Επίσης το κάνει πολύ απλά και γρήγορα ο sound recorder των Windows ( start/all programs/accessories/entertainment/sound recorder ) , και όχι μόνο αυτό , απο την επιλογή effects μπορείς επίσης να μεγαλώσεις / μειώσεις την ταχύτητα του ήχου ή να βάλεις echo ή τέλος reverse echo .

 

Φιλικά .

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

:D :D

 

Καλο ακουγεται, οντως!

Θα το δοκιμασω κ θα πω εντυπωσεις :cool:

Μια χαρά είναι. Ειδικά το hid του desktop είναι ιδανικό για πλάκες. :)

Μέχρι να καταλάβει αυτός που κάθεται στον υπολογιστή τι ακριβώς γινεται και ανοίγουν τα αρχεία μόνα τους ή ο κέρσορας του ποντικιού πάει αντίθετα από την εντολή που δίνει με το ποντίκι, θα ρίξεις αρκετό γέλιο.:)

Link to comment
Share on other sites

exei kaneis kamia pliroforia an se melontiki anaba8misi , 8a bgainei i fotografia tou atomou otan sou stelnei sms????

 

palia to ekane!!!! kai ksafnika stamatise ( meta apo mia anaba8misi den 8imame pia) to K700 to kanei , ntropi na min to kanei to diko mas! :(

Τελικά είναι μια επιλογή από τη συσκευή και απλά δε το είχαμε πάρει χαμπάρι!! :lol: Λοιπόν: Ρυθμίσεις -> Γενικές -> Νέα συμβάντα και από κει επιλέξτε το Αναδυόμενο πλαίσιο. ΑΝ το κάνετε αυτό τότε τα μηνύματα θα εμφανίζονται με τη φώτο και χωρίς την πρώτη γραμμή να φαίνεται. Για τσεκάρετέ το. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

offtopic: Ο palex έχει πάρει σβάρνα όλα τα φόρουμ και γράφει συνέχεια αυτό το πράγμα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1493357#post1493357 ... :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς κανονικά. Και media player ελέγχεις, αλλάζοντας κομμάτια και την ένταση, και στο desktop κουνάς το δεικτη με το joystick σαν χρησιμοποιείς το ποντίκι.

 

Καλο...;)

 

Και πως ακριβώς γίνεται αυτό; :fool:

Link to comment
Share on other sites

Και πως ακριβώς γίνεται αυτό; :fool:

Εγώ πάντως που προσπάθησα να το κάνω, το πισί τά'παιξε και έβγαλε μπλε οθόνη. Όσες φορές και αν προσπάθησα. Μου ζήτησε BIOS UPGRADE... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που προσπάθησα να το κάνω, το πισί τά'παιξε και έβγαλε μπλε οθόνη. Όσες φορές και αν προσπάθησα. Μου ζήτησε BIOS UPGRADE... :wacko:

Με τα hid και τον απομακρυσμένο έλεγχο;:blink:

Λίγο περίεργο το βλέπω αυτό. Και δεν το έχει αναφέρει κανείς άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα βρε παιδία το Κ750 μου συμπεριφέρεται κάπως παράξενα τελευταία. Οποτε αποσυνδέεται απο το USB ( μέτα απο μεταφορά κάποιων αρχείων κλπ ) το τηλέφωνο ... "καθυστερεί" υπερβολικά. Αργεί να ανοίξει φακέλους με προγράμματα βασικά ( π.χ η λίστα των παιχνίδιων αργεί να ανοιξεί ) και τα τρέχει και υπερβολικά αργά. Ακόμα και η εφαρμογή της κάμερας ξεκινάει αργά! :cry: ( 5-10 δευτερόλεπτα αφου ανοίξω το κάλυμμα της κάμερας ) Αυτή η κατάσταση διαρκεί για κανά 5λέπτο και ύστερα όλα λειτουργούν κανονικά. Τι φταίει για αυτό;

 

Στο κινητό έχω 1GB memory stick ( όχι high speed ) απο το οποίο αυτή τη στιγμή είναι γύρω στα 103MB ελεύθερα. Μήπως φταίει αυτό; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας μου λύσει κάποιος μια απορία!

Γιατί όταν συνδέω το καλώδιο USB το κινητό φορτίζει? Γίνεται να μη συμβαίνει αυτό?

Ζητώ συγνώμη αν έχει απαντηθεί πιό πρίν αλλά δεν μπορώ να το εντοπίσω στις τόσες σελίδες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας μου λύσει κάποιος μια απορία!

Γιατί όταν συνδέω το καλώδιο USB το κινητό φορτίζει? Γίνεται να μη συμβαίνει αυτό?

Ζητώ συγνώμη αν έχει απαντηθεί πιό πρίν αλλά δεν μπορώ να το εντοπίσω στις τόσες σελίδες

Σιγά τη φόρτιση που κάνει. Είναι όντως εκνευριστικό πάντως... :down: Αλλά το κάνουν όλα, μην ανησυχείς... Αυτό με το αθόρυβο μόνο στο δικό μου το κάνει τελικά; Κάτι άκουσα πως είναι γνωστό το bug αυτό σε αρκετές συσκευές... Κανείς σας δεν το έχει εντοπίσει; (στο αθόρυβο ο ήχος από την εστίαση/φωτογραφία ακούγεται κανονικά ενώ δεν θα έπρεπε)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα βρε παιδία το Κ750 μου συμπεριφέρεται κάπως παράξενα τελευταία. Οποτε αποσυνδέεται απο το USB ( μέτα απο μεταφορά κάποιων αρχείων κλπ ) το τηλέφωνο ... "καθυστερεί" υπερβολικά. Αργεί να ανοίξει φακέλους με προγράμματα βασικά ( π.χ η λίστα των παιχνίδιων αργεί να ανοιξεί ) και τα τρέχει και υπερβολικά αργά. Ακόμα και η εφαρμογή της κάμερας ξεκινάει αργά! :cry: ( 5-10 δευτερόλεπτα αφου ανοίξω το κάλυμμα της κάμερας ) Αυτή η κατάσταση διαρκεί για κανά 5λέπτο και ύστερα όλα λειτουργούν κανονικά. Τι φταίει για αυτό;

 

Στο κινητό έχω 1GB memory stick ( όχι high speed ) απο το οποίο αυτή τη στιγμή είναι γύρω στα 103MB ελεύθερα. Μήπως φταίει αυτό; :confused:

Σίγουρα φταίει αυτό. Δοκίμασε να βγάλεις την καρτούλα σου και να κάνεις ακριβώς το ίδιο. Σου το κάνει; Αν όχι, πάρε την καρτούλα σου, βάλ' τη σε ένα card reader και κάνε της defrag (μη γελάσετε... βοηθάει)... και ξαναδοκίμασε.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να βγαλουμε το Live?

Το τηλεφωνο ειναι SE 750i και μπορω να το συνδεσω με το καλωδιο USB

που εχει στην συσκευασια. Εχω κατεβαση και το προγραμμα απο το http://www.davinciteam.com

και εχω πληρωση με καρτα και τα 10€ μου εδωσαν οτι πρεπει αλλα το κινητο δεν γινεται uklock

Σας ευχαριστω πολυ για ολα.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να βγαλουμε το Live?

Το τηλεφωνο ειναι SE 750i και μπορω να το συνδεσω με το καλωδιο USB

που εχει στην συσκευασια. Εχω κατεβαση και το προγραμμα απο το http://www.davinciteam.com

και εχω πληρωση με καρτα και τα 10€ μου εδωσαν οτι πρεπει αλλα το κινητο δεν γινεται uklock

Σας ευχαριστω πολυ για ολα.

Προτίμησα να μην πάρω την επιδότηση και να πληρώσω 80€ παραπάνω για αγορά απλής συσκευής Κ750 για αυτόν ακριβώς το λόγο: Να μην έχει τις Βόντα-βλακείες. (αυτοκόλλητα, μενού και όλα τα διαφημιστικά καραγκιοζιλίκια τους). Δύσκολο να απεμπλακείς από το Λάιφ. Αν τελικά το κάνεις, παύει να ισχύει η εγγύηση νομίζω τότε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι απορώ... αφού τα τελευταία VL K750, δεν έχουν κανένα κλείδωμα και δεν υστερούν σε καμμία παράμετρο... ποιός ο λόγος να το βγάλεις και να χάσεις την εγγύησή σου ???

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και σε έναν δεύτερο για εκτίμηση της ζημιάς ο οποίος πήρε τα κεντρικά και του είπαν ότι δεν καλύπτεται απο την εγγύηση αφού είναι απο την Αγγλία.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι απορώ... αφού τα τελευταία VL K750, δεν έχουν κανένα κλείδωμα και δεν υστερούν σε καμμία παράμετρο... ποιός ο λόγος να το βγάλεις και να χάσεις την εγγύησή σου ???

Όντως τα χειρότερα (κλείδωμα mp3) δεν υπάρχουν πλέον. Αλλά έχει μείνει το άσχημο μενού της vodafone και το σπαστικό κουμπί που σε πάει στο κωλοlive χωρίς να το θες. Αν και για όλα υπάρουν λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και σε έναν δεύτερο για εκτίμηση της ζημιάς ο οποίος πήρε τα κεντρικά και του είπαν ότι δεν καλύπτεται απο την εγγύηση αφού είναι απο την Αγγλία.

 

Τον κακό τους τον καιρό. Έλεος πια με την καραμέλα ότι όταν ένα προϊόν αγοράζεται από το εξωτερικό δεν καλύπτεται στην Ελλάδα.

 

Με αφορμή το post προτείνω να συνταχθεί ένα γράμμα διαμαρτυρίας και να αποσταλεί στη SE. Ρε, πρώτος θα το υπογράψω εγώ! Άντε πια με τα κα8ήκια!

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Όντως τα χειρότερα (κλείδωμα mp3) δεν υπάρχουν πλέον. Αλλά έχει μείνει το άσχημο μενού της vodafone και το σπαστικό κουμπί που σε πάει στο κωλοlive χωρίς να το θες. Αν και για όλα υπάρουν λύσεις.

Σωστα το μενου του με το VL ειναι απαραδεκτο

Link to comment
Share on other sites

geofil οταν λες για ολα υπαρχουν λυσεις τι ακριβως εννοεις;;;

π.χ. το κουμπακι με το σημα της VF πως το βγαζεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και σε έναν δεύτερο για εκτίμηση της ζημιάς ο οποίος πήρε τα κεντρικά και του είπαν ότι δεν καλύπτεται απο την εγγύηση αφού είναι απο την Αγγλία.

Ε Λ Ε Ο Σ. Για συνέταξε μια καταγγελία και στείλτην στο info@efpolis.gr Άκου εκεί... Τι άλλο θα ακούσουμε; Υποχρεωμένοι είναι να στην δεχτούν την συσκευή για επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

geofil οταν λες για ολα υπαρχουν λυσεις τι ακριβως εννοεις;;;

π.χ. το κουμπακι με το σημα της VF πως το βγαζεις;;;

Δεν βγάζεις το κουμπάκι. Απλά αλλάζεις τις ρυθμίσεις του vl και δεν μπορεί να συνδεθεί πλέον. Αν κάποια στιγμή το χρειαστείς (που το αποκλείω) μπορείς πάντα να επαναφέρεις τις ρυθμίσεις ή να πάρεις την voda να στις στείλει με sms. Τουλάχιστον δεν θα ξαναμπείς ποτέ κατά λάθος στο live για να πληρώνεις τους μ....ς.

Αν θες παραπάνω βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...